Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Aydoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ filtresini nasıl değiştiriyorsunuz? Çok merak ettim.
    ybrde yağ filtresi mi var ki ? varsada süzgeç gibi bişi biliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Ybrde yağ filtresi var ama değiştirilmiyor.Debriyaj tasının olduğu tarafta kare tel şeklinde.Temizleyip geri takılıyor,temizlik zamanıda debriyaj balatası değiştiğinde oluyor.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybrde yağ filtresi var ama değiştirilmiyor.Debriyaj tasının olduğu tarafta kare tel şeklinde.Temizleyip geri takılıyor,temizlik zamanıda debriyaj balatası değiştiğinde oluyor.
    baba ben onu hiç temizlemedim sıkıntı çıkarır mı ?

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baba ben onu hiç temizlemedim sıkıntı çıkarır mı ?
    Hiç birşey olmaz.Zaten özellikle sökülüp temizlemeye gerek yok.Şöyle örnek vereyim;
    Bir arkadaşımın ybrsinin(2011esd) sağ motor kapağını söktük filtreye bakmak için motor 10 binde idi.Tertemizdi diyebilirim küçük metal parçaları yağ ile tahliye oluyor emin olabilirsiniz.Başka bir örnek vereyim.Eski ybremde(2006) 36 binde iken yağ tapasını yalama ettirdim,40 binde debriyaj balatası için kapağı söktüğümde filtreyi de söktüm,baya baya metal talaşı vardı ama hepsi filtredeydi yani çok iyi takılmıştı filtreye zor çıkardım hepsini.Yağ tapasını yalama ettirdikten sonraki yağ değişiminde(37 bin km) çıkan yağ aman aman kirli değildi.
    Yolcu0 bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Hiç birşey olmaz.Zaten özellikle sökülüp temizlemeye gerek yok.Şöyle örnek vereyim;
    Bir arkadaşımın ybrsinin(2011esd) sağ motor kapağını söktük filtreye bakmak için motor 10 binde idi.Tertemizdi diyebilirim küçük metal parçaları yağ ile tahliye oluyor emin olabilirsiniz.Başka bir örnek vereyim.Eski ybremde(2006) 36 binde iken yağ tapasını yalama ettirdim,40 binde debriyaj balatası için kapağı söktüğümde filtreyi de söktüm,baya baya metal talaşı vardı ama hepsi filtredeydi yani çok iyi takılmıştı filtreye zor çıkardım hepsini.Yağ tapasını yalama ettirdikten sonraki yağ değişiminde(37 bin km) çıkan yağ aman aman kirli değildi.
    sağolasın hacım daha 17 bindeyiz bakalım nolacak satıp cbr250r alasım var...

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    sağolasın hacım daha 17 bindeyiz bakalım nolacak satıp cbr250r alasım var...
    Rica ederim.Şimdi biraz yüksek fiyattan satışa çıkar, satılırsa cbr alırsın, satılmazsa eylülde satıp ucuza cbr bulmaya çalış.
    Yolcu0 bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Rica ederim.Şimdi biraz yüksek fiyattan satışa çıkar, satılırsa cbr alırsın, satılmazsa eylülde satıp ucuza cbr bulmaya çalış.
    5000 e ilana koyucam. Gören maşallah yeni mi bu motor diyor aldığımdan beri ne işlem yapıldıysada yazdım. Cbr yi sıfır alcam uyku uyuyamıyorum artık :-)

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    5000 e ilana koyucam. Gören maşallah yeni mi bu motor diyor aldığımdan beri ne işlem yapıldıysada yazdım. Cbr yi sıfır alcam uyku uyuyamıyorum artık :-)
    İlanda pazarlık payınıda koysaydın keşke çünkü milletin 4,5 teklifini duymaktan bıkabilirsin.Ahahahahah sorma sorma bende aynı durumdayım motoru sattım ama daha paramı ayarlıyamadım ondan şuan alamıyorum r25'i benimde elim ayağım titriyor yeminle. Şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    İlanda pazarlık payınıda koysaydın keşke çünkü milletin 4,5 teklifini duymaktan bıkabilirsin.Ahahahahah sorma sorma bende aynı durumdayım motoru sattım ama daha paramı ayarlıyamadım ondan şuan alamıyorum r25'i benimde elim ayağım titriyor yeminle. Şimdiden hayırlı olsun.
    Çocuk gibi oluyoruz baba.d yeni motor demesinler bize.d 5 e koyucam 4,9 veren olursa verir geçerim. 2012 Model ama abi cidden çok bakıyorum 2000 km de bi motul yağ, repsol zincir yağı, 2 haftada bi banyo bezleriyle yıkama bizim buralarda motorları görsen motor sorun çıkarmadıkça tamirciye gitmez ben yarın bir daha gitcem zincir dişlileriyle ilgili bir problem var.d ön taraftan yenmiş gibi biraz.d kuzen hasta benim motora.d hususi binmek için o zevki almak için kontak istiyor. Diğer motorlar altımda dökülüyo diyo seninkine bindikçe binesim geliyo diyo.d motoru kullanırken zevk alıyorum diyo.d bakalım yarın ilana koyucam link atarım buraya :-) sonra gelsin cıbırlar.d çıldırcam sabah 05,30 da kalkmam gerek aklımda cbr ile yapacağım geziler canlanıyor :-)

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Çocuk gibi oluyoruz baba.d yeni motor demesinler bize.d 5 e koyucam 4,9 veren olursa verir geçerim. 2012 Model ama abi cidden çok bakıyorum 2000 km de bi motul yağ, repsol zincir yağı, 2 haftada bi banyo bezleriyle yıkama bizim buralarda motorları görsen motor sorun çıkarmadıkça tamirciye gitmez ben yarın bir daha gitcem zincir dişlileriyle ilgili bir problem var.d ön taraftan yenmiş gibi biraz.d kuzen hasta benim motora.d hususi binmek için o zevki almak için kontak istiyor. Diğer motorlar altımda dökülüyo diyo seninkine bindikçe binesim geliyo diyo.d motoru kullanırken zevk alıyorum diyo.d bakalım yarın ilana koyucam link atarım buraya :-) sonra gelsin cıbırlar.d çıldırcam sabah 05,30 da kalkmam gerek aklımda cbr ile yapacağım geziler canlanıyor :-)
    4,9 iyi fiyat satarsan.İyi bakılmış motor kendini belli eder zaten yeterki alıcı salak olmasın.Zinciride iyice yağla ses yapmasın satarken.Yağını değiştiriceksen eğer (ki bence değiştirme) 15-50 koy sesi kısılsın biraz motorun.Cbr güzel motor bende r25 alana kadar askere giden arkadaşımın x-city250 sini mi alsam diye düşünüyorum.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Alıntı Aydoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ filtresini nasıl değiştiriyorsunuz? Çok merak ettim.
    imla hatası var yağ, hava filtresi olacak yoksa yağ filtresine dokunduğum yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

merak ediyorum 2012 model motoru 17.000 km yapmış üstelik 5 bine nasıl satacaksınız... Bindiğinz 4 yıl herhalde kâr
    sürgün70 bunu beğendi.
    Gözler ki aşk kapısının tokmağıdır gözler ki aşkın kapısıdır, Girmesini bilene!!

Motosikleti
    2015 esd ybr 125
    Alıntı yunisonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxem SL-45 arka çantayı ben kullanmaktayım. Yanımda sürekli artçı kaskı taşıdığım için 2 kask alabilen bu çantayı tavsiye edebilirim. Daha önce kullandığım Kappa K30 (tek kask alabilen) arka çantanın aksine kilit mekanizması için anahtar gerekmemekte. Tabiki anahtar ile kitleyebiliyorsun ve anahtarsız sökülemiyor. İstediğin zaman arka tutucudan ayırabilmende güzel bir özellik. Montajı gayet basit. YBR nin arkasındaki demire çantayı takacağın altlığı monte ediyorsun. 10 numara anahtar ve yalnız hatırlamıyorsan 5 alyan anahtarına ve somunların olduğu yeri kapatan bir diğer parça için küçük bir yıldız tornavidaya ihtiyacın var. Motorumdan bir resim koyuyorum motor üzerinde nasıl göründüğünü daha iyi anlarsın diye. Fiyat olarakta Eskişehir Özmert motordan sırt dayama parçası ile birlikte 175 lira vermiştim.

http://i.hizliresim.com/5VYZYR.jpg
    arkadaşım maxem sl 45 çanta aldım. montajını yaptım ama kilitleme konusunda sıkıntı yaşıyorum. daha doğrusu daha hiç kilitleyemedim. ne yaptıysam çanta kilitlenmiyor her şekilde açılıyor. anahtarın konumu ne olursa olsun kapağı açılıyor. sıkıntı ne anlamadım yardımcı olabilir misin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

maxem çantamı motosikletime bir türlü monte edemedim. ayrıyetten de çanta kilit ile kilitlenmiyor kendisini kapatmıyor. bir türlü yapamıyorum. sanki arıza var gibi ne bileyim hiçbir şekilde kilitlenmiyor. alt tablasını sabitledim çantaya çıkmıyor alt tablada sıkıntı yok ama cantanın kapağı bir türlü kilitlenmiyor. bayramda yola gideceğim için aldım rahat ederim diye almıştım ama öyle görünmüyor şimdilik. arkadaşlar aranızda maxem çanta kullanan varsa yardımlarınızı bekliyorum

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imla hatası var yağ, hava filtresi olacak yoksa yağ filtresine dokunduğum yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

merak ediyorum 2012 model motoru 17.000 km yapmış üstelik 5 bine nasıl satacaksınız... Bindiğinz 4 yıl herhalde kâr
    Özel yetenek meselesi.d tamirciye gittiğim zaman gelen müşteri öle bakıyo kısa bir muhabbet az biraz ne düşündüğü hakkında fikir alıp ihtiyacı ne ise satıyorum. Kendim para kazanmıyorum ama usta indirim yapıyo.d bu şekilde lastik, kask ve 2-3 tane motor yağı sattım.d bir ürünü müşteri almaz. Ona sen satarsın.d yani motoruda 5 bin e satarım.d esnaf çocuğu olduğumuzdan bu konuda ağzımız laf yapıyo :-)

Lastik olarak ne önerirsiniz? Motorun üzeinde NYLON marka lastikler var bilirsiniz..
    Michelin ve Metzelder lastiklere bakıyorum tabii michelinler daha güzel ve kaliteli fiyatından da anlaşılacağı üzere.
    Michelini 279-280 TL arası bulabilirken 190-200 arasında metzelder bulunuyor...
    Metzelderin fiyatı cazip geliyor bu konuda...

Lastiğin kaymamasını istiyorum. üstündeki lastikler acayip kayıyor...

Motosikleti
    ybr 125 esd
    8000 km orjinal lastikleri kullanmış biri olarak kesinlikle değiştir lastiği, ben michelin tercih ettim sanki lastikleri asfalt tutuyor yapışmış sandım arkadaşımın biri metzeller kullanıyor o da memnun lastiklerden ama önemlisi biraz da lastik tarihleri,ona göre dikkat edip almakta fayda var

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı attci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik olarak ne önerirsiniz? Motorun üzeinde NYLON marka lastikler var bilirsiniz..
    Michelin ve Metzelder lastiklere bakıyorum tabii michelinler daha güzel ve kaliteli fiyatından da anlaşılacağı üzere.
    Michelini 279-280 TL arası bulabilirken 190-200 arasında metzelder bulunuyor...
    Metzelderin fiyatı cazip geliyor bu konuda...

Lastiğin kaymamasını istiyorum. üstündeki lastikler acayip kayıyor...
    şehirde kullanacaksan michelin pilot street, şehir ve köy karışık kullanacaksan metzeler me22 (su performansı en iyi olan budur), köy yollarında kullanacaksan pirelli dura traction

Şehir Olmasına Şehirde ama nasıl şehir...
    Yer yer asfalt,Yer yer çakır çukur ancak zaten çakır çukur olduğu zaman ona göre gitmekteyim yani problem yaşamıyorum.
    Asfalt görünce hız bir tık arttığı vakit durmakta güçlük ve yatırmaya korkma oluşuyor motoru NYLON'lar ile...
    özellikle hafif ıslak asfaltta durdurmak imkansız bir mesele...

Lastik değiştirince Balans da yaptır diyenler var,şimdi buralarda adam söküp takacak internetten alırsam lastikleri ancak balans ayarı yapabilirlermi ? cihaz yok bildiğim kadarı ile...

fiyatı metzeldere yönlendiriyor beni.ama michelininde deseni güzel...

Bir de full depo menzilim 350 km... menzil nasıl ???

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    benim motorum 13 bin küsür km de üzerinde orjinal lastikleri var bir kere olsun sıkıntı yapmadı, yağmurda ve sıcak havalar da... Lastiklerinizin limitlerinde kullanırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız. Yaptığınız km bakılırsa motorun canını alıyorsunuz yoksa hiç bir ybr o kadar çok yakmaz...
    Gözler ki aşk kapısının tokmağıdır gözler ki aşkın kapısıdır, Girmesini bilene!!

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı attci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir Olmasına Şehirde ama nasıl şehir...
    Yer yer asfalt,Yer yer çakır çukur ancak zaten çakır çukur olduğu zaman ona göre gitmekteyim yani problem yaşamıyorum.
    Asfalt görünce hız bir tık arttığı vakit durmakta güçlük ve yatırmaya korkma oluşuyor motoru NYLON'lar ile...
    özellikle hafif ıslak asfaltta durdurmak imkansız bir mesele...

Lastik değiştirince Balans da yaptır diyenler var,şimdi buralarda adam söküp takacak internetten alırsam lastikleri ancak balans ayarı yapabilirlermi ? cihaz yok bildiğim kadarı ile...

fiyatı metzeldere yönlendiriyor beni.ama michelininde deseni güzel...

Bir de full depo menzilim 350 km... menzil nasıl ???
    Balans filan anlamam pek.s güzel lastiktir metzeler. Şimdi motoru 9 bin devirlerde kullanmıyosun onu 6 bin e çekiyosun. Ort. kullanma devirin 7 bin olacak şekilde ayarlıyorsun. Hava filtresini temizle veya değiştir. Performans versin diye benzini mesela shell nitro+ alma normal 95 al. Motorun kaç binde bilmiyorum ama km geldiyse buji değiştir. Bunlar senin yapabileceklerin. Dener ve hala yakıt düşmezse tamircide karbrotör temizliği yaptır gene düşmezse subap ayarları bozulmuş olabilir baktırmalısın. Ybr ile 430-470 arası gidiyorum...

YBR kullanan arkadaşlara genel uyarı: arka beşiği tutan ortadaki vidayı kontrol edin hatta orta sehpaya alıp arka lastik sallanıyor mu diye bakın. Civatası gevşediği için arka beşik neredeyse çıkacaktı. Ara ara görünürdeki vidaları gevşemiş mi diye kontrol etmekte fayda var

benim motorum 15 binde buji hiç değişmedi değiştirmem gerekir mi? Değişecekse hangi marka takmam gerekli iridyumlu iyi bir tercih olur mu?Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler