Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250 R olmasa YBRnın yanında YBR yi satıpta YZF R 25 alacam da 2 supersportu napam.
    Yani cbr nin yanında olmaz tabi, sen ikisini de sat al bi R25

Bende bugün kredi işini filan hallettim, ybryi okutayım duke 200 patlatıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi kendine düzeldi.Umarım tekrarlamaz.

4. kademede olduğu sanarak kullanıyormuşum.Nası olduysa 2. kademeye kendi kendine bişekilde gelmiş.4'e aldım tekrar ve 150km sonra kontrol ettim.Sabit duruyordu,bu arada da biraz fark etti daha önceki gibi vurmamaya başladı.Şimdilik memnunum.
    Soketinin dibinden temassızlık yapar önemli bir şey değil, kafayı sök yerine iyi oturttur.

Amötisörlerle ilgili ben sorun yaşamadım hiç, yalnızken 1 veya 2 de artçı aldığımda en serte alıp kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa arkadaşlar kızımı artık 250 cc ye geçme vakti geldiginden dolayı üzülerekde olsa satıyorum yoluma yine
    Yamaha ile devam edecegim ve tabikide (R25) işllh kısa zamanda satarımda yeni sezona yeni motorumla girerim keyifli forumlar.
    http://<a href="http://hizliresim.co...ZO.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...X4.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...BN.jpg</a></a>
    Motorun çok temizmiş, iyi bakmışsın maşallah
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bugün rüzgarlı havada biraz hızı test edip,ölçeyim dedim ne gidiyor,ne gitmiyor diye.
    Hava çok rüzgarlıydı,motorda uzun süre yattığı için bakımsız.
    Bu yüzden 100 km/h'dan sonra biraz tıkandı.
    İbre 105-110 arası bir konumdayken,gps verisinin sonucu şu şekilde.

Kısacası göstergede minimum hata payı var. Bu çok önemli bir detay.

Geçen 150cc'lik bir commuterda yine biraz gaza yüklendim,dijital ibrede yazanla gps arasında %10'a yakın sapma vardı. Bu açıdan ybr gerçekten iyi iş çıkarıyor.
    28indensonra bunu beğendi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Ybrnin amortisörleri bence berbat. Arkada biri var yumuşak ayarda çukurlarda vuruyor alttan. Bende en serte altım patlar diye.

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün rüzgarlı havada biraz hızı test edip,ölçeyim dedim ne gidiyor,ne gitmiyor diye.
    http://i.hizliresim.com/pROdLq.png

Geçen 150cc'lik bir commuterda yine biraz gaza yüklendim,dijital ibrede yazanla gps arasında %10'a yakın sapma vardı. Bu açıdan ybr gerçekten iyi iş çıkarıyor.
    Proğramın Aynısını arkadaşımın motosikletinde artçı olarak ben test ettim. ibre 85 gösterirken gps'de 73-74 gösterince sildim yanlış ölçüyor gibi geldi ama bilmiyorum bizde yada telefonda da bir sorun olabilir

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybrnin amortisörleri bence berbat. Arkada biri var yumuşak ayarda çukurlarda vuruyor alttan. Bende en serte altım patlar diye.
    Sert ayarda biraz düzeliyor gibi oluyor.Fakat nerde kaldı yumuşak amortisörle yağ gibi sürmek.İşte konfordan fedakarlı var

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Önceki motosikletiniz tvs apache sanırım. Tvs'nin daha sert,ondan bir alışamama söz konusu olabilir.
    Şu aşağıdaki iki videoda arazi sürüşü yapmıştık. Patlasa burda kesinlikle patlardı. Sıkıntı olacak bir durum yok bence.

Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Proğramın Aynısını arkadaşımın motosikletinde artçı olarak ben test ettim. ibre 85 gösterirken gps'de 73-74 gösterince sildim yanlış ölçüyor gibi geldi ama bilmiyorum bizde yada telefonda da bir sorun olabilir
    Otomobil ile ölçünçe 10 km kadar fark çıkıyor söylediğiniz gibi. Benim ybr 2006 model,belki eski kasalarda sapma pek yoktur.Ondan net birşey diyemiyorum. Tabi gps ölçümü %100 doğrudur da dememek lazım. Birazcık muamma söz konusu

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa arkadaşlar kızımı artık 250 cc ye geçme vakti geldiginden dolayı üzülerekde olsa satıyorum yoluma yine
    Yamaha ile devam edecegim ve tabikide (R25) işllh kısa zamanda satarımda yeni sezona yeni motorumla girerim keyifli forumlar.
    http://<a href="http://hizliresim.co...ZO.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...X4.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...BN.jpg</a></a>
    İmkanınız varsa satmayın bence. Bu temizlikte bir ybr 5-10 sene sonra şahane bir klasik olur. Maşallah.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    arkadaşlar selamlar
    Bugün motosikletin 1000 km bakımı için servise gittim yağı değişti fren teli gaz teli yağlandı filtrelere hava tutuldu fakat motosiklette titreme söz konusu canımı baya sıktı bu durum sebebi koyulan yamahanın orjinal yağı olabilir mi ayrıca gaz ayarı çok gevşedi yumuşadı boşluk oluştu ne biliyim ilk bakımı yaptığıma pişman oldum bu titremeye neden yağ olabilir mi kısacası

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Gaz teli yağlandığı için bi süre sonra salınım yapar. Titreme nasıl, kalkışta mı normal 5k devirdede titriyor mu?

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz teli yağlandığı için bi süre sonra salınım yapar. Titreme nasıl, kalkışta mı normal 5k devirdede titriyor mu?
    hocam 5 bin devirde ve sonrasında gaz kolundan motorun geneline bariz bir artış var titreşimde

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı 28indensonra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 5 bin devirde ve sonrasında gaz kolundan motorun geneline bariz bir artış var titreşimde
    Rodajda hep 5000 devir civarı kullandıysanız,rodajdan sonra yüksek devirler titreşimli gelmiş olabilir mi?

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Rodajda hep 5000 devir civarı kullandıysanız,rodajdan sonra yüksek devirler titreşimli gelmiş olabilir mi?
    yok hocam motosikletin kimliği değişti anlamadım ellerim uyuştu gaz kolu yağlanmadan dolayı aşırı yumuşadı bunların titremeye neden olacağını sanmıyorum ben motosiklete konan yağdan kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım((yamalube)) sesi de değişti bambaşka bir motosiklet oldu canımı sıktı çok yarın tekrar gidicem servise gerçi onlara göre değişen bişi yokmuş

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

yok hocam motosikletin kimliği değişti anlamadım ellerim uyuştu gaz kolu yağlanmadan dolayı aşırı yumuşadı bunların titremeye neden olacağını sanmıyorum ben motosiklete konan yağdan kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım((yamalube)) sesi de değişti bambaşka bir motosiklet oldu canımı sıktı çok yarın tekrar gidicem servise gerçi onlara göre değişen bişi yokmuş
    Bir fikrim yok malesef,inşallah sıkıntılı birşey yoktur.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Orjinal demire çanta takan varmı ? Maxem 45 ltre çantam var taşımaz diye takmıyorum sizce kırılırmı ?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    http://i.hizliresim.com/pROdLq.png

Hız testi deyince hafta sonu arkadaşlarla gezintiye çıktık, hep merak ediyordum cbf150 ile arasında ne kadar fark var diye, kurye bri arkdaş yeni almış 7000 kmdeydi, hafif baş aşağı bir yolda rüzgar arkamızdan esiyordu, önümden bastı gidiyordu peşinen ben bastım, sonra ben yetiştim sonra yanından geçtim gittim, hızım ise 125 km civarlarındaydı, aramızdaki hız farkı 3-4 km civarlarındadır sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Orjinal demire çanta takan varmı ? Maxem 45 ltre çantam var taşımaz diye takmıyorum sizce kırılırmı ?
    Ben kullanıyorum, 36 lt çantam var ama uzun yola filan çıktığımda kullanıyorum ama çok ağır tıka basa doldurmadım hiç ama çeker diye tahmin ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

arkadaşlar selamlar
    Bugün motosikletin 1000 km bakımı için servise gittim yağı değişti fren teli gaz teli yağlandı filtrelere hava tutuldu fakat motosiklette titreme söz konusu canımı baya sıktı bu durum sebebi koyulan yamahanın orjinal yağı olabilir mi ayrıca gaz ayarı çok gevşedi yumuşadı boşluk oluştu ne biliyim ilk bakımı yaptığıma pişman oldum bu titremeye neden yağ olabilir mi kısacası
    Bende iki defa yamalube kullandım bir sıkıntı yaşamadım hatta bir seferinde gulf bile kullandım, yağdan vites geçişleri kemikleşme yapabilir ama titreme yapar mı pek zannetmiyorum.
    Ben iki defa gittim servise daha sonra gitme gereği duymadım, çünkü servisin yaptığı bakımdan daha iyisini kendim yapıyorum, istediğim yağı da koyuyorum. Zaten bu zamana kadar garantiden bir değişim yapanda duymamıştım, serviste uzaktı biraz gitmedim bıraktım.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    ybr 125
    Arkadaslar bugün motoru ayak marsıyla calıstırayım dedim cok yumusak motor zotlasan 90 ı zor görüyor acaba kompresyon mu düsük ayak marsının yumusak olması kompresyon düsük olduğu anlamına mı geliyor

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ilker86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bugün motoru ayak marsıyla calıstırayım dedim cok yumusak motor zotlasan 90 ı zor görüyor acaba kompresyon mu düsük ayak marsının yumusak olması kompresyon düsük olduğu anlamına mı geliyor
    Ayak marşı yumuşak zaten ybrde. Sürüşteki kompresyon nasıl?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız testi deyince hafta sonu arkadaşlarla gezintiye çıktık, hep merak ediyordum cbf150 ile arasında ne kadar fark var diye, kurye bri arkdaş yeni almış 7000 kmdeydi, hafif baş aşağı bir yolda rüzgar arkamızdan esiyordu, önümden bastı gidiyordu peşinen ben bastım, sonra ben yetiştim sonra yanından geçtim gittim, hızım ise 125 km civarlarındaydı, aramızdaki hız farkı 3-4 km civarlarındadır sanırım.
    Ybr'nin hafifliği bu durumda çok işe yarıyor. Cbf daha güçlü bir motor bloğuna sahip olmasına rağmen aradaki yaklaşık 20 kg bu açığı kapatıyor.

İki üç beygir daha güçlü,daha torklu olsa şu ybr tadından yenmez

icono - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar ,

Bende bir YBR 125 sahibi olma yolundayım bugün bayi ile görüştüm 5000 tl fiyat aldım plaka vs 5.500 ü buluyormuş. Honda cbf 150 ile arasında gidip geliyorum bana tavsiyesi olan var mı kırmızı düşünüyorum

Motosikleti
    ybr 125
    Sürüste motor frenlemesi iyi gibi ama motor zar zor 90 a geliyor güc kaybı var motor da

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı icono adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ,

Bende bir YBR 125 sahibi olma yolundayım bugün bayi ile görüştüm 5000 tl fiyat aldım plaka vs 5.500 ü buluyormuş. Honda cbf 150 ile arasında gidip geliyorum bana tavsiyesi olan var mı kırmızı düşünüyorum
    Merhaba;
    Her iki motosiklette kendine has,güzel özelliklere sahip. Burada insiyatif sizde
    Ancak yardımcı olması açısından şu konular işinize yarabilir diye umuyorum.
    Yamaha Ybr 125, 2006 & 2013 Modelleri Test-İnceleme
    Honda Cbf 150 Test-İnceleme
    Yamaha Ybr 125,Honda Cbf 150,Tvs Apache 150 Karşılaştırma

Alıntı ilker86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürüste motor frenlemesi iyi gibi ama motor zar zor 90 a geliyor güc kaybı var motor da
    Hızı etkileyen faktörler çeşitli. Şimdi hem hüç kaybı,hemde kompresyon azalmasından bahsetmişsiniz. Motorun km'si ne kadar?

Motosikleti
    ybr 125
    2005 orjinal 12000 km

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler