Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 YBR Esd
    Çok teşekkürler kardeş.yarın bir deneyeceğim.eğer sökebilirsem bir ampul alıp halletmeye çalışacağım bakalım.Eyvallah çok sağol.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14-43 daha ideal olur 15-45 olunca tork daha fazla dusuyor benimki 2004 model 15-45 taktim dik bayirlarda 4de cikiyorum uzun yolda 6bin devirde 80 ile gidiyorum daha sessiz ilerliyorum boylelikle , yakit tuketimi ayni.
    Teşekkürler cevapaldığınız için .
    Bu hafata 14-43 yaptım gerçekten de süper oldu bence bu motorun orjinal dişli takımı 14-43 olmalı
    Ayrıca bu hafta deprej balatasını orjinal 4 lü balata ile degiştim şunu net olarak söylüyorum 4 balata 5 li balatadan katbe kat daha iyi o kadar rahatladıki motor sürerken keyif almaya başladım 5 li balata da çok titreme yapıyordu 4 lü takınca cok güzel oldu bir konuyu anlamadım usta 20/40 yağ koydu ben 1000 km bir yağ degişirim hep 10/40 koymuştum ne yalan söyleyeyim çok ta güzel oldu ama şuda bir gerçek Adana da olsa kışın motora binmek baya zorlamaya başladı bu hafta araba ya döndüm sabah bir selam verdim motoruma güldüm araba ya binip işime gittim kalın sağlıcak la.

Mustafac53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD
    2015 model için gösterge panelini satan var mı acaba ?

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    arkadaşlar motosikletimin uzun farı kesti kısa yanıyor ama uzunlarda yanma yok uzun farı ayrı mı yoksa tek ampul üstünden mi oluyor bilen var mı acaba uzunları değiştiren oldu mu hiç

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motosikletimin uzun farı kesti kısa yanıyor ama uzunlarda yanma yok uzun farı ayrı mı yoksa tek ampul üstünden mi oluyor bilen var mı acaba uzunları değiştiren oldu mu hiç
    tek ampul uzerinden uzun ve kisa dir zaten farin icine bakinca tek ampul görürsün ampulun soketi h4 tur herhangi h4 ampul takabilirsin
    takmak icin kafa grenajlarinin yanninda ve altta 2 sertane alyanla acilan vida var alyanli vidalari sok grrnaji yerinden cikar one dogru ey ampulun girdigi h4 soketini cikar sonra ampulu cikar yeni ampulu tak soketi tak kafa grenajini soktugun gibi geri topla cok basittir bir kere yapinca sonrasinda gozun kapali yaparsin ben karanlikta degistirmistim

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bizim ESD ampulleri 35+35W.
    Peki, şu markanın aydınlatması daha iyi dediğiniz marka var mı? Denediğiniz.
    Bende de kısa gitti.

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim ESD ampulleri 35+35W.
    Peki, şu markanın aydınlatması daha iyi dediğiniz marka var mı? Denediğiniz.
    Bende de kısa gitti.
    evet soylemeyi unuttum asd ampulleri 35+35 w sakin araçlara takilan 55 w ampullerden takma elektrik tesisati uzun sure sanra zarar gorur ve far plastigi ve far aynasi 35 w tın verdigi sicakliga dayanacak sekilde plastik kullanilmis 55 w takarsan far camini eritebilirsin far aynasida simsiyah olur kararir sicakliktan dolayi 35w h4 photon, osram, bosch, philips bu marlalar piyasanin en iyisidir ama asaga yukari hepsi ayni isi gorur bagzi markalarda %30 40 fazla aydinlatma diye reklam yapar ama asagi yukari hepsinin aydinlatmasi aynidir belki markalarda is cok cok az degisebilir
    emremm bunu beğendi.

gezginybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250 l
    Arkadaşlar resimde görüldüğü üzere ybr 125 esd motosikletimin ön çamurluğu kışın hafta sonu arazi gezisi yaparsam diye kaldırdım(çamurlukta kesme işlemleri yaparak ve yamaha logusunu tutan iki sağlam demire vidalayarak), geçen yıl motosikletimin arka tekerine kar zinciri yapıp bir kaç karlı yollarda denemede bulunmuştum hoşuma da gitmişti fakat, ön lastikte oynama ve kayma çok oluyordu. Çamurluk kaldırma sayesinde bu kış için ön tekere de kar zinciri yapma niyetindeyim.
    Sizce bu çamurluk TÜV muayenesinden geçer mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Motosikleti
    crf 250 l
    Çamurluk kaldırınca amortisör keçelerine pislik gelmesin diye amortisör körüğü aldım (7,5TL). yamaha logosu altında ve sinyal üzerinde sağ ve sol taraf olmak üzere motosiklete önden arkaya doğru paralel vidalar var, bunları gevşetip on tekerle beraber asılıp körükleri takıp geriye takıp vidaları sıksam olur mu? yoksa iş böyle basit değil de amortisör içinden yaylar fırlama durumu oluşabilir mi?
    Tamirciye mi yaptırayım yoksa, elimden böyle işler gelir ama hiç yapmadığım için bilemiyorum. Şimdilik risk almadım körüğü boyluca yarıp geçirdim ve alt ve üst kısımlarıdan klipsledim, iş görüyor. Fakat yeni körük alsam usulünce kendim yapabilir miyim.Tamirciye götür getir kendi işlerinden kal oda sıkıntı, elimden geldiğince bu işleri kendim görmeye çalışıyorum.
    Arkadaşlar bir de foruma pek giren yok mu bilmiyorum,yardımcı olan olursa sevinirim, internet üzerinden araştırdım, pek bir şey bulamadım.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Arkadaşlar led far ampülü takan kullanan Yok mu aramızda?

Alıntı gezginybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çamurluk kaldırınca amortisör keçelerine pislik gelmesin diye amortisör körüğü aldım (7,5TL). yamaha logosu altında ve sinyal üzerinde sağ ve sol taraf olmak üzere motosiklete önden arkaya doğru paralel vidalar var, bunları gevşetip on tekerle beraber asılıp körükleri takıp geriye takıp vidaları sıksam olur mu? yoksa iş böyle basit değil de amortisör içinden yaylar fırlama durumu oluşabilir mi?
    Tamirciye mi yaptırayım yoksa, elimden böyle işler gelir ama hiç yapmadığım için bilemiyorum. Şimdilik risk almadım körüğü boyluca yarıp geçirdim ve alt ve üst kısımlarıdan klipsledim, iş görüyor. Fakat yeni körük alsam usulünce kendim yapabilir miyim.Tamirciye götür getir kendi işlerinden kal oda sıkıntı, elimden geldiğince bu işleri kendim görmeye çalışıyorum.
    Arkadaşlar bir de foruma pek giren yok mu bilmiyorum,yardımcı olan olursa sevinirim, internet üzerinden araştırdım, pek bir şey bulamadım.
    Körük takmadım hiç ama galiba ön amortisörleri sökmek istiyorsunuz.
    Videoda 2:20 ve 3:57 deki vidaları iyice gevşettikten sonra amortisörleri aşağı doğru asılırsanız çıkar. Orta sehpadayken yapacaksanız ön tekeri sökmeniz gerekir. Tekeri söktükten sonra amortisörleri daha rahat çıkarırsınız. Motorun arka çantasına ağırlık koyun ki öne düşmesin.

Motosikleti
    crf 250 l
    Teşekürler epey yardımcı oldu, kedim yaparım diye düşünüyorum.

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    ybr esd yakıt durumunuz nedir arkadaslar

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı necmi657 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son depo; 2.3 lt/100 km. 12.2lt.>530 km.

Şehir içi sayılır, trafik az.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı necmi657 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki kişi kullanımda 2.6 nin altına inemedim hiç ama 3 litreninde üstüne çıkmadı

ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki kişi kullanımda 2.6 nin altına inemedim hiç ama 3 litreninde üstüne çıkmadı
    iki kişi ile en uzun gezi ne kadardır acaba merak ettim. arkada iki kişinin kamp mazlemelri ile bidliklte çadır mat kıyafet v.s ile hiç geziye cikan oldumu acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son depo; 2.3 lt/100 km. 12.2lt.>530 km.

Şehir içi sayılır, trafik az.
    yedek depoda dagil mi acaba.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..
    ....
    Yedeğe geçtikten sonra benzin aldım, 12.2 lt. aldı.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı gezginybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar resimde görüldüğü üzere ybr 125 esd motosikletimin ön çamurluğu kışın hafta sonu arazi gezisi yaparsam diye kaldırdım(çamurlukta kesme işlemleri yaparak ve yamaha logusunu tutan iki sağlam demire vidalayarak), geçen yıl motosikletimin arka tekerine kar zinciri yapıp bir kaç karlı yollarda denemede bulunmuştum hoşuma da gitmişti fakat, ön lastikte oynama ve kayma çok oluyordu. Çamurluk kaldırma sayesinde bu kış için ön tekere de kar zinciri yapma niyetindeyim.
    Sizce bu çamurluk TÜV muayenesinden geçer mi?
    http://imageshack.com/a/img923/3356/qwZKDC.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

http://imageshack.com/a/img924/1492/XeltnT.jpg
    http://imageshack.com/a/img924/680/tFoMhd.jpg
    hocam amortisör üzerinde ki yamaha logosunu nasıl monte ettiniz? aynı logodan bende de mevcut ama takacak biryer bulamadım

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    benimki de 3.4 lt yakiyor ama hava ayari ile oynadim subap lari ile oynadim yani orjinal ayarlari gitti anlicaniz yakitla yakindan ilgili olan subap ve hava hayarindan diye dusunuyorum eski ayarlarida herhalde tutturamadim

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki kişi ile en uzun gezi ne kadardır acaba merak ettim. arkada iki kişinin kamp mazlemelri ile bidliklte çadır mat kıyafet v.s ile hiç geziye cikan oldumu acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Ben bartın dan önce balıkesir ardından çanakkale oradan ayvacık-ayvalık-izmir-fethiye yaptım fethiyeden burdur a geçtim oradan afyon-ankara-bartın yaptım. Aynı gün içinde izmirde efes antik kentini gezip oradan fethiyeye geçtim fethiyeye vardığımda saat 11 civarıydı. Kamp yapacak yer bulamadım pansiyon sordum pis kokan yere 80 lira istedi. Hanımda kalmak istemeyince bir delilik yaptık gece onikide dönüş yoluna geçtik. Burdura vardığımızda saat 4 civarıydı soğuk artık kemiklerimize kadar işlemişti benzinlikte güneşin doğuşunu bekledik saat 6 gibi yola çıktık. Afyonda dinlenme tesisisnde birer çorba içtik yola devam ettik. O yorgunlukla gidonda bir ben uyuyorum birde arkada hanım ankarada otobana girdim orda baya dalmışım bariyerlere geçiriyordum hanım uyardı. 1 gün içinde 1200 kusur km yol yaptım ybr ile hemde 200 kilo yük vardı üzerinde. Fotoğraflar tel de silindi face te paylaşmıştım onu indirebilirsem motorun yüklü halini paylaşayım burda

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:40 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:44 ----------

Birde kamp yapacaklar şişme yatak almasın. İlk akşam benden kısa olan yatak ikinci akşamın sabahında çadıra sığmıyordu.uzadıkça uzadı. Üçüncü gün izmirde mecbur otelde kaldık yatak yüzünden
    ercan9145 ve emremm bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler