Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr125
    Ybr ile 80 üstü tehlike

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Motorun rodajına 1000km demişler ama benim motor 3000km yi devirdiğinden beri kendine gelmeye başladı. İzmir'den Manisa'ya gittim dün, fark etmeden 105 e çıkmış. Eskiden hem çok bağırırdı hem de gitmek istemezdi, zorlamazdım ben de. Şimdi "gidelim abi" diyor Yolda boşluk bulunca azıcık sıkıştırayım dedim 115 gördüm, baktım uçuyoruz ön tekerlek hafif titremeye başladı (arkada topcase var), bıraktım
    Selcuk89 bunu beğendi.

2014 esd lerdeki benzin göstergesine yedek depo dahil mi yoksa göstergedeki depo bittikten sonra yedeğe rahatça geçebilir miyim bide motosikletle 1. viteste giderken yavaşlıyorum sonra gazı yavaş yavaş açarken gaz bi yerde çok sarsıyo motor birden öne atıyor debriyajla sıkıntım yok sadece gazda 1. Viteste bi sarsma oluyo sizinkilerde de var mı acaba bunun nedeni ne olabilir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı 28indensonra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar arka freni sıktığımda gelen gıcırtı tarzındaki ses beni deli ediyor bu sorunu nasıl halledebilirim?
    Balata tozlarından ya da balatanın bitiyor olmasından kaynaklı.
    Çare ya temizlik ya da yeni balata takmak.

Alıntı yamaha97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 esd lerdeki benzin göstergesine yedek depo dahil mi yoksa göstergedeki depo bittikten sonra yedeğe rahatça geçebilir miyim bide motosikletle 1. viteste giderken yavaşlıyorum sonra gazı yavaş yavaş açarken gaz bi yerde çok sarsıyo motor birden öne atıyor debriyajla sıkıntım yok sadece gazda 1. Viteste bi sarsma oluyo sizinkilerde de var mı acaba bunun nedeni ne olabilir
    Dahil. Gösterge e'nin biraz daha gerisine düşerse hiç benzin kalmamış demektir. Takriben e'nin tam üstünde ya da e'nin birazcık sağında yedeğe düşer.
    Sarsıntı malesef genel olarak var. Bunu minimuma indirebilirsiniz.
    Debriyaj ayarı ve debriyajı daha dikkatli kullanarak. Bu şekilde kalkışın bir zararı yok esasında.
    Çok ilginçtir ki kaplin lastiğini değiştirdikten sonra bendeki sarsıntı tamamen geçti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun rodajına 1000km demişler ama benim motor 3000km yi devirdiğinden beri kendine gelmeye başladı. İzmir'den Manisa'ya gittim dün, fark etmeden 105 e çıkmış. Eskiden hem çok bağırırdı hem de gitmek istemezdi, zorlamazdım ben de. Şimdi "gidelim abi" diyor Yolda boşluk bulunca azıcık sıkıştırayım dedim 115 gördüm, baktım uçuyoruz ön tekerlek hafif titremeye başladı (arkada topcase var), bıraktım
    Yolunu bulursa 110-115 stabil gidiyor ybr.
    Denenmiştir Otoban sürüşünde orta şeritte stabil gidecek kadar performans göstermişti bi keresinde.
    Tabi rüzgarın arkadan esiyor olması da önemli faktördü.
    Ayrıca ybr'nin göstergeleri çok az hata payıyla gösteriyor hızı.
    İsim vermeyeyim ama bir rakibi 130'la giderken 115 gps ölçümü,diğer rakibi de dijital göstergede 125 gösterirken aslında 110 ile gidiyormuş gps'te
    Ybr kraldır

Motosikleti
    Honda CBR 600F(2013)
    Merhaba abilerim bende bugün 2015 Ybr 125 ile aranıza katılmış bulunmaktayım ve tabi ki hemen bir kaç soru sormak istedim vites araları sanırsam tüm orjinallerde biraz kısa hemen vites değiştir diyor motor bu hepsindemi böyle ? Birde diğer sorum ise yaşım 17.5 motoru benim üstüme kestirdik faturayı vs. ve plaka ve sigortayıda benim üstüme yapacakdık ki bugün noter kapalıymış yani ailenin vermesi gereken vekaletname alınmadı bu yüzdende plaka ve sigorta işlemi pazartesiye kaldı bu arada ben abartmadan gezinsem polis durdursa sıkıntı çıkarırmı ehliyetim felan var zaten.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı [K]orkusuZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim bende bugün 2015 Ybr 125 ile aranıza katılmış bulunmaktayım ve tabi ki hemen bir kaç soru sormak istedim vites araları sanırsam tüm orjinallerde biraz kısa hemen vites değiştir diyor motor bu hepsindemi böyle ? Birde diğer sorum ise yaşım 17.5 motoru benim üstüme kestirdik faturayı vs. ve plaka ve sigortayıda benim üstüme yapacakdık ki bugün noter kapalıymış yani ailenin vermesi gereken vekaletname alınmadı bu yüzdende plaka ve sigorta işlemi pazartesiye kaldı bu arada ben abartmadan gezinsem polis durdursa sıkıntı çıkarırmı ehliyetim felan var zaten.
    Kardeş hayırlı olsun. Bence evraklarını çıkarmaya bak,sigorta olmadan sürmek ciddi risk mesela.
    Vites araları dediğin gibi kısa sayılır. Rodajını bitirdikten sonra ön dişliyi 15'e yükseltebilirsin.
    Tork düşer ama vites araları uzar.

Motosikleti
    Honda CBR 600F(2013)
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş hayırlı olsun. Bence evraklarını çıkarmaya bak,sigorta olmadan sürmek ciddi risk mesela.
    Vites araları dediğin gibi kısa sayılır. Rodajını bitirdikten sonra ön dişliyi 15'e yükseltebilirsin.
    Tork düşer ama vites araları uzar.
    Evet abi pazartesi sabahı evrakların hepsini tamamlıcaz sigorta ve plaka olarak fakat insan sürmek istiyor plaka olmasada o olmasada tutamıyor kendini bu yüzden sormak istedim polisler sorun çıkartırmı diye zaten pazartesi direk ayarlıcam evrakları.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    herkese merhaba 2700 km dir ybr benimle bu km boyunca ön far ampulu patlaması haricinde hiç bir sıkıntı çıkarmadı onu da xenon yaptım.Zincirini de hala ellemedim gerilme ihtiyacı yok çünkü. karışık kullanımda 397 km de yedek depoya geçiyor. her şey yolunda havalar güzelken bol bol gezmeye çalışıyorum. motorum 6700 kusurlarda bu arada. motor ısındıkça çalışması gaz yemesi daha bir güzel oluyor. hatta sıcakken stop edip tekrar çalıştırmak istediğimde gaz kolunu çevirmeden marş butonuna tabiri caizse dürtme şeklinde dokunmamla çalışması bir oluyor. her şey yolunda sıkıntısız iyi ki almışım ybr yi
    vedkum bunu beğendi.

Korkusuz Hayırlı uğurlu olsun evrakları çıkarman için motor alındıktan sonra 3 ayın var rahat rahat gez ama faturalar yaninda olursa iyi olur polise gosterirsin sigortayi ucuza getirmek için yaşlılara yaptırıyor herkes daha ucuza gelsin diye ama motosiklet srnin üzerıne ise yapıcak bisey yok bide sigorta için her yeri gez en ucuz yeri bul ilk girdiğin yere yaptırma sakın tekerin düz bassın
    vedkum bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Mart sonunda aldığım beyaz YBR 125 ESD ile 1600 km yi gördük. yakıt süper ekonomik. Rodajı harfi harfine kitapçıkta söylendiği şekilde tamamladım. İlk depoda yakıt ölçümüm 2.5 lt/ km çıkmıştı ama motor hiç zorlanmadan. Rodajdan sonra 90-100 leri de görerek ama % 80 oranda 70-80 km/saat hızlarında şehir içi kullanımda 2.2 lt/100 km yakıt verisi ile gayet ekonomik keyifli gezintiler yaptım. Rodaj sonrası yağ değişimini KOnya servisinde Yamalube ile yaptılar. 50 tl ilk bakım ücreti alındı. KOnya da servsi açısından şanslı olduğumu düşünüyorum. Tekneik elemanlar gayet güler yüzlü ilgili arkadaşlar. Motosiklet işini bilmediğim için zırt pırt birşeyleri kontrol ettirmeye gidiyorum. Hiç kaşlarını çatmadılar, memnuniyetsizlik belirtisi göstermediler. Bir kez zincir temizliği yaptım. Kitapçıkta GAZYAĞI ile yapın diyordu. Bende öyle yaptım. Zincir yağı olarak ilk acemiliğime gres bazlı bir sprey aldım. Ama biraz sıçrama oldu. Ben d ebu kutuyu bisikletlere kullanıp yeni yağlamalarda motul C2 alamyı düşünüyorum. Teknik serviste yağ değişimi için 3000 km de (kitapçıkta 6000 km diyor)çağırdılar. Bir dahaki yağ değişiminde araştırdıklarımdan öğrendiğim kadarı ile Motul, İpone ya da castrol kullanmayı düşünüyorum. Evet; 7500-8000 devirlerde titreşim ayak pedlerinde hissediliyor. Ama benim direksiyonda titreşim hiç olmuyor. Ben lastikleri değiştirmedim. Kuru ortamda performansından da memnunum. Islak koşullarda binmeyi düşünmüyorum. Yağmur olursa arabayla gidiyorum. Teknoloji gelişti. Saati saatine accuweather sitesinde hava durumunu tahminlerini tutturuyorlar. ben de ona göre hareket ediyorum. ilk aldığımda YBR yi başlangıç motoru olarak görüyor 10.000 km tecrübeden sonra Inazuma GW250 naked e geçmeyi düşünüyordum. Ama Inazumanın yakıtının fazla yüksek olduğunu forumlardan öğrenmiş bulunuyorum. Sanırım YBR yi hiç değiştirmeyeceğim.
    Arkadaş yıllardır motosiklete binmeyi düşünürdüm ama hiç bu kadar keyifli olacağını düşünememişim meğer. Şurada satırlarca anlatması bile keyif.
    ALLAH KİMSEYE KAZA BELA VERMESİN. Tekeriniz düz bassın inşallah.
    vedkum, surcu ve icono bunu beğendiler.

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    @Korkusuz, @Jonvolkan hayırlı olsun motorlarınız, güle güle kullanın. Fotoğraf da eklerseniz seviniriz.
    [K]orkusuZ bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600F(2013)
    Tabi ki hemen ekliyim

vedkum ve icono bunu beğendiler.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı vedkum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Korkusuz, @Jonvolkan hayırlı olsun motorlarınız, güle güle kullanın. Fotoğraf da eklerseniz seviniriz.
    Evet fotoğraf çekmem gerekiyor sanırım. Ama motosikletin yanına gidince sadece gezmek geliyor aklıma. En kısa zamanda inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Dün eve dönerken ekmek getirmem istendi. Kendimi motosikletle bir elimde poşet falan düşününce olmaz dedim. Hemen motosiklet malzemeleri satan bir yere gittim. Arka çanta taktırdım bir tane. arka çantada ekmekler fıtı fıtı fıtı evin yolunu tuttum. Motosiklete binerken daha dikkatli olmak gerekecek artık. Varsın olsun. Malzemecide 45 ve 30 litrelik çantalar vardı. 45 litrelik olan gözüme çok kaba göründü. 30 litrelik taktım ama bunun hacmi biraz dar gibi geldi. Bakalım bu motosikletle akıbetimiz biraz belli olsun da araştırıp falan daha geniş hacim daha kalite bir çanta takalım inşallah. 50 tl çanta 5 tl de takma parası tuttu. Motosikletin orijinal arka portuna taktılar. Fena da durmadı hani. Ayrıca işe geldiğimde elimle kaskla 4 kat tırmanıp odaya çıkma işinden kurtuldum. Bu arada belki faydası olur diye söylüyorum. Konya nın meşhur İstanbul Caddesindeki malzemeciler aynı marka ürünleri sanayi civarındakilere göre daha uygun fiyatlara veriyorlar.
    vedkum bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker

MertAksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR
    iyi günler bu 2 parçayı bursa'da bulabilcegim dükkan varmıdır veya netten alabilcegim bir adres

Arkadaşlar selam, aranıza yeni katıldım. Dün bir YBR 125 aldım 2014 Model 14.500'de. Akşam kullanırken bayır yukarı motoru kaldırmaya çalışayım dedim öğrenmek için başaramadım. 5-6 deneme derken motor marşdan almamaya başladı. Cigle açtım öyle denedim yemedi. Ayak marşından da almadı sonra bende vurdurarak çalıştırdım bu seferde gazdan elimi kesince motor stop etmeye başladı. Bakımı nedir ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Beylikdüzündeyim şirinevlerdeki yamaha servisine götürüp baştan aşağıya baktıracağım motora. yağını karbüratörünü temizleteceğim bujileri değiştireceğim filan. Tavsiyelerinizi bekliyorum, sorun neden kaynaklanıyor olabilir konusunda.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı ozgurdegi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, aranıza yeni katıldım. Dün bir YBR 125 aldım 2014 Model 14.500'de. Akşam kullanırken bayır yukarı motoru kaldırmaya çalışayım dedim öğrenmek için başaramadım. 5-6 deneme derken motor marşdan almamaya başladı. Cigle açtım öyle denedim yemedi. Ayak marşından da almadı sonra bende vurdurarak çalıştırdım bu seferde gazdan elimi kesince motor stop etmeye başladı. Bakımı nedir ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Beylikdüzündeyim şirinevlerdeki yamaha servisine götürüp baştan aşağıya baktıracağım motora. yağını karbüratörünü temizleteceğim bujileri değiştireceğim filan. Tavsiyelerinizi bekliyorum, sorun neden kaynaklanıyor olabilir konusunda.
    Benzin var mı? Yedeğe düşmüş olabilir mi? Benzin musluğunu yedek konumuna getirin.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı ozgurdegi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji kablosunuda bak. geçen nasıl cıktı ıse benımkı cıkmıs delirtti beni.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaşlar zincir ayarı yaparken ön dişlinin orada siyah bir şey gördüm ve kapağı açtım ve karşıma siyah poşet çıktı fotoğraf da bir kısmı çıkartılmış halde. Poşeti dikkatli bir şekilde yerinden aldık. Zinciri temizledim yağladım ayarını falan hepsini yaptım bu seferde ön dişli kısmından ses gelmeye başladı. Sizce sorun ne olabilir. Zincir ayarı tam olarak ölçülerine göre yaptık ayarda mı bi sıkıntı var çözemedim. Bu şekilde sorun yaşayanlar veya bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

http://i.imgur.com/GFIlVQW.jpg

Motosikleti
    Honda CBR 600F(2013)
    Bilmiyorum benzin fazla mı yakıyor ne benim makina ya yarım depo ile 180 km felan gidebildim daha 300 km'de neden böyledir sizce arkadaşlar ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler