Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı [K]orkusuZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum benzin fazla mı yakıyor ne benim makina ya yarım depo ile 180 km felan gidebildim daha 300 km'de neden böyledir sizce arkadaşlar ?
    Benim YBR'de 300 km'de geçenlerde tam yarım depoda 253 km'deydi. Ustama sordum rodaj döneminde motor fazla çalıştığı için çok yakarmış. Bide senin kullanmana bağlıı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji kablosunuda bak. geçen nasıl cıktı ıse benımkı cıkmıs delirtti beni.
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin var mı? Yedeğe düşmüş olabilir mi? Benzin musluğunu yedek konumuna getirin.
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Motor stop etmesi galiba cikle açık kalmış ondanmış. Yedek depoyu açtım kapadım değişiklik olmadı. Sadece vurdurunca çalışıyor. Ne ayakdan ne elden çalışmıyor. Çalışınca problem yok gibi. Yarın ustaya götüreceğim acemi olduğum için kendime yakın usta arıyorum Beylikdüzü civarında Tavsiyeniz olursa önceliğimdir. Jaksın motor varmış bana çok yakın ama internette ulaşamadım bilgilerine kullanılmayan numaralar var hep yarın yerine gidip bakacağım.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı Bab Hunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar zincir ayarı yaparken ön dişlinin orada siyah bir şey gördüm ve kapağı açtım ve karşıma siyah poşet çıktı fotoğraf da bir kısmı çıkartılmış halde. Poşeti dikkatli bir şekilde yerinden aldık. Zinciri temizledim yağladım ayarını falan hepsini yaptım bu seferde ön dişli kısmından ses gelmeye başladı. Sizce sorun ne olabilir. Zincir ayarı tam olarak ölçülerine göre yaptık ayarda mı bi sıkıntı var çözemedim. Bu şekilde sorun yaşayanlar veya bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

http://i.imgur.com/GFIlVQW.jpg
    kaç kere zincir ve dişli temizliği yaptıysam hepsinde ön dişliden tıkırtı geldi.çözümü:dişli göbeğinin oturduğu mile ve dişli mil birleşim yerlerine zincir spreyi sık veya zinciri neyle yağlıyorsan yağla sorunun çözülecektir.
    Bab Hunk bunu beğendi.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç kere zincir ve dişli temizliği yaptıysam hepsinde ön dişliden tıkırtı geldi.çözümü:dişli göbeğinin oturduğu mile ve dişli mil birleşim yerlerine zincir spreyi sık veya zinciri neyle yağlıyorsan yağla sorunun çözülecektir.
    Yardımınız için teşekkürler. Deneyeceğim.

Selamlar
    2012 model ybr esd sahibiyim benzin samandiram bozuk
    Internette butun sitelerde 10tl civari bi dunya sitede samandira buldum fakat hicbirinde esd yazmio acaba normal ynr ile esd samandirasi cevabinz icin simdiden tesseekkurler

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Merhabalar
    Bugün az daha sinyal vermeyen arabaya vuruyordum arka teker baya bi kaydı.Tekrar motora bindiğimde motor yalpalıyor gibi geldi,birazda fazla titriyor gibi sorun ne olabilir?

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar teknik bi mesele olmasından dolayı daha çok kişi görsün umudu ile "mt-atolye-teknik-servis" bölümünde şöyle bir konu açtım;

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/148482-manisa-izmit-yolculugu-sonrasi-farkettigim-yag-sizintisi-ybr-125-esd.html

Teknik konularda bilgili arkadaşların tavsiyelerini beklerim,
    Teşekkürler.

Iyi aksamlar herkese, oncelikle TVS Apache konusundan geliyorum. Lastik ebatlari ayni sanirim iki motorun bu sebeple yardimci olursaniz sevinirim.

Internette okumadigim konu kalmadi. Genel de en iyisi Michelin gibi gozukuyor. Pirelli'den fazla bahseden yok. Cogu kisi ya Metzeller yada Michelin takiyor sanirim. Acikcasi gonlum Pirelli'den yana. Yelpaze zaten dar ama ben yinede bir kac markayi eledim.Ya Pirelli MT65 yada Michelin Sporty veya Street en iyileri sanirim. Sport ve Street'i kullanan herkes Sporty diyor. Sizce ne tercih etmeliyim? Butce sorun degil.

Motor: 2014 model TVS Apache
    On: 90/90/17
    Arka: 110/80/17

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Biraz daha baktim da en iyisi Michelin Pilot Sporty gibi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi aksamlar herkese, oncelikle TVS Apache konusundan geliyorum. Lastik ebatlari ayni sanirim iki motorun bu sebeple yardimci olursaniz sevinirim.

Internette okumadigim konu kalmadi. Genel de en iyisi Michelin gibi gozukuyor. Pirelli'den fazla bahseden yok. Cogu kisi ya Metzeller yada Michelin takiyor sanirim. Acikcasi gonlum Pirelli'den yana. Yelpaze zaten dar ama ben yinede bir kac markayi eledim.Ya Pirelli MT65 yada Michelin Sporty veya Street en iyileri sanirim. Sport ve Street'i kullanan herkes Sporty diyor. Sizce ne tercih etmeliyim? Butce sorun degil.

Motor: 2014 model TVS Apache
    On: 90/90/17
    Arka: 110/80/17

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Biraz daha baktim da en iyisi Michelin Pilot Sporty gibi.
    ybr nin jantı 18 inç. sporty ya da street modelinin 17 inçi var mı bilmiyorum ama bi araştır istersen

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

Alıntı tylerdurden1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Bugün az daha sinyal vermeyen arabaya vuruyordum arka teker baya bi kaydı.Tekrar motora bindiğimde motor yalpalıyor gibi geldi,birazda fazla titriyor gibi sorun ne olabilir?
    motordan düştün mü ben anlamadım tam ? ufak tefek düşmeyle sıkıntı olacağını sanmıyorum psikolojik olabilir seninkisi

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Hocam düsmedimde, belki psikolojiktir. Bugün de bineyimde yine aynı gelirse bi ustaya gösteririm.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı tylerdurden1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam düsmedimde, belki psikolojiktir. Bugün de bineyimde yine aynı gelirse bi ustaya gösteririm.
    Çok uzun süre arka tekerlek kilitli kalıp kaydıysa eriyen kısım düzleşmiş olabilir. Çözümü nedir bilmiyorum, ya lastikçiye sormanız ya da deneyimli birinden cevap almanız lazımç
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

Motosikleti
    Honda CBR 600F(2013)
    Yamaha ybr için egzoz değiştiren var mı varsa video vs. atabilir mi veya ybr için motoru fazla yıbratmayacak güzel bir egzoz önerisi alabilirim bilen abilerimden?

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    Böyle birşey mümkün değil. Zemin 200 derece civarı olursa bilemeyiz tabi. Çok denedim oradan biliyorum.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Arkadaslar on cami uzatip tur cami yapmayi planliyorum.Daha once bu islemi yapan arkadaslar nerede nasil yapti soylerse sevinirim.izmir de ikamet ediyorum olur da netten satis yapan ve memnun kaldiginiz tur camlari konusunda ozelden ya da buradan irtibata gecelim.Herkese kazasiz surusler dilerim...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bende daha önceden yuvarlak far ybr vardı ona ön cam taktım gayet güzel oldu tavsiye ederim
    Sahibinden com da er5 cbf500 250 diye aratırsan bulabilirsin

efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    arkadaslar hgs ogs kgs lerden motosıklet ıcın alınanı hangısı ve hangı bankadan almak gereklı bunun hakkında bılgısı olan varsa paylasabılırmı bugun almayı dusunuyorum da nasıl ve ne alacagımı bılmıyorum :S

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende daha önceden yuvarlak far ybr vardı ona ön cam taktım gayet güzel oldu tavsiye ederim
    Sahibinden com da er5 cbf500 250 diye aratırsan bulabilirsin
    Eyw usta benm makina 2014 model esd yuvarlaklar cok hos duruyor evet fakat modele uygun uzun tur cami ya da uzun siperlik olarak geciyor.
    Bu konu hakkinda fikri olan imitasyon camlarin ne gibi sorunlari olacaktir nereden temin edebilirim gibi sorulari cevaplarsaniz cok makbule gecer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Alıntı efeadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar hgs ogs kgs lerden motosıklet ıcın alınanı hangısı ve hangı bankadan almak gereklı bunun hakkında bılgısı olan varsa paylasabılırmı bugun almayı dusunuyorum da nasıl ve ne alacagımı bılmıyorum :S
    Dostum ben de yakin zamanda arastirdim konuyu garanti bankasiyla calisiyorum ben on cama hgs stickeri alacaksin yapistiracaksin onun uzerinde kod var o koda da 20 lira ilk yukleme bedeli toplamda 30 lira gibi bir mebla yatiracaksin.
    Buyuk bankalarin hepsi ve ptt antlasmali bu konuda git hemen yardimci olurlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyw usta benm makina 2014 model esd yuvarlaklar cok hos duruyor evet fakat modele uygun uzun tur cami ya da uzun siperlik olarak geciyor.
    Bu konu hakkinda fikri olan imitasyon camlarin ne gibi sorunlari olacaktir nereden temin edebilirim gibi sorulari cevaplarsaniz cok makbule gecer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Dostum ben de yakin zamanda arastirdim konuyu garanti bankasiyla calisiyorum ben on cama hgs stickeri alacaksin yapistiracaksin onun uzerinde kod var o koda da 20 lira ilk yukleme bedeli toplamda 30 lira gibi bir mebla yatiracaksin.
    Yaninda goturecegim kimlik ve ruhsat bunlarin fotokopisini cikarticaklar 2 sticker verecekler biri ruhsata digeri on cama yapicacak araclar sinif sinif olarak ayriliyor motosiklet 1.grupta en az yukleme limiti 30 lira 5 ile 10 lira arasinda sticker parasi var.
    Ben ilk sefer 10 lira yukleyeyim diyemiyorsun 30 lirani zorla gasp ediyorlar hatta bununla ilgili mahkemeler acikdi bu paralar nereye gidiyor diye...
    Koyun gibi millet oldugumuz icin adamlar her firsatta opuyorlar.)
    Hadi saglicakla kal...

efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Yaninda goturecegim kimlik ve ruhsat bunlarin fotokopisini cikarticaklar 2 sticker verecekler biri ruhsata digeri on cama yapicacak araclar sinif sinif olarak ayriliyor motosiklet 1.grupta en az yukleme limiti 30 lira 5 ile 10 lira arasinda sticker parasi var.
    Ben ilk sefer 10 lira yukleyeyim diyemiyorsun 30 lirani zorla gasp ediyorlar hatta bununla ilgili mahkemeler acikdi bu paralar nereye gidiyor diye...
    Koyun gibi millet oldugumuz icin adamlar her firsatta opuyorlar.)
    Hadi saglicakla kal...
    tesekkur ederım cok sagolun
    bu arada basıma talıhsız bır kaza geldı
    Siz siz olun motorun zincirini temizlerken arkayi kaldirip vitese takip temizlemeye calismayin ozellikle bezle (yada cok dikkatli yapin benim gibi maallik yapmayin )normalde sungerle yapardım ama o an sunger olmayınca beze yoneldım
    Bez arka disliye kapilip bas parmagimi icine cekti arka dislide sagolsun eze eze basparmagi kirdi motor vıtes de oldugu ıcın dondurmye calıstı tabı halıyle parmak da fren vazıfesı gordu ve sıkıstı can avlıyle cıkarttım ama kırdı parmagı ve amelıyat dedıler halıyle uzun bı sure moto dan uzak kalcam :(
    Ben yandim siz yanmayin aman dikkat

Motosikleti
    Alıntı efeadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkur ederım cok sagolun
    bu arada basıma talıhsız bır kaza geldı
    Siz siz olun motorun zincirini temizlerken arkayi kaldirip vitese takip temizlemeye calismayin ozellikle bezle (yada cok dikkatli yapin benim gibi maallik yapmayin )normalde sungerle yapardım ama o an sunger olmayınca beze yoneldım
    Bez arka disliye kapilip bas parmagimi icine cekti arka dislide sagolsun eze eze basparmagi kirdi motor vıtes de oldugu ıcın dondurmye calıstı tabı halıyle parmak da fren vazıfesı gordu ve sıkıstı can avlıyle cıkarttım ama kırdı parmagı ve amelıyat dedıler halıyle uzun bı sure moto dan uzak kalcam :(
    Ben yandim siz yanmayin aman dikkat
    Ah be kardeşim konunun gelişinden anladım yazının devamını okumak istemedim yapmamıştır dedim kendi kendime fakat...
    Malesef motor çalışırken zincir temizliği demek süngerle de olsa istersen usta ol yapmaman gereken birşey.Olan olmuş artık kırıkla kurtardığına şükür edeceksin.Bunun sonunda parmağını kaybedenler var.Ayrıca açık sözlü olman ve bunları yazacak özgüvene sahip olduğun için teşekkürler.Herkes şu yazdığından ders çıkarmalı.Zincirine dokunmadan binlerce km yol yapan adam olsaydın sorun olmazdı her zaman kulağına küpe olsun bu söz;
    "Kendinizi motorunuzdan daha çok sevmeyi unutmayın."
    Tekrar tekrar geçmiş olsun umarım en yakın zamanda seleye yeniden oturursun.
    Hadi sağlıcakla kal...
    efeadem bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Geçmiş olsun, kaza sana geliyorum demiş be abi. Yapılmayacak iş yapmışsın ama neyse ki hala kalıcı bir problemin olmadan devam edebileceksin.

Selçuk abi bu uzun camın orijinali var sanırım ama gelin değil, böyle kaynana saçı gibi

Orijinal değil galiba, birleşim noktaları çok açıkta.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 38 kullanıcı var. (0 üye ve 38 misafir)

Bu Konudaki Etiketler