Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Arkadaşlar merhaba;
    yeni aldığım ve hayatımda ilk kez kullandığım 2014 beyaz Yamaha YBR 125 ESD ile aranıza katılmış bulunuyorum. Motosiklet 900 km olana kadar kitapçığında belirtilen rodaj kurallarına harfi harfine uydum. 900 km de rodaj yağını değiştirttim. Şu an 1300 km civarına geldi motorum. Gerçekten yakıt ekonomisi olarak beni acaip şaşırtmış durumda. KOnya da yaşıyorum her yeri dümdüz bir memleket. Benim rodaj sonrası kullanma aralığım 8000 devirler civarında vites değiştirip 5. vites te yaklaşık 6000-7000 devir civarında işte 70-80 km hız aralığında kullanıyorum. Rodaj tamamlanana kadar 2.5 lt/100km olan yakıt verim rodaj yağı değişiminin ardından 2.1 lt/100 km civarında değişti. Yağ değişene kadar sabah jikle falan çalıştırmadan bir marşta çalışıyordu motorum. Çalıştıktan sonra stop etmezdi. Lakin rodaj bakımında servisteki çocuk gaz ayarını hafif oynadı. Şimdi sabahları çalıştıktan sonra 20-30 sn kadar eğer 2000-3000 devir civarında gazı elimle sabit tutmazsam motor stop etmeye başladı. arada tekrar servisine götürdüm bir iki dah ayarı karıştırdı düzelir artık dedi. Ancak halen sabah dediğim sıkıntı devam ediyor. Bunu başka daha tecrübeli bir motorsiklet tamircisine götürmek faydalı olur mu sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 5 bin km de ki ybr de öyle bir durum yok. usta biraz sorundan kaçmaya çalışmış gibi geldi bana. ani kalkış ön kaldırmak ya da kaldırıma çıkmaya felan çalıştın mı ? zincir de ya da dişlide sıkıntı var gibi anlattığına göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

vites geçişlerindeki sıkıntı debriyaj ayarındanmış demek ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

383 km de 9,45 litre benzin aldı motorum. pompacının hatasından dolayı 2 liralık kadar benzinde dışarı aktı o da yarım litre gibi hemen hemen ama ben onu da yaktığım yakıta dahil ettim 2.5 litre ortalamam var bunun en fazla 100 km si sakin kullanım 5-6 bin devir aralığında gerisi ful gaz. bu şekilde kullanmama rağmen 1 litreye 40 km gitti ben inanamadım hala. karbüratörlü bir araç bu kadar az yakar mı hemde zorlamama rağmen. eski motorum rahat 3,5 litre yakardı
    valla ani kalkıs da yaptım ön de kaldırdım sebebı bu mudur kı acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta saçmalamış
    Bu tık tık sesi rampa çıkarken veya artçı varken daha belirgin oluyor mu?
    yok pek bı fark olmuyor ama sureklı cıkan bır ses rahatsız edecek duzeyde yani zıncırı takan ustaya soledım bır sure daha kullan gecmezse ön çarkı degıstırırız dedı :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Alıntı @hmet42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa.arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
    uzun zamandır motor alma niyetim vardı.tabi ki herkes gibi gönlümde ybr 125 veya cbf 150 vardı ama fiyatlar çok yüksek.ikinci elini de çok temiz bulmadıktan sonra güvenemiyordum.birde zaten 2. ellerin fiyatları da 4 binlerde.herneyse bende sıfır olsun çin olsun diyerek mondial 125 mh drift veya salcano wolf motorlardan birini alacaktım.
    bu gün akşam bir anda mucize eseri birisinin bulunduğum ilçede ybr 125 sattığını duydum neyse bi bakayım dedim.
    gittim motor 2010 model mavi renk km 14 binde adam işe gidip gelirken kullanmış ilçe olduğu için km çok düşük.zaten ilk sahibi.neyse motor biraz kirli falan adam pek temizliğe falan dikkat etmiyor.biraz da güneşte falan kalmış depo kenarında ki parçalarda boyalarda soyulma falan var ufaktan.neyse bi binip biraz turladım.sesi gidişi falan çok güzel.adam bir aydır falan çalıştırmamış.ona rağmen stop edince hemen çalışıyor ve tın tın güzel güzel çalışıyor.
    işin asıl can alıcı noktası ise fiyatı. adam araba alacakmış ve motora da binemiyormuş doğru dürüst.3000 bin istedi ve pazarlıkla 2350 liraya kadar düşürebildim.bu fiyata 14 binde 2010 model ybr bulupta almassam beni döverler diye düşündüm ve hemen aldım.kaporasını verdim motoru evime getirdim.pazartesi de devrini alacağım inşallah.
    yani herşey bir saat içinde gerçekleşti ve arnıza katılmış oldum.
    usta cok ıyı fıyata almıssın hayırlı olsun Allah kazasız belasız sıkıntısız surusler nasıp etsın

YaRaSa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ustam allah kaza bela vermsın
    plaka aparatını nerden bulabılırız acaba :D :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    bunlarda benden olsun
    Burakesk bunu beğendi.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    İzmir'den selamlar.
    http://imagizer.imageshack.us/a/img537/9508/R228Eh.jpg
    350 km oldu baya yol aldık.
    Herkese kazasız sürüşler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

http://imageshack.com/a/img540/6526/06jV4M.jpg

YaRaSa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'den selamlar.
    http://imagizer.imageshack.us/a/img537/9508/R228Eh.jpg
    350 km oldu baya yol aldık.
    Herkese kazasız sürüşler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

http://imageshack.com/a/img540/6526/06jV4M.jpg
    kazasız beleasız ınsallah.hayırlı olsun.
    lastıklerın nelerdır acaba ustunde verılen mı yoksa yenımı aldın?

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Alıntı YaRaSa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazasız beleasız ınsallah.hayırlı olsun.
    lastıklerın nelerdır acaba ustunde verılen mı yoksa yenımı aldın?
    Teşekkür ederim.
    Lastikller michelin pilot street.50 km de 250 TL ye değiştidim.
    Lastiklerden o kadar memnunum ki anlatamam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Herkese selamlar..
    Bildiğiniz üzere 0 km motordaki ilk depo benzini bitirmiş bulunuyorum.
    422 km de yedeğe aldım.
    Nasıldır normal midir sorayım dedim.
    Kazasız belasız olsun...

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    Lastikller michelin pilot street.50 km de 250 TL ye değiştidim.
    Lastiklerden o kadar memnunum ki anlatamam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Herkese selamlar..
    Bildiğiniz üzere 0 km motordaki ilk depo benzini bitirmiş bulunuyorum.
    422 km de yedeğe aldım.
    Nasıldır normal midir sorayım dedim.
    Kazasız belasız olsun...
    Normal. Yedeğe geçtikten sonra yaklaşık 10,5 lt yakıt alır.
    Selcuk89 bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar.size bi sorum olacak.
    Benim kontak hem çalıştırırken sağa dogru hemde dreksiyonu kilitlerken çok zor dönüyor.
    wd40 sıktım yinede pek bişey değişmedi.dreksiyon kilitliyken bazen 2~3 dakika açmaya uğraşıyorum.
    Internetten kontak kilit seti siparişi versem kendim değiştirebilir miyim.
    Degistiren olduysa yardım ederse sevinirim.

Merhaba 3 yildir hayalini kurduğum motosikletime 15 gün önce kavuştum beyaz 2014 model bi ybr aldım 420 kmdeyim 500 kmde bakıma götürücem kırklareli lüleburgazda yaşıyorum motora bakımda neler yapılacak ve fiyat olarak bana ne kadara patlar bilgisi olan abilerim yardımcı olursanız sevinirim aranızda yeniyim vereceğiniz tavsiyeleri de memnuniyetle dinlerim

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı @hmet42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar.size bi sorum olacak.
    Benim kontak hem çalıştırırken sağa dogru hemde dreksiyonu kilitlerken çok zor dönüyor.
    wd40 sıktım yinede pek bişey değişmedi.dreksiyon kilitliyken bazen 2~3 dakika açmaya uğraşıyorum.
    Internetten kontak kilit seti siparişi versem kendim değiştirebilir miyim.
    Degistiren olduysa yardım ederse sevinirim.
    wd-40 spreylerin ucuna takılan ince pipet gibi çubuk var onunla anahtar giren yerinden içeri sıktınız mı? o yoksa çivi gibi ince metal bir parçayla anahtar çıkınca kapanan parçayı geri ittirin öyle sıkın wd-40 iyice nüfuz etsin her yere. benim eski çin malı motorumda böyle çözüyordum sıkıntıyı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı yamaha97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 3 yildir hayalini kurduğum motosikletime 15 gün önce kavuştum beyaz 2014 model bi ybr aldım 420 kmdeyim 500 kmde bakıma götürücem kırklareli lüleburgazda yaşıyorum motora bakımda neler yapılacak ve fiyat olarak bana ne kadara patlar bilgisi olan abilerim yardımcı olursanız sevinirim aranızda yeniyim vereceğiniz tavsiyeleri de memnuniyetle dinlerim
    hayırlı olsun. ilk bakımda yağ değişir birde civataları kontrol ederler başka bir şey yapacaklarını sanmıyorum. fiyat olarakta servisin insafına kalmışsın en kaliteli 1 litre yağ 50 lira piyasada

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    [QUOTE=boora;3615425]wd-40 spreylerin ucuna takılan ince pipet gibi çubuk var onunla anahtar giren yerinden içeri sıktınız mı? o yoksa çivi gibi ince metal bir parçayla anahtar çıkınca kapanan parçayı geri ittirin öyle sıkın wd-40 iyice nüfuz etsin her yere. benim eski çin malı motorumda böyle çözüyordum sıkıntıyı[COLOR="Silv
    Sağolun.birde öyle deneyeceğim.
    Ama eğer yine düzelmez ise kontak setini alsam kendim degistirebilirmiyim.
    Nasıl değiştiği hakkında bilginiz varmı acaba.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    hiç kontak değiştirmedim ama bence sıkıntınız çözülecek dediğim yöntemle. eski motorumda anahtar kırılacak sanırdım o denli zorlamama rağmen anahtar dönmezdi en son wd-40ı içine işlettim bir daha da o kısma basınçlı su tutmadım. şıkır şıkır oldu tavsiye ederim.

Teşekkürler bir sorum daha olacak motosikleti aldığımda depoyu fulledim 60 lira civari tuttu sonra 117 kmdeyken 25 liralık daha benzin aldım şu an benzin göstergesi deponun 4 te 1 inin dolu olduğunu gösteriyo 422 kmdeyim acaba yakıt tüketimi rodajda olan bi motosiklete göre normal mi

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı yamaha97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler bir sorum daha olacak motosikleti aldığımda depoyu fulledim 60 lira civari tuttu sonra 117 kmdeyken 25 liralık daha benzin aldım şu an benzin göstergesi deponun 4 te 1 inin dolu olduğunu gösteriyo 422 kmdeyim acaba yakıt tüketimi rodajda olan bi motosiklete göre normal mi
    422 km de ceyrek depo göstermesi normal ama benim anlamadığım depo fullemişsin ama 117 km de 25 liralık yakıtı nasıl aldırdın ybr ye ?

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    422 km de ceyrek depo göstermesi normal ama benim anlamadığım depo fullemişsin ama 117 km de 25 liralık yakıtı nasıl aldırdın ybr ye ?
    Motoru ilk aldığımda alışmadan önce biraz devirli ve sert kullandim hemde arkadaşlarımla bindik yani 80 km filan 2 kişi bindik o zaman kısa mesafede gazı biraz fazla açtım yanımdaki arkadaşlarımın heyecaniyla 117 kmdeyken yakit göstergesi deponun 4 te 1 inin kullandilgini yani 4te3 ünün dolu olduğunu gösteriyodu 25 liralık aldı ağzına kadar dolu gösterdi ama rodajda olan bi motor için normal olduğunu söyledi tanidiklarim sizde öyle söylüyorsanız sıkıntı yoktur heralde şimdiden teşekkürler

FatihPrLk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125esd White :)
    Selamün Aleyküm arkadaşlar. 2014 model beyaz ybr esd yi geçen sene sıfır aldım dün 10.000 km yi geçtim bu km ye kadar tek sıkıntı motor ısındıktan sonra kalkışlarda track sesinin devam etmesi, bu olay motoru sıfır aldığımdan beri var servislere ne kadarda anlatsam anlamadılar çözüm yolu sağlamadılar. Bu kalkışlardaki sesi nasıl ortadan kaldırabiliriz çok rahatsız edici birşey ? inanın motor sürmekten soğutuyor onun haricinde makinada birşey yok bi kaç kez uzun yol yaptım gayet yakıtı iyi motordan memnunum. Birde uygun fiyatlı tur camı arıyorum tavsiye edebileceğin bir yer varmıdır ?

Tek olay şu kalkışlarda ki track diye ses çıkarması bunun bir çözüm yolu olmalı.

Arkadaslar oncedende sormustum simdide soruyorum 2015 model mavi ybr gelicekmi neden hala gelmedi bu 2015 modeller

Alıntı orcanto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar oncedende sormustum simdide soruyorum 2015 model mavi ybr gelicekmi neden hala gelmedi bu 2015 modeller
    Bildiğim kadarıyla 2015ler sadece beyaz ve kırmızı olucak siyahta yok

Burakesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125,ktm250,cbr250,fazer6
    Alıntı Bab Hunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, yan çanta taşıyıcısı ve takımının linkini veya modelini yazarsanız çok memnun olurum. teşekkürler.
    Aparatlar çanta falan yani çantayla ilgili herşey givi marka givi çantalar falan yazarsanız bulabilirsiniz alıcaksanız benim sette satılık böyle bi set 900-1000 arasına mal oluyor sıfırı 500e bırakıyorum ben

Alıntı YaRaSa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam allah kaza bela vermsın
    plaka aparatını nerden bulabılırız acaba :D :D
    Eskişehirde bi motosiklet aksesuarcısından almıştım valla burdan 20ye almıştımda internette kaçtır bilemem

Geçen gün benzinliğe gidip motosikleti yıkadım ama sadece tazyikli su tuttum o yüzden her yerini rahatça temizleyemedim motoru yıkarken nelere dikkat ediyosunuz bide zinciri kaç km de bir temizliyosunuz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler