Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Bende mavi icin israr ettim bayi sadece beyaz ve kirmizi gelecegini soyledi
    Simdiden hayirli olsun kazasi belasiz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah usta yazıp çizmişsin eksik olma lastik mevzusunu P.tesi çözeceğim kısmetse michelinde karar kıldım.
    Rodaj konusu evet onu bekleyeceğiz ilk yağ değişsin motor bloğu şanzıman bakalım nasıl çıkacak yağa göre belli olur zaten...
    Gazı bırakmama olmadı usta da bugün aynı yoldan hemen hemen aynı hızda bir daha geçtim.Yokuş aşağı motor agırlığı önde sonra hemen yokuş başlıyor motor arkaya düşüyor ağırlık merkezini amortisör vasıtası ile dengelemeye çalışırken tekerlekler falan yol tutuşu anlık bırakıyor.Deneyerek gördüm anladım mevzuyu yeniyiz tabi ama öğreniyoruz yavaştan bu da bir meziyet sanırım.Rampa aşağı motor freni ile inmeye özen gösteriyorum Debriyaj manetini vites harici ellemiyorum zaten.
    Motor 130 kg civarı ben de 1.75 boy 61 kg.Hatun da 50 kg olunca pek bir ağırlık binmeyecek cihaza gerçi daha onu bindiremedim kendime tam manası ile güvenmeden arkama almayacağım söz verdim kendime.
    Bir önemli soru daha soracağım bu ortadaki ikaz lambası arada yanıyor sonra sönüyor.İlk başta güneş beni yanıltıyor sandım ama mevzu gölgede yeşillendi arada yanıyor arada sönüyor kafasına göre motor sıfır olunca servise gitmek farz oldu.Daha 150 km yaptım.Önerisi olan varsa yazarsa çok memnun olurum.
    Herkese kazasız sürüşler dilerim...
    ooo sen tüysiklet çıktın yahu amortisör ayarını bir kademe yumuşattır istersen belki faydasını görürsün ben 82 kiloyum o yüzden bana normal geliyor sertliği. ikaz lambası dediğin kontağı açınca yanan sonra sönen motor lambası ise kablolarda temassızlık olabilir. benimde kısa far ara sıra sönüyor alttan bir iki şap şap tokadı yerleştirince kendine geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

arkadaşlar bu debriyaj benim canımı sıkıyor. kalkışlarda acayip titreme yapıyor. yavaş yavaş kalkayım dediğiniz an titreme baş gösteriyor ani kalkışlarda da yapıyor ama fazla hissettirmiyor. sanki debriyaj balataları tutunamıyormuş gibi bir tuhaf.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Herkeste var o kronik bi sorun titreme olayı

Akhelmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Biraz ara verdim
    Merhaba,

İlgilenen olursa motorumu satıyorum arkadaşlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-temiz-yamaha-ybr-125-esd-2013-model-211684601/detay

Arkadaslar 3 bin tl nakitim hazir suanda obur ay bin tl daha gelicek ben beklemek istemiyorum kredi alabilecegim banka varmi 4 aydir sogortaliyim yada napmaliyim yardim edin

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Sol kumandada ince bi kablo var çıkmış nerenin nesidir bu

efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı orcanto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 3 bin tl nakitim hazir suanda obur ay bin tl daha gelicek ben beklemek istemiyorum kredi alabilecegim banka varmi 4 aydir sogortaliyim yada napmaliyim yardim edin
    Usta aynı benım durum da oyleydı motorumu almadan oncesı paranla ılk once ekıpman al tabıkı daha sonra motor alırsın.
    ekıpmanlar tamamsa benım uyguladıgım yontemı soyleyeyım benım sıgortam yoktu kredı vermıyorlardı sanırım 6 ay lık sıgortalılara verıyolar kredıyı ben alamamamıstım. o yuzden bende gıttım ıng bank a 1000 tl lık kredı kartı cıkartıp nakıt avans cektım 6 ay taksıt yaptım dusuk bı faız oranıyla parayı aldım gıttım motorumu aldım. ama bu yolu tavsıye etmem cunku malum kredı kartı her ay odeme yapıp tekrar kartı kullanıyorum borc aylardır aynı 1000 tl yıne de karar senın umarım en uyguun yolla alırsın makınanı

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Evet gidon değiştirmek isteyenler buyrun resimler uğraştırdı bi kaç eksik var şuan gidercem inşallah fotoğraflar kalitesiz çıkabilir.
    Oturuş pozisyonu cafe racerlerdeki gibi oluyor

Gidonu sökme çabalarım elimde kalırmı korkusu acaba

Buda takılmış hali:

Gerçekten sol elcik çok uğraştırdı 30-40 dk uğraştım desem yeridir wd 40 yardıma yetişti.

Görüşlerinizi alıyım

Motosikleti
    Arkadaslar herkese yeniden selamlar.
    Yarin kismet olursa lastikleri degistirecegim 250 lira michelin yetkili bayi de montaj dahil olacak.
    Dun ve bugun 1 er saat ybr ye alarm takmaya calistim.Toplamda 2 saatte usta elektrikcinin bile ozeneneyecegi sekilde montaji tamamladim.
    Satin aldigim alarm forumda da bolca aciklamasi olan spy5000 model alarm.
    Ybr icin montaj dusunen arkadaslara yardimim dokunabilir otomasyon teknikeri olarak kusursuz sayilabilecek montaj yaptim diyebilirim.Alarm gercekten cok basarili umarim uzun yillar motorda sorun cikarmadan calisir.
    Aldigim diger guvenlik onlemleri abus sledge 77 disk kilidi oxford sertlestirilmis celikten zincir ve padlock kilit buna ilaveten masterlock asma kilit ve kale marka otomobilerde kullanilan direksiyon kilidini orta sehpadan arka tekere bagladim.Ayrica surekli brandayla duruyor.Ev mustakil triplex ama eve sokmak icin 6 basamak merdivene egik duzlem yapmam gerekiyordu.Cok saglikli olmayacagi icin tek basina dusurusum motoru diye kaldirima bagli ferforge korkuluklara zinciri motor sasesine ustten baglayarak guvenlik onlemleri sonlandirdim.
    Hirsizklik muhabbetleri gariban motor ybr calmazlar zaten diye dusunmuyorum.Beni neredeyse motora baslamaktan sogutan hirsizlik olaylarina karsi onlemimizi alalim.
    Bana gore ekipmandan once guvenlik isini halledelim sonra ekipman ve en son motor alalim.
    Cok ufak meblalara bile kredi kullanabilmemize bile musade etmeyen devlet sistemine insanlarin malesef yeterli olmayan alim gucu ve yine devletin adaletten yoksun vergi polotikalari eklendiginde bizlere 125cc lik bir motoru bile cok goruyorlar.
    Borc harc ekipmansiz guvenliksiz motor alip onu hirsizlarin (o.ç.) kucagina atacaginiza almayalim binmeyelim motora daha iyi.
    Sonucta bulunamiyor bunlar parcalaniyor el altindan satiliyor.
    Olmayan motorun taksidini odediginiz zaman adama cok koyar bunu bir dusunun isterseniz.
    Bence herkes icin motor almadan once guvenlik isini halledin sonra ekipmaninizi tamamlayin.
    Malesef ki siralama bu sekilde olmali.
    Herkese kazasiz surusler dilerim..
    efeadem, sedailke ve beycank bunu beğendiler.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Karaoğlanı da sattık

COMTAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr forumunun demirbaslarindan sepetcioglu da motorunu satmis.
    Hayirli olsun sepetcioglu.
    Yeni motorun da kazasiz belasiz olur umarim.Arada gel yaz yine buralara...

Konuya donecek olursak;
    Arkadaslar oglen michelin pilot street lastiklerin montajini yaptirdim.
    Yaklasik 40 km yeni lastikler muazzam bir ozguven verdi.Sifir lastiin 100 km civari ust kabugu atma sureci var yol tutusu daha da iyilesecek fakat su haliyle bile beni fazlasiyla memnun etti.
    Ozguvenden midir bilinmez cihaz altimda daha kivrak ve guven verir pozisyonda umarim kazasiz belasiz yolculuklar yasatir...
    200 km ye dayanan cihazda vites gecisleri her zaman olmasada sorun olmaya devam ediyor.Motor dolayisiyla yag sicak nizami olarak vites degistirirken bile vitesler gecmiyor.Bugun herzamankinin aksine vites yukseltirken sorun yasadim.Umarim ki rodajdandir cunku yanlis birsey yapmadigimi dusunuyorum..
    Bir de yanlis anlamazsaniz ben direksiyon kilitini kilitleyemiyorum.Gidonu sola kirip kontak off konumda basarak kilit konumuna aliyorum ama anahtar kontaktan cikmiyor.Yanlis bisey yapiyorsam cahilligime verin ama mevzu bu sekilde yardimci olan olmayan herkese simdiden cok tesekkur eder hepimize kazasiz surusler dilerim...
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125

Konuya donecek olursak;
    Yaklasik 40 km yeni lastikler muazzam bir ozguven verdi.Sifir lastiin 100 km civari ust kabugu atma sureci var yol tutusu daha da iyilesecek fakat su haliyle bile beni fazlasiyla memnun etti.
    Ozguvenden midir bilinmez cihaz altimda daha kivrak ve guven verir pozisyonda umarim kazasiz belasiz yolculuklar yasatir...
    200 km ye dayanan cihazda vites gecisleri her zaman olmasada sorun olmaya devam ediyor.Motor dolayisiyla yag sicak nizami olarak vites degistirirken bile vitesler gecmiyor.Bugun herzamankinin aksine vites yukseltirken sorun yasadim.Umarim ki rodajdandir cunku yanlis birsey yapmadigimi dusunuyorum..
    Bir de yanlis anlamazsaniz ben direksiyon kilitini kilitleyemiyorum.Gidonu sola kirip kontak off konumda basarak kilit konumuna aliyorum ama anahtar kontaktan cikmiyor.Yanlis bisey yapiyorsam cahilligime verin ama mevzu bu sekilde yardimci olan olmayan herkese simdiden cok tesekkur eder hepimize kazasiz surusler dilerim...
    aga off konumundan bastırıp tam sola alıyorsun ya orada bırazcık sag yap gidonu tekrar sola cek 'cıt' dıye bı ses cıkıyor yanı en azından bende ole oluyor ufak oynamalar yaparak
    tam bılgı veremıyorum bende ama yazm dedım belkı olur sende de ayrıca lastıklerın de hayırlı olsun kazasız belasız surusler ıns.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

ayrıca bır de sorum var bundan 2 ay once zıncırımı degıstırdım gecen hafta temızledım yıkadım ılk defa yagladım fakat bu zıncırın on dişlisinden tık tık tık dıye sesler gelıyor arkayı kaldırıp lastıgı cevırdım zıncır bır gevsıyor bı gerılıyor normal olmayan bır sekılde. bı ustaya gosterdım ' ybr ler de ortak sorun bu orjınal zıncır bıle alsan bır kac aya o sesı yapar care yok ' dedi. adam benı kekledı mı yoksa basına bole bısı gelen varmı ?

Alıntı efeadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta aynı benım durum da oyleydı motorumu almadan oncesı paranla ılk once ekıpman al tabıkı daha sonra motor alırsın.
    ekıpmanlar tamamsa benım uyguladıgım yontemı soyleyeyım benım sıgortam yoktu kredı vermıyorlardı sanırım 6 ay lık sıgortalılara verıyolar kredıyı ben alamamamıstım. o yuzden bende gıttım ıng bank a 1000 tl lık kredı kartı cıkartıp nakıt avans cektım 6 ay taksıt yaptım dusuk bı faız oranıyla parayı aldım gıttım motorumu aldım. ama bu yolu tavsıye etmem cunku malum kredı kartı her ay odeme yapıp tekrar kartı kullanıyorum borc aylardır aynı 1000 tl yıne de karar senın umarım en uyguun yolla alırsın makınanı
    Nasil yaptiniz bana kredi karti bile vermiyolar sıkıntı Nerede acaba ing subesine gidip acaba bide ordan mi basvuru yapsam napsam bilemedim ya vermiyolar 3bin tl yazir cok istiyorum motoru

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı orcanto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil yaptiniz bana kredi karti bile vermiyolar sıkıntı Nerede acaba ing subesine gidip acaba bide ordan mi basvuru yapsam napsam bilemedim ya vermiyolar 3bin tl yazir cok istiyorum motoru
    valla ben subeye gıttım ordakılerle konustum soledım bana benım alabılecegım en yuksek lımıtlı kredı kartını cıkartın dedım verdıler

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

Konuya donecek olursak;
    Sağolasın Selçuk.
    Duke 200 almak için satmıştım, bir satıcıyla da anlaşmıştım hatta, ben pazartesi satışı verdim, akşam üstüde satıcı aradı ben sattım motoru diye, hemde 8250 liraya satmış
    Artık kısmet değilmiş dedik, başka bakıyorum artık biraz motorsuz kalacağıza benziyor

Ben yine burayı takipte olacağım, görüşürüz.

Lastiklerinde hayırlı olsun bu arada
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14

Konuya donecek olursak;
    Direksiyon tam soldayken değil azıcık sağ yap öyle kilitleniyor.

Motosikleti
    Eksik olma usta ben off konumdan lock konumuna getirirken gidona hiç müdahale etmemiştim şimdi deneyeceğim.
    Muhtemelen dediğin gibidir teşekkürler cevabın için.
    Hayırlı günler dilerim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın Selçuk.
    Duke 200 almak için satmıştım, bir satıcıyla da anlaşmıştım hatta, ben pazartesi satışı verdim, akşam üstüde satıcı aradı ben sattım motoru diye, hemde 8250 liraya satmış
    Artık kısmet değilmiş dedik, başka bakıyorum artık biraz motorsuz kalacağıza benziyor

Ben yine burayı takipte olacağım, görüşürüz.

Lastiklerinde hayırlı olsun bu arada
    Usta bak sakın üzülme herşeyde bir hayır vardır diye bak olaya.
    Çok iyi fiyata kapatacakmışşın ama sonuçta bilemezsen.Moral bozma sakın.
    Buralarda ol yine forumda senin kadar aktif çok sayıda adam bulamuyoruz.
    Benim gibi tecrübesiz arkadaşlara yol gösterdin hep bence bunun mükafatını kesinlikle alacaksın.
    Sağlıcakla kal...

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ybr'yi satsan da konudan kurtulamıyorsun ki. Sürekli girip bir şeyler yazıyorsun.

Alıntı efeadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca bır de sorum var bundan 2 ay once zıncırımı degıstırdım gecen hafta temızledım yıkadım ılk defa yagladım fakat bu zıncırın on dişlisinden tık tık tık dıye sesler gelıyor arkayı kaldırıp lastıgı cevırdım zıncır bır gevsıyor bı gerılıyor normal olmayan bır sekılde. bı ustaya gosterdım ' ybr ler de ortak sorun bu orjınal zıncır bıle alsan bır kac aya o sesı yapar care yok ' dedi. adam benı kekledı mı yoksa basına bole bısı gelen varmı ?
    Normalde zincir eskidikçe boğum boğum olur. Bazı yerlerde sıkılıp bazı yerlerde genişlemesi ondan olur. Sen yeni aldım demişsin. Yeni zincirde böyle olmaması lazım.
    Ses konusuna bir şey demeyeyim. O konuda çok fazla bilgim yok. İstersen başka bir ustaya daha göster.
    efeadem bunu beğendi.

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karaoğlanı da sattık

http://i.hizliresim.com/O2k150.jpg
    Sepetçioğlu abimm motorunu sattığına üzüldüm biraz doğrusu. Daha senden öğrenecek çok şeyimiz vardı tavsiyelerin bizim için önemli Yine de ara sıra buraya da bak tavsiye ver bizlere

Motosikleti
    Arkadaslar gidon kilidi isini hallettik efeadem ve alisilin arkadaslarima tesekkur ederim.
    Yarin servise gidiyorum.daha 200 km de bakima degil malesef ariza gibi birsey devriyaj kaciriyor.Oyle ki motor duragan konumda 1 viteste debriyaj maneti tam cekili jikle kapali.
    Devriyaj ayari yapilacak bakalim motor bazen menet tam cekili oldugu halde stop ettiriyordu.Bugun orta sehpaya aldim arka teker havada kendi gozumle tetkik ettim.
    Bu mevzuyu usta halledecek artik.
    Zincir biraz bollasti bir de ustaya soyleyecegim baksin ben de basinda beklerim nasil yapiliyor ogreneyim..
    Egitim sart.)
    Herkese iyi aksamlar dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler