Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    T. S. Spivet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr
    Merhabalar, dün itibariyle ybr sahibi oldarak aranıza katıldım. Ybr - 125 almayı düşünen arkadaşlara fikir olması sebebiyle yaptığım harcamaları paylaşmak istedim. Bir süre kullandıktan sonra motorla alakalı gözlemlerimi de paylaşmayı düşünüyorum.

Yamaha ybr-125 esd 2016 6,232tl
    Far koruma,Motor koruma ve Arka topcase demiri toplamda 320tl
    Ruhsat ve plaka işlemleri 400tl (Yamaha bayisinin yönlendirdiği bir firma benim yerime herşeye koşturdu)
    Vekalet 95tl
    Trafik sigortası(Anadou sigorta) 1,070tl (yaş 30, ilk motorum ve İstanbulda ikamet ediyorum)

Toplamda 8,122tl

Ekstra olarak;

Agv k-3 kask 600tl
    Prohel mont 330tl
    Venom deri eldiven 105tl
    Kappa çanta 250tl
    Prohel branda 70tl

toplamda 1,355tl

Yani motor ve aksesuar toplamı bana 9,477tl ye geldi.

[IMG][/IMG]

Zephyros bunu beğendi.
    İki Teker Özgürlüktür...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd (2015)
    Alıntı T. S. Spivet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, dün itibariyle ybr sahibi oldarak aranıza katıldım. Ybr - 125 almayı düşünen arkadaşlara fikir olması sebebiyle yaptığım harcamaları paylaşmak istedim. Bir süre kullandıktan sonra motorla alakalı gözlemlerimi de paylaşmayı düşünüyorum.

Ruhsat ve plaka işlemleri 400tl (Yamaha bayisinin yönlendirdiği bir firma benim yerime herşeye koşturdu)
    Vekalet 95tl
    Trafik sigortası(Anadou sigorta) 1,070tl (yaş 30, ilk motorum ve İstanbulda ikamet ediyorum)

Toplamda 8,122tl

Ekstra olarak;

Agv k-3 kask 600tl
    Prohel mont 330tl
    Venom deri eldiven 105tl
    Kappa çanta 250tl
    Prohel branda 70tl

toplamda 1,355tl

http://<a href="http://hizliresim.co...L1.jpg</a></a>

http://i.hizliresim.com/88QvGr.jpg
    hayırlı olsun kardeşim. kazasız belasız uzun km ler geçirmeni dilerim.
    ben de 4 aydır kullanıyorum, tavsiyem frenler konusunda sürekli antrenman yapman.
    frenlere nazik davranırsan motor seni hiç üzmüyor.
    tekerin düz bassın.

Zephyros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD

Vekalet 95tl

Toplamda 8,122tl

Ekstra olarak;

Agv k-3 kask 600tl
    Prohel mont 330tl
    Venom deri eldiven 105tl
    Kappa çanta 250tl
    Prohel branda 70tl

toplamda 1,355tl

http://<a href="http://hizliresim.co...L1.jpg</a></a>

http://i.hizliresim.com/88QvGr.jpg
    Hayırlı olsun güle güle kullanın, arka çanta demiri orjinalinde oluyordu (benim 2014'de var) sizinkinde yok muydu? Uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız bir çift lastiği de masraf listesine yakında eklersiniz.

Merhabalar,

Sıfır YBR 125 almayı düşünüyorum. 30 yaş üstü ve/veya altı, 34 plaka için sigorta en düşük ne kadardır? Konu hakkında bilgi sahibi olanlar yorum yazarsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd (2015)
    ben 19 yaşındayım.
    motorumu babamın üzerine aldım.
    babam 43 yaşında 900 TL anadolu sigortadan çıkmıştı en düşük.
    Alıntı miskin25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Sıfır YBR 125 almayı düşünüyorum. 30 yaş üstü ve/veya altı, 34 plaka için sigorta en düşük ne kadardır? Konu hakkında bilgi sahibi olanlar yorum yazarsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Motosikleti
    2015 esd ybr 125
    geçen cuma motosikletimi üzerime aldım. vekalet usulü ile 60 küsür lira vekalet parası verdim. 120 küsür liar civarı noter parası verdim. veeeee sigortaaa plaka 34 benim. motosikleti istanbuldan aldım kendim manisa da yaşıyorum plakaya değiştirmedim ve anadolu sigortadan 641 lira net sigorta parası ödedim. 2010 dan beri üzerimde bir tane daha motosiklet var ve halen aktif sigortası ödeniyor bu ikinci motor oldu. hiç sigortada indirim olmadı yaşım 28. sigorta poliçesini buraya resim olarak atacağım ama resim koymasını yüklemesini bilmiyorum. yardımcı olur musunuz resim yüklemesinde..
    birde tekrardan hatırlatmak istiyorum motosiklet kıyafeti almak istiyorum orta düzey kalitede mont ve pantolon toplam bütçe 500 civarı felan olacak şekilde yardımlarınızı bekliyorum sayın ybr kullanıcıları ;)

Aldınız mı zinciri tavsiye eder misiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı FatihPrLk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/Y4Bd4z.jpg

Merhaba arkadaşlar. YBR ile ilgili sorularınıza sıkıntılarınıza elimden geldiği kadarıyla yardımcı olabilirim. Dolu dolu geçen 23.000 km ardından ve garantiside bittiği için bakımlarını artık kendim yapacağım. Yıllık bakımı da diyebiliriz.

dişlilerin durumu iyi fakat zincir son demlerini yaşıyor. Var mı aranızda yeni zincir alan ben: https://www.sahibinden.com/ilan/yede...9355414/detay/

almayı düşünüyorum.Ya da farklı alternatifleri olan ? bu zamana kadar servislere öpülmekten gına geldi.
    Fatih bey linkteki zinciri aldınız mı önerir misiniz

Motosikleti
    Yamaha Ybr
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

[/COLOR]
    Alıntı sürgün70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen cuma motosikletimi üzerime aldım. vekalet usulü ile 60 küsür lira vekalet parası verdim. 120 küsür liar civarı noter parası verdim. veeeee sigortaaa plaka 34 benim. motosikleti istanbuldan aldım kendim manisa da yaşıyorum plakaya değiştirmedim ve anadolu sigortadan 641 lira net sigorta parası ödedim. 2010 dan beri üzerimde bir tane daha motosiklet var ve halen aktif sigortası ödeniyor bu ikinci motor oldu. hiç sigortada indirim olmadı yaşım 28. sigorta poliçesini buraya resim olarak atacağım ama resim koymasını yüklemesini bilmiyorum. yardımcı olur musunuz resim yüklemesinde..
    birde tekrardan hatırlatmak istiyorum motosiklet kıyafeti almak istiyorum orta düzey kalitede mont ve pantolon toplam bütçe 500 civarı felan olacak şekilde yardımlarınızı bekliyorum sayın ybr kullanıcıları ;)

Merhaba,
    Fiyat/performans olarak değerlendirip aldım ve birkaç gündür kullanıyorum, kendimi güvende hissediyorum. Alttaki montu tavsiye ederim. "PROHEL HAWK MOTOSİKLET MONTU NEON SARI"ismiyle ulaşabilirsiniz

sürgün70 bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 esd ybr 125
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

[/COLOR]

Merhaba,
    Fiyat/performans olarak değerlendirip aldım ve birkaç gündür kullanıyorum, kendimi güvende hissediyorum. Alttaki montu tavsiye ederim. "PROHEL HAWK MOTOSİKLET MONTU NEON SARI"ismiyle ulaşabilirsiniz

http://i.hizliresim.com/lEvkBb.jpg

http://i.hizliresim.com/VEvl2r.jpg
    eyvallah kardeşim. mont güzel duruyor kışlık olması lazım demi. hem uzun olması ve boyunluklu olması montu kullanışlı kılmış. senden ricam rüzgar ve soğuk geçiriyormu kullandıktan sonra bana yazar mısın. iç astarı varmı yani mevsimlik mi nasıl diye_? korumalıkları zayıf diyorlar ek korumalık almaya gerek varmı. birde senin motor hangi renk benimki kırmızı sarı renkli uyumlu olur mu bilmiyorum. kç liraya aldınız ve pantolon olarak ne kullanıyorsun şimdi bu montu alınca alta pantolon da almak gerek ;)

Rüzgarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    Hayırlı olsun Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Ayak ve bacak koruması da önemli.Eğer korumalı motosiklet pantolonu yerine diz üstü mafsallı cırtlı bir koruma kot veya pantol üstü kullanacaksanız dikkat edin siyah renkli güzel motorun depo kapağına çizik atmasına müsaade etmeyin.Ben yaşadım siz yaşamayın.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    İyi günler arkadaşlar.
    Şehir değişikliğinden dolayı motosikletimi satmaya karar verdim, sahibinden.com'da '' 332857446 '' ilan numarasıyla aratıp inceleyebilirsiniz.
    Yazdığım postlardan motosikletimin durumuna bakabilirsiniz, iyi günler tekerleriniz düz bassın

Merhaba arkadaslar yeni katildim araniza, baslangic motoru olarak ybr almaya karar kildim lakin uzun suredir ybr kasa degistirmedigini ve degisebilme ihtimali konusunda beklemeliyim gibi dusuncelere sahiptim. Bugun brezilya yamaha sitesinde 2017 ybr kasa degisikli oldugunu gordum.

https://www.yamaha-motor.com.br/mobi...ia.aspx?id=208

http://yamaha-motor2.hospedagemdesit...to.aspx?id=182

Sizce 2017 kasa olarak ybr kasa degisimini gidecek mi?

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı miskin25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Teşekkürler.
    yaş 34 motor 7 senedir bende kaza bela yok. 10 ay önce 450tlye yaptırdım.araştırırken 1900 diyen de 1200 diyen de oldu .tüm sigortaları soruşturursanız en uygun fiyata ulaşabilirsiniz.
    şu motor işinde en zoruma giden para bu sigorta zaten.

Motosikleti
    @Culluoglu Öncelikle merhabalar foruma, aramıza hoş geldiniz.
    Kasa değişikliği hakkında size şöyle bir bilgi vereyim, bu kasa ybr factor kasası ve 2017'de çıkmadı zaten daha önce ki yıllarda da mevcuttu lakin Türkiye'de satışı yoktu. Yani Yamaha Türkiye bu modeli ülkemize ithal etmedi. Şu zamana kadar gelmediyse de geleceğini ben pek düşünmüyorum. Size tavsiyem mevcut kasaya yönelmeniz şeklinde olacak Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Tesekkur ederim cevapladiginiz icin.😄 Bugun yamaha bayilerinede ayni soruyu yoneltim sizin verdiginiz cevapla karsilastim. Kararim kesinlesti bayramdan sonra bende ybr ile motor seruvenine baslamis olucam. 👍👍

Motosikleti
    @Culluoglu Rica ederim, keşke bayiiden önce okuyup yanıtlasaymışım Umarım dilediğinizce olur, varsa çevrenizde bi ybr önce onu bi sürün emanet alın 1 gün geçirin biraz km yapın öyle karar verin. İlk kontağını çevirdiğiniz ybr kendi ybrniz olmasın diğerlerine de bakın öyle karar verin

@TamGazDevam Tesekkur ederim 😊 Arkadasim gecen sene sifir ybr aldi ve onun bircok kez kullanarak deneyim ettim. Uzun surelerdir arac kullaniyorum ve arac deneyimim cok fazla buda bana cok fazla trafik adabi kazanmama yardimci oldu. Yinede acemilik yasiyacagimdan eminim umarim kisa surer.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    2006 Model ybr 125 motorum satılık arkadaşlar kappa 46 çanta, ön cam, elcik koruma vardır km 74 binde geçen sene 62 bind aldım ev iş arası kullandım.iş değişikligi.nedeni ile satıyorum.
    Yer istanbul

Motosikleti
    Yamaha Ybr
    Montun içinde çıkarılabilir iç astar var. Rüzgar ve soğuk konusunda oldukça başarılı. Gayet güzel koruyor. Sıcak havalarda düşük hızda biraz terletiyor. Renk uyumu konusuna pek takılmamanı tavsiye ederim. benim motor resimlerdende görebileceğin gibi siyah ama bence bu montun rekleri hem gündüz hem de trafikte farkedilmek için ideal. Giyince Kol, omuz ve sırt korumalıklarını hissediyorsun bu da insana güven veriyor. Ben bir haftadır kullanıyorum ve hissiyat olarak, görününm olarak memnunum. Fiyatı 330 tl. Yamaha bayisinden aldım. Montun boy uzunluğu da gayet güzel. Pantolon konusunda birşey diyemeyeceğim.

Takıldığın bir yer olursa tekrar yardımcı olmak isterim, iyi sürüşler...
    İki Teker Özgürlüktür...

2016 model sıfır Ybr 125 motosikletimi dün teslim aldım ve plaka ruhsat sigorta işlemlerini yaptırdım. Yardımcı olması adına ödemeleri kalem kalem aşağıya yazacağım. Yaş 24, İl Trabzon ve üzerime kayıt edilen ilk araç oldu.

Yamaha Ybr 125 : 6200 Tl. Bayi far koruma demiri ve Motor koruma demirini hediye etti. Ayrıca ilk bakımı ücretsiz yapacak.

Trafik Sigortası: 684,64 Tl. En ucuz Anadolu Sigortadan çıktı. İlk aracım.

Şöförler Odası Dosya Hazırlama Ücreti : 15 Tl

Tescil İçin Emniyete: 190 Tl

Plaka Basım İçin Şöförler Odasına: 20 Tl

Bunun dışında internetten ekipman aldım. Onlar kaliteye ve tercihe göre değiştiği için buraya yazmıyorum. Umarım bu paylaşım almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olur.
    bleu7 ve oguzcanyavas bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler