Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı muzoooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tavsiyem o kadar yüksek devirde vites değiştirmene gerek yok, ustanın her dediğini yapmak zorunda değiliz boşver fazla zorlama hayvanı. .
    boşu boşuna fazla benzin yakarsın. arada bir zorlarsın hayvanı yoklarsın.
    Muzaffer abim yarama tuz bastın bir depo benzinle 250 km gittim ya sadece hayır yavaş gideyim dediğim yarım litre fark etti o zaman bende teti teti gideceğime biraz zorlar motoru açarım dedim

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynalar gevşemiş olabilir mi ? Ben 11.000 devire kadar çıkardığım anlarda bile aynaların görüş açısından son derece memnundum.
    Bilmiyorum üstad garaja girerken sürekli kapatmam lazım yani anlayacağınız sabit durmuyor. Zaten aynalar omuz genişliğimden dolayı yarısını kollarım kapatıyor yarısı da yüksek devirde titriyor sinyale bağlı aynalardan almayı düşünüyorum doğrusu bu konuda fikirlerin nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Alıntı denyzmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ömer, muhtemelen normal miktarda titriyordur. Bizim motorlar 6bin devirden sonra biraz titriyor ama aşırı bir titreme var gibi geliyorsa motosikleti hemen servise götür. Rodajda motorun daha ondan dikkat etmek lazım böyle şeylere. Motorlarımız aynı benimki de 620 km oldu ve yakıt tüketimi şaşırtıcı şekilde düşük bu arada senin yakıtın nasıl?
    Ben motoru ilk aldigimda depoyu fulledim ama motor depo tahliyesinden benzin akitti ve saglikli bir olcum yapamadim o akmis depoyla 250 km gitti.Sonra 20 liralik benzin aldim 155 kmde az bi tekledi daha bi bes km giderdi ama gittim fulledim simdi 130 km oldu daha gostergedeki 4 cizgiden 3. İle 4. arasinda

Motosikleti
    YZF R25
    Dün 2015 YBR ESD 125 aldim. Bugün bindim. Daha plakasi bile yok. İlk motorum. Bakalim ne zaman ilk vukuatimiz olacak...

denyzmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı omerbguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru ilk aldigimda depoyu fulledim ama motor depo tahliyesinden benzin akitti ve saglikli bir olcum yapamadim o akmis depoyla 250 km gitti.Sonra 20 liralik benzin aldim 155 kmde az bi tekledi daha bi bes km giderdi ama gittim fulledim simdi 130 km oldu daha gostergedeki 4 cizgiden 3. İle 4. arasinda
    Valla hesabını tam anlamadım ama sana bir öneri, depoyu fullerken benzin deposu kapağından bakınca gözüken o deliklerden yukarıya gelmesin benzin. Genleşme vesaire için pay bırakmamız gerekiyormuş. Benim de ilk 300 kilometrede ortalama 2.25 l/100km yaktı motor. Pazar günü yine benzin aldım bu sefer 2.15 l/100 kilometre şeklinde yaktı. Kuruş hesabıyla 9-10 kuruşa geliyor(4.60 liradan almış olmam lazım benzini). Beklentilerimin çok altında yakıyor motor aman maşallah diyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Alıntı FreeLance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün 2015 YBR ESD 125 aldim. Bugün bindim. Daha plakasi bile yok. İlk motorum. Bakalim ne zaman ilk vukuatimiz olacak...
    Motorun hayırlı olsun. Plaka işleri yarım gün civarı sürüyor halledersin bugün artık. Kask ve diğer koruyucu ekipmansız aman diyeyim binme motora. Lastiklerinin ve kendi kapasitenin üzerinde sürmeye çalışmadan dikkatli sürersen vukuatların oluşma ihtimalini minimuma indirirsin. Zaten ilk 150 kilometre 5000 deviri, 600 kilometreye kadar da 6000 deviri geçmemen lazım. O arada alışırsın motora

Motosikleti
    YZF R25
    Tesekkur ederim. Tamam bunlara dikkat ederim.

Motosikleti
    2014 YBR Esd
    Arkadaşlar motorum 2014 model 3250 km de.Birkaçgündür işyerime vardığımda( yaklaşık 10 km) motorun rölantide
    devrinin 1300-1800 arsında aşağı yukarı dalgalandığını farkettim.Daha önce böyle bir sorun yoktu.Motor ısınınca Rölanti 1500
    de sabit duruyordu.Sorun neden kaynaklanabilir acaba.Selamlar...

Motosikleti
    R25
    Hayirli ugurlu olsun kardes

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli kapatıyorsan belli bir noktadan sonra gevşemeler olabilir,vidaları kontrol etmek lazım

Ayna uzatma aparatı yahut farklı marka model bir ayna da çözüm olabilir. Ama bence en güzeli kör nokta aynası,kökten sıkıntıyı çözer.
    Kör nokta aynası bence motosikletin görüntüsünü biraz bozuyor. Kendi şahsi düşüncem her ne kadar gerekli bir malzeme olsa dahi. Fakat daha şekli şemali yerinde güzel ve hoş yeni bir ayna almayı düşünüyorum. Mesela kawasaki z1000 aynası gibi yada tvs apache aynası gibi

Motosikleti
    YZF R25
    Tesekkur ederim. Kullandikca daha cok hosuma gidiyor.

Arkadaşlar bu arada sele için kılıf yaptıran yada kullanan var mı ? Aldığı yerin sitesini yada yaptırdığı yeri yazar mısınız ?

Motosikleti
    YZF R25
    Bugun 40km/h a ciktim. Jiklenin yerini ogrendim. İlk defa 5. Vitese ciktim (5 vardi galiba). Disk kilidi takmayi ogrendim. Fren provalari yaptim. Sinyal provalari yaptim. Plakayi taktirdim. Sabah 6 da kalkip bos bir yolda denemeler yapiyorum. Cok verimli bir gundu.
    Selcuk89 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Bugun 40km/h a ciktim. Jiklenin yerini ogrendim. İlk defa 5. Vitese ciktim (5 vardi galiba). Disk kilidi takmayi ogrendim. Fren provalari yaptim. Sinyal provalari yaptim. Plakayi taktirdim. Sabah 6 da kalkip bos bir yolda denemeler yapiyorum. Cok verimli bir gundu.
    Ekipmanlarini takmayi unutma

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    1 yıl 18 gün önce aldığım sıfır ybr 125 şu anda 5200 km de..bu motor bir harika.. daha önce gv250, mct250 kullanmıştım...daha bir problemi çıkmadı...ybr almayı düşünenler hiç düşünmeden alsınlar..
    ttimes bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Arkadaslar motosikletimi satiyorum 2015 model daha yeni aldim alarm ve tank pad taktirdim hem uste hem yanlara sadece 700 km kullandim. Satis sebebim 250cc racing tarz motosiklet alacak olmamdir. Bayide zam yapmis 5700 yapmis plaka ruhsat ve mtv dahil degil bu fiyata. Benim hicbi eksigim yok 5500 istiyorum cok mu ? 100 tl likte aksesuar var uzerinde

Motosikleti
    R25
    Arkadaslar motor yagini kendin degistirmen garantiyi etkiliyormu

denyzmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı omerbguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motor yagini kendin degistirmen garantiyi etkiliyormu
    Garantiyi kaybetmemek için rodaj bakımını ve sonrasındaki periyodik bakımları servise yaptırman gerekiyor. Bu bakımlar arasında ayrıca yağ değiştirsen doğru yağ kullandığın taktirde faydası olur zararı olmaz.

Merhabalar;

Motora yeni başlıyorum Allah nasip ederse.Başlangıç motoru olarak YBR 125 almaya karar verdim.CBF in çok yağ yaktığını söylediler ondan dolayı vazgeçtim.Bir tanıdığım vasıtası ile vadeli olarak CBF alabiliyordum ama YBR almaya karar verince onu iptal ettim.Siz değerli abilerime benim birkaç sorum olacak;

1)Ankara'da oturuyorum.Vadeli olarak YBR alabileceğim bir bayi var mı?Baydar vermediğini söyledi.Diğer bayiler hakkında pek bir bilgim yok hala araştırıyorum.

2)Motorla alakalı en ufak bir bilgim yoktu kaç gündür araştırıyorum ama çeşitli yerlerde,çok çeşitli bilgiler var.Yedek parça ve rutin servis bakımını en uygun nerede çözebilirim Ankara içinde?Bir yerde görmüştüm,adam "Hiçbir sorun yoksa sadece rutin bakıma 170 TL istiyorlar" yazmıştı.Hiçbir sorun yok ise bu para çok değil midir?Yağ değişimini vs ben elimle yapamaz mıyım yani bu adamlar 170 TL lik ne işlem yapmış olabilirler hiçbir sorun yoksa?

3)Çeşitli görüşler var ama yine de bir sorayım,motor ile gelen lastikler internette yazılan çizilen kadar kötü müdür?Yani illa çok acil değiştirmek mi lazım yoksa dikkatli sürersem sorun yaşamaz mıyım?Zaten daha yeni öğreniyorum,çok riskli hareketler yapmam.

Sorularıma cevap verirseniz çok teşekkür ederim iyi pazarlar dilerim herkese.

Alıntı hasipbal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

Motora yeni başlıyorum Allah nasip ederse.Başlangıç motoru olarak YBR 125 almaya karar verdim.CBF in çok yağ yaktığını söylediler ondan dolayı vazgeçtim.Bir tanıdığım vasıtası ile vadeli olarak CBF alabiliyordum ama YBR almaya karar verince onu iptal ettim.Siz değerli abilerime benim birkaç sorum olacak;

1)Ankara'da oturuyorum.Vadeli olarak YBR alabileceğim bir bayi var mı?Baydar vermediğini söyledi.Diğer bayiler hakkında pek bir bilgim yok hala araştırıyorum.

2)Motorla alakalı en ufak bir bilgim yoktu kaç gündür araştırıyorum ama çeşitli yerlerde,çok çeşitli bilgiler var.Yedek parça ve rutin servis bakımını en uygun nerede çözebilirim Ankara içinde?Bir yerde görmüştüm,adam "Hiçbir sorun yoksa sadece rutin bakıma 170 TL istiyorlar" yazmıştı.Hiçbir sorun yok ise bu para çok değil midir?Yağ değişimini vs ben elimle yapamaz mıyım yani bu adamlar 170 TL lik ne işlem yapmış olabilirler hiçbir sorun yoksa?

3)Çeşitli görüşler var ama yine de bir sorayım,motor ile gelen lastikler internette yazılan çizilen kadar kötü müdür?Yani illa çok acil değiştirmek mi lazım yoksa dikkatli sürersem sorun yaşamaz mıyım?Zaten daha yeni öğreniyorum,çok riskli hareketler yapmam.

Sorularıma cevap verirseniz çok teşekkür ederim iyi pazarlar dilerim herkese.
    Dostum alırsan hayırlı uğurlu olsun. Gaziantep'de oturduğum için Ankara ile ilgili sorularını cevaplayamayacağım maalesef. Ama 3'cü sorun, gerçekten sorun Lastikler evet berbat ve durumunda varsa değiştirmeye bak. Benim şuan durumumda maalesef olmadığı için değiştiremiyorum fakat dikkatli sürüyorum he sorun yaşamadım mı çok yaşadım ama Allah'a şükür daha bir kayıp düşmem olmadı. Ama mesela ani fren tutamıyorum altımdan yağ gibi kayıp gidiyor, virajlara giremiyorum bu gibi zorluklarla her zaman karşılaşıyorum. Kısmetse sezon bittiği için şimdi almıycam seneye yeni sezonda

Arkadaşlar Herkeze Selam, 2014 Ybr 125 Esd Motorumu ,yeni motorumun ihtiyaçları için satıyorum.İlgilenen varsa bana sahibinden üzerinden ulaşabilir.Herkeze iyi günler.

Sahibinden Linki

Motosikleti
    R25
    Alıntı kudret87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Herkeze Selam, 2014 Ybr 125 Esd Motorumu ,yeni motorumun ihtiyaçları için satıyorum.İlgilenen varsa bana sahibinden üzerinden ulaşabilir.Herkeze iyi günler.

Sahibinden Linki
    Bir arkadasa alcagiz bende gordukten sonra oda almak istedi link yolladim arkadasa bi baksin tamam derse arariz seni

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler