Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı 28indensonra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrudur hocam yanlış anlamış olabilirim 28 yaşından sonra bu keyife başlayınca
    Sıkıntı yok hocam bende 29umda başladım
    28indensonra bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    selamun aleyküm arkadaşlar iyi akşamlar. Eski bi ybr 125 kullanıcısıyım. Başlangıç motorum ybr idi. Ybr nin bende çok özel bi yeri vardır neyse uzatmayayım elimde bir tane ybr 125 esd kullanım kitapçığı var isteyen varsa ücretsiz göndereceğim, değilse çöpe atacağım işime yaramıyor çünkü motoru satmıştım kitapçığı vermeyi unutmuşum. Birde elimde orjinal sol ayna var sağı çalınmıştı solunuda ben söktüm. serviste 75 tl ben 40 tl ye vereceğim ihtiyacı olan varsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

YBR 125 ESD KULLANIM KiTAPÇIĞI İSTEYEN VARSA MSJ ATSIN PAZARTESi ADRESiNE KARGOLAYAYIM.ÜCRET TALEP ETMİYORUM, ÇÖPE ATACAĞIMA İŞİNE YARAYAN BİRİNE GiTSİN..
    maxim4 bunu beğendi.

arkadaşlar bana mont ve kask önerisi lazım. Bütçem 600 TL yi geçmeyecek..

maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Alıntı yigit4516 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bana mont ve kask önerisi lazım. Bütçem 600 TL yi geçmeyecek..
    LS2 kask ve korumalı bir mont 400 TL yi geçmez...

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm arkadaşlar iyi akşamlar. Eski bi ybr 125 kullanıcısıyım. Başlangıç motorum ybr idi. Ybr nin bende çok özel bi yeri vardır neyse uzatmayayım elimde bir tane ybr 125 esd kullanım kitapçığı var isteyen varsa ücretsiz göndereceğim, değilse çöpe atacağım işime yaramıyor çünkü motoru satmıştım kitapçığı vermeyi unutmuşum. Birde elimde orjinal sol ayna var sağı çalınmıştı solunuda ben söktüm. serviste 75 tl ben 40 tl ye vereceğim ihtiyacı olan varsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

YBR 125 ESD KULLANIM KiTAPÇIĞI İSTEYEN VARSA MSJ ATSIN PAZARTESi ADRESiNE KARGOLAYAYIM.ÜCRET TALEP ETMİYORUM, ÇÖPE ATACAĞIMA İŞİNE YARAYAN BİRİNE GiTSİN..
    Kardeşim Atma Kitapcığı dursun vitrinde. Belki ilereide lazım olur.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    arkadaşlar LED STOP yok mu yeni ybr ler için??

Arkdaşlar Debriyaj çok erken kavrıyor.Bunu biraz daha ileride kavraması için ne yapmalıyım ? ortalarda mesela ? nereyi sıkmalıyım?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı maxim4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar LED STOP yok mu yeni ybr ler için??
    Riallide bir ara vardı ama stokta yok gösteriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Alıntı cagrii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar Debriyaj çok erken kavrıyor.Bunu biraz daha ileride kavraması için ne yapmalıyım ? ortalarda mesela ? nereyi sıkmalıyım?
    En kolayı debriyaj manetinin dibindeki vidayı gevşetmek, bir dene.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Şu sabah çalıştırmalardan nefret ediyorum bi türlü ısınmıyor jikle açıyorum yok rölantide çalışıyor çözemedim şu sorunu bi türlü

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Kardesim sana bir cozum yolu soyleyim.Gaz kelebeginin altina kredi karti koy 1 veya 2 tane.hic jikleyi acma.bas marsa tek marsta calissin isinsin.sonra al kartlarini koy cebine devam et...

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Kardesim sana bir cozum yolu soyleyim.Gaz kelebeginin altina kredi karti koy 1 veya 2 tane.hic jikleyi acma.bas marsa tek marsta calissin isinsin.sonra al kartlarini koy cebine devam et...
    nası bi yöntem bu bu yöntem gaz kolunu açmakla aynı yada rölanti vidasını yükseltmekle aynı hesap. Ayriyetten çok saçma ya apachede hiç böyle sorun yaşamıyodum jilşey
    15-20 sn tutup bırakıyodum saat gibi çalışıyodu

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Valla ben montu kaski takarken gaz kolunu tutmakla ugrasmiyorum.karti koyuyorum kafam rahat.enjeksyonlu makina gibi tek mats 2500 devir aciliyor:D rolanti ayarimi da bozmak istemiyorum.Bence guzel bir yontem)

Selam arkadaşlar
    ybr 125 esd kullanıcısıyım.Daha önceki mesajlarımda belirttim motorla az az yol yapmaya başladım.Rölanti devrinde 1.viteste 2-3 saniye durunca debriyaj çekili halde stop ediyordu motor.Bunun üzerine debriyaj ayar vidası ile oynadım başta sert yaptım sonra yumuşattım.Eski ayarına getirdim.Neyse olaya geleyim.Orta sehbaya aldığımda motor 1.viteste debriyaj çekili iken lastik dönüyor boşa getirince sorun yok lastik sabit. neden lastik dönüyor ? debriyaj ayarlarını yaptım sert yaptım aynı yumuşak yaptım aynı. bu arada motor 110 km civarlarında.

Rodaja pek uymuyorum arkadaşlar daha doğrusu uyamıyorum.Şehirlerarası yolda rodaja uymak istedim kamyonlardan pek fırsat olmadı hep sağda gidiyordum emniyet şeridine geçtim oylece gidebildim.onda da rodaja tam uyamadım 5.vites 5.500 devir civarlarındaydım.

Baya seri motor arkadaşlar . 10 beygir boyle ise daha fazlası nasıldır bilmiyorum.başlangıc için ideal pulsar alacaktım başlangıc motoru diye ybr aldım.herhalde uzunca bir süre de motor almam.

Bir de debriyaja bastıktan sonra sele altında "tık" sesi geliyor neden ?

Teşekkür ederim şimdiden .

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı cagrii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar
    ybr 125 esd kullanıcısıyım.Daha önceki mesajlarımda belirttim motorla az az yol yapmaya başladım.Rölanti devrinde 1.viteste 2-3 saniye durunca debriyaj çekili halde stop ediyordu motor.Bunun üzerine debriyaj ayar vidası ile oynadım başta sert yaptım sonra yumuşattım.Eski ayarına getirdim.Neyse olaya geleyim.Orta sehbaya aldığımda motor 1.viteste debriyaj çekili iken lastik dönüyor boşa getirince sorun yok lastik sabit. neden lastik dönüyor ? debriyaj ayarlarını yaptım sert yaptım aynı yumuşak yaptım aynı. bu arada motor 110 km civarlarında.

Rodaja pek uymuyorum arkadaşlar daha doğrusu uyamıyorum.Şehirlerarası yolda rodaja uymak istedim kamyonlardan pek fırsat olmadı hep sağda gidiyordum emniyet şeridine geçtim oylece gidebildim.onda da rodaja tam uyamadım 5.vites 5.500 devir civarlarındaydım.

Baya seri motor arkadaşlar . 10 beygir boyle ise daha fazlası nasıldır bilmiyorum.başlangıc için ideal pulsar alacaktım başlangıc motoru diye ybr aldım.herhalde uzunca bir süre de motor almam.

Bir de debriyaja bastıktan sonra sele altında "tık" sesi geliyor neden ?

Teşekkür ederim şimdiden .
    Debriyaja basınca lastik dönmesi bir sorun değil takma kafana, küçük bi dokunuşla durur o dönme.
    O tık sesini anlayamadım, neden yapsın ki? iyice tarif edersen belki bi çözüm buluruz.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlıktaki son 150 sayfayı okudum,
    Genel anlamda çalıştırmada sorunlu gibi motor,
    Bazılarında vites geçişlerinde sıkıntı olduğunu okudum,
    Bazılarında gazda tekleme sıkıntısı var,
    Enjeksiyonlu modeli geldi söylentileri olmuş ama 2015 de karbüratörlü heralde,

Motosikleti
    ybr 125 esd
    arkadaşlar bilene komik gelebilir yedek deponun benzinle dolması için ok yönünün yedek kısımda mı olması lazım yoksa normal durumda olmasına rağmen yedek depo dolar mı?

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Yok kardesim ne komik gelmesi..Ok yonu onemli degil.Depoyu doldurmaya basladiginda eger yedekten kullanmissan ilk orasi dolar, sonra normal deponuz.Aslinda tek depo var olay şu.iki musluk var gibi dusun, biri deponun en dibinde (yedek depo) , digeride onun 2 lt alduktan sonraki yukseldigi seviyede (normal). Normal bitince muslugu yedege cevirirsin ya iste o zaman ustteki hortum kapanir dipteki hortum yakit ceker..
    nemesis-83 bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Yok kardesim ne komik gelmesi..Ok yonu onemli degil.Depoyu doldurmaya basladiginda eger yedekten kullanmissan ilk orasi dolar, sonra normal deponuz.Aslinda tek depo var olay şu.iki musluk var gibi dusun, biri deponun en dibinde (yedek depo) , digeride onun 2 lt alduktan sonraki yukseldigi seviyede (normal). Normal bitince muslugu yedege cevirirsin ya iste o zaman ustteki hortum kapanir dipteki hortum yakit ceker..
    teşekkür ettim

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 2014 ile 2015 arasında herhangi bir fark var mı?
    4980 TL 2014 modeli,
    5480 TL de 2015 modeli,
    500 TL fark yaratacak model yılı dışında bir artısı var mı 2015 modelin?

benımde merak ettıgım bu 2014 ile 2015 arasında fark varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler