Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alanya-Japonya
    Zincirin bakla ve oringler mis gibi çalışıyor,zinciri görsen 5.000 kmde sanırsın
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çok merak ettim 28 bin km lik bir tur neleri dolaşacaksınız.Paylaşırsanız çok sevinirim ayrıca o kadar tur yapacaksanız bence yola çıkmadan zinciri değiştirin yolda onunla uğraşmayın.
    kovboy03 bunu beğendi.
    YAMAHA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    hocam fotoğraf ve gezi yorumlarınızı bekliyor olacağız
    fz6_fazer bunu beğendi.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Merhabalar. Bayramda şehirler arası yola çıkınca fark ettim. Gösterge fazla gösteriyor. 90 ile giderken tırlar solluyordu. Tırlarda zaten 90 hız sınırı var. Sonra yolda radarda hızım 80 yazdı. Emin olamayınca yanımda araba ile test ettim. Bende 100 gösterirken arabada 90 gösteriyor. Bu sizde de var mı? Normalde 5. viteste 90 ile giderken devir kaç olur?

Edit: Fakat sayaç doğru ölçüyor. Tabelada 40km var yazarken sayaçta bütün yolu tam 40km ölçtü.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Bleus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90 ile giderken tırlar solluyordu. Tırlarda zaten 90 hız sınırı var. Sonra yolda radarda hızım 80 yazdı. Emin olamayınca yanımda araba ile test ettim. Bende 100 gösterirken arabada 90 gösteriyor.
    1 - Acaba TIR 90 ile mi gidiyordu?
    Motosiklette de 80 km hız sınırı var. Radar 90 ölçse öpülmüş olurdun. ;)
    2 - Arabanın göstergesinin doğru çalıştığı ne malum? (%10 hata payı normal sayılıyor)
    3 - Doğruya en yakın ölçümü GPS ile yapabilirsiniz. Bir de öyle deneyin.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 - Acaba TIR 90 ile mi gidiyordu?
    Motosiklette de 80 km hız sınırı var. Radar 90 ölçse öpülmüş olurdun. ;)
    2 - Arabanın göstergesinin doğru çalıştığı ne malum? (%10 hata payı normal sayılıyor)
    3 - Doğruya en yakın ölçümü GPS ile yapabilirsiniz. Bir de öyle deneyin.
    Tırlarda hız sınırı dediğim tırda bassanız bile hızı 90ı geçmiyor. Tabi sanayide açabiliyorlar ama bir sürü tır geçti. Hepside mi hız sınırı kaldırılmıştı? Hadi açılmış desek arabayla da hep o yoldan gidiyoruz ve hızımız 90ı pek geçmez. Ben pek arabadayken sollayan tır hatırlamıyorum. Ve o radarlardan 3 kere geçtim. Bi ara GPS ile de denerim.
    Devirin 90 ile giderken normalde kaç olması lazım?
    Edit: Radar dediğimde yolda oluyorya hızınızı ölçüp yazıyor yavaş gidin diye onları diyorum.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Benim km tam ölçüyor telefona uygulama yüklemiştim bir ara ondada tam gösteriyordu. Birde hızınız 80-90vs deyip yavaş diyen ölçen tabelalar var onlardada tam çıkıyor. 90 la giderken 7,5 devirde sanırım

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim km tam ölçüyor telefona uygulama yüklemiştim bir ara ondada tam gösteriyordu. Birde hızınız 80-90vs deyip yavaş diyen ölçen tabelalar var onlardada tam çıkıyor. 90 la giderken 7,5 devirde sanırım
    O tabelaları demiştim zaten. Benimki yanlış gösteriyor çünkü ben 6000 devir civarı gösteriyor diye hatırlıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim bir yolu var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Sanırsam gösterge orjinal değil. İnternette baktım orjinallerde benzin göstergesi beyaz renkli ama benimkinde sadece çizgiler var. Bunun bir ayarı var mı? İçini açıp yapsam.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Cok ara verdim sanırım talihsiz bi kaza gecirdim önceki ayın 12 sinde 1 aydır motorsuzum neyseki tamir oldu,pazartesi teslim alıcam o zaman anlatırım hersyi

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Merhabalar. Bunun hakkında konu açmayı düşünüyordum ama buradan sorayım.
    Arkadaşımı ısrar sonucu motosiklete başlattım ve 2. El 2015 model bir ybr aldık.

Motor soğuduktan sonra çalıştırmak mümkün olmuyor. Marşa basılı tutarken aynı zamanda gaz vermek lazım ve çalıştıktan sonra motorun başında bekleyip gaz vermeye devam etmek gerekiyor.
    Çalıştırdıktan sonra gaz vermeyi keserseniz stop ediyor. Rölanti ayarı sıcak iken 1500 devire ayarlı. Jikle açınca motor yine stop ediyor. Yarım jikle ile bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.

Sıkıntı soğuk çalıştırma. Sadece marş yaparak çalışmıyor motor. Marş basılı halde iken birde gaz vermek gerekiyor.
    Artık illallah ettirdi. Dolaşmaya çıkacak oluyoruz, üstümüzde mont, kask vs 40 derece sıcağin altinda 5 dk motorun ısınmasını bekleyip başında gaz vermek zorunda kalıyoruz. Tek marsta çalışmıyor motor.

bu sorunu çözebilirmiyiz aynı şeyleri yaşayan varmı?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımı ısrar sonucu motosiklete başlattım ve 2. El 2015 model bir ybr aldık.

Motor soğuduktan sonra çalıştırmak mümkün olmuyor. Marşa basılı tutarken aynı zamanda gaz vermek lazım ve çalıştıktan sonra motorun başında bekleyip gaz vermeye devam etmek gerekiyor.
    Çalıştırdıktan sonra gaz vermeyi keserseniz stop ediyor. Rölanti ayarı sıcak iken 1500 devire ayarlı. Jikle açınca motor yine stop ediyor. Yarım jikle ile bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.

Sıkıntı soğuk çalıştırma. Sadece marş yaparak çalışmıyor motor. Marş basılı halde iken birde gaz vermek gerekiyor.
    Artık illallah ettirdi. Dolaşmaya çıkacak oluyoruz, üstümüzde mont, kask vs 40 derece sıcağin altinda 5 dk motorun ısınmasını bekleyip başında gaz vermek zorunda kalıyoruz. Tek marsta çalışmıyor motor.

Durumu varsa az daha koyup enjeksiyonlu motor baksın

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/110844-motosiklette-jikle-kullanimi.html

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Karbüratörlü motorlarda çalıştırırken az gaz vermelisin. Çok değil ama çok az. Bu bir sorun değil normali bu. Zamanla alışırsın ne kadar gaz vereceğine. Mesela ben çalıştırırken 1 sn sürmez.
    Jikle soğuk havalar içindir yazın kullanılmaz motor stop eder jikle kullanmayı yazın unut.
    Motor ısınıncaya kadar beklemen motorun sağlığı açısından da iyidir zaten motor soğukken ani gaz vermelerde motor tekler. Eğer elinle gaz vermek istemiyorsan karbüratörün üzerinde büyük vida var elinle çevirebileceğin onu biraz sık rölanti yükselsin. Isınınca tekrar gevşetirsin

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı Bleus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O tabelaları demiştim zaten. Benimki yanlış gösteriyor çünkü ben 6000 devir civarı gösteriyor diye hatırlıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim bir yolu var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Sanırsam gösterge orjinal değil. İnternette baktım orjinallerde benzin göstergesi beyaz renkli ama benimkinde sadece çizgiler var. Bunun bir ayarı var mı? İçini açıp yapsam.
    ybr 5. viteste 5000dd -60km,
    6000dd - 70 gidiyor.
    rüzgar vs çok az etkiler. göstergeye bir müdahale olabileceğini düşünmüyorum.
    Bleus bunu beğendi.

Motosikleti
    1 Aylık aradan sonra güzel bi dönüş yaptım,iS Kazasından parmagım kırık olmasına ragmen söz geciremedim kalbime,atladık üstüne

crxforever bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kac km de kaç kuruşa aldınız alet nalet biraz bilgi alalım güzel alet

Motosikleti
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kac km de kaç kuruşa aldınız alet nalet biraz bilgi alalım güzel alet
    2014 model 11.xxx de aldım,Anlas Lastikler vardı üstünde,Attık onları Michelin e gectik,Led ampul aldık,13.xxx de agr bakıma girdim,13.800 de debraj degiştirdim keyfe keder Simdi 14.200 de 4.600 e aldım tabi bakımı lastikleri vs 5500 ü gecti
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

T. S. Spivet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr
    Merhaba dostlar, Geçen sene ağustos ayında 2016 model sıfır ybr alarak aranıza katılmıştım..O günden beri 6.000km yaptım. 1.000km ve 4.000km bakımları dışında hiç servise gitmek zorunda kalmadım. Benzin koyup gezmekten başka birşey yapmıyorum.İlk motorum olacağı için 3-4 ay araştırma yapmıştım. yine bu forumda okuduklarım ybr 125 almam konusunda bana oldukça etkili fikirler sağlamıştı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Geçen gün motoru temizlerken akü üstündeki kapağın tırnağını kırdım. yenisine netten bakıyorum ama bulamadım. 2016 modellerde o kapağın üstünde yamaha yazısı var internettekilerde hep ybr125 yazıyor ve renkleri farklı. Bu kapağı bulabileceğim bir yer önerisi olan var mıdır?

şimdiden teşekkür ederim. tekeriniz düz bassın...

izlemek isteyen olursa diye de motoru yıkamaya ait videoyu alta bırakıyorum;

https://www.youtube.com/watch?v=8stk5_cTIwI

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 5. viteste 5000dd -60km,
    6000dd - 70 gidiyor.
    rüzgar vs çok az etkiler. göstergeye bir müdahale olabileceğini düşünmüyorum.
    Göstergeye müdahale edilmiyorsa bu şekilde binicez artık Sıkıntı yok.
    crxforever bunu beğendi.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Beyler bayanlar, kontak açtığımızda ortadaki motor ışığı normalde yanması lazım bir kaç gündür bazen yaniyor bazen yanmiyor ama bloktan çıt çıt çıt sesi geliyor sorun ne olabilir. Daha önce karşılaşan var mi ampul patlasa hiç yanmaz bende arada yaniyor

Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bayanlar, kontak açtığımızda ortadaki motor ışığı normalde yanması lazım bir kaç gündür bazen yaniyor bazen yanmiyor ama bloktan çıt çıt çıt sesi geliyor sorun ne olabilir. Daha önce karşılaşan var mi ampul patlasa hiç yanmaz bende arada yaniyor
    Benimde o arıza ışığı ve uzun far ışığı motoru aldığımdan beri hiç yanmıyor ama şuana kadar bi sıkıntı yaşamadım. Normali nasılsa bende uğraşıp düzelteyim bari.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler