Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ilker86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 orjinal 12000 km
    Km çok az Şimdi motor uzun süre yatmışsa bazen böyle performans kayıpları olabiliyor. Ben 4 ay kullanmadım mesela ybryi. 90'ı geçmiyordu. Sonra biraz yol yaptıkça açıldı,kendine geldi.
    Yağı,buji,hava filtresi,karbüratör hava ayarı,subap ayarı vb bakımlar önemli,hızı etkiler.
    Debriyaj balatalarının durumu,lastik basınçları,sürücünün kilosu hep önemli.
    O motorun stabil 100 km/h ile gitmesi,yol durumuna göre 110-115'e kadar çıkması lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ybr 125
    Motoru calıstırınca Egzoz patlatıyor ısındıktan sonra biraz kesiliyr buji hava filtresi ve yağ iyi durumda

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2014 model ybr kullanıyorum, alalı 1 sene oldu, 11.600km'de. Rodajını kitapçığa uygun olarak harfi
    harfine yaptım. 2.500-3000kmde mutlaka yağını yamalube-castrol-repsol-eni tam sentetik yağlarla değiştirdim. Bakımlarını hiç aksatmadım fakat şehirler arası yollara gittiğimde motoru genelde tam gaza yakın ve tam gaz kullandım.Fakat redline görmeden. Hız istediğim zaman yalnız 4. vitesde 10.000 devire kadar çıkarım
    Sağlamlığı ile ün salmış ybr beni şaşırttı, çarşamba günü 50gidiş 50 dönüş 110km yol yaptım(10km de şehir içi) yine tam gaz(şehir içi efendi efendi), 110-120 civarı hızlarla.Eve vardığımda motor rölantide çalışırken bi hırıltı geliyordu, gaz açtığım zaman bu hırıltı 4.500 devire kadar var üst devirlerde kesiliyordu,
    Servise götürdüm, usta çok iyi ustadır, sesi dinlediği zaman grank, biyel kolu falan diye tahmin etti, motoru komple söktü balansör dişlileri, biyel kolu, biyel kolu rulmanı biyel kolu pimi, grank rulmanları, balansör rulmanları değişecek,
    orinal parçalarıyla değiştireceğiz, sağlam dediğim motor, toz kondurmadığım motor gazladık diye eşek yüküyle masraf çıkardı.
    Servis kullanıcı hatası diyor, bu motorla bukadar gazlarsan böyle olur diyor. Ybrnin daha 11.600kmde böyle masraf çıkarması "çin malı motor mu bu ulan ne çabuk bozuldu" dedirtti bana. Acaba tvs apache mi alsaydım zamanında diye de düşündürdü.

mstfatmca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3-4 yıldır takipteyim motosiklet.net i yazmak nasip olmadı ama, kısmet bugüneymiş. Yaklaşık 4-5 aydır 2012 model ybr kullanıyorum.
    bugün eve geldiğimde motoru sehpaya alırken bişey farkettim. egzozun ortaya sehpaya yakın olan kısmındaki bi gider borusu gibi bişeyden çiğ benzin gibi bi sıvının damladığını gördüm. Bu nedir abiler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

tam olarak burda

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı mstfatmca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 yıldır takipteyim motosiklet.net i yazmak nasip olmadı ama, kısmet bugüneymiş. Yaklaşık 4-5 aydır 2012 model ybr kullanıyorum.
    bugün eve geldiğimde motoru sehpaya alırken bişey farkettim. egzozun ortaya sehpaya yakın olan kısmındaki bi gider borusu gibi bişeyden çiğ benzin gibi bi sıvının damladığını gördüm. Bu nedir abiler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

http://imageshack.com/a/img911/2335/bG2D06.jpg
    tam olarak burda
    tahliye borusu olabilir karbüratördenmi geliyor ?

Tam olarak bilmiyorum ama serum borusu gibi bisey demin tekrar baktim normalde akitmiyo ama motoru egince damliyo

YaRaSa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 model ybr kullanıyorum, alalı 1 sene oldu, 11.600km'de. Rodajını kitapçığa uygun olarak harfi
    harfine yaptım. 2.500-3000kmde mutlaka yağını yamalube-castrol-repsol-eni tam sentetik yağlarla değiştirdim. Bakımlarını hiç aksatmadım fakat şehirler arası yollara gittiğimde motoru genelde tam gaza yakın ve tam gaz kullandım.Fakat redline görmeden. Hız istediğim zaman yalnız 4. vitesde 10.000 devire kadar çıkarım
    Sağlamlığı ile ün salmış ybr beni şaşırttı, çarşamba günü 50gidiş 50 dönüş 110km yol yaptım(10km de şehir içi) yine tam gaz(şehir içi efendi efendi), 110-120 civarı hızlarla.Eve vardığımda motor rölantide çalışırken bi hırıltı geliyordu, gaz açtığım zaman bu hırıltı 4.500 devire kadar var üst devirlerde kesiliyordu,
    Servise götürdüm, usta çok iyi ustadır, sesi dinlediği zaman grank, biyel kolu falan diye tahmin etti, motoru komple söktü balansör dişlileri, biyel kolu, biyel kolu rulmanı biyel kolu pimi, grank rulmanları, balansör rulmanları değişecek,
    orinal parçalarıyla değiştireceğiz, sağlam dediğim motor, toz kondurmadığım motor gazladık diye eşek yüküyle masraf çıkardı.
    Servis kullanıcı hatası diyor, bu motorla bukadar gazlarsan böyle olur diyor. Ybrnin daha 11.600kmde böyle masraf çıkarması "çin malı motor mu bu ulan ne çabuk bozuldu" dedirtti bana. Acaba tvs apache mi alsaydım zamanında diye de düşündürdü.
    kardesım gecmıs olsun oncelıkle. benım motorda gecen sene 2014 model sıfır olarak aldım. yaptırmadıgım bakım kalmadı suan 7500 km de. son bakım yaptırdıgımdan sonra motor acayıp yakmaya basladı. bır turlu akıl sır erdıremıyorum bakımdan sonra bole olmasını. 40 tl lık benzınle yaklasık 8,90 lt falan oluyor 300 km zor gıdıyor. hıcte zorlamıyorum motoru. bakım yaptırdıgımy ere goturecegım ama usta hıcbırseyde usta degıl gıbı . havalar bırazdaha guzellessınde bakıcam sagına soluna netten arastırdıgım kadarıyla artık. bende anlıcagın ybr den sogumaya basladım . . .

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

Alıntı mstfatmca adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://imageshack.com/a/img911/2335/bG2D06.jpg
    tam olarak burda
    hajı orası nem atan yer olması lazım bence

efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    arkadaslar f1 cakar almıstım ben 1 haftadır baglattırmaya yer arıyorum ıstanbulda motorcular elektırık aksama gırmeyız dıyor elektrkcılere gıt dıyorlar oto elektrıcılere gıdıyorum motor tamırı yapanlara gıt dıyorlar moto tamırcısıne gıdıyorum tekrar en basa donduruyorlar beni sımdı ben seleyı cıkartsam frenden gelen kabloyu kesıp çakarın kablolarını baglayıp elektırık bantıyla baglasam ve cakarı montelesem elektırık aksamında bır sıkıntı olur mu acaba ? ( frenden gelen kablo 3 tane cakarın kablosu da 3 tane hangısının hangısıne baglancagında bı fark var mı acaba ? )

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün rüzgarlı havada biraz hızı test edip,ölçeyim dedim ne gidiyor,ne gitmiyor diye.
    Hava çok rüzgarlıydı,motorda uzun süre yattığı için bakımsız.
    Bu yüzden 100 km/h'dan sonra biraz tıkandı.
    İbre 105-110 arası bir konumdayken,gps verisinin sonucu şu şekilde.
    http://i.hizliresim.com/pROdLq.png

Kısacası göstergede minimum hata payı var. Bu çok önemli bir detay.

Geçen 150cc'lik bir commuterda yine biraz gaza yüklendim,dijital ibrede yazanla gps arasında %10'a yakın sapma vardı. Bu açıdan ybr gerçekten iyi iş çıkarıyor.
    hocam bu programın ısmı ne acaba ?

Reis damladigi yere elimi sürdüm kokladim bi benzin kokuyo

Motosikleti
    Ninja 250R + YBR125Esd
    20 gündür YBR kullanıyorum. 3 litrenin üzerinde yaktı. Ben hep yüksek hızlarda kullandım. Ancak tam depo ile 350 km falan gidebildim. Yalnız bu şehirlerarası ve hep 90'larda gittiğim bir sürüş sonrası idi.

bir hata var mıdır?

icono - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar sizce ne zaman cikar 2015 modeli bekliyorum hala gelmedi bayilere ve ne degisiklik var bilgisi olan var mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:40 ----------

http://www.ysp-members.com/lineup/foreign/ybr125/ bu siteyi buldum enjeksiyonlu diyor acaba doğrumudur ve tip değişmiş gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:26 ----------

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bizde bugün kısa bir gezi yapalım dedik 130 km yol yapmışız
    Konya ili içerisinde dağ tepe gezdik, bugünde ybr kendi rekorunu kırdı Beyşehir yolundan gelirken geçen cbf le denediğim yerde boxer 150 ile denedim başaşağı meyilli rüzgarlı yolda 136 kmyi gördüm daha kesiciye girmemişti ama o yolda ybr bir çoşuyor anlamadım
    beni satma diye mesaj veriyor sanırım

efeadem ve COMTAN bunu beğendiler.

maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Sepetcioglu orjinal disli takimini kullaniyorsan yaniliyorsun 135 de 10.500 devirde kesiciye girer )

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeş... Peki bu hiriltiyi ilk servise mi goturup dinlettin? Yoksa ustana mi?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ybr ye karsı guvenım azalmaya basladı artık . gecen sene 0 aldıgım motorumun akusu oldu gıbı. motor ılk olarak calıstıgında sorun yok fakat ılk olarak calısmassa ıkınce defaya aku yetmıyor. akunun garantısı varmıdır acaba arkadaslar

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı YaRaSa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ye karsı guvenım azalmaya basladı artık . gecen sene 0 aldıgım motorumun akusu oldu gıbı. motor ılk olarak calıstıgında sorun yok fakat ılk olarak calısmassa ıkınce defaya aku yetmıyor. akunun garantısı varmıdır acaba arkadaslar
    Akü suyunu kontrol et, eksikse saf su ile olması gereken çizgiye kadar ilave et. Ya eksik konmuştur yada Sıcaklık vs nedenlerle akü suyu kaynar ve tahliye hortumundan dışarı atılır. Benimde akü dediğin gibi zayıftı ilave ettikten sonra şarj tuttu ve şuan canavar gibi.(MAŞALLAH)
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü suyunu kontrol et, eksikse saf su ile olması gereken çizgiye kadar ilave et. Ya eksik konmuştur yada Sıcaklık vs nedenlerle akü suyu kaynar ve tahliye hortumundan dışarı atılır. Benimde akü dediğin gibi zayıftı ilave ettikten sonra şarj tuttu ve şuan canavar gibi.(MAŞALLAH)
    cevabınız ıcın tsekkurler ılk fırsatta kontrol edıcem :D

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    arkadaşlar merhaba hafta sonunu boş geçirmedim sezon öncesi bakım yaptım.kısaca yapılanlar.
    1.motor 15000km de subap ayarlarını kontrol ettim sapma yok standart dahilinde aynen geriye kapattım.
    2.zincir dişli seti mazotla temizlendi yağlandı.
    3.yağı değişti.
    4.buji ve hava filitresi kontrol edildi.
    5.eksoz görünmeyen kısımlarda solma ve renk atması vardı boyandı
    6.aküden çakmak soketi için bağlantı yapıldı.
    motorun aküsü orjinal 2011 model sadece bu sene zayıfladı saf su ilavesi yaptım iki ay yatmasına rağmen canavar gibi maşallah birazda resim paylaşalım

Sepetçioğlu bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı maxim4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sepetcioglu orjinal disli takimini kullaniyorsan yaniliyorsun 135 de 10.500 devirde kesiciye girer )

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Geçmiş olsun kardeş... Peki bu hiriltiyi ilk servise mi goturup dinlettin? Yoksa ustana mi?
    15 dişli kullanıyorum
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba hafta sonunu boş geçirmedim sezon öncesi bakım yaptım.kısaca yapılanlar.
    1.motor 15000km de subap ayarlarını kontrol ettim sapma yok standart dahilinde aynen geriye kapattım.
    2.zincir dişli seti mazotla temizlendi yağlandı.
    3.yağı değişti.
    4.buji ve hava filitresi kontrol edildi.
    5.eksoz görünmeyen kısımlarda solma ve renk atması vardı boyandı
    6.aküden çakmak soketi için bağlantı yapıldı.
    motorun aküsü orjinal 2011 model sadece bu sene zayıfladı saf su ilavesi yaptım iki ay yatmasına rağmen canavar gibi maşallah birazda resim paylaşalım
    vay kardesım masallah canavar gıbı gozukuyor. cok ıyı bakım yapmıssın ellerıne saglık. ıyı gunlerde kullan kazasız belasız. bıde akuye nasıl su ekledın acaba ben hıc bılmıorumda ?

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı YaRaSa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay kardesım masallah canavar gıbı gozukuyor. cok ıyı bakım yapmıssın ellerıne saglık. ıyı gunlerde kullan kazasız belasız. bıde akuye nasıl su ekledın acaba ben hıc bılmıorumda ?
    eyvallah cümlemize kazasız belasız.aküyü motordan çıkar,düzbir zeminde su seviyesine bak eksik olan göze enjektörle seviye çizgisine kadar saf su bas.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler