Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Ayni sekilde ayni ayda 4600 e de ben aldim mr.yldrmdmr kardeş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ömer 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayırlısı inşallah..Araştırmalara devam..
    merhab arkadaşlar.ybr de uzun ön siperlik kullanan var mı? varsa kullanıma etkileri nasıl oluyor olumlu veya olumsuz?

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Tam gaz giderken birden gaz yememeye başladı ve yavaşladım durumca stop etti ve akü bitti. Akümde yeni ya inşallah aküden değildir büyük ihtimal şarj dinamosu yandı sizce sorun nedir ilk kez başıma geliyor

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam gaz giderken birden gaz yememeye başladı ve yavaşladım durumca stop etti ve akü bitti. Akümde yeni ya inşallah aküden değildir büyük ihtimal şarj dinamosu yandı sizce sorun nedir ilk kez başıma geliyor
    Bir ölçü aleti bulun motor çalışırken kutup başlarından ölçün 14-15 V dc gerilim ölçüyorsanız, şarj sisteminiz düzgün çalışıyor demektir.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 ESD
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...-8cm-158431394

Bu tarz bi tutucu 2013(esd) gidonuna uyar mı sizce?

Edit: Bİr de motoru çalıştırmadan farları yakmanın bi yolu yok mudur? Teşekkürler

Bende 2000 pesin 3000 << vade farksiz 9 taksite 2014 model ybr aldim
    Motor 15km dahaca rodajini nasil ve nelere dikkat ederek yapayim?
    Saygilar

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr hiç akü yokken dahi çalışıyor(denendi)fakat çalıştıktan sonra lambalar yanmıyor.muhtelif tesisat sigorta ,konjektör,bobin vs kontrol edilmesi lazım
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    2014 TVS Apache RTR 150
    Hayrlisi olsun yalniz 2015 ler 5480 lira ve henuz gelmedi diye biliyorum yoksa geldi mi ??? :o

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr hiç akü yokken dahi çalışıyor(denendi)fakat çalıştıktan sonra lambalar yanmıyor.muhtelif tesisat sigorta ,konjektör,bobin vs kontrol edilmesi lazım
    Benimki aküsüzkende lambaları yanıyordu. Sadece devir düşünce ışığın şiddeti azalıyordu.

YaRaSa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı xeelbug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...-8cm-158431394

Bu tarz bi tutucu 2013(esd) gidonuna uyar mı sizce?

Edit: Bİr de motoru çalıştırmadan farları yakmanın bi yolu yok mudur? Teşekkürler
    ben kullanıyorum uyuyor hajı bu aparat

bu bebeklerden bir tane almayı düşünüyorum.
    ilk motorum olacak, ehliyetim falan var ama vitesli tecrübem hiç yok. hem öğrenmek hemde sağa sola gitmek, yazları uzun turlara çıkmak istiyorum.
    gelelim soruma: boy 1,95 falan kiloda 95 problem yaşar mıyım acaba?
    dışardan nasıl gözüktüğüm önemli değil. ben keyif alacaksam problem yok. uzun boyun dezavantajı veya sürüşe etkisi var mıdır?
    tavsiye eder misiniz?

Motosikleti
    arkadaşlar benim adım ömer. aranıza yeni katıldım.ybr 125 dününüyorum nasip olursa.kullanıcılara bir kaç sorum var

1) uzun ön siperlik kullanan var mı.kullanıma nasıl etkileri olutor olumlu veya olumsuz.
    2) top case olarak kaç litre tavsiye edersiniz? top case sürüşe nasıl etki ediyor?
    3) motor koruma demiri kaç kg oluyor?

herkese kazasız belasız sürüşler...

efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı anlamamki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2000 pesin 3000 << vade farksiz 9 taksite 2014 model ybr aldim
    Motor 15km dahaca rodajini nasil ve nelere dikkat ederek yapayim?
    Saygilar
    nerden aldınız hocam motorunuzu ? ben almaya kalkıstıgım da bu sekılde yapmadıklarını soylemıslerdı bende 2. el aldım bu yuzden

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı G.G adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bebeklerden bir tane almayı düşünüyorum.
    ilk motorum olacak, ehliyetim falan var ama vitesli tecrübem hiç yok. hem öğrenmek hemde sağa sola gitmek, yazları uzun turlara çıkmak istiyorum.
    gelelim soruma: boy 1,95 falan kiloda 95 problem yaşar mıyım acaba?
    dışardan nasıl gözüktüğüm önemli değil. ben keyif alacaksam problem yok. uzun boyun dezavantajı veya sürüşe etkisi var mıdır?
    tavsiye eder misiniz?
    Şimdiden hayırlı olsun.
    1.85 boylarında olup kullanan 3-4 arkadaşım var. Şimdiye kadar hiç şikayet etmediler. Sen de biraz daha uzunmuşsun ama 10 santimden bir şey olmaz herhalde.

Alıntı Ömer 61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim adım ömer. aranıza yeni katıldım.ybr 125 dününüyorum nasip olursa.kullanıcılara bir kaç sorum var

1) uzun ön siperlik kullanan var mı.kullanıma nasıl etkileri olutor olumlu veya olumsuz.
    2) top case olarak kaç litre tavsiye edersiniz? top case sürüşe nasıl etki ediyor?
    3) motor koruma demiri kaç kg oluyor?

herkese kazasız belasız sürüşler...
    Şimdiden hayırlı olsun.
    1) Siperlik camı çok fazla olmasa da rüzgarı engelliyor tabi ki. Bu yönden iyi.
    Kötü yanıysa; benim kullandığım tur camı, özellikle yüksek hızlarda zırıltı yapıyordu. Bağlandığı nokta en altta ve cam da ince ve uzun olduğundan sallanıyor biraz.
    2) Ne kadar büyük olursa, sürüşe o kadar etkisi olur. Ben 46 litre kullanıyorum. Kaskımı ve montumu çok rahat alıyor. Eğer geniş hacimli istersen 40 litrenin altında tavsiye etmem. Daha küçük olan çantalara sadece kask ve eldiven gibi ufak şeyler giriyor.
    3) Koruma demirine göre değişir. Tahmini 5 kilo falandır herhalde.
    Özel bir sebebi yoksa, koruma demirinin ağırlığını neden sordun? Bu kadar zamandır buralardayım, ilk defa böyle bir soru gördüm. Sebebini merak ettim. 😊

Motosikleti
    rs guven kardeş,yardımcı olduğun için teşekkür ederim.koruma demirini merak ettim çünkü top case + demir + artçı vs derken ağırlık oldukça yükseliyo.
    makine her ne kadar kendini kanıtlamış olsa da 10 beygir sonuçta.ama 5 kg falansa demir çok etkilemez herhalde.ben görüntüsünden dolayı daha ağır olur diye tahmin etmiştim bu nedenle merak ettim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

yamahanın siteside aksesuar bölümünde ybr için 39 litrelik bi top case var.onun duruşu nasıl olur bilmiyorum.ama 30 ve 32 likler çok kip duruyo ybr de.tabi 45 likler kadar iş görmüyo tabi.biraz estetik ve motorla uyumlu olması için 40 litrenin altında olmalı gibi geliyo bana..

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    @Ömer;
    Koruma demiri içi boş bir boru zaten. Çok ağır bir şey olamaz.
    Shad Sh40 çanta tavsiye ederim. Hem çok kaba değil, hem çok şık.

Motosikleti
    evet güven aynı dediğin gibi,shad 40 çok şıkmış,kabada durmuyo motorda..önerin için teşekkürler.
    bazı modellerde çantanın üst tarafında bi aparat gibi bişeyde var.ilk defa görüyorum.ek bişey koymak için herhalde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

guven top caseler virajlarda falan sürüşü nasıl etkiler.bide yanlara koyulan çantalar var heybe diye geçiyo.bunlar hakkındaki fikrin nedir?

cıbırcıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125Esd
    Arkadaşlar artık bende bi ybr 125esd kullanicisiyim mavi renk motorun jantlari boyaticam mavi renk motora ne renk boyattirayim jantları ne renk yakışır karar veremedim beyaz dusunuyorum açıkçası fikirlerinizi bekliyorum arkadaslar

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Eyvallah abi, ben de alıyim en yakın zamanda

Bi de ben topcase kullanmıyorum hem kötü duruyo hem de ses yapıyo diye, öğrenciyim bi de, kitap, spora gitme falan için daha büyük bir şeyler olsa daha hoş olur giysi gibi şeyler koymak falan. Ben normal hayatta da yandan asmalı spor çantası kullanıyorum her şeyi alıyo diye, bakındım motor için de varmış öyle çantalar. MEsela;
    http://www.motosikletim.com.tr/hein-gericke-rollsack-ca-75-lt-kuplu-sosis
    SAbitlemesi pratik mi acaba ve nasıl durur merak ediyorum, var mı kullanan bu tarz bi şey?

Firma ismini vermim hocam pm den yazarim
    Ama ikinci eline 4000 ve ustu vericeksen kesinlikle sifir al derim ben oyle yaptim koruma demiri ve kaskta hediye en uygun burasi yapti .ben tum illerdeki bayiyi aradim en uygunu burasi cedex t10 bide bu cantayi aldim super oldu.http://www.hepsiburada.com/m/cedex-t...-p-OTTEXT10-SI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler