Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Alıntı idmanyurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses benimkindede var. servise söyledim eğer anormal bir durum varsa düzeltin diye. servis dediğin gibi boşluklu bırakıyor.kış gelince gidip özel bir servise ayarlatacam garantisi felan umrumda değil. bir yağ değişimine 70 tl isteyen servisten garanti ye iş düşse bile kapı dışarı ediliriz
    Ben bu gün tekrar gittim servise ve bana söylenen aynen şu oldu "şimdilik pek birşey yok ses iyice artınca gel söküp garantiye gönderelim". Böyle birşey olabilir mi ya. Ben motor zarar görmeden sorunları gideryim diyorum adam bana bu daha bozulmamış bozulunca gel diyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı geceler arkadaşlar. Bugün motoru tamirciye verdim ve bütün bakımlarını yapmasını istedim subap bile ayarlıyıver dedim. Akşam aldım motoru neyse şimdi arkadaşlarla kafeden geldik. Motoru dinledim bi gece sessizliğiyle motordan boşta iken veya debriyaj sıkılı iken düşük süratta çay karıştırırken gelen ses gibi dırık dırık dırık ses geliyor. Sizce ne olabilir tekrar ustaya götüreyim mi motoru ?
    Bende o sesten şikayetçiyim fakat çözüm bulamadım. Eğer çözüm bulursanız bize de haber verin lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

[/COLOR]

Bende o sesten şikayetçiyim fakat çözüm bulamadım. Eğer çözüm bulursanız bize de haber verin lütfen[/QUOTE]

Şimdi babama göstermek için motoru çalıştırdım fakat o ses yoktu motorun çalışma sesi tak tak tak ve dişlilerin dönüş sesi vardı sadece şışışışışı gibisinden

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD

[/COLOR]

Bende o sesten şikayetçiyim fakat çözüm bulamadım. Eğer çözüm bulursanız bize de haber verin lütfen
    Şimdi babama göstermek için motoru çalıştırdım fakat o ses yoktu motorun çalışma sesi tak tak tak ve dişlilerin dönüş sesi vardı sadece şışışışışı gibisinden[/QUOTE]

Motorun sesi ısındıktan sonra değişir. Soğukken gösterdiysen ses o an için kesilmiş olabilir

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı yognus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi babama göstermek için motoru çalıştırdım fakat o ses yoktu motorun çalışma sesi tak tak tak ve dişlilerin dönüş sesi vardı sadece şışışışışı gibisinden
    Motorun sesi ısındıktan sonra değişir. Soğukken gösterdiysen ses o an için kesilmiş olabilir[/QUOTE]

Kesinlikle öyle. Yarın denerim tekrar baktım olmadı ustanın yolunu tutarız

Beyler merhaba.
    800 km'deki 2014 ybr'nin düz yolda 105'i Görmemesi normal mi ?

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler merhaba.
    Artçı varsa normal. Tek başınaysan en fazla 110 görürsün
    800 Kmde rodajı bitmemiş motor ile yapıyosan motor ileride sorun çıkarabilir. Rodaj bitsin ondan sonra bas.bn 4000 de 2.el aldığım ybr ile 110 zor yapıyodum. Uzun yola çıktım gidişte 110 dönüşte 120 yaptım motor açıldı. Zaten büyük bir hız beklememek gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Ben bu gün tekrar gittim servise ve bana söylenen aynen şu oldu "şimdilik pek birşey yok ses iyice artınca gel söküp garantiye gönderelim". Böyle birşey olabilir mi ya. Ben motor zarar görmeden sorunları gideryim diyorum adam bana bu daha bozulmamış bozulunca gel diyor

Hocam gittim bugün ustaya o hem video kaydı aldım dinlettim. Ilk çalıştığında bişi yok ısınınca oluyor dedim. Subaplardan geliyor ses dedi boşluk bıraktım biraz ondan, sorun olmaz bin fakat içine sinmezse gel tekrar ayarlarız dedi. Tamam dedim bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

bendeki ses bu şekile hocam bir zararı olur mu bilmiyorum https://youtu.be/kR2xLadl5C4

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Artçı varsa normal. Tek başınaysan en fazla 110 görürsün
    800 Kmde rodajı bitmemiş motor ile yapıyosan motor ileride sorun çıkarabilir. Rodaj bitsin ondan sonra bas.bn 4000 de 2.el aldığım ybr ile 110 zor yapıyodum. Uzun yola çıktım gidişte 110 dönüşte 120 yaptım motor açıldı. Zaten büyük bir hız beklememek gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Hocam gittim bugün ustaya o hem video kaydı aldım dinlettim. Ilk çalıştığında bişi yok ısınınca oluyor dedim. Subaplardan geliyor ses dedi boşluk bıraktım biraz ondan, sorun olmaz bin fakat içine sinmezse gel tekrar ayarlarız dedi. Tamam dedim bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

bendeki ses bu şekile hocam bir zararı olur mu bilmiyorum https://youtu.be/kR2xLadl5C4

Bende çok bilgi sahibi değilim fakat videoda anormal bir ses duymadım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Beyler hava filtresini yeni değiştirdim bu seferde gaz yemiyor neden olabilir. Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Bende çok bilgi sahibi değilim fakat videoda anormal bir ses duymadım
    Çok fazla yok ince bi ses. Arkadaşlara soruyom en güzelini yapmış az hava alsın motordan azda olsa ses çıksın sıkıştırmasın performansıda artar diyolar. Performansıda arttı hız olarak söylemiyorum gaza tepki daha çabuk veriyor

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Hayırlı olsun dostum Kazasız belasız sürmen dileğiyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Arkadaşlar merhaba.
    Dün itibariyle aktif bir sürücü haline geldim Şimdi bana bir tane arka çanta (topcase) lazım. Ben kriterlerimi söyliyeyim sizlerde ona göre marka marka topcase söyleyin.

İlk kriter tabi ki Ucuz olması :D
    2. kriter bir kaskın ve yanında bir karış boşluk olması,
    3. kriterim motorun orjinal demirlerini çıkartmak istemiyorum onun üzerine kuranlar var çantayı mesela sahibinden'de görmüştüm örnek; http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...24632269/detay bunun gibi olmasını istiyorum.
    Son olarakta kriterim (Bunda pek bilgim yoktur kendi uydurdugum birşey) Sanki bir kaç kez okumuştum bir yerlerde. vidayla takma değilde takılıp sökülebilen bir çanta. Eğer böyle bir durum varsa kriterler arasına bunuda ekliyorum :D

Arkadaşlar üniversite tercihleri gibi düşünelim en çok istediğim yukarıda en az istediğim aşağıda :D Buna göre bildiğiniz bir çanta varsa markasını bekliyorum sizlerden İyi günler arkadaşlar tekeriniz düz bassın
    Maxem SL 45 var. Hem orijinal demire takıldı, hem de tablalı istersen çıkıyor. Şık da görünüyor.

hititarslanı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ESD için kaliteli akü önerileriniz nedir. Malum üzerinde gelen aküler pek kaliteli değil.Bir de internetten alabileceğimiz bir yer önerisi olan var mı? Kullanan arkadaşlar yazarsa sevinirim.Teşekkürler
    risk almadan asla zafer kazanamazsın

herkese merhaba. sıfır km yamaha ybr 125 esd almayı düşünüyorum. size birkaç sorum olacak. birincisi motorun şuanki site fiyatı 5580 tl tabi bildiğimiz üzere bununla bitmiyor. plaka ruhsat masrafı olsun vergisi olsun sigortası olsun baya bi cebimizden para çıkıyor. şuan sıfır alsam toplamda ne kadar masraf yapmam gerekecek. bütcemi ona göre ayarlayıp aranıza katılmayı düşünüyorum. motorunu yeni almış yada bu konu hakkında güncel fiyatları bilen abilerim yada kardeşlerim varsa bilgi verirlerse sevinirim ikinci soru olarak ise en önemli hayati konu olan lastik problemi. ankara çankaya da oturuyorum ve motoru sürekli bu çevrede kısa mesafeli sürüşlerde kullanacağım. lastiklerin değişmesi ankara asfaltında gerekli midir ? gerekli dediğinizi duyar gibiyim lastik olarak ne önerirsiniz ?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Alıntı klonlayn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba. sıfır km yamaha ybr 125 esd almayı düşünüyorum. size birkaç sorum olacak. birincisi motorun şuanki site fiyatı 5580 tl tabi bildiğimiz üzere bununla bitmiyor. plaka ruhsat masrafı olsun vergisi olsun sigortası olsun baya bi cebimizden para çıkıyor. şuan sıfır alsam toplamda ne kadar masraf yapmam gerekecek. bütcemi ona göre ayarlayıp aranıza katılmayı düşünüyorum. motorunu yeni almış yada bu konu hakkında güncel fiyatları bilen abilerim yada kardeşlerim varsa bilgi verirlerse sevinirim ikinci soru olarak ise en önemli hayati konu olan lastik problemi. ankara çankaya da oturuyorum ve motoru sürekli bu çevrede kısa mesafeli sürüşlerde kullanacağım. lastiklerin değişmesi ankara asfaltında gerekli midir ? gerekli dediğinizi duyar gibiyim lastik olarak ne önerirsiniz ?
    Gardaş motosiklet plaka ruhsat dair ortalama 6000 TL gibi bir fiyata gelir. Gelelim lastiklere.Lastikler değiştirmek şart baba. Ne durabilirsin nede viraj alabilirsiniz .Yağ gibi kayıyo valla. Oda 250 300 civarı uygun birşeyler bulusun. Topcase takacaksan o da 200 civarı başlayıp gidiyoruz. Tabi güzel birşey fiyatı bu. Koruma demiri tank ped falan da 100 civarı. Bence en mantıklısı 2.el alman olur. Şahsen ben pişmanım 2.el almadığıma

yeni başlayacağım için ve motordan mekanik olarak anlamadığım için 2.el almayı gözüm yemiyor açıkcası ilk motorum olacak ve ben bu motoru bütcem nedeni ile en az 3 yıl kullanırım sonrada kısmet olursa r25 tarzı bir motora geçiş yaparım. alacağım motorun beni en az 2 3 yıl götürmesi lazım. 2.el alırsam hem model olarak satmayı düşündüğüm zaman çok eski kasa olacak hemde km si benden önce de binildiği için çok artmış olacak. bu benim düşüncem. düşüncem yanlış olabilir belki. bilmediğimden bu şekilde düşünüyor olabilirim. 3 yıl kullanacak olsanız siz sıfır mı alırdınız yoksa 2.el mi alırdınız ? bide ben bilmediğim için herhangi bir yerinde arıza olursa garantisi nasıl olsa var diyerek servise rahatlıkla giderim sorun yaşamam diye düşünüyorum doğru mudur bilemiyorum ama

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    Hayırlı olsun dostum Kazasız belasız sürmen dileğiyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Arkadaşlar merhaba.
    Dün itibariyle aktif bir sürücü haline geldim Şimdi bana bir tane arka çanta (topcase) lazım. Ben kriterlerimi söyliyeyim sizlerde ona göre marka marka topcase söyleyin.

İlk kriter tabi ki Ucuz olması :D
    2. kriter bir kaskın ve yanında bir karış boşluk olması,
    3. kriterim motorun orjinal demirlerini çıkartmak istemiyorum onun üzerine kuranlar var çantayı mesela sahibinden'de görmüştüm örnek; http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...24632269/detay bunun gibi olmasını istiyorum.
    Son olarakta kriterim (Bunda pek bilgim yoktur kendi uydurdugum birşey) Sanki bir kaç kez okumuştum bir yerlerde. vidayla takma değilde takılıp sökülebilen bir çanta. Eğer böyle bir durum varsa kriterler arasına bunuda ekliyorum :D

Arkadaşlar üniversite tercihleri gibi düşünelim en çok istediğim yukarıda en az istediğim aşağıda :D Buna göre bildiğiniz bir çanta varsa markasını bekliyorum sizlerden İyi günler arkadaşlar tekeriniz düz bassın
    hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Allah kazadan korusun.
    ben maxem sl45 aldım çok şık, geniş, 2 kask sığıyor .ama haliyle biraz irice.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

bir ara uğrayıp motorda nasıl duracağına bakabilirsin

Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxem SL 45 var. Hem orijinal demire takıldı, hem de tablalı istersen çıkıyor. Şık da görünüyor.
    Kesinlikle bende onu düşünüyordum tek dert ettiğim konu: boyum 1.79 şimdi omuzlarda geniş olunca ne yaparsın aynalardan fazla göremiyorum arkayı. O yüzden 45 lt'lik çokmu olur diye düşünüyorum.

Alıntı muzoooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Allah kazadan korusun.
    ben maxem sl45 aldım çok şık, geniş, 2 kask sığıyor .ama haliyle biraz irice.

bir ara uğrayıp motorda nasıl duracağına bakabilirsin
    Telefonda görüştüğümüz gibi abi c.ertesi günü yanına gelip senin motosikletin üstünde bir inceleyeceğim. Bakalım benim miniğe nasıl olucak

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Arkadaşlar bu arada 1.000 Km yaptım ve pazartesi günü bakıma götürdüm. Gaziantep'de çok yakın olduğum sürekli gidip geldiğim motosiklet ustası vardı. Kendisinin yanına götürdüm bakıma. Sabah verip akşam aldım. Kendisine güvendiğim için ne yaptı ne marka yağ koydu sormadım . Fakat güvendiğim kadar varmış kendisi güzel bir bakım yapmış. Öncelikle vites geçişleri çok rahatladı ışıklardan kalkarken pırpırlaması vardı düzeldi ve daha da atik oldu. Hıza karşı merakım yoktur fakat sorana cevap verebilmek için top speed yapardım 105'i göremezdi şimdi rahatlıkla 120 yaptı. Anlayacağınız ustam elinden gelenin en iyisini yapmış sağolsun ücret olarakta bilmem fazla mı eksik mi ama 50 TL bir para aldı ve sonuna kadarda hak ettiğini düşünüyorum. Bence yarın götürürüm demeyin yapılacak olan bakımlarınızı yaptırın

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım bir ybr sahibi olarak. öncelikle motoru 2. el aldım üstünde yepyeni dura traction lastikleriyle beraber. ama bir sorum olacak 4. ve 5. viteslerde (özellikle 5 te) anlayamadığım bir yerden sürtünme sesi geliyor kaçtane ustaya gösterdim hepsi motor taş gibi birşey yok diyor ama o ses beni rahatsız ediyor hızlı giderken çıkıyor ve hızımı 80 90 a getirince kesiliyor. kesiliyor dediğime bakmayın ses normalde kesik kesik geliyor hızlandıkça seste hızlanıyor 90 la giderken kesiliyor. sebebini bilen bulan daha önce böyle birşeyle karşılaşmış bir arkadaş varsa yardımını bekliyorum

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Aynaların duruş açısını iyi ayarlayınca çok sıkıntı olmadı gibi geldi bana. Ayrıca çok sağlam bir çanta. Benim boy 1.80 kilo 90 kalıplı birisiyimdir. Çantayı tavsiye ederim. Tek şüphem ben motorun orijinal demirine taktırdım. Acaba acaba arka çanta demiri de alıp ona mı taktırsam diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

Aynaların duruş açısını iyi ayarlayınca çok sıkıntı olmadı gibi geldi bana. Ayrıca çok sağlam bir çanta. Benim boy 1.80 kilo 90 kalıplı birisiyimdir. Çantayı tavsiye ederim. Tek şüphem ben motorun orijinal demirine taktırdım. Acaba acaba arka çanta demiri de alıp ona mı taktırsam diye düşünüyorum

Ustadlar bende bir sıkıntı var, Ybr125 ile Ybr125 Esd aynı şey mi ? Olayı karıştırmaya başladım sağa sola baktıkça :D Bir de artık kararımı verdim başlangıç motoru olarak bunu alacağım. Ama 0 için dükkan mı // Yoksa 2.el 2014/ 2015 model mi . Benim kafamdaki düşünce (tabii bir ustaya gidilirse herhalde çözülür ama ) Yahu 2014 / 2015 ama 500 / 1000 km binmeden satıyor olay nedir kafası biraz. Ben de ilk sürücü olacağım için her ince detayı anlamam doğal olarak. Çevremde (İzmit) çok öyle dostum yok birlikte bakacağım bu işlere. Burada okumaya çalışıyorum tabii elimden geldiğince ama Ybr si olan arkadaşlar böyle mesaj falan atarsa arada konuşursak sevinirim. Hatta Kocaeli çevresinde olan varsa gelin çayımı da için her işin bilenine gitmekte fayda var ben yaparım ben keserim biçerim demekle olmuyor :D Şimdiden teşekkürler , umarım kısa zamanda da aranıza deneyimlerimi paylaşacağım aktif bir sürücü olarak devam ederim yazılarıma.

Alıntı klonlayn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni başlayacağım için ve motordan mekanik olarak anlamadığım için 2.el almayı gözüm yemiyor açıkcası ilk motorum olacak ve ben bu motoru bütcem nedeni ile en az 3 yıl kullanırım sonrada kısmet olursa r25 tarzı bir motora geçiş yaparım. alacağım motorun beni en az 2 3 yıl götürmesi lazım. 2.el alırsam hem model olarak satmayı düşündüğüm zaman çok eski kasa olacak hemde km si benden önce de binildiği için çok artmış olacak. bu benim düşüncem. düşüncem yanlış olabilir belki. bilmediğimden bu şekilde düşünüyor olabilirim. 3 yıl kullanacak olsanız siz sıfır mı alırdınız yoksa 2.el mi alırdınız ? bide ben bilmediğim için herhangi bir yerinde arıza olursa garantisi nasıl olsa var diyerek servise rahatlıkla giderim sorun yaşamam diye düşünüyorum doğru mudur bilemiyorum ama
    Bende geçen sene aynı durumdaydım. 0 almakla 2.el almak arasında çok düşündüm. Sonunda 2 el 2014 model 9bin km de bir makina aldım. Bana çok büyük sorunlarla dönüşü olmadı.Aküsünü ve zincirini değiştirdim , ve tabi lastikler . Mümkünse 2014 -2015 model 15.000 km ve lastikleri düzgün bir motor almanı öneririm . bende ilk aldığımda 3 yıl kullanmak için almıştım ancak şehirler arası yollarda max hız yüzünden oluşan tacizler yüzünden değiştirmeyi düşünüyorum. Bu arada benim motorunda garantisi devam ediyordu akü ile ilgili sorunu 2 kere kardeşler motora götürdük çözüm bulamadılar aküyü şarz etme cihazı vermeye çalıştırlar felan en son mahalladeki tamirciye götürdüm akü değişti makina kendine geldi. Kısaca yetkili servis olayını çok gözünde büyütme

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Beyler merhaba.
    2014 ybr ile bayır aşağı max 111 gördüm dahada yukarı çıkmadı . 105 normal sayılır. Bide 111 gördüğümde motor - abi daha fazla gidemicem zorlama der gibi bir haldeydi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler