Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzeller aldım ben. Çok memnunum. Fiyatıda ucuz 214 liraya aldım kargo dahil. 2016 nın sonlarına doğru üretim tarihi var. Yanında çelik sibop ve balata spreyide hediye ettiler. N11 den aldım 20 lirada takması 234 liraya mis gibi
    Michelin pilot street ile fark var mı acaba arada 329 TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Valla ben Michelin de kullandım pirellide şimdi metzeller var.metzeller 300 km oldu takali frenlemede pirelliden iyi yol tutuşu assagi kalmaz ama ne kadar gider bilmiyorum.michelini tercih etmem zira 10.000 km de bariz dış derinliğinde azalma oldu.pirelli 18000 km gitti çatlama yaptı,balon yaptı şimdi metzeller deniyorum.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin pilot street ile fark var mı acaba arada 329 TL
    Michelin kullanmadım bir şey diyemem. Ama metzeller ile daha ybr yi kaydırmayı başaramadım. Baya baya viraja giriyorum. Araba ile 90 la giremediğim viraja ybr ile giriyorum hatta daha da hızlanıyorum. Islak zeminde test edemedim. Bir daha alacak olsam yine metzeller alırım ybr için bundan daha iyi lastik olacağını sanmıyorum zaten 110 yapan motor 90 ile viraja giriyorum daha ne gidecek

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Arka lastiği yeniledim,22.000 km kullandıktan sonra michelin aldım,geçen pazar,1 günde 856 km yol yaptım,kendi rekorumu kırdım

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    arkadaşlar merhaba motorumu satıyorum.gerekli açıklamayı ilanda yaptım.ilgilenenler kaçırmasın...https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...17740657/detay

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Selamlar,
    20 gün önce bakıma girdim; yağı, hava filtresi, benzin filtresi, boku püsürü değişti temizlendi.
    10bin kmdeyken ngk iridyum buji takmıştım, takalı 4.750km oldu.

uzun süredir bi problemim var, 3. ve 4. vitesin son devirlerinde 9-9,5-10 devir aralığında karbüratör sanki motora benzin yetiştiremiyor gibi bi gaz kesme oluşuyo ama anlık, sanki benzine pis bi şey kaçmış gibi, her seferinde de yapmıyor bunu yani ama nadirde olsa yapıyor-du.
    neyse dedim bi hava filtresinin kutusunu söktük kırık mı var diye iyice inceledik, temiz yani problem yok.
    hava ayarına baktık onda da sorun yok.
    benzin filtresi ter temiz çıktı.

dün akşamüstü yeni bi sorun cereyan etti, her vitesin 4-5-6 devir aralığında motor böyle benzin bitiyo gibi gaz kesiyor sebebini bi türlü çözemedim.

her zaman motorumu 3-4 dk ısıtıp öyle binerim, bu benzin bitiyor gibi gaz kesme olayını nasıl çözerim acaba?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    20 gün önce bakıma girdim; yağı, hava filtresi, benzin filtresi, boku püsürü değişti temizlendi.
    10bin kmdeyken ngk iridyum buji takmıştım, takalı 4.750km oldu.

uzun süredir bi problemim var, 3. ve 4. vitesin son devirlerinde 9-9,5-10 devir aralığında karbüratör sanki motora benzin yetiştiremiyor gibi bi gaz kesme oluşuyo ama anlık, sanki benzine pis bi şey kaçmış gibi, her seferinde de yapmıyor bunu yani ama nadirde olsa yapıyor-du.
    neyse dedim bi hava filtresinin kutusunu söktük kırık mı var diye iyice inceledik, temiz yani problem yok.
    hava ayarına baktık onda da sorun yok.
    benzin filtresi ter temiz çıktı.

dün akşamüstü yeni bi sorun cereyan etti, her vitesin 4-5-6 devir aralığında motor böyle benzin bitiyo gibi gaz kesiyor sebebini bi türlü çözemedim.

her zaman motorumu 3-4 dk ısıtıp öyle binerim, bu benzin bitiyor gibi gaz kesme olayını nasıl çözerim acaba?
    Deponun altından ateşleme bobininin başına bir bak belki pas yapmış olabilir, yapmamışsa bile bi wd-40 sık biraz belki düzelir.
    Be different

Motosikleti
    Sağol mazhaRR, sorunu çözdük.
    Benzin ağırlık yapmasın diye hep e ve e'nin altında kullanıyordum haliyle yedek depo oluyor, sürekli böyle kullandığımdan dolayı benzin şamandırası bozulmuş.
    benzin e'nin üstünde olunca sorun yok, e'nin altına doğru azalmaya başladıkça tekleme artıyor.

Sağol mazhaRR, sorunu çözdük.
    Benzin ağırlık yapmasın diye hep e ve e'nin altında kullanıyordum haliyle yedek depo oluyor, sürekli böyle kullandığımdan dolayı benzin şamandırası bozulmuş.
    benzin e'nin üstünde olunca sorun yok, e'nin altına doğru azalmaya başladıkça tekleme artıyor.
    Benzin fitresini nasıl temizleyebilirim,nerede tam olarak ?

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Ya arkadaşlar son zamanlarda metzeller m22 alipta arka lastik orta kısmında ufak ufak kesik gibi kalkma oldumu.200 km yaptım bu sorun başıma geldi gittim garantiden değiştirdiler 200 km sonra yine aynısı oldu. Frenajda yol tutusta hiç bir sıkıntı yok. Çözemedim gitti

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Aydoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin fitresini nasıl temizleyebilirim,nerede tam olarak ?
    Deponun altında. Şeffaf plastik içinde küçük filtre. Temizleyemezsin onu anca hava tutarsın değiştirebilirsin. Ben 23 bini geçtim orjinali duruyor hala çabuk kirlenen bir şey değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı HUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar son zamanlarda metzeller m22 alipta arka lastik orta kısmında ufak ufak kesik gibi kalkma oldumu.200 km yaptım bu sorun başıma geldi gittim garantiden değiştirdiler 200 km sonra yine aynısı oldu. Frenajda yol tutusta hiç bir sıkıntı yok. Çözemedim gitti
    Dikkat etmedim hiç ama kesik yoktu öyle. Yarın daha dikkatli bakayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Baktım bugün benim lastiklerde herhangi bir sıkıntı yok. Ybr de 15/50 yağ kullanan var mı ? 10/50 kullanıyorum bu sefer de 15/50 denemek istiyorum ama nasıl olut

Motosikleti
    [/COLOR]Baktım bugün benim lastiklerde herhangi bir sıkıntı yok. Ybr de 15/50 yağ kullanan var mı ? 10/50 kullanıyorum bu sefer de 15/50 denemek istiyorum ama nasıl olut[/QUOTE]

yaşadığınız bölgeye göre değişir, eğer iç anadoluda yaşıyorsanız haziran gibi 15-50ye geçmeniz daha iyi olacaktır, eylül itibari de tekrar 10-50ye dönün.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    [/COLOR]Baktım bugün benim lastiklerde herhangi bir sıkıntı yok. Ybr de 15/50 yağ kullanan var mı ? 10/50 kullanıyorum bu sefer de 15/50 denemek istiyorum ama nasıl olut
    Ben uzun yol yapıyorum kontak kapatmadan 300 km den az yapmadığım zamanlar var ondan sordum

yaşadığınız bölgeye göre değişir, eğer iç anadoluda yaşıyorsanız haziran gibi 15-50ye geçmeniz daha iyi olacaktır, eylül itibari de tekrar 10-50ye dönün.[/QUOTE]

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Peki benim pirelli ömrünü tamamlamış midir 2012 de aldım dişler iyi ama 13000 km yol yaptı lastikler dediğim gibi ıslak zemin berbat metzeler alayım mı bı kuryeci gördü ybr kullanıyormuş o da pek sert değil gibi dedi ...

Merhaba arkadaşlar motoroum kış boyunca yattı. Aküsü bitikti onu bir şekilde hallettim ama bir sorun var canımı sıkan. Motor düşük devirde trafikte stop ediyor. Motor soğuk olsa anlarım ama motor soğukta değil. Anlam veremiyorum ve can sıkıyor sizce neden olabilir?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı lostmymindd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motoroum kış boyunca yattı. Aküsü bitikti onu bir şekilde hallettim ama bir sorun var canımı sıkan. Motor düşük devirde trafikte stop ediyor. Motor soğuk olsa anlarım ama motor soğukta değil. Anlam veremiyorum ve can sıkıyor sizce neden olabilir?
    Rölanti düşük olabilir scakken 1500 de olması lazım

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Ben uzun yol yapıyorum kontak kapatmadan 300 km den az yapmadığım zamanlar var ondan sordum

yaşadığınız bölgeye göre değişir, eğer iç anadoluda yaşıyorsanız haziran gibi 15-50ye geçmeniz daha iyi olacaktır, eylül itibari de tekrar 10-50ye dönün.
    [/QUOTE]

yıllardır 15-50 kullanırım bir sıkıntısını görmedim. sadece kış aylarında 10- 40 kullanırım.
    vizkozite ve sıcaklık çizelgesine bakınca 0 dereceye kadar 15 kullanılır görünüyor.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Bugün bi internet sitesinde metzeler me 22 lastik buldum çifti 178 ama lastik tubeless diyor yani bunu mu almalıyız yoksa iç lastikli bir model mı bulmamız gerek bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim doğru lastik midir alayım mı

Rölanti düşük olabilir scakken 1500 de olması lazım
    Hocam motor böyle yaptığı için hep jikle açık gidiyorum o da 3 bin devirde bazen sabitleniyor. Kışın aküyü sökmemiştim, sabahları zor çalışıyor. Hergün 3-5 km yol yapıyorum bu şarj olması için yeterli gelmesi gerekmiyor muydu?

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Yetmez hocam 20 km yaptım iki üç gün yine yetmedi bir de tamamen bitmiş olabilir şarj a taktı tamirci şarj olmadı değiştirdim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler