Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2015 esd ybr 125
    Alıntı yunisonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxem SL-45 arka çantayı ben kullanmaktayım. Yanımda sürekli artçı kaskı taşıdığım için 2 kask alabilen bu çantayı tavsiye edebilirim. Daha önce kullandığım Kappa K30 (tek kask alabilen) arka çantanın aksine kilit mekanizması için anahtar gerekmemekte. Tabiki anahtar ile kitleyebiliyorsun ve anahtarsız sökülemiyor. İstediğin zaman arka tutucudan ayırabilmende güzel bir özellik. Montajı gayet basit. YBR nin arkasındaki demire çantayı takacağın altlığı monte ediyorsun. 10 numara anahtar ve yalnız hatırlamıyorsan 5 alyan anahtarına ve somunların olduğu yeri kapatan bir diğer parça için küçük bir yıldız tornavidaya ihtiyacın var. Motorumdan bir resim koyuyorum motor üzerinde nasıl göründüğünü daha iyi anlarsın diye. Fiyat olarakta Eskişehir Özmert motordan sırt dayama parçası ile birlikte 175 lira vermiştim.

http://i.hizliresim.com/5VYZYR.jpg
    hocam çok teşekkur ediyorum gerçekten iyi bir açıklama yapmışsınız. ilk defa bu formda sorduğum bir soruya bu kadar net cevap aldım. tekrardan çok teşekkür ediyorum..
    yunisonur bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta lastikleri değiştirip bakım yapınca bu hafta kendimi yollara vurdum. Sizin için çok değil belki ama benim için uzun bir mesafe oldu 200 km kadar. İlk defa bukadar uzun yol yaptım. Gelelim soruma, vitesleri hangi devirde geçiyorsunuz. Ben sanki dün biraz zorladım 7000 devirde vites değişimleri yaptım. Bugünde motoru çalıştırmakta az da olsa zorlandım diye bilirim.

Ayrıca geçen hafta bakım yapıldı demiştim. Ozamandan beridir arka firene basınca cıyık cıyık ses çıkıyor. Sorun nedir arkadaşlar. Frenler tutuyor ama ses kötü oluyor.

semat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 DOMİNAR 250D YAMAHA NMAX155 MT25
    merhaba, ayna iyileştirmesi düşünüyorum, bu konuyla alakalı bilgi sahibi olan birileri var mı?

Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar benim gösterge isiklarim yanmaz oldu geçen yıkadıktan sonra oldu yanlış hatırlamıyorsam daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu

Kampana temizlendiikten sonra biraz ötüyor .Bisüre kullanınca ses yok olacaktır.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    YBR 125 bayiden yeni aldım. ilk motorum ve tecrubem yok. güvenlik için lastik değiştirmeyi düşünüyorum. arka lastiği kalınlaştırma şansımız var mı? servisteki eleman 110 u kaldırır dedi ama kullanan tecrubeli arkadaşlardan yorum almak isterim. (michelein de 90 dan kalın yokmuş, metzeler de 110 varmış) 42P, 57P ne anlama geliyor? 90/90 da ne artınca kalınlık artıyor?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı torcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR 125 bayiden yeni aldım. ilk motorum ve tecrubem yok. güvenlik için lastik değiştirmeyi düşünüyorum. arka lastiği kalınlaştırma şansımız var mı? servisteki eleman 110 u kaldırır dedi ama kullanan tecrubeli arkadaşlardan yorum almak isterim. (michelein de 90 dan kalın yokmuş, metzeler de 110 varmış) 42P, 57P ne anlama geliyor? 90/90 da ne artınca kalınlık artıyor?
    Arka lastiği kalınlaştırmak daha güvenli yapmaz.
    42p,57p hız/yük endeksi demektir.
    90/90 yerine 100/90 olursa lastiğin taban genişliği 1 santim artmış olur.
    Sadece asfaltta kullanacaksanız michelin,hem asfaltta hemde tozlu yollarda kullanacaksınız metzeller,daha çok köy yolları stabilize yollar gibi yerlerde kullanacaksanız pirelli tavsiye ederim.

Motosikleti
    2015 esd ybr 125
    arkadaşlar bayram da yola gideceğim manisadan konya ,, uzun bir yolculuk olacak gibi. yola çıkmadan önce bakım yapmak istiyorum. aklıma gelen ve bildiğim şeyler;
    hava filitresini temizleyeceğim veya değiştirmek gerekirmi onu bilmiyorum..
    buji yi değiştireceğim. motor 5 bin km. hangi aralıklar ile buji değiştirmek gerekir ve en iyi en uygun buji hangisidir bilmiyorum
    birde yağı değiştireceğim şuan kullandığım shell . ama ybr için en iyi castrol diyorlar

sizden isteğim hangi yağı kullanmam gerek , hangi buji ybr için en ideali en kalitelisi yakıt ve performansı etkiliyor yani sonuçta ve hava filitresini ne yapmalıyım ..
    birde motosikletime topcase aldım netten bir iki güne elimde olur takınca resimleri paylaşacağım

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Alıntı sürgün70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bayram da yola gideceğim manisadan konya ,, uzun bir yolculuk olacak gibi. yola çıkmadan önce bakım yapmak istiyorum. aklıma gelen ve bildiğim şeyler;
    hava filitresini temizleyeceğim veya değiştirmek gerekirmi onu bilmiyorum..
    buji yi değiştireceğim. motor 5 bin km. hangi aralıklar ile buji değiştirmek gerekir ve en iyi en uygun buji hangisidir bilmiyorum
    birde yağı değiştireceğim şuan kullandığım shell . ama ybr için en iyi castrol diyorlar

sizden isteğim hangi yağı kullanmam gerek , hangi buji ybr için en ideali en kalitelisi yakıt ve performansı etkiliyor yani sonuçta ve hava filitresini ne yapmalıyım ..
    birde motosikletime topcase aldım netten bir iki güne elimde olur takınca resimleri paylaşacağım
    ben yağda motul 5100 10/40W buji de ngk kullanıyorum... 2500 km de bir yağını 5000 km de bir yağ hava filtresi buji değiştiriyorum... Zincirinizi güzelce temizleyip yağlağınız yola çıkmadan önce mümkünse akşamdan yağlayın zincire yapışsın iyice... Yanınıza da zincir yağlamak için spreyinizi bulundurun... Hayırlı yolculuklar
    Gözler ki aşk kapısının tokmağıdır gözler ki aşkın kapısıdır, Girmesini bilene!!

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 esd 2011
    Arkadaslar ybrnin biyel kolunu nasil degistiririz sizde manuel servicesi varmi

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    gençler az önce motoru bi yıkadım stres filan kalmadı. önce bi su tuttum sonra köpükledim sonra plastik aksamı banyo süngeriyle metal yerleri araç süngeriyle güzelce yıkadım jantları sildim arka çamurluğu temizledim. tekrar köpük tuttum bu sefer basınçlı su ile güzel güzel duruladım. 1 sigara içtim sonra atlet ve t-short lerle güzelce kuruladım. eve geldim birde zincir yağı sıktım çiçek gibi oldu çiçek :D

Arkadaşlar ybr motoruma zincir alacağım dişlileri de değiştirmem gerekli mi? KM 15000 'de direk zincir alsam olur mu? D.İ.D. marka zincir internetten nereden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    merhaba 15000 km ybr nin zincir disli bitmez eger azda olsa bakimini yaptiysan cunki ustundeki malzeme kaliteli oringli zincirdir bittigini anlaman icin zincirden cok fazla ses gelmesi birde dislinin uclarinin bariz bir sekilde kirilmis gibi erimis gibi olmasi birdezincirin sik sik uzamasi bittigini gosterir ozaman degistirebilirsin her zaman takim olaarak degistirmelisin on disli arka disli ve zinciri sifir takmalisin eger birisini degistirmezsen eski yipranmis olan yeni taktigini yipratir eskitir
    almak icin ise once yamaha nin servislerine sor fikir al sonra internetten arastir karsilastir

Motorun aynasını ayarlıyorum fakat yavaşça aşağı doğru kendi kendine düşerek ayar bozuluyor. Servis tamir olmaz ayna değişmeli dedi. Garantiden değiştirirler mi?

Abilerim yaklaşık 2 ay önce bende aranıza katıldım . aklımda birkaç soru var mercekli xenon far takmayı düşünüyorum ama birkaç yerde statör patlatıyor dıye duymustum var mıdır aslı astarı ? birde ön kolonlar gözüme çok uzun geliyor . Air suspansiyon yapan gördüm çin mali motorlara bizde böyle birsey yapabilirmiyiz ?

Ne yazık ki zincir bitmiş durumda çok periyodik yapmasam da boş vaktim olunca zinciri yağlıyordum.Fakat 3-4 yerde zincir kaynak yapmış ve dönmüyor. Büyük ihtimalle değişmesi gerekiyor.Bir kaç aydır sık sık yağlayıp öyle biniyorum fakat yararı olmadı. Servis yüksek fiyat çekiyor. Acaba internetten bulur muyum diye sordum.

Motosikleti
    Duke250>YBR125
    Arkadaşlar aynalar bana da yetersiz gibi geliyor. Nasıl bir iyileştirme yapılabilir fikri olan var mı?

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Cümleten hayırlı iftarlar hayırlı günler arkadaşlar,

bende ybr esd beyaz aldım fakat motor hala gelmedi, 3 hafta oldu gümrük sıkıntısı vs var diyor bayi varmı bu sıkıntıdan haberi olan ?

ugur pektas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr esd
    aynı sorun benım motordada var ben sıfırken oyle aldım servıste olur dedıler ayarladık gene aynı sag ayna oldugu ıcın o kadar onemsemedım

Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yağda motul 5100 10/40W buji de ngk kullanıyorum... 2500 km de bir yağını 5000 km de bir yağ hava filtresi buji değiştiriyorum... Zincirinizi güzelce temizleyip yağlağınız yola çıkmadan önce mümkünse akşamdan yağlayın zincire yapışsın iyice... Yanınıza da zincir yağlamak için spreyinizi bulundurun... Hayırlı yolculuklar
    Yağ filtresini nasıl değiştiriyorsunuz? Çok merak ettim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler