Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tarhunzas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 model sıfır Ybr 125 motosikletimi dün teslim aldım ve plaka ruhsat sigorta işlemlerini yaptırdım. Yardımcı olması adına ödemeleri kalem kalem aşağıya yazacağım. Yaş 24, İl Trabzon ve üzerime kayıt edilen ilk araç oldu.

Yamaha Ybr 125 : 6200 Tl. Bayi far koruma demiri ve Motor koruma demirini hediye etti. Ayrıca ilk bakımı ücretsiz yapacak.

Trafik Sigortası: 684,64 Tl. En ucuz Anadolu Sigortadan çıktı. İlk aracım.

Şöförler Odası Dosya Hazırlama Ücreti : 15 Tl

Tescil İçin Emniyete: 190 Tl

Plaka Basım İçin Şöförler Odasına: 20 Tl

Bunun dışında internetten ekipman aldım. Onlar kaliteye ve tercihe göre değiştiği için buraya yazmıyorum. Umarım bu paylaşım almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olur.
    Hayirlisi olsun kardesim. Bende bayramdan sonra almayi planliyorum. Yasim 21 Aydin/Nazillide umarim sigorta sizinki kadar cikmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    v-strom 1000 2019
    Dün bir deli cesareti ile 1600km'deki 2016 ybr'mle 300 gidiş 300 dönüş olmak üzere 600km yol yaptım. Gezi değil tamamen ulaşım amaçlı olduğundan tamamen otobanda ve yolun %80'inde gaz sonuna kadar açık gittim. Yarım saati sağanak yağış altında geçen bu yolculuk boyunca motor hiç sorun çıkarmadı. Hatta son 200 kilometre boyunca motorun performansında belirgin bir artış oldu ve giderken bazı rampalarda 85km/h'e kadar düşen hız dönüşte aynı rampalarda 95'in altına inmedi. Bunun dışında hızlanmalarda da canlılığı arttı.
    Bundan önce sadece şehiriçi kullandığım motorun uzun yolda bu kadar zorlamaya dayanıp hiç sorun çıkarmamasına gerçekten çok sevindim. Motoru almadan önce bajaj v.b. markaları da düşünmüştüm ama şimdi güvenilir bir marka kullanmanın rahatlığını daha iyi anladım. Hint ya da çin malı bir motorla sorun çıkarmayacak olsa bile güvenip böyle bir yolculuğa çıkmazdım.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı alport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bir deli cesareti ile 1600km'deki 2016 ybr'mle 300 gidiş 300 dönüş olmak üzere 600km yol yaptım. Gezi değil tamamen ulaşım amaçlı olduğundan tamamen otobanda ve yolun %80'inde gaz sonuna kadar açık gittim. Yarım saati sağanak yağış altında geçen bu yolculuk boyunca motor hiç sorun çıkarmadı. Hatta son 200 kilometre boyunca motorun performansında belirgin bir artış oldu ve giderken bazı rampalarda 85km/h'e kadar düşen hız dönüşte aynı rampalarda 95'in altına inmedi. Bunun dışında hızlanmalarda da canlılığı arttı.
    Bundan önce sadece şehiriçi kullandığım motorun uzun yolda bu kadar zorlamaya dayanıp hiç sorun çıkarmamasına gerçekten çok sevindim. Motoru almadan önce bajaj v.b. markaları da düşünmüştüm ama şimdi güvenilir bir marka kullanmanın rahatlığını daha iyi anladım. Hint ya da çin malı bir motorla sorun çıkarmayacak olsa bile güvenip böyle bir yolculuğa çıkmazdım.
    Böyle durumlarda anlaşılır Ybr nin kıymeti.

Üzerine binince verdiği sağlamlık hissi paha biçilemez. Benimki 2006 model, satıp sıfırını almayı düşündümbi aralar sonra vazgeçtim zaten temiz diye.

Option - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse YBR125
    Arkadaslar bir sorum olucak ybr esd de on basamak nasil sokulur sokerken ayakliklar falan da cikariliyormu?

Motosikleti
    2015 esd ybr 125
    evet arkadaşlar yine ben veee yine ybrem veee yine uzun yol. yarın sabah allah ın izni ile bayram için memlekete yola çıkacağım. istikamet soma-ermenek olacak yaklaşık olarak 800 km civarı bir yola uzuyacağım. motosikletin tüm bakımlarını yaptım zinciri yağladım . motor yağını yeni değiştirdim. veee yarın sabah 10-09-2016 sabah 07.00"da yolca çıkacağım.
    inş. dönüşte sizlerle uzun yol yorumlarımı paylaşacağım... selamatle motosiklet-ybr- tutkunları ;)

Alıntı sürgün70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar yine ben veee yine ybrem veee yine uzun yol. yarın sabah allah ın izni ile bayram için memlekete yola çıkacağım. istikamet soma-ermenek olacak yaklaşık olarak 800 km civarı bir yola uzuyacağım. motosikletin tüm bakımlarını yaptım zinciri yağladım . motor yağını yeni değiştirdim. veee yarın sabah 10-09-2016 sabah 07.00"da yolca çıkacağım.
    inş. dönüşte sizlerle uzun yol yorumlarımı paylaşacağım... selamatle motosiklet-ybr- tutkunları ;)
    Yorumlarınızı bekliyorum. Ekim ayında sizin gibi Ybr 125 ile 800 km gidiş 800 dönüş şeklinde uzun yol planlıyorum. Ne kadar sürede gittiniz, ortalama kaç km de bir mola verdiniz, sabit şekilde gidebildiğiniz saatteki hızınız şeklinde ayrıntılı bir paylaşımda bulunabilirseniz bir çok arkadaş için faydalı olacaktır.

Motosikleti
    Kısmetse YBR125
    Alıntı Option adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bir sorum olucak ybr esd de on basamak nasil sokulur sokerken ayakliklar falan da cikariliyormu?
    Yardim edebilecek yokmu?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Option adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardim edebilecek yokmu?
    Modeli ne?
    2005 model servis manual'e göre bir tane uzun somunlu civata var. Somunu sağ tarafta. Motora oturduğunuzda sağ tarafınızda.
    Hemen arka tarafında,iki tane sağda ve solda ayaklığı şaseye bağlayan kısa vida var.
    2007'de değişmiş galiba. 2 tane vida görünüyor.
    2009'da farklı. Aşağdaki linkden bakabilirsin.

https://londonbikers.com/forums/post...d-for-ybr-2007

Google>> "footrest bar"

Uzun yol için altıma bi tane minder aldim yumuşak mükemmel konforlu oldu.Daha önceki yolculuklarda neden almamışım da bu selenin ağrısını çekmişim diye yakındım.Mutlaka minder alın.

Motosikleti
    Kısmetse YBR125
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modeli ne?
    2005 model servis manual'e göre bir tane uzun somunlu civata var. Somunu sağ tarafta. Motora oturduğunuzda sağ tarafınızda.
    Hemen arka tarafında,iki tane sağda ve solda ayaklığı şaseye bağlayan kısa vida var.
    2007'de değişmiş galiba. 2 tane vida görünüyor.
    2009'da farklı. Aşağdaki linkden bakabilirsin.

https://londonbikers.com/forums/post...d-for-ybr-2007

Google>> "footrest bar"
    2015 model fren pedali ve basamak demirini degistirmek istiyorum iscilik vermeden kendim yapabilirmiyim diye merak ettim

Alıntı Aydoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol için altıma bi tane minder aldim yumuşak mükemmel konforlu oldu.Daha önceki yolculuklarda neden almamışım da bu selenin ağrısını çekmişim diye yakındım.Mutlaka minder alın.
    Link alabir miyim hocam?

Merhaba arkadaşlar bende yarın inşallah kursa yazılıcam B ehliyetim olduğu için umarım kurs uzun sürmeyecek ve bu motoru almayı düşünüyorum yaklaşık 10000TL kredi çekip motor işlemleri ve ekipmanları halletmeyi düşünüyorum motoru Ankara Baydar bayisinden almayı düşünüyorum ben Kırıkkale de ikamet etmekteyim bu işlemleri sanırım Ankarada yapmam gerekicek sigortasıdır v.s peki il değişik olunca yani ikametgah ili bu işlemlerde herhangi bir farklılık oluyormu ? Yada sizin farklı bir öneriniz varmıdır ? Acemilik çekmeyip yanlış işlem yapmamak için bilgi verirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Duke250>YBR125
    Arkadaşlar merhaba, benim ybr 2015 model 5600km'de henüz. Son bakımı ve yağ değişimi 4000 de yapıldı. Vitesi 1 den 2 ye geçirirken çok zorluk çekiyorum. 3-4 kalkışın birinde vites mutlaka 2 ye geçmiyor boşa düşüyor. 2-3 kere daha denedikten sonra ancak 2 ye geçiyor. Bu olay önceden de oluyordu ancak son zamanlarda giderek sıklaştı. Her ışığa geldiğimde stres yaşıyorum. Bu olay sadece 1 den 2 ye yükseltirken oluyor. 2-3-4-5 geçişleri gayet rahat ve boşu bulmak da oldukça kolay.

Debriyajın ayırdığından emin olmak için kontrol ettim ve her viteste debriyaj sıkılı şekilde motor çalışırken elimle arka tekeri tutup durdurabiliyorum.

Herhangi bir fikri olan var mı? Teşekkürler.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ultraviolet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, benim ybr 2015 model 5600km'de henüz. Son bakımı ve yağ değişimi 4000 de yapıldı. Vitesi 1 den 2 ye geçirirken çok zorluk çekiyorum. 3-4 kalkışın birinde vites mutlaka 2 ye geçmiyor boşa düşüyor. 2-3 kere daha denedikten sonra ancak 2 ye geçiyor. Bu olay önceden de oluyordu ancak son zamanlarda giderek sıklaştı. Her ışığa geldiğimde stres yaşıyorum. Bu olay sadece 1 den 2 ye yükseltirken oluyor. 2-3-4-5 geçişleri gayet rahat ve boşu bulmak da oldukça kolay.

Debriyajın ayırdığından emin olmak için kontrol ettim ve her viteste debriyaj sıkılı şekilde motor çalışırken elimle arka tekeri tutup durdurabiliyorum.

biraz daha güçlü bir şekilde yukarı çekmen lazım vitesi.

Motosikleti
    Duke250>YBR125
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz daha güçlü bir şekilde yukarı çekmen lazım vitesi.
    Hocam sert çekmek değil resmen tepinmem gerekiyor motor üzerinde bazen geçmesi için. Bazen ona rağmen geçmiyor tekrar 1'e düşüp 2'liyorum ancak öyle geçiyor. Anormal bir durum var önceden çok nadir olan bir sıkıntıydı bu.

Hocam sert çekmek değil resmen tepinmem gerekiyor motor üzerinde bazen geçmesi için. Bazen ona rağmen geçmiyor tekrar 1'e düşüp 2'liyorum ancak öyle geçiyor. Anormal bir durum var önceden çok nadir olan bir sıkıntıydı bu.
    debriyaj manetinin boşluğu iyi ayarlanmamış da olabilir. ne durumda o ?

Motosikleti
    Duke250>YBR125
    Hocam 1.5-2cm boşluğu var manet in. En uç noktasının boşluğu yani. Kılavuzda da 15mm civarı diyor zaten. Şanzımana mı zarar verdim diye korkuyorum açıkcası.

Hocam 1.5-2cm boşluğu var manet in. En uç noktasının boşluğu yani. Kılavuzda da 15mm civarı diyor zaten. Şanzımana mı zarar verdim diye korkuyorum açıkcası.
    kılavuzu okuduğunuza göre bilinçli birisiniz. boşluk da bildiğiniz gibi olması gereken miktarda. yağ değişeli 1600km olmuş, bu da daha hiç birşey. 5600km'deki ybr debriyaj arızası vermez. geriye sadece vitesi 1'den 2'ye çekerken yeterli şiddette çekmeme ihtimali kalıyor.

bir de motosikletiniz 2. vitese uygun hızdayken yapıyorsunuz bu işlemi değil mi?
    yine de daha sert deneyin.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14

Bi sorun var normal değil, sert çekmeye gerek yok hafif bi güçle vitesler geçmesi gerek.
    Yağı kontrol edin tam mı diye
    Debriyaj telini az daha gerin, bi de öyle deneyin.

mamidron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 (2022)
    Merhabalar;
    Hiç motorsiklet tecrubem yok. İstanbulda oturmaktayim işim Anadolu yakasında evim ise Avrupa yakasında. Ortalama 34km ev ile iş yerimin arası. Git gel günde 68km.
    Fiziksel özelliklerim 115kilo 177boy 30yas.
    Bu koşullara göre yaz-kış sürekli işe gidip geliş yapacağım bi motosiklet arıyorum. Yamaha Ybr 125 benim için uygunmudur arkadaşlar?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Alıntı mamidron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    Hiç motorsiklet tecrubem yok. İstanbulda oturmaktayim işim Anadolu yakasında evim ise Avrupa yakasında. Ortalama 34km ev ile iş yerimin arası. Git gel günde 68km.
    Fiziksel özelliklerim 115kilo 177boy 30yas.
    Bu koşullara göre yaz-kış sürekli işe gidip geliş yapacağım bi motosiklet arıyorum. Yamaha Ybr 125 benim için uygunmudur arkadaşlar?
    Motor benim altımda bayılırmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler