Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Motorsikletimle günde en fazla 10 km yol yapıyorum. Akşam motoru park ediyorum benzin ibresini kontrol ediyorum , sabah tekrar kontağı açtığımda benzin ibresi bariz bir şekilde inmiş oluyor. Bunun nedeni nedir? Benzin uçsun dicem ama kış günü bu kadar uçar mu ya?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Sabah erken saatte motoru çalistiriyorsaniz,benzin gostergesinin normalden az gostermesi normal.Çünkü hava sicakligi soguk olunca benzin daha cok sivi halde bulunur ve gaz haline gore hacmi azalir.Kutle aynidir fakat depodaki gosterge hacmi olctugu icin benzin azmis zannederiz.Gun icinde hava isininca depomuzdaki gosterge de de bir miktar artis olur.Hatta benzini gece alin diye tavsiye ederler ya iste nedeni de budur.Benzin pompalari da kutle degil hacim olarak benzin basarlar.Yani ayni paraya soguk havada daha fazla kutleli benzin almis oluruz.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah erken saatte motoru çalistiriyorsaniz,benzin gostergesinin normalden az gostermesi normal.Çünkü hava sicakligi soguk olunca benzin daha cok sivi halde bulunur ve gaz haline gore hacmi azalir.Kutle aynidir fakat depodaki gosterge hacmi olctugu icin benzin azmis zannederiz.Gun icinde hava isininca depomuzdaki gosterge de de bir miktar artis olur.Hatta benzini gece alin diye tavsiye ederler ya iste nedeni de budur.Benzin pompalari da kutle degil hacim olarak benzin basarlar.Yani ayni paraya soguk havada daha fazla kutleli benzin almis oluruz.
    Fakat gün içinde benim gösterge yükselmiyor. Benzinin uçtuğundan şüpheleniyorum.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    o ses benim Ybr de de var. servise götürdüm sordum bu ses nedir dedim. Bu sesi yapar dedi. Balatayı değitirsem bile az binince yine ses yapacak
    bu modeller böyle dedi. Ben de daha fazla kurcalamadım.

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı yognus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakat gün içinde benim gösterge yükselmiyor. Benzinin uçtuğundan şüpheleniyorum.
    Benzin uçucudur evt uçar gider.Önemli olan o benzinle yapmasi gereken km yi yapip yapmadigi.

Motosikleti
    Ybr 125 yamaha
    Beyler benim motorun gidonu hafif saga dogru bakiyor gidonda yamulma yok bunu nasil duzeltiriz...

msklkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125

Yardım lazım ?

Arkadaşlar daha önce kaza yaptıgım konusunda bilgi vermiştim . Motorum suan normal kullanımda hala yaptırmadım ama sürüşü engelleyen pek bi şey yok . Yamahayı arayıp Gidonun ve ön çamurluğumun değişmesi gerektiğini söyledim ve fiyat aldım . Çamurluk 100₺ , gidon 90₺ . Fakat sanırım gidon rulmanlarında boşluk var ön freni sıktığımda absli araç gibi titreyerek duruyor , çukura kasise sert girdiğimde yine aynı tepkiyi veriyor . Rulman fiyatı ve değişimi Hakkı'nda bilginize ihtiyacım var . Rulmanı saymazsak 190₺ masrafım var rulmanı da öğrenirsem kendimi toparlayıp yaptıracağım . Şimdiden teşekkürler . @ugurak özellikle senden bilgi istiyorum ve bana daha önce yardımcı olmuş bi kaç arkadaştan

Motosikleti
    CBF150
    Motorlarinizdan sisisi diye bir ses geliyor mu acaba arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Uğur Ak;eğer camın 2 parça olarak kırıldıysa,camı yanyana koyarak birleştirip,camın önüne arkasına birer parça dikdörtgen şeklinde aluminyum destek parça koyup gerekli delikleri açıp vidalayıp camları birbirine tutturabilirsin.Eski motorumun ön camı da 2 parça olarak temiz bir şekilde kırılmıştı,aynı şekil halletmiştim.Az bişey görselden çalar fakat iş görür.
    beraat12;bence takabiliyosan daha büyük bir arka çanta tak arkaya.Pazara bakkala çakkala gittimi fazla bagaj hacmi çok işe yarıyor herzaman için.En basiti kask eldiven buff bellik ekstralar koydumu biraz daha yer kalır geriye.Shad sh40 iyi bir seçim olur.Kisaca en az 36-40 lt olsun derim.
    Teşekkürler hocam fiyat anlamında mümkün değil sh40 ama ucuz önerdiğini bi model var midir

Uğur AK merhaba. Geçenlerde bende bir kaza geçirdim ön cam parçalandı. Ön cam ve ön camın koruma demirini almak istiyorum. Şimdi bu çocuk niye google'a aratmamışta bana soruyor diyebilirsin fakat bulduklarım hep yan sanayi üzerinde yamaha logosu yoktur. ve demirle birlikte almak istiyorum internetten almayı planlıyorum çünkü dışarı çıkmaya pek vakit bulamıyorum. Önerebileceğin bir site varmı ? Bu konuda bir fikrin varmı ?

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğur AK merhaba. Geçenlerde bende bir kaza geçirdim ön cam parçalandı. Ön cam ve ön camın koruma demirini almak istiyorum. Şimdi bu çocuk niye google'a aratmamışta bana soruyor diyebilirsin fakat bulduklarım hep yan sanayi üzerinde yamaha logosu yoktur. ve demirle birlikte almak istiyorum internetten almayı planlıyorum çünkü dışarı çıkmaya pek vakit bulamıyorum. Önerebileceğin bir site varmı ? Bu konuda bir fikrin varmı ?
    Sahibinden'de şu ilanlardaki camları alabilirsin.Bunların hiçbirinde orjinal cam dışında camda Yamaha logosu olmaz,fakat motorculardan küçük logo stickeri isteyebilirsin ve kendin yapıştırabilirsin,ben öyle yapmıştım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...29663346/detayhttp://www.sahibinden.com/ilan/yedek...03280922/detay
    Alıntı beraat12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlarinizdan sisisi diye bir ses geliyor mu acaba arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Teşekkürler hocam fiyat anlamında mümkün değil sh40 ama ucuz önerdiğini bi model var midir
    Motorlarımızdan ses geliyor fakat tam olarak yardımcı olabilmek için ses kayıdı yada video yüklerseniz güzel olur.Çanta olarak daha ekonomik çözüm şu olabilir:http://www.hepsiburada.com/arwic-46-...a-pm-othnrcv46Neden bukadar ucuz? Bu ürünü fuarda incelemiştim.Givi-Kappa-Shad vb markalara göre daha ince plastiğe sahip ve işçiliği biraz daha ucuzdu.Ancak kullanılabilir gibi görünüyordu.Görüntüsü güven vermiyorsa 2.el Givi-Kappa bakılabilir ama 2.el temiz bulmak zor,genelde perti çıkmış çantaları yüksek fiyata satıyorlar.
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik konusuyla alakalı birşeyler yazalım. Eğer toprak,stabilize yollarda kullanımınız fazla ise dişli lastik tercih edin. Eğer asfalttan pek çıkmam derseniz de daha yumuşak hamurlu lastikleri tercih edebilirsiniz.

Toprak stabilize yol için Pirelli,asfalt için Michelin iyidir.

Videoda görüldüğü üzere bozuk zeminde,toprakta michelin yolu güzel tutmuyor. Dağ başında 15-20 cm derinliğinde çukurdan zor çıktım

https://www.youtube.com/watch?v=wiKkKZKqUXE
    Bende Dura Tracktion kullanıyorum,performansından memnunum.Bozuk zeminde de fena değil.Daha önce paylaşmıştım fakat yinede paylaşayım.Videom;

Sahibinden'de şu ilanlardaki camları alabilirsin.Bunların hiçbirinde orjinal cam dışında camda Yamaha logosu olmaz,fakat motorculardan küçük logo stickeri isteyebilirsin ve kendin yapıştırabilirsin,ben öyle yapmıştım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...29663346/detayhttp://www.sahibinden.com/ilan/yedek...03280922/detay
    Teşekkürler önerdiğin site için araştırmadayım şuan satanlarla iletişime geçip birşeyler yapmaya çalışıcam

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun,umarım sende birşey yoktur.

Bence yürüyen ve mekanik aksam dışındaki karenaj vb parçalar yan sanayi olarak alınabilir,hatta alınmalı. Yan kapak setine 500 küsür fiyat çeken bir zihniyet var çünkü.

Yamaha Tr yedek parçada çok sağlam öpüyor
    Teşekkürler Bende çok fazla bir şey yoktur. Sadece dizliğimi takmamıştım sağ ayağım motorun altında kalınca birazcık çizildi. Parçalar hakkında da düşüncen doğru geldi. Bu yüzden yukarıda da bir arkadaşımızın linkini koyduğu ön camı alabilirim. Birde ön cam koruma demiri almayı planlıyorum yanında

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    50400 km civarındayım Ybr125'imin ilk ve tek sahibiyim , Usta'da izinli sizlere sorayım dedim.
    Motor bu aralar yağ eksiltiyor ve zorlanıyor , sesli çalışıyor ,ivmelenme yavaş mesela 5. viteste 90 km/s gibi bir hıza kadar nerede ise devir kırmızı bölgeye dayanıyor sonrasında ise sanki önünden engel kalkmış gibi normalleşiyor 110-120 km civarına ulaşıyor.Tüm yolum otoyolda olduğu içn bu zorluyor beni artı yolda kalmadan önlem alayım diyorum.Sizce sorun ne olabilir ?

Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Motoru Mecidiyeköy Motoser'e bırakmıştım (www.motoser.com) , beklediğimden uygun bir fiyata halloldu (Bu sorun ek olarak motor birinci viteste gitmeye çalışıyordu vs vs gibi sorunlar hepsi dahil 290 tl tuttu) , memnun kaldım bu servis aynı zamanda Bajaj servisi , zaten ilerde Bajaj Pulsar'a geçersem birazda bu servis nedeni ile tercih edeceğim.Motor'da aslında ses varmış ama ben anlamamışım , şimdi motor tıkır tıkır çalışınca farkediyorum.

2- 42000 km gibi erken bir km'de bu sorunu yaşama sebebim ise motoru yağsız bırakmak , yağı kontrol etme gibi bir alışkanlığım yoktu.Rulmanlarda yanık karası gibi yerler vardı , motoru yağsız bıraktığım zamanlar olduğunu düşündüren.Yağ değişim aralıklarım çok uzundu minimum 6000 maksimum 10000 ,usta eski yağ bile olsa koruyacağını ama yağı kontrol etmek gerektiğini söyledi.Artık daha sık yağ değişimi yapacağım kendimde yapmayı öğrendiğim için.

3- Motoru özlemişim , hele İstanbul'da toplu taşıma kullanmak tam bir cinnet sebebi mesela Başakşehir-Mecidiyeköy sabah 7:10 otobüsü gelmiyor arıyorum beyaz masayı , diyorlar sefer iptal , çözüm , çözüm yok.Hollanda'da otobüs durağında direğe otobüs saatleri kalemle yazılmıştı ve tam dakikasında otobüs gelmişti.Daha epey yolumuz var.

Aile baskısından dolayı Mecburi olarak Beyazkurtumu satmaktayım. Fiyatı yüksek tuttuğumu biliyorum ama düşünen olursa anlaşabiliriz. İşte link :http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8621301/detay/ . Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    R25
    Arkadaslar bu soguk havalarda motorun ilk bes dksindaki bogulmanin çözümü yok değil mi
    Hatta yazin bile oluyorda soguk havalardaki kadar değil

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı omerbguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu soguk havalarda motorun ilk bes dksindaki bogulmanin çözümü yok değil mi
    Hatta yazin bile oluyorda soguk havalardaki kadar değil
    gardaş belki karbüratör hava ayarından olabilir.2014sıfır ybr aldım.dediğin gibi ilk 5 dakka yerinden kalkmıyodu motor.sattım 2015 aldım.marşa basar basmaz yürü git.bunda bi sıkıntı yok.o şekilde yani

Motosikleti
    R25
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gardaş belki karbüratör hava ayarından olabilir.2014sıfır ybr aldım.dediğin gibi ilk 5 dakka yerinden kalkmıyodu motor.sattım 2015 aldım.marşa basar basmaz yürü git.bunda bi sıkıntı yok.o şekilde yani
    benimkide 2014 model acaba 2014 lerde bi sıkıntı mı var

Alıntı omerbguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkide 2014 model acaba 2014 lerde bi sıkıntı mı var
    Geçen hafta antep'de hava güzeldi bi çıkarayım dedim. Garajın önünde 3-4 dk ayak marşına basmakla uğraştım. Tam aldı bu sefer rolantisinin kendine gelmesini bekledim.
    Not: 2014 model bizim beyaz kurt'ta

Selam arkadaşlar motor alcağım birkaç model arasında kaldım birisi de Ybr 125

İhtiyaçlarım şu şekilde

+ Şehir dışı haftada bir ayda bir falan gezmeye gitmek istiyorum , bazen artçı da alabilirim
    + hız olarak bana 80 - 90 yeterli
    + uzun yoldayken acaba yolda kalır mıyım diye korkmadan gezmek istiyorum
    + ve uzun yıllar kullanmak istiyorum

evet Yamaha Ybr 125 bu saydığım beklentileri karşılar mı ?

Motosikleti
    2014 ybr esd
    OLABİLİR.2015İ ANKARA SOĞUğunda çalıştır devam et istop etmiyor.namusuz 2014 ağustos sıcağında 3 daKKADAN AŞAĞI KAlkmıyodu.2014ün far ampulünde germany yazıyomuydu bi bakarmısın?2015 alman philips yazıyo ampulde

Alıntı Harun Çelebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar motor alcağım birkaç model arasında kaldım birisi de Ybr 125

İhtiyaçlarım şu şekilde

+ Şehir dışı haftada bir ayda bir falan gezmeye gitmek istiyorum , bazen artçı da alabilirim
    + hız olarak bana 80 - 90 yeterli
    + uzun yoldayken acaba yolda kalır mıyım diye korkmadan gezmek istiyorum
    + ve uzun yıllar kullanmak istiyorum

evet Yamaha Ybr 125 bu saydığım beklentileri karşılar mı ?
    Merhaba Harun.
    Şimdi istediğin beklentilerin tümünü Yamaha YBR 125 ESD karşılar. Dayanıklı fiyatı uygundur. Hızı yüksek değil ama süreklidir. 2 kişi çok fazla hız bekleme ama hani 90 sabitlersin ancak. Açılmış bir motorda işin daha kolay olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler