Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Bleus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde o arıza ışığı ve uzun far ışığı motoru aldığımdan beri hiç yanmıyor ama şuana kadar bi sıkıntı yaşamadım. Normali nasılsa bende uğraşıp düzelteyim bari.
    Uzun far ışığı bir ara benim patlamıştı değiştirince düzeldi. Sizin motor ışığı da hiç yanmıyorsa patlamış olabilir. Bendeki hiç yanmasa patlamış diyeceğim ama kontak aç kapa yapıyorum yanıyor.
    Bleus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bayanlar, kontak açtığımızda ortadaki motor ışığı normalde yanması lazım bir kaç gündür bazen yaniyor bazen yanmiyor ama bloktan çıt çıt çıt sesi geliyor sorun ne olabilir. Daha önce karşılaşan var mi ampul patlasa hiç yanmaz bende arada yaniyor
    Ampulun içindeki tel kopmuştur ara sıra değer o zaman yanar. Benimde göstergede ki sağ sinyal lambası ara sıra yanıyor değiştirmeye üşeniyorum

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Bunun hakkında konu açmayı düşünüyordum ama buradan sorayım.
    Arkadaşımı ısrar sonucu motosiklete başlattım ve 2. El 2015 model bir ybr aldık.

Motor soğuduktan sonra çalıştırmak mümkün olmuyor. Marşa basılı tutarken aynı zamanda gaz vermek lazım ve çalıştıktan sonra motorun başında bekleyip gaz vermeye devam etmek gerekiyor.
    Çalıştırdıktan sonra gaz vermeyi keserseniz stop ediyor. Rölanti ayarı sıcak iken 1500 devire ayarlı. Jikle açınca motor yine stop ediyor. Yarım jikle ile bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.

Sıkıntı soğuk çalıştırma. Sadece marş yaparak çalışmıyor motor. Marş basılı halde iken birde gaz vermek gerekiyor.
    Artık illallah ettirdi. Dolaşmaya çıkacak oluyoruz, üstümüzde mont, kask vs 40 derece sıcağin altinda 5 dk motorun ısınmasını bekleyip başında gaz vermek zorunda kalıyoruz. Tek marsta çalışmıyor motor.

bu sorunu çözebilirmiyiz aynı şeyleri yaşayan varmı?
    Aynı sorun bende de vardı, hava ayarından kaynaklı. Hava filtren temiz ve motor sıcakken hava ayarını yap yada yaptır.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ampulun içindeki tel kopmuştur ara sıra değer o zaman yanar. Benimde göstergede ki sağ sinyal lambası ara sıra yanıyor değiştirmeye üşeniyorum
    Sağol hocam bakayım bi

Motosikleti
    wolf-s
    ya benim motor ateşlemeyi kesti buji kablosuna elektirik vermiyor ne yapmm lazm başına geln oldumu hiç

Motosikleti
    2011 YBR 125
    Benim ybrde gidonu saga sola cevirirken tam orta noktada cok hafif belli belirsiz bir zorlama takilma oluyor arkadaslar sizinkiler nasil normal mi acaba

Alıntı neonxxl1001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ybrde gidonu saga sola cevirirken tam orta noktada cok hafif belli belirsiz bir zorlama takilma oluyor arkadaslar sizinkiler nasil normal mi acaba
    Bendede oluyor o. Gidonu gevşetince geçiyor ama bu sefer motor sağa sola çekmeye başlıyor geri sıkınca da tam orta değil biraz sağda takılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Yanlış yazmışım gevşetince gidonda boşluk oluyor motor düz gidiyor. Sıkınca da motor hafif sağa çekiyor ve gidonda o takılma oluyor. Ama bu sağa çekme elimi bıraktığım zaman olduğu için çözüme pek uğraşmadım.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Hepsinde bi sorun var sanırım bende o olmuyor ama düz giderken sanki direksiyo tam düz degil gibi :D

14-45 Orjınal disli

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

https://youtu.be/BYCntKb4LxA

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    [IMG][/IMG]
    crxforever bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gidon ile ilgili dediğiniz sorunların hiç biri bende yok, iyi bir servise baktırın.

Anlattiginiz gidon problemleri motorun gecmisinde saglam bir kazasi oldugunu isaret ediyor olabilir.

Bir ustaya götürmüştüm. Sorunları söyledim gidonu tutarken hissetmiyorsan böyle bin dedi. Sorun her türlü şeyden olabilir dedi. Ön düzeni sökeceğiz tornacıya götüreceğiz bir sürü uğraşacağız boş ver böyle bin dedi bende biniyorum.

Arkadaşlar 300 km yola gittim Ybr 125 esd 2015 kullanıcısı olarak koltuk iyi ama ne bileyim bacaklarımı kalçamı çok yoruyor 50-60 km sonra ağrıtıyor bunu değiştirme daha konforlu bişey yapabilme şansımız var mı birde devir 10-11 bin de çok titreşim var bu önemli diğilde son bir sorumda mesela 2-3 km hıza giderken yavaş şekilde yani aniden ön freni sıkınca bir ses ötüyor bunların çözümlerini söylermisiniz birde buji olarak hangi marka tavsiye ? teşekkürler

Motosikleti
    2011 YBR 125
    Gidondaki takilma icin yetkili servise gittim bilya duzeninde ezilme var o takilma yapiyor 200 tl sıkışmış dedi. Sanayiye gittim bi cekic bi anahtarla sagolsun usta halletti
    Bleus bunu beğendi.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Alıntı bantun12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 300 km yola gittim Ybr 125 esd 2015 kullanıcısı olarak koltuk iyi ama ne bileyim bacaklarımı kalçamı çok yoruyor 50-60 km sonra ağrıtıyor bunu değiştirme daha konforlu bişey yapabilme şansımız var mı birde devir 10-11 bin de çok titreşim var bu önemli diğilde son bir sorumda mesela 2-3 km hıza giderken yavaş şekilde yani aniden ön freni sıkınca bir ses ötüyor bunların çözümlerini söylermisiniz birde buji olarak hangi marka tavsiye ? teşekkürler
    Merhaba,

birinci olarak oto koltukçu da 50-70tl arasına bi koltuk yaptırabilirsin, konforlu olmasını istersen süngerini de değiştirip kaliteli bi sünger koyacaktır.
    ikinci olarakta ybr esd 11. deviri görmez, 10-11 diye kast ettiğin şey 10.4 devir muhtemelen, 10 devirden sonra titremesi normaldir, 10 devir bandında gezmemen motorunun sağlığı açısından daha iyi olacaktır.
    üçüncü olarakta ön frene basınca gelen ses tahminimce balatandan geliyordur, servise gidip ön balatanı zımparatlatmak istediğini söyle, ön balatayı zımparalatmışken arka fren balatasını da zımparalat, frenlerinin sesi kesilip tutuşu da düzelecektir
    ve son olarakta ngknin iridyum bujisini tavsiye ediyorum, normal buji 10 tl ama iridyum buji 30-40tl ve daha kaliteli.
    linki ise şu: http://www.hepsiburada.com/ngk-yamah...SABEgIf-vD_BwE

iyi forumlar
    kovboy03 bunu beğendi.

ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Kısmetse bu hafta sonu ybr 125 ile uzun bir gezi planlıyoruz arka sandıgın üzerine ızgara yaptırdım üzerine 1 çadır 2 mat 2 battaniye yana heybe aldım çay takımı ve anlık malzememlri oraya koyacagım birde ön amortisöre bir çıkıntı aparat yapıp iki kamp sandalyesinide oraya koymayı düşünüyorum iki kişi planımız böyle en azından 8 gün evden kaçmak Araba da var ama motor başka bir zevkli imiş inşallah bol bol resim atma fırsatım olur yağ degiştim buji değiştim zinciri yagladım hava filtresini degiştim bakaklım hayırlısı.

Motorun bir kısmına küçük bir bölüm gibi bir şey yapanlar var mı? Disk kilidi falan koymak için. İyice inceledim motoru hiç koyacak bir yer yok. Bunu uydurabilen biri var mı? Ya da herhangi bir fikri olan?

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    merhaba 2015 model ybr var 11 bin km de su an elim tamire yatkindir hava filtresi buji yag degistirdim hava aayarini yaptim subap ayarini yaptim orjinal subap ayari cok siki idi ilk defa actim subap ayari yaptim sente cakisi subap bosluguna cok zor giriyordu biraz gevsettim sente cakisi bosluklarda daha rahat hareket etmesini sagladim yani ayarlar bakimlari tamam oldu motorumun yanliz motosikletle rampa yukari cikarken aniden yavaslayip durunca stop ediyor biraz bekleyince mars yapip calistiriyorum bakimdan oncede böyledi bakimdan sonrada degisiklik olmadi arkadaşlar sorun neden kaynaklaniyor olabilir

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Debriyaj elciğinden ayarına bir bak istersen.
    Motor ısındıktan sonra debriyajın ayırması zorlaşıyor gibi. Biraz daha boşluk vermek lazım.

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    benimde uzerindeki orjinal zincir ayni sorun bende var gaz yag ile bolca sildim acilmadi baklalar kitlenmis 4 5 yerinde var zincirin naska neler yapilabilir zinciri

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj elciğinden ayarına bir bak istersen.
    Motor ısındıktan sonra debriyajın ayırması zorlaşıyor gibi. Biraz daha boşluk vermek lazım.
    debriyaj da bakarim tabiki birazdan bakicam ama kavramasini ileriyemi almaliyim geriye dogrumu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler