Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    ne kadar ölü bir forum olmuş burası hergün arada bakıyorum bir yeni yazi varmı diye ama yok arkadş ya sırf bu yüzden cbf 150 alacam. forum a kaydolacam arkadaş yaw ��
    Bu motorun üstündeki geri dönüşüm borusunui ptal etsem nasil olur acaba daha onceki yazida 2 hp kadar güç artışı olur demişler lütfen degerli yorumlarınızı esirgemeyin akşama kadar tlf elinizde arkadaşlar lütfen arasıra bi bakin Allah aşkına özellikle bilgisi olan arkadaşlar sizin fikirleriniz ustadan degerli inani hayırlı günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    sakin 20 30 tl lik balata alma ben aldim nerdeyse fren kolu krilacak basmaktan ama tutmuyor daha once orjinal vardi sikintisiz dı orjinal yada yada marka olanlardan sasma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    50 liralık benzinle 265km yapmışım tapagaz en düşük 7000 devir kullanım tarzında bu tüketim. Gazdan elimi hiç çekmedim ve 3-4 kez jiglede motoru ısıttım. Sâkin kullanımda 320-330 km ye kadar çıkar sanıyorum.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    beyler arka peglerin oradaki (metal-alüminyum neyse artık ^^) gri yerler paslanmaya başladı, ufak paslanmalar yer yer büyümeye başladı, vidanın çevresi komple paslandı bunlara ne yapmak lazım...

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler arka peglerin oradaki (metal-alüminyum neyse artık ^^) gri yerler paslanmaya başladı, ufak paslanmalar yer yer büyümeye başladı, vidanın çevresi komple paslandı bunlara ne yapmak lazım...
    Söküp boyayabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar ölü bir forum olmuş burası hergün arada bakıyorum bir yeni yazi varmı diye ama yok arkadş ya sırf bu yüzden cbf 150 alacam. forum a kaydolacam arkadaş yaw ��
    Bu motorun üstündeki geri dönüşüm borusunui ptal etsem nasil olur acaba daha onceki yazida 2 hp kadar güç artışı olur demişler lütfen degerli yorumlarınızı esirgemeyin akşama kadar tlf elinizde arkadaşlar lütfen arasıra bi bakin Allah aşkına özellikle bilgisi olan arkadaşlar sizin fikirleriniz ustadan degerli inani hayırlı günler.
    2 beygir almak çok zor.hatta bana göre hiç bir beygir artışı alınmaz.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    [/COLOR]

acaba bu 2004 'ün piston gomlegini alsak 2007 uyarmi acaba 12.5 hp olurmu orjinalligi bozulmamasi için adana da servise sordum adam yuzume bakmadan olmaz dedi ustalara soruyorum 150 yapalim diyorlar direk bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim en azından yapmasakta bilgimiz olur teşekürler.
    silindir aynı.
    2004 -2005 uzay kafaların ezgozu karbüratörü statörü ve bir kaç yeri farklı. geri dönüşümü iptal ettirsen de o kaybolan beygiri geri almak kolay değil. 150 yapıp da kullananlar yağlama sorunları yaşayıp orijinale dönüyorlar.ben de düşündüm forumda okuyunca vazgeçtim. belki geçen yıllarda bu sıkıntı çözülmüştür.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    silindir aynı.
    2004 -2005 uzay kafaların ezgozu karbüratörü statörü ve bir kaç yeri farklı. geri dönüşümü iptal ettirsen de o kaybolan beygiri geri almak kolay değil. 150 yapıp da kullananlar yağlama sorunları yaşayıp orijinale dönüyorlar.ben de düşündüm forumda okuyunca vazgeçtim. belki geçen yıllarda bu sıkıntı çözülmüştür.
    vaz geç diyosun eh ne yapalım orjinalliğini bozmayacağım o zaman cevabiniz için teşekürler 150 cc zaten düşünmedim bu şekilde motor bulmadığım
    için uğraşayım dedim ybr 250 var veya cbf 250 ama hangi ustaya sorsam parça sorunu var dediler uzak dur diyorlar yeni motorlarda arkası havada arkaya hep arkadaş bindiriyorum arka havada suziki inazuma var bende bir türlü ısınamadım suzikiye uamaha ve ya honda benim için motoruma sahip cikayin bari neyse bırakayım boyle kalsın hafta sonlarım hep dolu dolu geçiyor neden daha önce motor almamışm neyse bu haliyle bile iki kişi ne rampalar çıktık ne yollar gittik ben sadece o tıpayı yapinca iki beygir olur mu dedim ama vazgeçtim devam böyle.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    vaz geç diyosun eh ne yapalım orjinalliğini bozmayacağım o zaman cevabiniz için teşekürler 150 cc zaten düşünmedim bu şekilde motor bulmadığım
    için uğraşayım dedim ybr 250 var veya cbf 250 ama hangi ustaya sorsam parça sorunu var dediler uzak dur diyorlar yeni motorlarda arkası havada arkaya hep arkadaş bindiriyorum arka havada suziki inazuma var bende bir türlü ısınamadım suzikiye uamaha ve ya honda benim için motoruma sahip cikayin bari neyse bırakayım boyle kalsın hafta sonlarım hep dolu dolu geçiyor neden daha önce motor almamışm neyse bu haliyle bile iki kişi ne rampalar çıktık ne yollar gittik ben sadece o tıpayı yapinca iki beygir olur mu dedim ama vazgeçtim devam böyle.
    ybr aynı tipte 200cc filan olaydı başka kasa aramazdım ama yok ne yazık ki . gücü eti budu belli ama cefakardır üzmez titremeden tın tın gider her yere.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr aynı tipte 200cc filan olaydı başka kasa aramazdım ama yok ne yazık ki . gücü eti budu belli ama cefakardır üzmez titremeden tın tın gider her yere.
    titreme deyince daha önce hic motorum olmadı arabam cok oldu ama ilkdefa motora biniyorum bu yaz adana dan çıktım iki kişi ve yuk ile dağlar bayırlar derken kayseri nevşehir nigde geri adana tolam 1200 km yol deprej baltası ni kayseride değiştim daha orjinal miş kayserili ustayada hakkimi helal etmiyorum o da ayrı baskı balatayı yan sanayi 90 tl dedi el emegi 60 tl 35 gibide yağ toplamda 180 gibi bir rakam adana da usta ma sordum balata 40 tl 20 el emeği 25 yag dedi bu kadar kazık olmaz unutmadım bunu kayserili kardeş yazdım bi kenera neyse usta baski balata tam olmamış dedi bu hafta kalkarken titriyor dedi giderken de titriyor boyle nasil biniyorsun dedi gelecek hafta tekrar baski balatayı söküp ayarlayacakmış bende çok tiyriyor diye lastik conta kesmiştim motor ve şasi bağlantılarına usta bu motorlar titremez dedi demekki bir anormallik varmış haftaya bir bakacağım yag değişiminde gelir haftaya 1000 km olacak hayırlısı bakalım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

motorun gideri belli abi. düzde 100 km gidiyorsa,rüzgarı arkana alınca 110'ları görüyorsan sıkıntı yok.

hiç ekstra ugrasmaya gerek yok. hatta en ufak bir dişli degisimi bile bu motora gelmiyor.

ön cam icin "universal naked cam" yazıp aratırsan karsına sonuclar cıkacaktır. butcene göre alabilirsin abi.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun gideri belli abi. düzde 100 km gidiyorsa,rüzgarı arkana alınca 110'ları görüyorsan sıkıntı yok.

hiç ekstra ugrasmaya gerek yok. hatta en ufak bir dişli degisimi bile bu motora gelmiyor.

ön cam icin "universal naked cam" yazıp aratırsan karsına sonuclar cıkacaktır. butcene göre alabilirsin abi.
    öncelikle cevap verdiğiniz için cok teşekürler ederim kardeşim sagol camı buldum
    ayrıca ön dişliyi 15 yaptım arka 45 iyi oldu vites araları uzadı. tek yaptığım değişiklik bu başkada yok.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

öncelikle cevap verdiğiniz için cok teşekürler ederim kardeşim sagol camı buldum
    ayrıca ön dişliyi 15 yaptım arka 45 iyi oldu vites araları uzadı. tek yaptığım değişiklik bu başkada yok.
    rica ederim abi,güle güle kullanın inşallah.

15 bende yapmıştım ama beğenmediğim için çıkarmıştım.

ben biraz apaçi kullanırım,15'e devam etseydim krankı elime alabilirdim
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    [QUOTE=Uğur;4237161]rica ederim abi,güle güle kullanın inşallah.

15 bende yapmıştım ama beğenmediğim için çıkarmıştım.

ben biraz apaçi kullanırım,15'e devam etseydim krankı elime alabilirdim .

krank ı bende elime almayayım sonra ��

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Aşırı zorlamadıkça birşey olmaz abi

Ama 15'ten büyük takıp motor açtıranı da gördüm.

Cbf-tvs falan biraz oynamaya geliyor ama ybr gelmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Dün biraz dağlara vurduk hayvanı Yaşlandı ama hala gideri var :

ercan9145 ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cbf 150
    harikasın masallahiniz var motorun ve sen hangi il ve neresi acaba çok güzel bir yermiş kartpostal gibi yaşlandı derken duymasın üzülür sonra ben motor ararken 25 bin bütçe ayirmistim oylesine bakınıyordum bir baktim 2007 ybr 125 adam 3800 dedi hic pazarlik bile etmedim hani ilk görüşte aşk derler ya işte öyle ne demiş büyük usta neşat ertaş gönül kimi severse guzel o misali bana şimdi son model motor da verseler inan değişmem şahsi görüşüm bendekide grisi ha diyeceksin eski model olsun şimdiye kadar ne yolda kaldım ne kaza yaptım kır kır her yere gidiyorum sabah dışarı bir bakiyorum havada az bi güneş varsa motorun anahtarını alıyorum yağmur varsa araba nin her sabah dua ediyorum güneş olsun diye zaten adana nın öyle aman aman bir soguku yok en guzelide trafigin arasindan kayip gitmek ama bugün dangalagin biri bir kapı açtı aniden yolun ortasında az kaldi kapıya tosluyordum allahtan yavaş gidiyordum neyse Allah kazadan beladan esirgesin inşallah resimlerde çok güzel olmuş ellerine kollarına sağlık.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

harikasın masallahiniz var motorun ve sen hangi il ve neresi acaba çok güzel bir yermiş kartpostal gibi yaşlandı derken duymasın üzülür sonra ben motor ararken 25 bin bütçe ayirmistim oylesine bakınıyordum bir baktim 2007 ybr 125 adam 3800 dedi hic pazarlik bile etmedim hani ilk görüşte aşk derler ya işte öyle ne demiş büyük usta neşat ertaş gönül kimi severse guzel o misali bana şimdi son model motor da verseler inan değişmem şahsi görüşüm bendekide grisi ha diyeceksin eski model olsun şimdiye kadar ne yolda kaldım ne kaza yaptım kır kır her yere gidiyorum sabah dışarı bir bakiyorum havada az bi güneş varsa motorun anahtarını alıyorum yağmur varsa araba nin her sabah dua ediyorum güneş olsun diye zaten adana nın öyle aman aman bir soguku yok en guzelide trafigin arasindan kayip gitmek ama bugün dangalagin biri bir kapı açtı aniden yolun ortasında az kaldi kapıya tosluyordum allahtan yavaş gidiyordum neyse Allah kazadan beladan esirgesin inşallah resimlerde çok güzel olmuş ellerine kollarına sağlık.
    Kocaeli'deyim abi ben

Biraz yaşlandı bizimkisi. 11 yaşında. Ama maşallahı var

Sizde çok güzel bi tercih yapmışsınız.

Ben son zamanlarda haftada 500-600 km yapıyorum.

Hep dağlardayız lakin havalar soğumuş,bugün dondum

Abi ileride ikinci bir motosiklet alma niyetin olursa satma ybryi.

Eski kasalar evladiyelik,bozamıyorsun

Motosikleti
    honda cbf 150
    yok şimdilik ustune kuma getirmeyi düşünmüyorum bir bütün olduk dedigin gibi bizim adana da sogudu hafta sonları gukgumak kuşu gibi pencereden bakiyok simdilik gerci daha öncede yazmıştım ama bir sonuç alamadım bugün usta gene kafamı karıncalanırdı bu sendeki beşli balata bu orjinal degil orjinali 4 lu dedi degiselim titresim sifir olur çekişi artar dedi sonra cevirdi cbf 150 baltası takalım dedi bende bu hafta Kalsin bakalim dedim pek bilgim yok bu konuda usta bizi gandiriyormu yoksa dogrumu şaştım simdi 5 balata var pekte sıkıntım yok ama anlamadım gitti .

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

yok şimdilik ustune kuma getirmeyi düşünmüyorum bir bütün olduk dedigin gibi bizim adana da sogudu hafta sonları gukgumak kuşu gibi pencereden bakiyok simdilik gerci daha öncede yazmıştım ama bir sonuç alamadım bugün usta gene kafamı karıncalanırdı bu sendeki beşli balata bu orjinal degil orjinali 4 lu dedi degiselim titresim sifir olur çekişi artar dedi sonra cevirdi cbf 150 baltası takalım dedi bende bu hafta Kalsin bakalim dedim pek bilgim yok bu konuda usta bizi gandiriyormu yoksa dogrumu şaştım simdi 5 balata var pekte sıkıntım yok ama anlamadım gitti .
    gittiği yere kadar gitsin abi.

debriyajda kaçırma,çekişten düşme falan varsa yine de sen bilirsin ama yoksa hiç elletme.

zaten cbf balatası diye birşey yok,hepsi birbirine uyumlu.

mesela;
    http://www.hepsiburada.com/motospart...m-HB000007VXS3
    ercan9145 bunu beğendi.

selam arkadaşlar,2016 model ybr motorum 45.000 kmye ulasti,şimdiye kadar yağ,hava filtresi ve bujisini düzenli olarak değistirdim ekstradan da bir tek akü ve lastik değistirdim bittiği için..
    motorumun kilometresi artti ve artik aģir bi bakima sokayim diyorum..zincir ve disli setini degistiricem ayrica bunun disinda degismesi gereken aksamlar var mi?siz ne zaman degistirdiniz vs yazarsaniz bana da yardimci olursunuz..örn;fren balatasi,debriyaj aksamindaki parçalar vs..

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gittiği yere kadar gitsin abi.

debriyajda kaçırma,çekişten düşme falan varsa yine de sen bilirsin ama yoksa hiç elletme.

zaten cbf balatası diye birşey yok,hepsi birbirine uyumlu.

mesela;
    http://www.hepsiburada.com/motospart...m-HB000007VXS3
    forumda hepimize cok teşekürler ederim ozellikede size uğur. kardeşim inanın sizin fikifleriniz bana ustada dan daha geçgel oluyor eletmeyecegim çoooooooooook sağolun yüce rabbim kaza ve sıkıntılardan korusun sizi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler