Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150
    2016 ybr ler bayilere gelmiş 😃

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti yıkarken su değmemesi gereken bir yer var mı lütfen yardım ?

tergo225 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok :(
    saol kardeşim teşekkürler.motorda şu anda yeni aldığım metzeler me22 lastikler var bunlar bitsin bide michelin lastiklerini deniycem.bursada yaşıyorum.fren balatasını internetten sipariş verebilirim önerebileceğin bir site var mı?motoru aldığımda önceki sahibi birkaç ay yatırdığı için fren hidroliğine baktırmıştım.fren hortumu pahalı demişsin tahmini ne kadardır acaba söylersen sevinirim.verdiğin cevaplar için şimdiden teşekkür ederim kardeşim görüşmek üzere hoşçakal.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    2016 ybr lerde selektör tuşu ve vites göstergesi var mı yani ufak tefek bir değişiklik falan, yoksa herşeyi aynı mı?

semat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 DOMİNAR 250D YAMAHA NMAX155 MT25
    Alıntı tergo225 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol kardeşim teşekkürler.motorda şu anda yeni aldığım metzeler me22 lastikler var bunlar bitsin bide michelin lastiklerini deniycem.bursada yaşıyorum.fren balatasını internetten sipariş verebilirim önerebileceğin bir site var mı?motoru aldığımda önceki sahibi birkaç ay yatırdığı için fren hidroliğine baktırmıştım.fren hortumu pahalı demişsin tahmini ne kadardır acaba söylersen sevinirim.verdiğin cevaplar için şimdiden teşekkür ederim kardeşim görüşmek üzere hoşçakal.
    parça tercihinizi orjinalden yana kullanmayı düşünüyorsanız aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.
    https://www.motoliz.com/u50237/orijinal-yedek-parca/ybr-125/2010/mavi/on-fren/on-fren-balatasi-7.html

tergo225 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok :(
    Alıntı semat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parça tercihinizi orjinalden yana kullanmayı düşünüyorsanız aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.
    https://www.motoliz.com/u50237/orijinal-yedek-parca/ybr-125/2010/mavi/on-fren/on-fren-balatasi-7.html
    verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.benim motorun modeli 2004 onun bile parçalarını bulabildim çok saol.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 esd 2011
    Arkadaslar mazhar abi benim ybrem de bi sorun var 3000 devirde cok fazla ses yapiyor deviri yükselttikce inanilmayacak kadar ses cıkıyor sizce yağdan olabilir mi yağ olarak shell advace kullaniyorum yada biyel kolundan olabilir mi?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı AHMET_YŞR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar mazhar abi benim ybrem de bi sorun var 3000 devirde cok fazla ses yapiyor deviri yükselttikce inanilmayacak kadar ses cıkıyor sizce yağdan olabilir mi yağ olarak shell advace kullaniyorum yada biyel kolundan olabilir mi?
    Krank rulmanların bozulmuş değişmesi gerekiyor.Fazla binmemeye çalış biran önce değiştir.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 esd 2011
    Teşekkür ederim bilgilendirdiginz icin

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    5-40 yag deneyimi iyi olmadi motor sevmedi ince yagi. ilk firsatta 10-50 yag ile degistirecegim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

internet uzerinde esd modeli icin ucuz yollu hava filtresi alabilcegim site onerebilir misiniz ?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 esd 2011
    Alıntı Diveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yukarıda belirttiğim sorunun videosunu çektim.Motor ile 11 km
    yol yapıldıktan sonra çekilmiştir.Daha önce 1500-2000 arasında sabit olan rölantide
    bu şekilde bir dalgalanma vardır.Rölanti ayarını yükseltsem de sorun pek değişmedi.
    Neden olabilir acaba.Bir arkadaş sağolsun ilgilenip manifolttan olabilir demiş ama oralarda da
    herhangibirşey göremedim.Servise gitmeye gerek varmı acaba.Servise 60 km uzaklıktayım da...

https://www.youtube.com/watch?v=TsSw...ature=youtu.be
    Arkadsm aynisi benim basimada geldi uzun aryislar sonunda buldum sorun hava ayarinda karburatörön uzerin sari prinç düz vida olacak oradan hava ayari yap derim

Arkadaslar motorum 2013 model sol ayaklikta ve gidonda titresim oluyo neden kaynaklaniyodur, nasil giderebiliriz? eskiden hic titresim yoktu :(

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Aydoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motorum 2013 model sol ayaklikta ve gidonda titresim oluyo neden kaynaklaniyodur, nasil giderebiliriz? eskiden hic titresim yoktu :(
    Yagi degistireli kac km oldu?

Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yagi degistireli kac km oldu?
    Yağı degistireli 300 km filan oldu servis degistiri yamalube koymuslardir

Alıp kullanmışlığım yok ama motor parçaları kaçaymış ddiye ararştırırken görmüştüm. Umarım işine yarar

http://m.n11.com/ybr-125-hava-filtre...A&gclsrc=aw.ds

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5-40 yag deneyimi iyi olmadi motor sevmedi ince yagi. ilk firsatta 10-50 yag ile degistirecegim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

internet uzerinde esd modeli icin ucuz yollu hava filtresi alabilcegim site onerebilir misiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:30 ----------

Aynı şekilde hocam.

http://m.n11.com/on-fren-hidrolik-hortumu-P51234032

Ama bu yan sanayi olabilir sormak lazım.

Alıntı tergo225 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boora bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Aydoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esd modelinde hafiften titreşim var. 5500 den 6500 devire kadar zırıltı şeklinde. üst devirlerdede oluyor biraz. bugüne kadar dikkatini çekmemiş olabilir o yüzden titreşimli gelmiş olabilir mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Alıntı Harun Çelebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti yıkarken su değmemesi gereken bir yer var mı lütfen yardım ?
    göstergelerin arkasına gösterge kısımlarına felan su gelmese daha iyi kablolarda kireç-oksit yapıyor. basınçlı suylada jant göbeklerine arka mafsal göbeğine su gelmesin onun haricinde sıkıntı olmaz

Arkadaşlar, motorun 5000 devir/dk' yı geçmeden çıkabildiği maksimum hız nedir?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı larnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, motorun 5000 devir/dk' yı geçmeden çıkabildiği maksimum hız nedir?
    57-58 civarı
    larnon bunu beğendi.

Olabilir tabi ama daha da hissedilir oldu heralde >boora

evet arkadaşlar bende bugün 2011 ybr me trafik sigortasını yeniledim 410 tl ödemek zorunda kaldım.geçen sene 170 tl yaptırmıştım allah bunları bildiği gibi yapsın demekten başka bişey gelmiyor içimden.son olarak sizlere şunu sormak istiyorum motoru geçen sene nisan ayında almıştım 10500 km de idi.motoru satan adam yetkili servise bakımları düzenli yaptırdım demişti ama yamaha bakım defterinde 3 tane kaşe vardı son kaşe 7000 km bakımındaydı.sanırsam adam 7000 km den sonra bakım yaptırmamış.(bana söylediğine göre yaptırdım diyor) neyse şuan motor 14500 km de.ben sadece zincirini düzenli olarak yağlıyorum ve aldığımdan sonra bir kerede yağ değişimi yaptım.yani motor 7500 km dir yetkili servis görmedi diye kabul edicek olursak.yetkili servise gittiğimde ne gibi bakımlar yapılacak bu bana kaça patlar ve son olarak 7500 km yetkili servise götürmemem ciddi bi sıkıntı doğmasına sebep olabilirmi? sonuçta yamaha 3000 kmde bir getirmelisin diyor.motorumda hiç bi sıkıntı yaşamadım bu sebeplede hep daha sonra daha sonra diye erteledim hazır muayenesi yaklaşırken götüreyim diyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler