Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlıktaki son 150 sayfayı okudum,
    Genel anlamda çalıştırmada sorunlu gibi motor,
    Bazılarında vites geçişlerinde sıkıntı olduğunu okudum,
    Bazılarında gazda tekleme sıkıntısı var,
    Enjeksiyonlu modeli geldi söylentileri olmuş ama 2015 de karbüratörlü heralde,
    *Çalıştırmada aslında sıkıntısı olan bir motor değil. Şöyle izah edeyim size.
    *Jikle neden var? Motor sogukken çalıstırmada sıkıntı olmaması ıcın.
    *Jikleyi Orta konuma alıp motosikleti 2-5 dakıka aralığında çalıstırıp motoru ısıttıktan sonra Jikleyi eski konumuna getirin. Sorunsuz Rölanti ayarında çalışacaktır.
    *CBR 250 R de kullanıyorum. Motosikleti ilk çalıştırdığımda yaklaşık olarak 2-5 dakıka arası 2500 rmpde çalısıyor.(Otomatik Jikle olmasından kaynaklı)
    *Vites geçişleri bence harıka bi motosiklet. Kullandığınız yağ önemli.. Castrol Power 4t 1 10/40 kullanıyordum. Gayet güzeldi. İpone 10/40 koydum şu andada maşallah yağ gibi kayıyor motosiklet. Şıkır Şıkır geçiyor viteslere.
    *Gazda tekleme demıssınız. Motor cok iyi ısınmadan gazlarsanız gaz yememe sorunu var evet. Ayrıca 10.000 kmdeyim. uzun yolda 1 kez tekleme yapar gibi oldu. bujı kablosunu cıkarttım. bujiyi cıkarttım. zımparalayıp taktım. sorun yapmadı 1 daha. Ayrıca Hava filtresinede bakmakta yarar var kı bende baktım.
    oenaj ve nemesis-83 bunu beğendiler.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Arkadaşlar ybr icin nereden orjinal parça tedarik edebiliriz? (Servise kucak olmadan)

efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    arkadaslar merhaba yenı kullanıcıyım da motorum sıyah kıyafetlerım de koyu renk de bu yuzden hava karardıgı zaman araclar tarafından gozukmedıgımı dusunuyorum ve bı cekınce korku oluyor ıster ıstemez ıcım de. bunun ıcın cozum yolları nelerdır yelek ve cakar taktırmanın avantajı olur mu veya baska onerısı olan var mı acaba

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Tabiki olur arkadasim.Reflektor yelekler mevcut.Fiyatlarida uygun.Çakar olayi da mantikli, benim motorda vardi oto aksesuar satan bir magazadan alip takmistim, bunlari yap, ayrica kaskinin arkasina da fosforlu cikartmalardan tak.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı efeadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba yenı kullanıcıyım da motorum sıyah kıyafetlerım de koyu renk de bu yuzden hava karardıgı zaman araclar tarafından gozukmedıgımı dusunuyorum ve bı cekınce korku oluyor ıster ıstemez ıcım de. bunun ıcın cozum yolları nelerdır yelek ve cakar taktırmanın avantajı olur mu veya baska onerısı olan var mı acaba

Çözüm budur. Bunun 100-150 lira olanları da var ama para tuzağından başka birşey değil benim gözümde.

Gece,gündüz müthiş işe yarar. Kaskınız beyaz olursa herkes yol veriyor polis zannedip

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlıktaki son 150 sayfayı okudum,
    Genel anlamda çalıştırmada sorunlu gibi motor,
    Bazılarında vites geçişlerinde sıkıntı olduğunu okudum,
    Bazılarında gazda tekleme sıkıntısı var,
    Enjeksiyonlu modeli geldi söylentileri olmuş ama 2015 de karbüratörlü heralde,
    Çalışmada sorunlu değil aslında. Ben bu kış hep yatırdım motosikleti. 2-3 haftada bir kendine gelsin diye ara ara çok az km'ler sürdüm.Benim motor mesela bu kadar yatmanın ardından kendine zor geliyordu

Şimdi sabah çalıştırmanın basit bir formülü var.
    Jikle açılır,marşa basarken 3000-4000 devire gelecek kadar hafif gaz verilir.
    Motor jiklede ısınır. 10 derecenin altında bu ısınma 1-2 dakika sürer. Bu esnada gaz yemede problem olabilir.

Vites geçişlerindeki sorunun temel nedeni ayarsız debriyaj manetidir. Ufacık bir ayarla sorun geçer.
    En kötü yağı koysanız bile ybrnin vites geçişleri pamuk gibi olmalı,değilse mekanik bir ayarsızlık söz konusudur.

2015 model hakkında net bilgim yok ama aradaki farka değmez bence.
    oenaj bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 YBR 125
    Sabah soğuk çalıştırmalar da kullandığım en kolay yöntem sokak tarzı gaz vermek. Motor yiyene kadar sık sık seri şekilde gaz veriyorum . Böylece motor gaza bayılmadan ısınıyor ve tekleme yapmadan yola devam diyor.

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı neonxxl1001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah soğuk çalıştırmalar da kullandığım en kolay yöntem sokak tarzı gaz vermek. Motor yiyene kadar sık sık seri şekilde gaz veriyorum . Böylece motor gaza bayılmadan ısınıyor ve tekleme yapmadan yola devam diyor.
    Servis kitapçığında soğuk motoru gaz vererek çalıştırılmaması gerektiği, ilk çalıştırmada jikle kullanılması gibi satırlar okumuştum.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis kitapçığında soğuk motoru gaz vererek çalıştırılmaması gerektiği, ilk çalıştırmada jikle kullanılması gibi satırlar okumuştum.
    Jikleyi aç. marşa bas hafif gaz ver. 3-4 bin devirde 3-5 dakka ısınsın dursun sonra jikleyi indir. Fıtı fıtı yola devam et
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    pulsar 200ns
    arkadaşlar merhaba 2012 ybr 15000 km de motorum ıhtıyactan dolayı satılıktır ılgılenen arkadaşlar donus yapabılırler 0555 876 08 29

Motosikleti
    ybr 125
    çakarlar ıcın yasak felan dıyorlar sagda solda okumustum ama bole bı problem olmaz degıl mı
    bır de bugun talıhsızce sol tarafa dustum suruklenmeden ve sol taraftan yag sızdı yere motoru kaldırıp baktıgım da ıse herhangı bı zedelenme vs bısı yoktu daha sonra da yag felan gormedım. dustugu anda neden bu sekılde yag kacırmıstır kı acaba ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

çakarlar ıcın yasak felan dıyorlar sagda solda okumustum ama bole bı problem olmaz degıl mı
    bır de bugun talıhsızce sol tarafa dustum suruklenmeden ve sol taraftan yag sızdı yere motoru kaldırıp baktıgım da ıse herhangı bı zedelenme vs bısı yoktu daha sonra da yag felan gormedım. dustugu anda neden bu sekılde yag kacırmıstır kı acaba ?
    Çakarlar sıkıntı olabilir,yasak diye biliyorum.

Zinciri aşırı yağladıysanız zincir yağı akmış olabilir,başka aklıma yağ akıtabilecek bir yer gelmedi.

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çakarlar sıkıntı olabilir,yasak diye biliyorum.

Zinciri aşırı yağladıysanız zincir yağı akmış olabilir,başka aklıma yağ akıtabilecek bir yer gelmedi.
    ama yanı asırı derece de akmıstı yağ umarım bı sıkıntı cıkmaz tesekkurler

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

ama yanı asırı derece de akmıstı yağ umarım bı sıkıntı cıkmaz tesekkurler
    Şimdi aklıma geldi

Sol tarafta yağ boşaltma vidası var,o gevşemiş olabilir mi?

Motosikleti
    ybr 125
    Şimdi aklıma geldi

Sol tarafta yağ boşaltma vidası var,o gevşemiş olabilir mi?
    evet orda bı vıda gormustum alt kısımda kalıyor baya altta kontrol ettım yag sankı ordan sızmıs gıbıydı ama sıldım bı bes on dakka sonra tekrar baktım yenıden akmamıstı yag. yarın vıdayı bıraz daha sıkmamın faydası olur sanırım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

evet orda bı vıda gormustum alt kısımda kalıyor baya altta kontrol ettım yag sankı ordan sızmıs gıbıydı ama sıldım bı bes on dakka sonra tekrar baktım yenıden akmamıstı yag. yarın vıdayı bıraz daha sıkmamın faydası olur sanırım
    Eğer motor bloğundaki keçelerde sızıntı vb bir durum yoksa aklıma ya zincir ya da o vida kısmı geliyor.

Bu arada mutlaka yağ seviyesine bakın,eğer eksikse yağ ilave etmeden sürmeyin.

Motosikleti
    ybr 125
    Eğer motor bloğundaki keçelerde sızıntı vb bir durum yoksa aklıma ya zincir ya da o vida kısmı geliyor.

Bu arada mutlaka yağ seviyesine bakın,eğer eksikse yağ ilave etmeden sürmeyin.
    Tamamdır teşekkurler yarın bı kontrol ederım

Motosikleti
    Ninja 250R + YBR125Esd
    Orijinal lastikleri Michelin ile değiştim. Fakat fabrika çıkışlı lastikler paket gibi elimde kaldı?
    Onları çöpe atmak dışında yapabileceğim bir seçenek var mı?
    Teşekkürler

neshea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBS125
    heyecanım büyük, bugün benim de bir ybr125im olacak, devir yaptıktan sonra 1 hafta kadar kullanamicam, eğitimden sonra sürücem. bu 1 hafta nasıl geçecek hiç bilmiyorum..

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Alıntı alpsarac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orijinal lastikleri Michelin ile değiştim. Fakat fabrika çıkışlı lastikler paket gibi elimde kaldı?
    Onları çöpe atmak dışında yapabileceğim bir seçenek var mı?
    Teşekkürler
    lastikler yeni mi? çıkanlar yani

Alıntı neshea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heyecanım büyük, bugün benim de bir ybr125im olacak, devir yaptıktan sonra 1 hafta kadar kullanamicam, eğitimden sonra sürücem. bu 1 hafta nasıl geçecek hiç bilmiyorum..
    2014 ekim ayında 0 yamaha ybr aldım. ehliyet yazılı sınavına 2 gün önce girdim. Anlayacağın 6 aydır motosiklet garajımızda duruyor 239 km'si 39 km ben yaptıysam 200 km'yi de arkadaşımla birlikte bindik.
    Ben napim haci ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler