Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı xeelbug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren hidrolik yağını değiştirmem gerekiyor da, hangi marko-modeli önerirsiniz? Şu an neyi alacağım konusunda bile bilgim yok.
    Hidrolik kutusunun üzerinde yazıyor.
    Ya dot3 ya da dot4 olması lazım,emin değilim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim de ufak bir sorunum var. Dhaa dogrusu sorun mu bılemedım. Bende daha once 2007 ybr vardı cekişi harikaydı. Şimdi 2010 ybr aldım bir tane o çekişi vermiyor. Bu normal midir?
    Eski model daha dogrusu 2010 dan onceki model ybr lerin cekisleri daha kuvvetliymis bende de 2006 var kiyaslandiginda fark oldugunu gordum ayrica eski kasalar daha saglammis diyorlar

EmreYILMAZ35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor tutkumun yeni yeni yeşerdiği bu zamanlarda aklıma takılan, hoşuma giden, bütçeme uyan, benim olmalı dediğim tek motor YBR 125'i almaya karar verdim. Fakat şuan hali hazırda bi para yok cebimde. İşe başlayıp almayı düşünüyorum. 0 almayı kafama koydum gibi ama belli başlı şeyler var. Bazı sorularım var. Şuan işim yok fakat işe başladıktan 2-3 ay sonra almayı planlıyorum. Sorularımı bunu göze alarak cevaplarsanız sevinirim.

- Mağazadan 0 almaya kalksam, mağaza bana kredi verir mi? Sonuçta 20 yaşında öğrenci insanım. 2-3 aylık işimle şahsen ben kendime kredi vermem. Mağaza bu durumda ne yapar.

-İkinci el fiyatlarına bakınca çok oynama görüyorum sanırım bu model farkından kaynaklı. 4bin civarı gördüm ortalama fiyatı, üstteki arkadaş 5 buçuk bine almış yanlış okumadıysam motoru, yani sıfırıyla 2. elin arasında 1.5 bin fark varken neden 2. el alayım diye bi düşünce oluştu. Çünkü sıfır alıp herşeyini kendi elinle yapmak bence en iyisi. Bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum.

-Daha önce motosiklet sürmedim. Ehliyeti temmuz gibi alacağım, sürücü kursu bize ait olduğu için kurstaki Mondial marka modelini bilmediğim motosiklet ile biraz alıştırma yapacağım. Sizce YBR 125 başlangıç için bana nasıl olur?

-Boyum 2 metre kilom 115 YBR 125 alırsam bu konuda sıkıntı çeker miyim? Motor altımda nasıl durur.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hidrolik kutusunun üzerinde yazıyor.
    Ya dot3 ya da dot4 olması lazım,emin değilim.
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bosch-dot4-fren-hidrolik-yagi-652070-159575585?gclid=Cj0KEQjw4qqrBRDE2K_z7Pbvjo8BEiQA39 AImf7BLWH__KqtKfz56kpfbpSEHQAFCDokbHclsKJgtzcaAi3e 8P8HAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Özellik olarak sadece dot 4 olmasına mı bakıcam? Öyleyse bu olur, son bi soru; kendim değiştirebilir miyim? Teşekkürler.

Motosikleti
    Honda CBR 600F(2013)
    Alıntı [K]orkusuZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sıfır ybr 125 almayı planlıyorum bazı yerlere 2015 gelmiş fakat bizim çevre il ve ilçelere henüz gelmemiş ellerindeki 2014leri satıyorlar sizce bekleyip 2015mi almam daha mantıklı olur yoksa şuanda ellerinde son olan 2014 ybrlerimi almam daha mantıklı olur ne gibi zarar ederim o şekilde yapsam ?
    Evet abilerim kardeşlerim ne düşünüyorsunuz bu konuda bu şekilde 2014 olarak alsam satarken zarar edermiyim fazla ben 2014 alıp o 2015 ile arasındaki 300-400 TL Fark ilede güzel bir lastik alayım diyorum ama satarkende sırf 2014 olduğu için fazla zarar edermiyim diye acaba düşünüyorum ?

Sepetçioğluna cevabı için teşekkür ederim.

Arkadaşlar fabrika çıkış lastikleri bu kadar mı kötüdür yoksa bende mi sorun anlamadım.Yakın zamanda kaza yaptım ybr ile. çok basit bir virajlı yoldu.Motor viraja yatmadı ve bankete düştüm.Yokuş aşağı frende kaydı lastik gayet normal bir şekilde,sanki buz bir yüzlemde gidiyor gibiyim.Yol tutuşu için 790 km'ye yakın yol yaptım lastikte mum kalmamıştır artık.

Genel tavsiye olarak mişlen ,pirelli tavsiye ediliyor.Bir de metzeler var.

Motosiklet çevre ilçelere gitmekte kullanıyorum.Genel olarak hızım da 100 km/s geçmez.(zaten motosiklet de geçmemekte kararlı )

Sizce hangi lastiği almalıyım ?

Merhabalar yakın zamanda ybr 125 esd almayi dusunuyorum bayi ile gorustum 5.480 tl dediler 2015 modeline. Sorum su motoru almak icin verecegim plaka sigorta ucreti vs den tutunda montundan kaskina (hepsi icin orta karardan bir hesap yaparsak) kisisel ve motor aksesuarlari icin ne kadar para ayirmaliyim belli bir butcem varda asarsa 2. ele yonelmeyi dusunuyorum, tesekkurler

Berkto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF500
    abi daha yeni o yollardan geçtim. şöyle ki iş gören en ucuz ekipmanlar: mont:300 (prohel), kask:300 (mt), pantolon:200 (prosev): bot:300 (ixs), eldiven:50 (scoyco) LASTİK: 300 (michelin) totalde 1500 para yapıyor. ekipmana bu bütçeyi ayıracaksın, plaka ıvır zıvır da 400 civarı tutuyor. yani totalde sana 7500'e gelecek. ikinci ele yönelmeyi düşünebilirsin, ben öyle yaptım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı xeelbug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bosch-dot4-fren-hidrolik-yagi-652070-159575585?gclid=Cj0KEQjw4qqrBRDE2K_z7Pbvjo8BEiQA39 AImf7BLWH__KqtKfz56kpfbpSEHQAFCDokbHclsKJgtzcaAi3e 8P8HAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Özellik olarak sadece dot 4 olmasına mı bakıcam? Öyleyse bu olur, son bi soru; kendim değiştirebilir miyim? Teşekkürler.
    Evet sadece yağın dot3 ya da dot4 olması kâfi.
    Kendiniz de değiştirebilirsiniz,ancak frenin hava yapmamasına ve yağın boyalı aksama değmemesine özen gösterirseniz iyi olur.
    Forumda geçmiş konularda değiştirenler nasıl yaptıklarını anlatmıştı. Fikir verebilir diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Alıntı EmreYILMAZ35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor tutkumun yeni yeni yeşerdiği bu zamanlarda aklıma takılan, hoşuma giden, bütçeme uyan, benim olmalı dediğim tek motor YBR 125'i almaya karar verdim. Fakat şuan hali hazırda bi para yok cebimde. İşe başlayıp almayı düşünüyorum. 0 almayı kafama koydum gibi ama belli başlı şeyler var. Bazı sorularım var. Şuan işim yok fakat işe başladıktan 2-3 ay sonra almayı planlıyorum. Sorularımı bunu göze alarak cevaplarsanız sevinirim.

- Mağazadan 0 almaya kalksam, mağaza bana kredi verir mi? Sonuçta 20 yaşında öğrenci insanım. 2-3 aylık işimle şahsen ben kendime kredi vermem. Mağaza bu durumda ne yapar.

-İkinci el fiyatlarına bakınca çok oynama görüyorum sanırım bu model farkından kaynaklı. 4bin civarı gördüm ortalama fiyatı, üstteki arkadaş 5 buçuk bine almış yanlış okumadıysam motoru, yani sıfırıyla 2. elin arasında 1.5 bin fark varken neden 2. el alayım diye bi düşünce oluştu. Çünkü sıfır alıp herşeyini kendi elinle yapmak bence en iyisi. Bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum.

-Daha önce motosiklet sürmedim. Ehliyeti temmuz gibi alacağım, sürücü kursu bize ait olduğu için kurstaki Mondial marka modelini bilmediğim motosiklet ile biraz alıştırma yapacağım. Sizce YBR 125 başlangıç için bana nasıl olur?

-Boyum 2 metre kilom 115 YBR 125 alırsam bu konuda sıkıntı çeker miyim? Motor altımda nasıl durur.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    Kredi işlerini hiç bilmiyorum. Şahsen mümkün olduğu kadar uzak duruyorum. Kredi kartınız varsa peşin fiyatına 9 taksite bölen yerler mevcut.

İkinci elde satıcılar pazarlık payını da baz alarak fiyat belirliyorlar genelde. O yüzden fiyat aksesuar,km gibi birçok faktörden değişir.Mesela geçenlerde bir abim 13.000 km'de,Pirelli lastik takımlı 2013 model Ybr'yi 3700'e sattı.İmkanlar belli bir limitteyse sıfır için çok zorlamaya gerek yok.

Ybr başlangıç motosikletleri içinde en idealidir. Gücü,kuvveti hata tolere eder. Az yakar,taş gibidir. Zaten on dakika da kullanmayı öğrenirsiniz,gerisi yeteneğinize kalmış.

Boy/kilo mevzusuna bence takılmayın.

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı cagrii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sepetçioğluna cevabı için teşekkür ederim.

Arkadaşlar fabrika çıkış lastikleri bu kadar mı kötüdür yoksa bende mi sorun anlamadım.Yakın zamanda kaza yaptım ybr ile. çok basit bir virajlı yoldu.Motor viraja yatmadı ve bankete düştüm.Yokuş aşağı frende kaydı lastik gayet normal bir şekilde,sanki buz bir yüzlemde gidiyor gibiyim.Yol tutuşu için 790 km'ye yakın yol yaptım lastikte mum kalmamıştır artık.

Genel tavsiye olarak mişlen ,pirelli tavsiye ediliyor.Bir de metzeler var.

Motosiklet çevre ilçelere gitmekte kullanıyorum.Genel olarak hızım da 100 km/s geçmez.(zaten motosiklet de geçmemekte kararlı )

Sizce hangi lastiği almalıyım ?
    michelin pilot sporty kullaniyorum ben gayet de guzel tavsiye ederim. Fabrika cikislari cok kotuymus dedikleri gibi ama ben bu lastikle hic tedirginlik yasamiyorum virajlar da

Teşekkür ederim.Mıcırlı ve Asvaltı bozuk olan köy yollarında performansı nasıl ?

Motosikleti
    ybr 125
    Ustam zaten micirli yol bana gore her zaman sikintili ufak biseyde kayiyor yani oyle yollarda tedbirli olmak lazim lastik ne olursa olsun. Asfaltta sikinti cekmedim hic bozuk asfaltta. Uzun suredir de kullaniyorum sikinti yok yani gene digerlerni de arastir belki bilmedigimiz ekstra durumlari vardir iyi veya kotu. Ama kesinlikle fabrika cikisli.kullanma

Mıcır dediğin gibi efeadem kayar kaymasına kayar da en az kayma ile çıkmak gerek mişlen'i arabada çok kullandım harikaydı eskimesine rağmen.pirelli henüz hiç kullanmadım fakat mişlen alacak gibiyim.pilot sporty ve pilot street var mişlende seri olarak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    merhaba, fabrika çıkışı elciklere gidon topuzu takan arkadaşlar var mı?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Arkadaşlar Motosikletin Direksiyondan Şüphe etmeye basladım. Tam ortada durarken merkez noktası mı var? Yoksa sağ sol direl yağ gibi kayıyormu. Tam merkez noktada yani dümdüz durarken bi noktada tık diye duruyor gibi gelıyor bana. Yakın çevrede olmadığı için YBR bakamıyorum.

Motosikleti
    ybr 125
    Mıcır dediğin gibi efeadem kayar kaymasına kayar da en az kayma ile çıkmak gerek mişlen'i arabada çok kullandım harikaydı eskimesine rağmen.pirelli henüz hiç kullanmadım fakat mişlen alacak gibiyim.pilot sporty ve pilot street var mişlende seri olarak.
    Pilot street i de herkes cok ovuyor onun naminida duydum kazasiz keyifli surusler

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı efeadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin pilot sporty kullaniyorum ben gayet de guzel tavsiye ederim. Fabrika cikislari cok kotuymus dedikleri gibi ama ben bu lastikle hic tedirginlik yasamiyorum virajlar da
    Bnedede Pirelli Dura Traction var. Virajlara Dalıyorum Hurra Ama su direksyonda bi halt var.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bnedede Pirelli Dura Traction var. Virajlara Dalıyorum Hurra Ama su direksyonda bi halt var.
    Pirelli mislen bunlar iyi lastikler ya lastik onemli tabi hayirdir nasil bisey var ki yazmissin gerci yukarda ama anlayamadim bi turlu

Lastik onemli hocam.Bugun kısa bir sürüş yaptım lastikten değil fakat şu yol çizgileri kayıyor fazlaca.İlk bakımda sanıyorum ki mişlenleri taktıracağım.Fabrika çıkışlar iyi değil.

7.500 civarında motor 90 ile gidiyor normal midir arkadaşlar ?

Bir de zincir temizliğinde sprey yağ sıktım fakat motor her beklediği yere yağ bırakıyor zincirden fazla mı sıktım sizce yağı ?

Motosikleti
    ybr 125
    Lastik onemli hocam.Bugun kısa bir sürüş yaptım lastikten değil fakat şu yol çizgileri kayıyor fazlaca.İlk bakımda sanıyorum ki mişlenleri taktıracağım.Fabrika çıkışlar iyi değil.

7.500 civarında motor 90 ile gidiyor normal midir arkadaşlar ?

Bir de zincir temizliğinde sprey yağ sıktım fakat motor her beklediği yere yağ bırakıyor zincirden fazla mı sıktım sizce yağı ?
    Normaldir bence o hizi yapmasi zincir de de kullandigin yagin markasi nedir acaba ben motul c2 kullaniyorum zinciri iyice temizledikten sonra yagladigimda bi yarim saat kirk dakka bekletip ole kullaniyorum akitma sicratma felan yapmiyor
    (Not: cok bilgili oldugum veya yaptigim seylerin dogru oldugunu soylemiyorum bunlar sadece kendi dusuncelerimdir saygilarimla )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler