Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    tabii ki de yeni normlar standartlar önemli. ben biraz duygusal ve muhafazakar yaklaşıyorum bu kasa değişikliklerine. bir de müdahale edi
    bana kalsa herkes jawaya titana , murat 131e biner az daha parası varsa 190 mercedesle gezerdi :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Kaynak, bir yamaha yetkilisi, bu bilgi yüzde 95 ys 125 in tr ye geleceği yönünde

Motosikleti
    YAMAHA YBR ESD 125
    Merhaba arkadaşlar
    2014 model ybr esd sahibiyim bir sıkıntım var yardimcı olursaniz sevinirim. Ozellikle yuksek devirlerde motorda bir sirkeleme meydana geliyor. Denemek için 3 üncü vitesde yuksek devirlere cikartiyorum motorda hoplama hafif gerileme sirkeleme durumu meydana geliyor. Düşük devirlerde söz konusu olmuyor.

onur455 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd 2015
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onur kardeşim hayırlı uğurlu olsun.snapiyi kaça sattın.benimde aklımda ybr var paramda hazır ama snappiyi satamıyorum
    sağol kardeşim snappy'i 1500 e verdim 2013 model 19000 km deydi uzun zamandır debriyajlı motor hayalimdi ybr için param hazır olunca sattım mondiali bence sanada tavsiye ybr çok konforlu motor snappile karşılaştırılamaz bile
    snappy x bunu beğendi.

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekstaradan birşey bağlımı,siren,zenon far vb. vb.
    Soketlerde oksitleme yoksa, konjetör sağlamsa
    Aküyü doldurun.
    Akünün şarj edip etmediğini,en güzel şöyle anlarsın,motosikleti çalıştır, far ampülüne dikkat et,eğer gaz verdiğinde,ampülün ışığı değişmiyorsa şarj etmiyor demektir.
    Rölantide motosiklet çalışırken far ampülü,normal yanıyor,gaz verdiğinde biraz daha kuvvetli yanıyorsa,bilki şarj yapıyordur
    Sargının yan sanayisi 70tl,100tl arası, orjinal 135tl,149 tl,bugün değiştirdim,aynı sıkıntı bendede vardı
    Merhabalar. Şarj sorunu çözüldü. Yanı öyle düşünüyorum çünkü artık düzgün marş basıyor ama fara bakıp gaz verdiğimde farda pek değişim yok. Far da yolu az aydınlatıyor gibi geliyor. Ona nasıl bir çözüm önerirsiniz?
    fz6_fazer bunu beğendi.

Debraj değişimi yaptım bakın isterseniz 😁

https://m.youtube.com/watch?v=BFGMt75tI_o
    Ultraviolet bunu beğendi.

AfilliEgzoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns160
    merhaba arkadaşlar bu yaz ilk motorumu almayı düşünüyorum birkaç aydır araştırmalarımı sürdürüyorum büyük olasılıkla sıfır ybr125 alacağım lakin dolar'ın önlenemez yükselişiyle motorunda fiyatı yükselmekte (: Son zamla birlikte 2016 model ybr 6600 tl iken 2017 modeli 7100 tl.Sormak istediğim 2016 modeli ile 2017 modeli arasında motorda neler değişti ve gerçekten bu fiyatı hakediyor mu? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Ah ulan ahh bu konuda kaç günlerim geçti. 2014 yılında 4.750 TL'ye 0 almıştım. Şimdi bakıyorum da 2017 için 7.100 TL muhabbetleri var. Kardeşim çok güzel bir başlangıç motosikleti onu rahatça söyleyebilirim sıkıntısız zarif acemiliğini en iyi kaldıracak olan motosiklet fakat aldığında direk lastiklerini değiştir ben kazamı bu yüzden yapmıştım. Bu arada başlangıç için filan tamam eyvAllahta 7.100 TL be abi hani pulsar gibi bir canavarın 8.000 küsur TL'den satılırken Hero karizma gibi fiyat/performans ürünün 6.900 TL'den satılırken ve 2. el piyasası süper olan TVS apache rtr150 6.500'den satılırken 7.100 ybr'ye çok değil mi ?
    Bu verdiğim örnekler senin kullanmayı öğrendikten sonra almak istediğin motosikletler olucak eminim.

Motosikleti
    KTM Duke200
    2017 model ybr olmayacak, 2017 model ys125 olacak.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    17bin küsür km oldu hala orjinal lastikleri var üzerinde tek bir kaza bile olmadı. Siz nasıl kullanıyorsunuz da kaza yapıyorsunuz anlamadım.
    Gözler ki aşk kapısının tokmağıdır gözler ki aşkın kapısıdır, Girmesini bilene!!

AfilliEgzoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns160
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah ulan ahh bu konuda kaç günlerim geçti. 2014 yılında 4.750 TL'ye 0 almıştım. Şimdi bakıyorum da 2017 için 7.100 TL muhabbetleri var. Kardeşim çok güzel bir başlangıç motosikleti onu rahatça söyleyebilirim sıkıntısız zarif acemiliğini en iyi kaldıracak olan motosiklet fakat aldığında direk lastiklerini değiştir ben kazamı bu yüzden yapmıştım. Bu arada başlangıç için filan tamam eyvAllahta 7.100 TL be abi hani pulsar gibi bir canavarın 8.000 küsur TL'den satılırken Hero karizma gibi fiyat/performans ürünün 6.900 TL'den satılırken ve 2. el piyasası süper olan TVS apache rtr150 6.500'den satılırken 7.100 ybr'ye çok değil mi ?
    Bu verdiğim örnekler senin kullanmayı öğrendikten sonra almak istediğin motosikletler olucak eminim.
    motosiklet almaya ilk karar verdiğimde 6.232 tl idi geçen kısa bir sürede 6600 tl ye kadar zamlandı maalesef 2016 modeli :( Bende çekimserim biraz bu konuda acaba gerçekten değer mi onu düşünüyorum.. Motosiklet yükseltme muhabbetine gelirsek ybr yi iyice sindirdikten sonra kawasaki ninja 250sl almayı düşünüyorum (:

Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 model ybr olmayacak, 2017 model ys125 olacak.
    Ben yamaha sitesinin yalancısıyım (:

dyavol-77 bunu beğendi.

100km de kaç litre yakıyor acaba?

Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17bin küsür km oldu hala orjinal lastikleri var üzerinde tek bir kaza bile olmadı. Siz nasıl kullanıyorsunuz da kaza yapıyorsunuz anlamadım.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/156584-kaza-sonrasi-motosikletimin-son-hali.html
    Tebrik etmek gerekir sizi o lastiklerle bu km'yi yaparak. Fakat tehlikeli olduğunun farkındasınızdır umarım.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/156584-kaza-sonrasi-motosikletimin-son-hali.html
    Tebrik etmek gerekir sizi o lastiklerle bu km'yi yaparak. Fakat tehlikeli olduğunun farkındasınızdır umarım.
    motosiklet oyuncak değil dikkatinizi müzik dağıtıyorsa takmamalısınız. Ben müzik dinliyorum ama etrafı izliyorum dikkatim yolda, takip mesafem hep var motorunuza güvenmelisiniz boş zamanınız da panik fren çalışmalısınız o halde... lastiklerim kötü diyip kestirip atmayın, uygun şekilde fren yapaarsanız motor gayet güzel duruyor
    Gözler ki aşk kapısının tokmağıdır gözler ki aşkın kapısıdır, Girmesini bilene!!

Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet oyuncak değil dikkatinizi müzik dağıtıyorsa takmamalısınız. Ben müzik dinliyorum ama etrafı izliyorum dikkatim yolda, takip mesafem hep var motorunuza güvenmelisiniz boş zamanınız da panik fren çalışmalısınız o halde... lastiklerim kötü diyip kestirip atmayın, uygun şekilde fren yapaarsanız motor gayet güzel duruyor
    Sizi tebrik ediyorum işte benim yapamadığımı siz yapmışsınız

Motosikleti
    KTM Duke200
    195tl ye metzeler me 22 aldım, 17bin km risk almaya değmez

onur455 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd 2015
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    195tl ye metzeler me 22 aldım, 17bin km risk almaya değmez
    metzeler mi michelin mi ikisi arasında kararsızım

Motosikleti
    KTM Duke200
    İki lastiğide kullandım, bence metzeler. Önceden pilot sport lar vardı çok iyiydiler ama bu pilot street ler bence iyi değil ki arada 100tl fark var

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. 2.el 2016 çıkışlı 7.000km de YBR125ESD aldım. Fakat sahibi düşmüş ve debriyaj manetinin ucu kırık. Yamaha Tuna ya götürmeyi düşünüyorum. Bu debriyaj manetinin tutarı nedir bilen var mı? Bu şekilde de sıkıntısız ama gözüme çarpıyor fren uzun debriyaj kısa kalmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Bir de YBR için ön arka lastik basıncı nedir, nasıl olmalıdır?

Lastik basınçlarını kitapçığa göre yapmalısınız. Ybr için ön25 arka29 dur kitapçık değerleri.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler