Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi orjinal olandır.5 li balatalar biraz daha sıkı basar ama sert olur.Ama takılmışsada değiştirmeye lüzum yok bence kaçırmadığı sürece.
    cok teşekürler bugün ustamın yanina gittim uzun uzun konuştuk oda aynısını soyledi orjinalini takinca aman aman bir değişme olurmu dedim yok oyle birsey dedi gene sizin cevsba geldi teşekürler.
    kovboy03 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör ayarlarını sertleştirirsen yükle problem yaşamazsın. Uzun yol ufak motorla zor, iyi yolculuklar.
    1280 civarı yol yaptım bugün üçüncü gün popo ağrısı dışında hiç bir sıkıntı yok. Hatta anlam veremediğim bir şey var uzun yolda motor bizler dahi 200 kg civarı belkide fazla yük varken 110-115 yapıyor düz yolda. Gaz yemesi çok değişti motorun yırtınıyor resmen. Lastik havaları baya düşükmüş bir tek onları şişirdim. Gerisi orjinal aynı eskisi gibi yani
    miginfly bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    content://media/external/file/52409

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Alıntı necmi657 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    content://media/external/file/52409
    resim eklemek istedim sanirim basaramadim telefondan nasil resim ekleyebilirim
    kovboy03 bunu beğendi.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    resimyükle gibi sitelere ekleyip forum için olan linki kopyala yapıştır buraya.Linkleri otomatik çeviri tıkla en son.

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:20 ----------

Alıntı necmi657 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasil arkadaslar guzel olmusmu 2 tl lik oje ile yaptim on lastigimi sokmeden yapmistim 2 ay once denemek icin hala ilk günkü gibi arka lastigede yapayim dedim arka lasyigi sokup boyadim

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:27 ----------

Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimyükle gibi sitelere ekleyip forum için olan linki kopyala yapıştır buraya.Linkleri otomatik çeviri tıkla en son.
    resmi sayende yukledim teşekkürler

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için çok teşekürller iş yerine gelince ilk işim bi bakayım dedim mesaj varmı diye nasıl sevindim bi bilseniz uğur kardeşim ,emremm kardeşim, miginfly kardeşim hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim dilerim yuvanızdan huzur hiç eksik olmaz tekerinize taş degmez inşallah.
    bi nebze cevap alsamda şu anda 5 li balata takılı motorsiklette yeniyim iki ay oldu motor ile tanışalı başlangıç motoru olarak en iyisi dediler kayseride baskı balata degişirken daha hiç sökülmemiş orjinal baskı balatası imiş 4 olarak aradaki farkı bilecek kadar usta binici degilim siz değerli kardeşlerimin daha çok bilgisi vardır diyerek soruyu sormuştum. yani toparlarsak 5 li balata mı daha performanslı 4 lü balatamı bu arada 5 li yan sanayi 4 orjinal parça daha önce 4 lüyü değişip 5 li taktıran varmı teşekkürler hepinize kalın sağlıcakla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

şu anda 5 li var benim motorda 53 binde
    orjinal 4'lüdür abi. besli olmasi bi sikinti vermez. hic takilmaya gerek yok,keyfini cikarin bence

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal 4'lüdür abi. besli olmasi bi sikinti vermez. hic takilmaya gerek yok,keyfini cikarin bence
    teşekkür ederim inan fikirleriniz usta dan daha rahatlatıcı ınanın sagolun Allah kaza bela vermesin inşallah.
    ayrıca bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var iki kişi rampalarda cok sıkıntı oluyor ustaya bu konuyu açtım gel 62 lik piston atalım dedi hic bit sorun olmaz cekisin 100 yuz artar dedi 250 lik bir motor almaktansa 300 tl ye hallederim dedi hoşuna gitmez ise geri eskiyi takariz dedi bu konuda biraz araştırdım ama en son bu foruma geldim çünkü kararlarımı sizin deyişlerinize göre alıyorum artik bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirm yani 10 bin tl verip 250 cc almakmi 300 tl ile 180 cc mi bu arda piston 62 veya 63.5 olabiliyomus dedigine göre yada pergormsns için ne yapmalıyım hayirli ve huzurlu bayramkar olsun inşallah kalin saglicakla canlar.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    teşekkür ederim inan fikirleriniz usta dan daha rahatlatıcı ınanın sagolun Allah kaza bela vermesin inşallah.
    ayrıca bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var iki kişi rampalarda cok sıkıntı oluyor ustaya bu konuyu açtım gel 62 lik piston atalım dedi hic bit sorun olmaz cekisin 100 yuz artar dedi 250 lik bir motor almaktansa 300 tl ye hallederim dedi hoşuna gitmez ise geri eskiyi takariz dedi bu konuda biraz araştırdım ama en son bu foruma geldim çünkü kararlarımı sizin deyişlerinize göre alıyorum artik bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirm yani 10 bin tl verip 250 cc almakmi 300 tl ile 180 cc mi bu arda piston 62 veya 63.5 olabiliyomus dedigine göre yada pergormsns için ne yapmalıyım hayirli ve huzurlu bayramkar olsun inşallah kalin saglicakla canlar.
    Bende çok araştırdım krank kaldırmıyor diyorlar 150 cc halini bile. 180 cc olanı kaldırmaz bence ayrıca frenler gövde yetersiz gelir. Bende satılığa çıkardım motoru büyütme zamanı geldi iki kişi rampada can çekişiyor
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çok araştırdım krank kaldırmıyor diyorlar 150 cc halini bile. 180 cc olanı kaldırmaz bence ayrıca frenler gövde yetersiz gelir. Bende satılığa çıkardım motoru büyütme zamanı
    geldi iki kişi rampada can çekişiyor
    ybr 250 nasıl acaba yada honda cbf 250 arasında gidip geliyorum ama 125cc den de çok memnunum azbi canı daha olsa garibimin .neyse bu sene boyle geçer herhalde ama usta cbf 150 uygulamış bu piston buyutme işini öve öve bitiremedi ama hayırlısı bakalım.
    başlangıç motoru olarak almıştım daha 3 ay oldu bukadar çabuk cc hastalığına yakalanacağımi tahmin etmemistim:( yoksa 250 cc alinca dahmi ustu gelecek acaba ;)

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Boş verin bu işleri. Ustaların dedikleri ile olsa neler yapılırdı.
    Akıl var, mantık var.
    Silindiri, pistonu büyüt, aşağısı ne olacak? Krank, yataklar kaldıracak mı?
    Fıtı fıtı binin motorunuza. Daha da bulamazsınız. 10 bin lira olmuş.
    Ha.. var benim param, oynarım derseniz ben bilmem.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ybr 250 nasıl acaba yada honda cbf 250 arasında gidip geliyorum ama 125cc den de çok memnunum azbi canı daha olsa garibimin .neyse bu sene boyle geçer herhalde ama usta cbf 150 uygulamış bu piston buyutme işini öve öve bitiremedi ama hayırlısı bakalım.
    başlangıç motoru olarak almıştım daha 3 ay oldu bukadar çabuk cc hastalığına yakalanacağımi tahmin etmemistim:( yoksa 250 cc alinca dahmi ustu gelecek acaba ;)
    Cbf kaldırıyor. Benim arkadaşımda yaptı 188 cc mi ne oldu aynısını bende eskiden cg vardı ona da ben yaptım 166 cc oldu yeni silindir eski silindiri dıştan içine alıyordu o denli büyüktü. Çekiş çok arttıydı 3 le zorlandığı yerde 5 le gaz yiyerek çıkıyordu ama ybr kaldırmıyor işte. Bende pulsar bakınıyorum ondada sıkıntı çok bilmiyorum

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    ESD Kullanıcılarına yakıt tüketimini sorabilir miyim?
    Bende 2008 model var, karbürtörden dolayı
    esd 'ye göre azıcık fazla yakıyor ama esd'ye göre biraz daha iyi gidiyor.

Arkadaşın ESD yedeğe 345km'de filan düşüyor normal midir? Sizlerde durum ne?

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Sıkıştırmazsan yedeğe kadar veya yedekten biraz, şeh. içi 380-420 km. Ş. dışı 450-480 e kadar yolu var.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    450-460km de yedeğe geçiyorum, Daha 2 gün önce yedek dahil 550km yaptım ve sonra depoyu ağzına kadar doldurdum 13.4lt benzin aldı. Yedekte 90km gittim.ort hız 80
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Seviyorum bu motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

@E-TEKİN; YBR ile değil mi?

Duke200??
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Cbf kaldırıyor. Benim arkadaşımda yaptı 188 cc mi ne oldu aynısını bende eskiden cg vardı ona da ben yaptım 166 cc oldu yeni silindir eski silindiri dıştan içine alıyordu o denli büyüktü. Çekiş çok arttıydı 3 le zorlandığı yerde 5 le gaz yiyerek çıkıyordu ama ybr kaldırmıyor işte. Bende pulsar bakınıyorum ondada sıkıntı çok bilmiyorum
    diyosun ��
    sağolasın kardeşim sen araştırmışsın belli ben ustadan dinlediğimle soyledim yani özet olarak ybr 125 -126 olmuyor anlaşıldı bu macera da baslamadan bitti acaba kusura bakmassan bir sorum olabilirmi neden ybr 250 veya cbf 250 dusunmiyosun kardeşim .
    cevabin için cok teşekürler iyi bayramlar olsun herkese. ������

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    diyosun ��
    sağolasın kardeşim sen araştırmışsın belli ben ustadan dinlediğimle soyledim yani özet olarak ybr 125 -126 olmuyor anlaşıldı bu macera da baslamadan bitti acaba kusura bakmassan bir sorum olabilirmi neden ybr 250 veya cbf 250 dusunmiyosun kardeşim .
    cevabin için cok teşekürler iyi bayramlar olsun herkese. ������
    Parça yok sıkıntı orda. Yoksa bende 250 ybr alırım çünkü onda forget piston var çok dayanıklı. Ama dediğim gibi ben yedek parçasına takıldım ybr nin mesela benzin filtresini bulamadım yan sanayi aldım oda yerine olmadı. Aynısı hava filtrrsi içinde geçerli yan sanayi buldum yerine tam oturmadı.bajajı sırf bulunduğum yerde servisi var ve internette orjinal parçaları satılıyor diye düşünüyorum. Sizede iyi bayramlar. Ybr ailesi size de iyi bayramlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ESD Kullanıcılarına yakıt tüketimini sorabilir miyim?
    Bende 2008 model var, karbürtörden dolayı
    esd 'ye göre azıcık fazla yakıyor ama esd'ye göre biraz daha iyi gidiyor.

Arkadaşın ESD yedeğe 345km'de filan düşüyor normal midir? Sizlerde durum ne?
    Ben eski kasanın daha iyi gittiğine inanmıyorum. Belki 2004 modelleri gidebilir ama sonrakilerin zor. Benim esd iki kişi artı kamp malzemeleri ile baya iyi gitti. Cbf ybr yolda baya geçtim. Benzin 5.25 ortalama fiyattı aldığım yerlerde 100 km de 2.66 yakmış çoğu yerde dip gaz kullanımda
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Parça yok sıkıntı orda. Yoksa bende 250 ybr alırım çünkü onda forget piston var çok dayanıklı. Ama dediğim gibi ben yedek parçasına takıldım ybr nin mesela benzin filtresini bulamadım yan sanayi aldım oda yerine olmadı. Aynısı hava filtrrsi içinde geçerli yan sanayi buldum yerine tam oturmadı.bajajı sırf bulunduğum yerde servisi var ve internette orjinal parçaları satılıyor diye düşünüyorum. Sizede iyi bayramlar. Ybr ailesi size de iyi bayramlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Ben eski kasanın daha iyi gittiğine inanmıyorum. Belki 2004 modelleri gidebilir ama sonrakilerin zor. Benim esd iki kişi artı kamp malzemeleri ile baya iyi gitti. Cbf ybr yolda baya geçtim. Benzin 5.25 ortalama fiyattı aldığım yerlerde 100 km de 2.66 yakmış çoğu yerde dip gaz kullanımda
    sevgili arkadaşım cevabin için cok teşekürler
    son iki soru
    1.yedek parça serviste olurmu
    2.internetten tedarik edebilirmiyiz

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    sevgili arkadaşım cevabin için cok teşekürler
    son iki soru
    1.yedek parça serviste olurmu
    2.internetten tedarik edebilirmiyiz
    1.servislerde yedek parça bulunur. Bulunmasa dahi sipariş ederler gelir
    2. Çok satan modellerin yedek parçaları internette bulunuyor. Çeşitli firmalar kendileri getiriyor yurtdışından bazen. Servise göre daha ucuz olabiliyor
    ercan9145 bunu beğendi.

Memo84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial sfc ve bajaj discover
    Merhaba 2.el 2014-2015 civarı bir ybr alsam yedek parça fiyatları çok mu yüksektir?
    Şubat ayında ilk motorumu alırken uygun fiyata bir sürü ybr buluyordum ama vitesliden çekindiğim için gidip mondial cup aldım. Mondialin kalitesi ve parça fiyatları belli ybr'ye geçtiğimde uçuk fiyatlı yedek parçalarla karşılaşır mıyım?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler