Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar arkadaslar 2015 model de mavi olacakmis diye duydum acaba bu 15 modelleri ne zaman cikar ve mavi olur mu benim mavi takintim var fazla olsun mavi olsun acaba beklemelimiyim yoksa 2. El mavi 4000 tl 6000km civari 2012 2013 model ybr aliyimmi mavi 2015 model cikicakmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Zaten çok sağlam bir motosiklet. İstesen bile arıza yapmıyor.
    Rodaja uyarak (yani aynı devirde uzun süreli gitmeyerek ve çok yüksek devirlere aniden çıkmayarak) motorun ömrünü uzatabilirsin.
    Onun dışında şimdilik dikkat etmen gereken bir konu gelmedi aklıma. Kafana takılan bir şey olursa buraya yaz. Mutlaka cevap gelecektir.
    Hayırlı geceler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Alıntı orcanto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar 2015 model de mavi olacakmis diye duydum acaba bu 15 modelleri ne zaman cikar ve mavi olur mu benim mavi takintim var fazla olsun mavi olsun acaba beklemelimiyim yoksa 2. El mavi 4000 tl 6000km civari 2012 2013 model ybr aliyimmi mavi 2015 model cikicakmi
    Normalde bu zamana kadar gelmiş olması gerekiyordu. Tam emin değilim ama mavi gelmeyecek diye duymuştum.
    Gelecek olsa bile 2013-2014 model, düşük km'de, çantalı ve kaliteli lastikli bir Ybr tavsiye ederim. Yinede tercih senin tabi. Çünkü ikinci elde çok dikkatli olmak lazım. Dürüst insan bulmak giderek zorlaşıyor ne yazık ki.

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Normalde bu zamana kadar gelmiş olması gerekiyordu. Tam emin değilim ama mavi gelmeyecek diye duymuştum.
    Gelecek olsa bile 2013-2014 model, düşük km'de, çantalı ve kaliteli lastikli bir Ybr tavsiye ederim. Yinede tercih senin tabi. Çünkü ikinci elde çok dikkatli olmak lazım. Dürüst insan bulmak giderek zorlaşıyor ne yazık ki.
    malesef 2014 model mavi ybr hic yok denecek kadar az ve 2013 model 5000 km civari motora 4500 istiyolar ben pazarlikla 4000 e getirirsem oyle alabilirim bence o kmye o modele 4000 tl ideal gibi dusunuyorumm 4500 cok fazla

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2014de siyah-kırmızı-beyaz renkler vardı,
    mavi bi ybr'yi 2014diye satmaya çalışırlarsa alma, 2013 ve 2012de vardı mavi

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Mavi candırr 2013 model bendekide 2014 çıkışlı

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    1- Muhtemelen lastiklerin Cheng Shin ben 34000 km kullandım kaya gibi lastik şimdiki aklım olsa değiştirirdim ama.Yerine yerli malı Billas aldım memnunum bu konuda okuyabilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-nasildir.html

2-3 Zamanla hem sen hem motor alışıyor , durunca boşa almakta sıkıntı olursa az hareket ettir
    4- Hız yükseksen vites düşürme ben bunu yokuş aşşağı yaptım daha acemiyken (37000 km hala acemiyim) hızı azalt sonra vites düşür.
    5- Evet kesinlikle yol tutuşu değişiyor (Ben Billas için konuşuyorum Michelin denemedim.
    6- Cevabı bilmiyorum.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Selçuk kardeşim öncelikle hayırlı olsun.
    1) Başka marka lastikli Ybr Esd görmedim ben. Başka marka olsa bile muhtemelen yine vasat bir modeldir.
    2) İlk zamanlarda boşa almak çok zor olabiliyor. Benim tavsiyem motosikleti oynamaktan çok hafif gaz vererek yarım debriyajda boşa almak.
    3) Normalde vites geçişleri çok yumuşaktır. İlk zamanlarda sert olması normaldir. Zamanla çok yumuşayacaktır.
    4) Hızını düşürmediğin sürece vites küçültme. Yani önce hızını azalt, sonra vitesi düşür. Yoksa arka teker kilitlenmesi olabilir.
    5) Üzerindeki lastiklerin markasını bilmediğim için yorum yapmam doğru olmaz. Mişlen ve Pirelli başka tabi. Ben Pirelli kullanıyorum. İlk taktığında farkı hemen anlıyorsun. Yol tutuşunu hissediyorsun.
    6) Amortisör ayarı ikinci basamakta oluyor normalde. Sertleştirip yumuşatmak senin elinde. Normalde en ideali ikinci basamakta olması. Onu bir kontrol et istersen.
    rs_guven diğer sorularınıza gereken cevapları vermiş ama 6. sorudaki problem sizinle ilgili olabilir. Gidonu sadece yönlendirme için kullanın, sıkı sıkıya tutarsanız motosiklet sizi üzerinden atmaya kadar gidecektir. Ağırlığınızı peglere vermeye çalışın, ne kadar aşağı verirseniz o kadar iyi olur. Problemin mekanik olmadığını düşündüğüm için söylüyorum, gerçekten mekanik bir sorun olabilir. Servise bir danışın derim.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Dostum kesin bilgi 2015 için sadece beyaz ve kırmızı modelleri gelecek.
    Ben motoru 3 gün önce satın aldım.Motosiklet 2014 model koruma demiri ile 5000 TL verdim.6000 km deki maviye ki çevrendeki arkadaşın falan değilse nasıl kullanıldığını bilemeyebilirsin.Riske değmez 1000 daha ver sıfır al bence.Şimdide hayırlı olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Muhtemelen lastiklerin Cheng Shin ben 34000 km kullandım kaya gibi lastik şimdiki aklım olsa değiştirirdim ama.Yerine yerli malı Billas aldım memnunum bu konuda okuyabilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-nasildir.html

2-3 Zamanla hem sen hem motor alışıyor , durunca boşa almakta sıkıntı olursa az hareket ettir
    4- Hız yükseksen vites düşürme ben bunu yokuş aşşağı yaptım daha acemiyken (37000 km hala acemiyim) hızı azalt sonra vites düşür.
    5- Evet kesinlikle yol tutuşu değişiyor (Ben Billas için konuşuyorum Michelin denemedim.
    6- Cevabı bilmiyorum.
    Evet usta lastikler Cheng Shin en yakın sürece değiştireceğim ama malum acemilik sınrılarımı bilerek michelin benim işimi görecek bütçem müsait sonuçta şimdi fiyat alıyorum.Michelin pilot street ön ve arka lastik 250 TL+20 TL işçilik istediler.250TL ye bağlarız onu sizce nasıl fiyat hemen hemen aynı fiyat olacak lastiklerin üretim tarihi yeni olacak ama kesin bilgi söylemedi 6 ayı geçmez şeklinde.Ben orada tarihi biraz daha kasarım belki serviste.Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rs_guven diğer sorularınıza gereken cevapları vermiş ama 6. sorudaki problem sizinle ilgili olabilir. Gidonu sadece yönlendirme için kullanın, sıkı sıkıya tutarsanız motosiklet sizi üzerinden atmaya kadar gidecektir. Ağırlığınızı peglere vermeye çalışın, ne kadar aşağı verirseniz o kadar iyi olur. Problemin mekanik olmadığını düşündüğüm için söylüyorum, gerçekten mekanik bir sorun olabilir. Servise bir danışın derim.
    Evet usta biraz batçık tabir edilen yolda nispeten temiz bir yolda değildi ve gazı açarak girdim o yola tabi motorun limitleri belli beni şerit çizgisinden uzaklaştırdı haliyle.Daha acemiyim tabi çok yol alacağım.Bakalım görelim.
    Bu arada ben de Çiğli'de ikamet ediyorum.Yanlış anlamazsan ve eğer sen de uygun olursan müsait bir zamanda yanına çekeyim motoru.Özelden ulaşmaya çalışayım sana...
    orcanto bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese yeniden selamlar.
    Dün itibarı ile sıfır motoru İzmir yamaha bayinden teslim aldım 15 km yaptım eve geldim.
    Bugün 80 km daha yol yaptım.Gerçekten çok eğlenceli bir yolculuk oldu.
    Tabi emin olmak için belki de 100 lerce kez cevaplamış olduğunuz birkaç soru sormak istiyorum.Şimdiden özürlerimi kabul edin.
    Resim atmaya çalıştım umarım görüntülenebilir.
    http://imageshack.com/a/img910/1961/Ll7Vld.jpg
    1.Lastikleri henüz değiştirmedim. Michelin pilot street kesin alacağım fakat üzerindeki lastikler CST marka değil farklı bir şey yazıyor anlamadım.
    2.Vites Boşa geçerken gerçekten zorlandım.Motor durağan konumda zaten çok zor motoru ileri geri aldım debriyaj manetini çekip bıraktım ama yemedi bir türlü.Önerisi olan varsa açıklarsa çok memnun olurum.
    3.Birinci vitesten ikinciye geçerken taş gibi ayağımı incitecek kadar sertti.Diğer geçişler sorunsuzdu.Gerçi 50 km den sonra rahat geçmeye başladı herhalde 2. ve 3. sorumun cevapları motorun hareketleri parçalarının birbirine alışması için belli bir süre vermem gerekli olmasıdır.
    4.Vites düşürürken yüksek devirde arka yalpaladı birkaç kez motor yüksek devirde kaldığı için yaptı sanıyorum.Vites küçültürken yeterli gazlama yapmadım sanırım.
    5.Motor lastikler ısındıktan sonra ince ince yatmaya çalıştım.İzmir'in asfaltı nispeten iyidir.Açıkçası memnun kaldım. Michelin ile daha başarılı olacaktır eminim.
    6.Belki de gerçekten yardımınızı gerektiren mevzu bu olacak 50-60 km de nispeten kasisli çıkurlu yolda 5000 devir/dk da motor amartisör güven vermedi.Çok yalpaladı yere tutunması baya düştü.Amortisör ayarı yapmalı mıyım? Yoksa Michelin ile bu sorun çözülecek mi?
    Biraz uzun oldu ama okuma zahmetine giren herkese çok teşekkür ederim.Cevaplarınızı esirgerseniz de canlarınız sağolsun.
    Kendinizi motorunuzdan daha çok sevmeyi unutmayın.
    motorun hayırlı olsun
    1- lastiklerin desenleri cst ile birebir aynı kaliteside aynı olabilir
    2 ve 3. soru rodajı bekle düzelebilir zamanla
    4- vites değiştirirken gazı bırakmayı unutmuş olabilir misin ? acemilikte olan şeyler bunlar çünki. ayrıca 1000 km kadar 6000 devri geçme sabit devirde gitme rampa aşağı giderken gazı bırak motor kendi kendine insin yavaşladıkça gaz ver tekrar bırak
    5- lastikler gerçekten kötü. gazı bırakıyorum ve ya sabit gazda viraja girdiğim halde motorun arka taraf kayıyor. geçen günde şehir içinde viraj alırken gaz verdim motor yanlamaya başladı. gerçekten kötü bir lastik
    6-lastikleri ince ve amortisör ayarlarıda tatlı sert ayarda o yüzden denge kaybı olabilir ama bu senin tecrübenlede alakalı biraz. eğer amortisörler yumuşak olursa motor sağ sol yapmalarda yani slalom yapmalarda kontrol edemeyebilirsin. bence commuter model üzerine yeri geldiği zaman 200-250 kg yük bineceğini hesap edilerek tasarlanan basit bir model için iyi bir amortisörü var. şasi dengesi harika çok kıvrak

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    malesef 2014 model mavi ybr hic yok denecek kadar az ve 2013 model 5000 km civari motora 4500 istiyolar ben pazarlikla 4000 e getirirsem oyle alabilirim bence o kmye o modele 4000 tl ideal gibi dusunuyorumm 4500 cok fazla
    Ybr en son 2013 te mavi olarak geldi. Bunu unutmuştum. Renge fazla takılma bence. Hepsi birbirinden güzel.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar düşmez en fazla yarım litre düşer. ya aşırı devirsiz kullanıyorsun ya da motoru çok zorluyorsun.
    yani çok zorlamıyorum rodaj kitapçıga uygun yaptım sonra işte kalkış 7 8bin devir vites genelde o şekil kulanıyorum çok sakın değil ama çokta zorlamıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Bence hesapta bir yanlışlık var. O kadar yakması imkansız. Ben sürekli yüksek devir kullandığım zaman bile 2.7 litre yakardı.
    Bu kadar yakmasına normaldir diyen servisten uzak dur. 4-5 bin km'den sonra yakıtı neredeyse yarı yarıya düşen motosiklet mi olurmuş?
    bi yanlışlık yok malesef aldığım benzinni yazdım bakalım ne kadar yakıcak diye hiç hayal ettiğim olmadı

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı hakan öztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani çok zorlamıyorum rodaj kitapçıga uygun yaptım sonra işte kalkış 7 8bin devir vites genelde o şekil kulanıyorum çok sakın değil ama çokta zorlamıyorum
    Sürekli 10 bin devirde gitsen yinede o kadar yakmaz.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Sürekli 10 bin devirde gitsen yinede o kadar yakmaz.
    ozaman bana servis yolu gözüktü burda benim hatam olabilecek bişi gibi durmuyor garantiden hallolur herhalde

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Salı günü yeni gidonum geliyor inşallah montajdan sonra fotoları atarım buraya

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    merhaba bizim burda bir tane satılık mavi 2013 model ybr var isterseniz telefon numarası alıp mesaj atabilirim motor 500km de daha rodajı bitmemiş kapalı garajda duruyor 2014 çıkışlı full koruma demirli 4500 diyo adam

Motosikleti
    ybr 125 esd
    arkadaşlar bilindiği üzere fabrika lastikleri berbat yani kıyaslama şansım olmadı başka lastiklerle denen o. arka lastik sürekli garip bir zikzak çiziyor virajlara girerken özellikle lastiklerin bu şekilde olması temkinli sürmeme de neden oluyor olumlu bir yönden bakarsak ,sormak istediğim michelin takılırsa motosiklete vay be neydi ne oldu dedirticek bir değişiklik olur mu ben neden şimdiye değiştirmemişim lastikleri pişmanlğını yaşatır mı sorma nedenim bütceyi çok zorlamam gerekecek yeni lastikler için umarım anlatabildim derdimi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arka çanta taşıyıcısı ve yan çanta taşıyıcısı takan arkadaşlar var mı? bende takmayı düşünüyorum. eğer memnun olan arkadaşlar var ise bilgilendirme yaparlarsa sevinirim.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun hayırlı olsun
    1- lastiklerin desenleri cst ile birebir aynı kaliteside aynı olabilir
    2 ve 3. soru rodajı bekle düzelebilir zamanla
    4- vites değiştirirken gazı bırakmayı unutmuş olabilir misin ? acemilikte olan şeyler bunlar çünki. ayrıca 1000 km kadar 6000 devri geçme sabit devirde gitme rampa aşağı giderken gazı bırak motor kendi kendine insin yavaşladıkça gaz ver tekrar bırak
    5- lastikler gerçekten kötü. gazı bırakıyorum ve ya sabit gazda viraja girdiğim halde motorun arka taraf kayıyor. geçen günde şehir içinde viraj alırken gaz verdim motor yanlamaya başladı. gerçekten kötü bir lastik
    6-lastikleri ince ve amortisör ayarlarıda tatlı sert ayarda o yüzden denge kaybı olabilir ama bu senin tecrübenlede alakalı biraz. eğer amortisörler yumuşak olursa motor sağ sol yapmalarda yani slalom yapmalarda kontrol edemeyebilirsin. bence commuter model üzerine yeri geldiği zaman 200-250 kg yük bineceğini hesap edilerek tasarlanan basit bir model için iyi bir amortisörü var. şasi dengesi harika çok kıvrak
    Eyvallah usta yazıp çizmişsin eksik olma lastik mevzusunu P.tesi çözeceğim kısmetse michelinde karar kıldım.
    Rodaj konusu evet onu bekleyeceğiz ilk yağ değişsin motor bloğu şanzıman bakalım nasıl çıkacak yağa göre belli olur zaten...
    Gazı bırakmama olmadı usta da bugün aynı yoldan hemen hemen aynı hızda bir daha geçtim.Yokuş aşağı motor agırlığı önde sonra hemen yokuş başlıyor motor arkaya düşüyor ağırlık merkezini amortisör vasıtası ile dengelemeye çalışırken tekerlekler falan yol tutuşu anlık bırakıyor.Deneyerek gördüm anladım mevzuyu yeniyiz tabi ama öğreniyoruz yavaştan bu da bir meziyet sanırım.Rampa aşağı motor freni ile inmeye özen gösteriyorum Debriyaj manetini vites harici ellemiyorum zaten.
    Motor 130 kg civarı ben de 1.75 boy 61 kg.Hatun da 50 kg olunca pek bir ağırlık binmeyecek cihaza gerçi daha onu bindiremedim kendime tam manası ile güvenmeden arkama almayacağım söz verdim kendime.
    Bir önemli soru daha soracağım bu ortadaki ikaz lambası arada yanıyor sonra sönüyor.İlk başta güneş beni yanıltıyor sandım ama mevzu gölgede yeşillendi arada yanıyor arada sönüyor kafasına göre motor sıfır olunca servise gitmek farz oldu.Daha 150 km yaptım.Önerisi olan varsa yazarsa çok memnun olurum.
    Herkese kazasız sürüşler dilerim...

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı 28indensonra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bilindiği üzere fabrika lastikleri berbat yani kıyaslama şansım olmadı başka lastiklerle denen o. arka lastik sürekli garip bir zikzak çiziyor virajlara girerken özellikle lastiklerin bu şekilde olması temkinli sürmeme de neden oluyor olumlu bir yönden bakarsak ,sormak istediğim michelin takılırsa motosiklete vay be neydi ne oldu dedirticek bir değişiklik olur mu ben neden şimdiye değiştirmemişim lastikleri pişmanlğını yaşatır mı sorma nedenim bütceyi çok zorlamam gerekecek yeni lastikler için umarım anlatabildim derdimi
    Neydi ne oldu dedirtiyor gerçekten. Yağmur performansı için bir şey diyemem denemedim daha ama kuruda çok iyi. İlk kez geçen gün panik frende kaydırdım, tutuşu çok iyi.
    28indensonra bunu beğendi.

Alıntı hakan öztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bizim burda bir tane satılık mavi 2013 model ybr var isterseniz telefon numarası alıp mesaj atabilirim motor 500km de daha rodajı bitmemiş kapalı garajda duruyor 2014 çıkışlı full koruma demirli 4500 diyo adam
    Tamam hocam ozelden yazin bana kazasi filan varmi kac model nerede ben marmarisdeyim cok uzak olmasinda

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kesin bilgi 2015 için sadece beyaz ve kırmızı modelleri gelecek.
    Ben motoru 3 gün önce satın aldım.Motosiklet 2014 model koruma demiri ile 5000 TL verdim.6000 km deki maviye ki çevrendeki arkadaşın falan değilse nasıl kullanıldığını bilemeyebilirsin.Riske değmez 1000 daha ver sıfır al bence.Şimdide hayırlı olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Evet usta lastikler Cheng Shin en yakın sürece değiştireceğim ama malum acemilik sınrılarımı bilerek michelin benim işimi görecek bütçem müsait sonuçta şimdi fiyat alıyorum.Michelin pilot street ön ve arka lastik 250 TL+20 TL işçilik istediler.250TL ye bağlarız onu sizce nasıl fiyat hemen hemen aynı fiyat olacak lastiklerin üretim tarihi yeni olacak ama kesin bilgi söylemedi 6 ayı geçmez şeklinde.Ben orada tarihi biraz daha kasarım belki serviste.Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Evet usta biraz batçık tabir edilen yolda nispeten temiz bir yolda değildi ve gazı açarak girdim o yola tabi motorun limitleri belli beni şerit çizgisinden uzaklaştırdı haliyle.Daha acemiyim tabi çok yol alacağım.Bakalım görelim.
    Bu arada ben de Çiğli'de ikamet ediyorum.Yanlış anlamazsan ve eğer sen de uygun olursan müsait bir zamanda yanına çekeyim motoru.Özelden ulaşmaya çalışayım sana...
    Hocam eger gercekten kesinse ben 2013 model mavi bakmaya basliyayim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler