Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuzenim Yamaha'nın bi bayisinde uzun süre baş ustalık yaptı, yapıyor halen. İnternet üzerinden kendisiyle birlikte alışveriş yapıyoruz, kaliteli yağı alıyorum ve ona el işçiliği dışında bi para vemriyorum, bana elimde şu mal var sana satayım düşüncesinde bi tavrı yok. Tam sentetikler ybrde kaçırma yapıyor diye bi yazı okumuştum bi forumda amaaa 10-40 tam sentetik kaliteli bi marka bulursam bu bakımda kendim deneyelimlemek isterim tabi
    Esasında genel servis/usta tavrı örneği olarak onu yazdım, benim karşılaştıklarım böyleydi. 36.000km'dir sıfır aldığım ybr'yi kullanıyorum, hep tam sentetik kullandım. Kaçırma olmadı hiç. 10-40 castrol power 1 full sentetik motosiklet yağını ucuza her yerde bulursunuz.
    Gidip 1LT yağa 50TL vermeyin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    4 litre şeklinde aldım, 35 liraya denk geliyor litresi. Hesap kitaba uyarsa deneyeceğim hocam, alıştığı motul yağdan vazgeçip castrol koyma niyetinde değilim ama castrollü bi ybryi sürüp burada karşılaştırma yapacağım.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    [QUOTE=MazhaRR;4025070]
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yan sanayi krank o kadar da kötü değil hemde aldığım 150 liralıktı.
    moral için teşekkür ederim. sürekli yamaha orijinal ister deniyor genellikle. ybrnin yan sanayileri bile sınıfında bir çok motorun orijinalinden pahalı aslında.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    YBR; sen ne kadar güzel bir motosikletsin, her şeyinle mükemmelsin, kullandıkça seversin, Allah herkese versin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Eski kasaya esd farı takabilir miyiz,siperlik bağlantı noktaları vs uyar mı ?

ugur pektas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr esd
    herkese merhaba,benım ybr,ye geçen aksam bıdonla benzın aldım bıdonu yenı aldım geçen sene bırkere obıdonla benzın aldım musluklu dıye karanlıkta benzın bıdonu temiz gıbı geldı.benzını doktum sabahı,motor ozellıkle,4,5, vıteste sılkelıyor sankı gazı kapatıyorsun.durucak gıbı olup sonra hızlanıyor.benzını bosalttım karbıratorden tahlıye ettım.servısı,arayıp sordum,110lıraya karbıratorun temızlenmesı gerektıgını soyledıler.ozel ılacla temızlıyorlarmıs.belkı deponunda,sokulup temızlenmesı gerekıyor olabılır dedıler.daha yenı bakımını yaptırmıstım.sızce kendım ne yapabılrım.yenı benzın koydum.fazla deneyecek vaktım olmadı bıraz acılır gıbı,bu konuda,cevap yazarsanız sevınırım arkadaslar,sımdıden herkese tesekkurler.bu aradabıdonu gecen sene o aldım ama,gecenseneden bu gune kullanmamıstım.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı ugur pektas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba,benım ybr,ye geçen aksam bıdonla benzın aldım bıdonu yenı aldım geçen sene bırkere obıdonla benzın aldım musluklu dıye karanlıkta benzın bıdonu temiz gıbı geldı.benzını doktum sabahı,motor ozellıkle,4,5, vıteste sılkelıyor sankı gazı kapatıyorsun.durucak gıbı olup sonra hızlanıyor.benzını bosalttım karbıratorden tahlıye ettım.servısı,arayıp sordum,110lıraya karbıratorun temızlenmesı gerektıgını soyledıler.ozel ılacla temızlıyorlarmıs.belkı deponunda,sokulup temızlenmesı gerekıyor olabılır dedıler.daha yenı bakımını yaptırmıstım.sızce kendım ne yapabılrım.yenı benzın koydum.fazla deneyecek vaktım olmadı bıraz acılır gıbı,bu konuda,cevap yazarsanız sevınırım arkadaslar,sımdıden herkese tesekkurler.bu aradabıdonu gecen sene o aldım ama,gecenseneden bu gune kullanmamıstım.
    karbiratörün alt kısmında bi vida var, onu gevşet biraz benzin aksın.
    Bi dene. Bidonun içi kirli ya da sulu değilse bişey olmaz

hititarslanı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar aküyü yeni değiştim sıfır akü. Bir haftadır sıkıntısızdı,bugün marşa basınca bir anda elektriği kesti ayak marşıyla çalıştırmak zorunda kaldım.Marş motorundan mı yoksa konjektörden olabilir mi.Mir arkadaş marş motoru kısa devre yapmıştır dedi fikirleriniz nedir?
    risk almadan asla zafer kazanamazsın

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı hititarslanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aküyü yeni değiştim sıfır akü. Bir haftadır sıkıntısızdı,bugün marşa basınca bir anda elektriği kesti ayak marşıyla çalıştırmak zorunda kaldım.Marş motorundan mı yoksa konjektörden olabilir mi.Mir arkadaş marş motoru kısa devre yapmıştır dedi fikirleriniz nedir?
    Kontağı açınca gösterge ışıkları yanıyor mu?
    Yanmıyosa sigorta atmıştır.
    Kutup başı gevşemiş de olabilir bi kontrol et.

Merhabalar geçen gün ikinci el bir ybr bakmaya gittim. Bayiden taksitle almayı düşünüyorum fiyatıda iyi. Motor bloğunun üstünde sarı-turuncu renkli leke vardı. Ne diye sorduğumda motor terlemesi dendi. İnternette aradığımda contanın eskimesinden dolayı yağ buharının contadan sızması yüzünden olduğu yazıyor. Sizce sorun çıkarır mı? Conta değişse ne kadara mal olur? Sizce almalı mıyım?

Alıntı Bleus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar geçen gün ikinci el bir ybr bakmaya gittim. Bayiden taksitle almayı düşünüyorum fiyatıda iyi. Motor bloğunun üstünde sarı-turuncu renkli leke vardı. Ne diye sorduğumda motor terlemesi dendi. İnternette aradığımda contanın eskimesinden dolayı yağ buharının contadan sızması yüzünden olduğu yazıyor. Sizce sorun çıkarır mı? Conta değişse ne kadara mal olur? Sizce almalı mıyım?
    ybr'de terleme olmaz normalde. demek ki baktığınız motorun ömrü bitmiş. kim bilir kaç yüz bin km devirdi yada ne kadar hor ötesi kullanıldı ki...
    almayın onu.
    Bleus bunu beğendi.

ybr'de terleme olmaz normalde. demek ki baktığınız motorun ömrü bitmiş. kim bilir kaç yüz bin km devirdi yada ne kadar hor ötesi kullanıldı ki...
    almayın onu.
    Bir kaç tane buldum ybr var fiyatları birbirine yakın tanıdık bir ustaya göstereceğim hangisini önerirse onu alacağım artık bir hafta içinde. Teşekkürler yorum için.

Edit: Yalnız motor 2010 model. 27000kmde.
    Edit 2: Contalar değişse ne kadara olur?

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Bir kaç tane buldum ybr var fiyatları birbirine yakın tanıdık bir ustaya göstereceğim hangisini önerirse onu alacağım artık bir hafta içinde. Teşekkürler yorum için.

conta motor bloğu kısmında ise değiştirmek için motorun açılması gerekli. conta fiyatı hariç 200-250 tl işçilik var ve gereksiz yere motor açılmış olacak. sızdırmaya başladığında üstüne iki sene kullanmıştım gerek görmemiştim. motor alırken sızdırmamış olanına bakmak daha hayırlı.

2014 model ybr'm 36.000kmde, ne yağ sızdırması var ne de benzer bir sorun. o motor muhtemelen gerçek km'sinde değildir. 6 yılda yalnızca 27.000km yapmışsa ne olmuş da yağ kaçağı başlamış. 27.000km'deki ybr'de yağ sızıntısı mı olurmuş. bence düşünmeyin o motoru. Tamir ettireyim derken bir bakmışsınız başka masraflar çıkmış. Bütçenize uygun başka bir ybr bakın. Bulunduğunuz şehirde yamaha servisi varsa gidin onlara sorun tavsiye edecekleri 2. el ybr var mı. bazen onlar da satıyor.

%100 kafanıza yatmayan 2. el motoru almayın. piyasada çok sahtekar insan var.

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Bugün motorum 7.000 kmye geldi. 6 ay önceden aldım 0 olarak. ilk bakımını 1000 kmde yamaha servisine götürdüm. Servis sadece yağ değiştirdi. Belki de zinciri yağladı. 110 lira aldı. Çıkar çıkmaz töbe dedim. Bir daha uğramadım bakım için.

Gittim kendim Karaköyden Lokma takımı aldım. Ve artık bakımlarını kendim yapmaya karar verdim. Servis kazığından sonra çok sinirlendim çünkü .

3500 de motorun ilk yağını değiştirdim.(Castrol almıştım.Öyle denk geldi bir petrolde onun için) Baya erken değiştirdim. Sabırsızlık diyeyim .Zincir temizlemesini 1000 kmde yapıyorum.

6000 de hava filtresini kontrol ettim. Temizdi. Yine de içini filan bezle sildim.

Bugün 7000 km ye geldi. Dedim şuna bi İpone marka bir yağ içireyim.[Normalde 3.500 kmde değiştirdiğimi hesap ederek en azından 8.500 de değiştirmeyi düşünüyodum ama çok merak ettim İPONE yi ] Nasıl olacak motor. Herkes tavsiye ediyordu çünkü. Yağı değiştirdim , zincirli temizleyip yağladım. Artık yarın bir deneyim bakalım .

Bu arada eksik birşey yapmış isem bildirirseniz sevinirim.

Ha ortalama 3 lt yakıyor. Ani kalkarım, 7.5 devirlerde vites atarım her zaman.Ama bir de ani kalkış yapmadan ve 7 devirde atarak denicem bakalım kaç yakacak.

Alıntı Mukaddime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motorum 7.000 kmye geldi. 6 ay önceden aldım 0 olarak. ilk bakımını 1000 kmde yamaha servisine götürdüm. Servis sadece yağ değiştirdi. Belki de zinciri yağladı. 110 lira aldı. Çıkar çıkmaz töbe dedim. Bir daha uğramadım bakım için.

Gittim kendim Karaköyden Lokma takımı aldım. Ve artık bakımlarını kendim yapmaya karar verdim. Servis kazığından sonra çok sinirlendim çünkü .

3500 de motorun ilk yağını değiştirdim.(Castrol almıştım.Öyle denk geldi bir petrolde onun için) Baya erken değiştirdim. Sabırsızlık diyeyim .Zincir temizlemesini 1000 kmde yapıyorum.

6000 de hava filtresini kontrol ettim. Temizdi. Yine de içini filan bezle sildim.

Bugün 7000 km ye geldi. Dedim şuna bi İpone marka bir yağ içireyim.[Normalde 3.500 kmde değiştirdiğimi hesap ederek en azından 8.500 de değiştirmeyi düşünüyodum ama çok merak ettim İPONE yi ] Nasıl olacak motor. Herkes tavsiye ediyordu çünkü. Yağı değiştirdim , zincirli temizleyip yağladım. Artık yarın bir deneyim bakalım .

Bu arada eksik birşey yapmış isem bildirirseniz sevinirim.

Ha ortalama 3 lt yakıyor. Ani kalkarım, 7.5 devirlerde vites atarım her zaman.Ama bir de ani kalkış yapmadan ve 7 devirde atarak denicem bakalım kaç yakacak.
    Kitapçıkta hangi km'de ne bakım uygulanması gerektiği yazıyor onu dikkate alın. Motorunuzu sıfır aldığınız için garanti kapsamından çıkmaması adına periyodik bakımlarını serviste yaptırmanızı tavsiye ederim. Ne yaptılar bilmiyoruz ama 110TL çok. Bundan sonra servise gittiğinizde kitapçıkta neler yapılması gerekiyorsa onları yaptırtın, standart bakım ücretinden de fazla para vermeyin.

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Kitapçıkta hangi km'de ne bakım uygulanması gerektiği yazıyor onu dikkate alın. Motorunuzu sıfır aldığınız için garanti kapsamından çıkmaması adına periyodik bakımlarını serviste yaptırmanızı tavsiye ederim. Ne yaptılar bilmiyoruz ama 110TL çok. Bundan sonra servise gittiğinizde kitapçıkta neler yapılması gerekiyorsa onları yaptırtın, standart bakım ücretinden de fazla para vermeyin.
    Adamlar 1000 bakımında(Ki çıktısı elimde) motorun yağını değiştirdiler + balata temizleyici spreyi sıktılar SADECE !!!!!

Ne kadar aldılar ? === 106,13 [ parça toplam = 39,94 işçilik toplam = 50 KDV toplam = 16,19 =======106,13 ]

Bence eğer uğraşacak vaktiniz varsa kendiniz yapın bakımlarını. YBR evladiyelik motor olduğundan garanti süresi bittikten sonra zaten iş başa düşecek. Servise para bayılmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Tabi ki motorda büyük sorun olmadığı müddetçe.

Sa arkadaşlar 2016 model ile 2017 arasında bi fark olucak mı alayım mı bekliyim mi ?
    Yav bide peşinde 6000 dediler pazarlık yapmadık direk bu fiyatı verdiler ben honda alıcaktım
    Kime sorsam bu motosikleti dediler bunu alıcam galiba artık 2 aydır seçemedim 2017 geldi napıyım

Alıntı ömer97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaşlar 2016 model ile 2017 arasında bi fark olucak mı alayım mı bekliyim mi ?
    Yav bide peşinde 6000 dediler pazarlık yapmadık direk bu fiyatı verdiler ben honda alıcaktım
    Kime sorsam bu motosikleti dediler bunu alıcam galiba artık 2 aydır seçemedim 2017 geldi napıyım
    türkiye'de euro 4 normları 2017'de zorunlu olmayacak, 2017 model ybr 125'in de farklı olacağını sanmıyorum. ama belli de olmaz, bir bakmışın enjeksiyon koyarlar ybr 125'e. zaten avrupa'dakinden tek farkı enjeksiyon. yamaha'yı arayın, 2017'de ybr 125'de değişiklik olup olmayacağını sorun, ona göre hareket edin derim. ybr için pek pazarlık umut etmeyin fiyat neyse o yazıyorlar, ama honda'da nakitte çok sağlam pazarlık yapabilirsiniz.

türkiye'de euro 4 normları 2017'de zorunlu olmayacak, 2017 model ybr 125'in de farklı olacağını sanmıyorum. ama belli de olmaz, bir bakmışın enjeksiyon koyarlar ybr 125'e. zaten avrupa'dakinden tek farkı enjeksiyon. yamaha'yı arayın, 2017'de ybr 125'de değişiklik olup olmayacağını sorun, ona göre hareket edin derim. ybr için pek pazarlık umut etmeyin fiyat neyse o yazıyorlar, ama honda'da nakitte çok sağlam pazarlık yapabilirsiniz.
    Aradım bayram nedeniyle pazartesi müş. hizmetleri aktif olucakmış tekrar arar sorarım
    Cevabın için teşekkür ederim. Ailemin içinin rahat etmesi amaçlı tüm korunma ekipmanlarını almam gerekiyor.
    Resim eğer gözükürse gerekli gereksiz bi kaç tane seçtim her türlü tavsiyeye fikre açığım yardımlarınızı cevaplarınızı bekliyorum.
    Ekipmanları gidip görüp alıcam sadece temsili resimleri ekledim elimde bişey olsun diye.
    Bu arada motosikleti üniversite-ögrencievi arası git gelde 20 kmlik bi yol için alıcam inşallah beni üzmez
    Şu işi artık bi sonuca bağlayalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler