Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 (ESD)
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakım haricinde şikayet ettiğiniz hususlarda neler tamir edilecek bunlar önemli.

Bakım için iyi bir yağ,kaliteli buji,orjinal hava filtresi kullanılacaksa ve tamirat da yapılacaksa fiyat güzel.

Metzeller'i bilmiyorum ama Michelin asfaltta iyi,stabilize,toprak yolda bence verimli değil.
    Motosikletde frene basıldığında hafif sola doğru yığılma yapıyormuş mesela ben farketmedim şahsen o kadar hassas değilim demek ki, kısaca usta ybr ye biniyorsan kafan rahat olacak dedi, haklı da gerçekten rahat değilim, ben motosikleti adam edeyim eğer memnun olmazsan para da verme dedi...

Bu dediğiniz kaliteli buji, yağ, hava filtresi vs. Bunlar da tavsiyeniz var mı gerekirse ben internetten alıp ustaya vereyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Metzeler daha iyi michelin pilot street ten ikisinide uzun süre kullandım, me22 pilot street ten iyi fakat pilot sport tan iyi değil, zaten pilot sport un üretimi de Yok artık o yüzden me22 derim, he stabilize yola girecekseniz Pirelli dura traction da çok mantıklı lastik

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı MrvGny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletde frene basıldığında hafif sola doğru yığılma yapıyormuş mesela ben farketmedim şahsen o kadar hassas değilim demek ki, kısaca usta ybr ye biniyorsan kafan rahat olacak dedi, haklı da gerçekten rahat değilim, ben motosikleti adam edeyim eğer memnun olmazsan para da verme dedi...

Bu dediğiniz kaliteli buji, yağ, hava filtresi vs. Bunlar da tavsiyeniz var mı gerekirse ben internetten alıp ustaya vereyim
    Mesela bazı servisler açık yağ koyar çaktırmadan

Buji için Ngk marka buji iyidir. 1-2 liralık dandik bujilerin randımanı verimli olmuyor.

Hatta ben 40bin km'dir Ngk Irıdyum buji kullanıyorum,değiştirmedim.

Hava filtresi için de orjinal de olur,yan sanayi de.

Eliniz anahtar tutuyorsa,aslinda bunları siz bile halledersiniz. Çok basit işlemler.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    ybr sine honda titanlarınki gibi zincir koruması yaptıran var mı ?
    günlük kilometrem fazla olunca zinciri yağla temizle can sıkmaya başladı. komple kapalı sistem olursa bu kadar uğraştırmaz ömrü de uzun olur diye düşünüyorum.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr sine honda titanlarınki gibi zincir koruması yaptıran var mı ?
    günlük kilometrem fazla olunca zinciri yağla temizle can sıkmaya başladı. komple kapalı sistem olursa bu kadar uğraştırmaz ömrü de uzun olur diye düşünüyorum.
    Son günlerde yağışların artmasıyla ben de düşünmeye başlamıştım bunu, kesinlikle çok faydalı olur. Bajaj Boxer'ın zincir koruması olur belki, fırsat bulursam yamaha servisine bir sorayım oluyor mu diye. Uğraşacaklarını sanmıyorum, direkt olmaz diyebilirler de ama araştırmakta fayda var.

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son günlerde yağışların artmasıyla ben de düşünmeye başlamıştım bunu, kesinlikle çok faydalı olur. Bajaj Boxer'ın zincir koruması olur belki, fırsat bulursam yamaha servisine bir sorayım oluyor mu diye. Uğraşacaklarını sanmıyorum, direkt olmaz diyebilirler de ama araştırmakta fayda var.
    40 50 tl bir şey her rengi de mevcut. vaktim olunca alıp denemeye karar verdim. en fazla söker atarım.
    burada yapan görmüştüm yıllar önce ama resimler silinmiş.yolda mz koruması yapan da gördüm ama yakalayamadım sahibini.

bu arada " bender" reyise saygılar
    rebirth bunu beğendi.

40 50 tl bir şey her rengi de mevcut. vaktim olunca alıp denemeye karar verdim. en fazla söker atarım.
    burada yapan görmüştüm yıllar önce ama resimler silinmiş.yolda mz koruması yapan da gördüm ama yakalayamadım sahibini.

bu arada " bender" reyise saygılar
    o zaman sizden haber bekliyorum hocam, ben de daha fırsat bulup soramadım servise. yarın sormayı planlıyorum. bajaj boxer'ınki kısa kalır mı acaba diye düşünmedim değil, ama uyarsa da siyahı çok güzel olur.

'bender' reisi de es geçmemeniz çok hoş, saygılar efenim
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman sizden haber bekliyorum hocam, ben de daha fırsat bulup soramadım servise. yarın sormayı planlıyorum. bajaj boxer'ınki kısa kalır mı acaba diye düşünmedim değil, ama uyarsa da siyahı çok güzel olur.

'bender' reisi de es geçmemeniz çok hoş, saygılar efenim
    cevap sizden daha hızlı gelebilir.motora ayırdığım parayı trafik ışığında ceza yiyerek harcadım. tüm motorcu arkadaşlar siz siz olun yanlış sinyalizasyona isyan edip de bomboş yol da olsa geçmeyin.

cevap sizden daha hızlı gelebilir.motora ayırdığım parayı trafik ışığında ceza yiyerek harcadım. tüm motorcu arkadaşlar siz siz olun yanlış sinyalizasyona isyan edip de bomboş yol da olsa geçmeyin.
    Bugün Yamaha servisine sordum, takılır ama kaynak vs uygulaman gerek direkt takılmıyor dediler.

Motosikleti
    ybr125 2008
    kaynak işi ürküttü beni. orijinal maşaya kaynak vuramam.malzemeyi elime alıp bir çözüm bulurum umarım.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    kaynak işi ürküttü beni. orijinal maşaya kaynak vuramam.malzemeyi elime alıp bir çözüm bulurum umarım.
    Arkadaşlar 2009 YBR 125 City modeline uzun tur camı nereden bulabilirim?....
    The Power of The Dreams.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Motosikletimin üzerinde biraz değişiklik yaptım, merak eden olursa bi konu açıp detaylı şekilde anlatabilirim.

Yaklaşık 10 ay kadar böyle kullandım, ilk hali:

Son hali:

crxforever, Uğur Gündüz ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    ybr125 2008
    nikelaj egzoz güzel olmuş. zaten neden kara egzoz koymuşlar esdye anlamadım hiç. tel jantlar bence uymamış ama hareketli parçaların hafiflemesi motoru daha kıvrak yapar diye öğrenmiştim.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimin üzerinde biraz değişiklik yaptım, merak eden olursa bi konu açıp detaylı şekilde anlatabilirim.

Yaklaşık 10 ay kadar böyle kullandım, ilk hali:

http://i.hizliresim.com/r6Vz3a.jpg

Son hali:

http://i.hizliresim.com/GPkMDN.png
    Pıstırdın mı YBR'yi?
    The Power of The Dreams.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    crxforever, benimde aklıma takılıyordu en son tutamadım kendimi aldım bunu eski ön kemik jantım bu iki tel janttan daha ağır. hem hafifledi hemde daha hoş durdu.

dyavol-77, pıstırmadım. far lambası değiştiği için takarken far kafasının ayarını yapmayı unutmuşum direk aceleyle taktım fotoğrafta o yüzden öyle, birde ön çamurluk havada durmuş henüz gömülü değil o yüzden. Konusunu açtığım bi daha incelemeni isterim
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125 2008
    tel jant severim lakin tubeless olayına o kadar alıştım ki patlak lastik akord vs uğraşmak istemem. halbuki benimki eski kasa daha da çok yakışırdı.

Motosikleti
    YAMAHA YBR ESD 125
    Hatay iskenderun dan 2012 ustu ybr satan varmı?

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Arkadaşlar debriyajım çok sert. telim sürekli manetin olduğu yerdeki kursundan kopuyor. Daha 4 gün evvel degistirdim, taktığımda yumuşacıktı. Şimdi yine kazık gibi oldu. Bu konuda tecrübeli arkadaşların görüşlerini merak ediyorum. Paylaşırsanız sevinirim.
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 (ESD)
    Sağlam işinin kesinlikle ehli ve bir motosikleti asla baştan savmayacak bir servis arıyorum, yardımcı olabilir misiniz

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı MrvGny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlam işinin kesinlikle ehli ve bir motosikleti asla baştan savmayacak bir servis arıyorum, yardımcı olabilir misiniz
    Hangi il ve ilçede aradığını paylaşmamışsın
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler