Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    msklkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Arkadaşlar utanarak ve kızacagınızı bilerek bi soru sormak istiyorum . Motorum henüz 580 km ve ben ara ara yokuş aşağı 110/120 yaptım köprü altında kısa süreli olarak. 10nar saniye kadar . Ve genelde motoru 6/6.5 devirlerde kullanıyorum ara ara 7.5 /8 e geliyor bu yokuş aşağı gaz açtığımda . Kalıcı bi hasara ya da sıkıntıya neden olmuş mudur ?
    Araba kullanmak , ön camda bir film izlemek gibi . Oysa motor kullanmak o filmin içindeki baş rolü oynamak gibi ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı msklkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar utanarak ve kızacagınızı bilerek bi soru sormak istiyorum . Motorum henüz 580 km ve ben ara ara yokuş aşağı 110/120 yaptım köprü altında kısa süreli olarak. 10nar saniye kadar . Ve genelde motoru 6/6.5 devirlerde kullanıyorum ara ara 7.5 /8 e geliyor bu yokuş aşağı gaz açtığımda . Kalıcı bi hasara ya da sıkıntıya neden olmuş mudur ?
    Hiç bişey olmaz ideal rodaj ayarı bu olmalı..

Şimdi bana ybr 250 nin orjinal sübap ayar değerleri lazım service manualinde yazan bilen var mı
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkadaşlar yılların tecrübesi vardır eminim sorularıma yardımcı olur musunuz ?

az önce iş cıkısı vitesi boşa aldım bi 100 metre falan o sekilde gittim sonra debrajı sıktım 2/3/4 diye atacaktım ki 2e cekerken cart diye bi ses geldi . vites titredi bildiğiniz ayagımda hıssettım . acaba tek seferlik bi şey mi diye bi kaç kez dedim hep 2e atarken oldu . yavas hızlarda 20/40 arası olmuyor bir de duruken vites atarsam olmuyor . hareket halinde 40ı geçince bu sekilde oluyor . daha önce sanırım olmamıstı ama gecenlerde bayiye gittim 1 N 2 arası gecişlerde sıkıntı vardı bazen takılı kalıyordu vites debraj ayarı yaptı oldu dedi gönderdi . sizce ne sıkıntısı var içime sinmiyor bu sekıilde . motor henüz 600 km .
    tesekkurler
    Araba kullanmak , ön camda bir film izlemek gibi . Oysa motor kullanmak o filmin içindeki baş rolü oynamak gibi ..

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba Herkese iyi haftalar dilerim
    Arkadaşlar maalesef motosikletle aramız biraz açıldı şu sıralar Gaziantep'de ve mahallemizde terör olayları filan olduğu için çıkaramıyorum ve buna üzülüyordum. Geçen cumartesi ailemden izin alıp arkadaşların yanına gidicektim tam mahalleden çıkarken aşağıda görmüş olduğunuz kırmızıya boyanmış yerden dönüyordum.
    http://i.hizliresim.com/zVNv0O.png
    Bu sırada tam olay anını anlatayım;
    hızlı gitmeyi sevmediğim için düşük devirde hemen 3.cü vitese aldım sonra tam dönüşü alırken önüme bir araç durdu ve beni bir hayli sinirlendirdi. Zaten evden çıkarken de moralim bozuk iş güç arkadaşlar filan filan neyse. Ben çizginin başladığı yere kadar 3. vitesdeydim çizginin içerisindeyken tam 3'den 2'ye atarken AEA'nın videosunda gördüğüm gibi ve her zaman da yaptığım gibi aragazı dediğimiz o gereksiz şeyi yaptım ve vitesi bırakmamla o benim binmeye kıyamadığım canım cananım motosikletim sağa doğru yattı. Ayağa kalktım Allah'tan her zaman korumasını alıp çıkan biriyim o yüzden bana herhangi bir şey olmadı. Fakat işte motosikleti kenara çektiğimde rüzgarlığın kırıldığını gördüm bu beni bir yerden çok üzerken bir yerden çok sinirlendirdi. Kafamı çevirdim araç sahibi orda uzaktan beni izliyor. Bir anlık düşündüm. Bunun sebebi olan adamı dövsem mi? yoksa kötü olduğu için lastiklerimi mi patlatsam? Yada hepsinin sorumlusu ben başımı nerelere vursam ? Şeytana nalet dedik yolumuza baktık. Maddi durumlar çok elverişli olmadığı için lastikleri bu sene değiştiremiyorum. Ancak seneye toparlarsam kendimi sıfır güzel bir lastik alıcam artık pirelli mi olur metzeler mi olur.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir kitapda şöyle okumuştum. Kendi deneyimlerinden ders alan insan Akıllı insandır. Başkalarının deneyimlerinden ders alan insan Mutlu insandır. Ben kötü bir deneyim kazandım sizde beni gözünüzün önüne getirerek sinirli ve gerginken motosiklet kullanmayın.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim İyi günler
    geçmiş olsun hocam. olur böyle şeyler, cana gelmemiş ya gerisini boşver. daha ne motorların olacak öyle düşün

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Arkadaşlar motosikletimi garantiye gönderdim. Teslim alırken yanında herhangi bir kağıt falan almak gerekiyor mu? Değişen parça vs?

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Herkese keyifli sürüşler. Arka çamurluk kırıldı. Satın alabileceğim uygun fiyatlı güvenilir bir site önerebilirmisiniz?

denyzmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

az önce iş cıkısı vitesi boşa aldım bi 100 metre falan o sekilde gittim sonra debrajı sıktım 2/3/4 diye atacaktım ki 2e cekerken cart diye bi ses geldi . vites titredi bildiğiniz ayagımda hıssettım . acaba tek seferlik bi şey mi diye bi kaç kez dedim hep 2e atarken oldu . yavas hızlarda 20/40 arası olmuyor bir de duruken vites atarsam olmuyor . hareket halinde 40ı geçince bu sekilde oluyor . daha önce sanırım olmamıstı ama gecenlerde bayiye gittim 1 N 2 arası gecişlerde sıkıntı vardı bazen takılı kalıyordu vites debraj ayarı yaptı oldu dedi gönderdi . sizce ne sıkıntısı var içime sinmiyor bu sekıilde . motor henüz 600 km .
    tesekkurler
    rodaj döneminde vites sert geçebiliyor biraz. Benim motorda da benzer şikayetler vardı, bin kilometrede yağ değişimi yapılınca sıkıntı 1-n-2 arasındaki geçişler sıkıntısız olmaya başladı. Boştayken 1e geçmekte zorlanıyorsa hafif gaz verebilirsin daha rahat geçiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

bu sabah yıkadım motoru güzelce .motorun devri kaç olmalı sizde yani 5.viteste en falz kaç devirde kullanırsak saglklı olur ? rodajdan onra .
    teşekkrü ederim hosbulduk
    rodajdan sonra farketmez 1600e kadar çok sıkıştırma motoru der servisler ama motora zarar vermen çok zor. Ben acelem yoksa 6bin deviri pek geçmiyorum. o da 70km/s gibi bir hıza denk geliyor. ben en ekonomik yakıtı o aralarda kullandığımda alıyorum (2.15 litre ile 100 km)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

kitapçığa göre (yanlış hatırlamıyorsam)rodaj dönemi devir değerleri şunlar:

ilk 150 km 5bin devir
    150-600 km 6bin devir
    600-1000km 7500 devir

ama tabi bunlar geçmemen gereken değer değil aslında. belirtilen devirin üzerinde uzun süre gitmeyin der kirapçıkta. Yani arada geçmende çok sakınca yok. motorun sıcaklığını çok yükseltmemeye çalış sıkıntı yaşamazsın.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı denyzmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj döneminde vites sert geçebiliyor biraz. Benim motorda da benzer şikayetler vardı, bin kilometrede yağ değişimi yapılınca sıkıntı 1-n-2 arasındaki geçişler sıkıntısız olmaya başladı. Boştayken 1e geçmekte zorlanıyorsa hafif gaz verebilirsin daha rahat geçiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

rodajdan sonra farketmez 1600e kadar çok sıkıştırma motoru der servisler ama motora zarar vermen çok zor. Ben acelem yoksa 6bin deviri pek geçmiyorum. o da 70km/s gibi bir hıza denk geliyor. ben en ekonomik yakıtı o aralarda kullandığımda alıyorum (2.15 litre ile 100 km)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

kitapçığa göre (yanlış hatırlamıyorsam)rodaj dönemi devir değerleri şunlar:

ilk 150 km 5bin devir
    150-600 km 6bin devir
    600-1000km 7500 devir

ama tabi bunlar geçmemen gereken değer değil aslında. belirtilen devirin üzerinde uzun süre gitmeyin der kirapçıkta. Yani arada geçmende çok sakınca yok. motorun sıcaklığını çok yükseltmemeye çalış sıkıntı yaşamazsın.

bütün sorularıma eksiksiz cevap vermişsiniz teşekkür ederim rodajı bitirmeme son 300 km hbayırlısı ile bi bitirip rahat rahat binseydik
    b

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

bir kaç fotograf paylasalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

denyzmir bunu beğendi.

Motosikleti
    R125
    Merhaba elimizde 2003 ve ya 2004 uzay kafa mı diyorlar ondan bir ybr125 var kurye motoru imiş önceleri,bir iki yıl yatmış kullanılmamış usta komple motor değişecek diyor tahminen verdiği fiyat 500-700 arası parçaları orjinal mi kullanacak yan sanayi mi bilmiyorum,anlayan varsa çok mu tuzlu demiş fikrini yazabilir mi.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    arkadaşlar motoru 3 den 4. vitese attım debriyajı bıraktım gazı vermeye devam ettim boşa düşmüş gibi bağırdı sonra 4. viteste devam etti ne sorun olabilir ?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Debriyajda sıkıntı olabilir

Motoruna ekstra aydınlatma takan var mı ? Geceleri cok yetersiz kaliyor da .Sis fari led vs.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

tesekkurler
    Sıkıntı boşta giderken vitese almaya çalışman, motorunun sağlığı açısından boşta kullanmamanı tavsiye ederim.
    flame1 bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd

tesekkurler
    motor boşa alnıpta sürülmez öyle kullanırsan viteste sıkıntı olur ya çok yavaşlayıp bire almn gerekli

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağbbii ayna ne kadar güzel ya te burdan görebiliyorum =D

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alet tork fakiri olduğu için aynlar daha mühim tabi
    deme öyle deme yıbırı candır

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ilginiz ve cevaplarınızdan dolayı , bi sorum daha olacaktı dün gece iş dönüşü hiç bakmam ama bi motorun altına bakayım dedim . Ve egzoz borusunun motordan çıktıktan bi süre sonrasında yani söyle düşünün hemen hemen arka frenin olduğu bölgelerde egzozun altında ufak bi delik var . Ama bu sürtmeyle ya da vurma oluşmuş bi delik değil . Matkapla delinmiş gibi düzgün toplu iğne basından biraz büyük . Bu normal mi yoksa sıkıntı bi durum mu var . Şimdiden teşekkür ediyorum . Ayrıca size katılıyorum tork yok ama yinede çok sevdim bu motoru ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ilginiz ve cevaplarınızdan dolayı , bi sorum daha olacaktı dün gece iş dönüşü hiç bakmam ama bi motorun altına bakayım dedim . Ve egzoz borusunun motordan çıktıktan bi süre sonrasında yani söyle düşünün hemen hemen arka frenin olduğu bölgelerde egzozun altında ufak bi delik var . Ama bu sürtmeyle ya da vurma oluşmuş bi delik değil . Matkapla delinmiş gibi düzgün toplu iğne basından biraz büyük . Bu normal mi yoksa sıkıntı bi durum mu var . Şimdiden teşekkür ediyorum . Ayrıca size katılıyorum tork yok ama yinede çok sevdim bu motoru ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

https://imageshack.us/i/pbz8SUJ4j
    Herhangi bir sıkıntı yok, ara sıra o delikten su da damlayabilir
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    2009 Yamaha Ybr
    Sa kıyamadığım motorumu üni nedeni ile satıyorum niyeti olana yardımcı olurum ... Ilan no 229081262

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Arkadaşlar iyi geceler , motorumu yaklaşık 1 haftadır yıkamıyorum yani Ankara'ya yağmur geldiğinden beri leş gibi suan . Az önce fark ettim de egzozun arka tekere bakan iç kısmında çökük var bu normal midir ? İlk basta park Halinde düşürdüler ondan mı çöktü falan diye düşündüm ya da fabrika hatası mı diye . Fakat sonra çok muntazam bi çökük olduğunu görünce arka tekeri sökerken sıkıntı yaratmasın diye orijinali böyledir diye düşündüm bu konuda yardımcı olursanız sevinirim gülmeyin , bilmemek değil öğrenmemek ayıptır :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:25 ----------

Teşekkür ederim bu forumu okumak soru sormak ve cevapları okumak çok farklı gerçekten . Ben muhabbetlerinize pek katılamıyorum gerek isten gerek acemi olduğumdan ama takip ediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler