Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fehmizcan107 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Anastasia(2010 YAMAHA YBR 125 ESD);MONDIAL 151 RS
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzeler me22 kullanmıştım mükemmel bir lastikti pilot street yarısı bile olamaz, ama üretimi yok diye biliyorum me22 lerin
    ME22yi aramak lazım bulursak

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

ME22 tubeless değilmiş galiba ama,bilen var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Evet değil ama ben cbf 150 de kullandım hiç sorun olmadı me22 ler

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    İyi akşamlar,bende geçen hafta aranıza katılmış bulunmaktayım,başlık açmıştım zaten vee sonunda diye. konumuza gelirsek daha önce motorda aragaz verirken egzozdan bi titreme sesi geliyor,ustam katalizör ile alakalı olduğunu söylemişti,var mı daha önce böyle bir problem yaşayan ve çözüme kavuşturan?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hoş geldin
    Sayfada denk gelmedim hiç böyle bir olaya, sesin egsozun içinde geldiği kesin değil mi?
    Eğer içinden geliyorsa bilmiyorum kesip biçmeden yapılabilir mi?

Uğur AK ve Diğer YBR Uzmanlarının dikkatine!!
    Arkadaşlar ve abilerim iyi günler hepinizin tekeri düz bassın.
    9. Aydan bir 0 Km ybr sahibi oldum fakat ehliyetim olmadığı için şuan güncel km'si 212 motorumun.
    Motoru bir defasında çok hor kullandım depo kilidini açmadan sürekli marşa bastım ve motorumun arıza ışığı yanmaya başlamıştı.
    O günden beridir motosikletim ne zaman soğuk ve yeni çalıştırırken motorun arıza ışığı yanıyor. Ve alttan ilginç sesler çıkıyor sanki bir elektrik aksamında sorun varmış gibi. Ama ilginç tarafı şudur ki motosiklet soğukken ve ilk çalıştırmada yapıyor. Daha sonra hiçbir sorunsuz tek marşta çalışıyor ve elektrik sesi de gelmiyor. Yardımlarınızı ve içimi soğutmanızı bekliyorum Saygılarımla
    EYD.

Akü zayıflamıştır. İmkanınız varsa şöyle bi 25-30 km yol yapın,ara ara yüksek devirlere çıkın akü kendini şarj etsin.
    Ya da aküyü söküp şarj etme imkanın varsa o şekilde bir yol izleyebilirsiniz.

Şuan ikisine de imkanım yoktur. Fakat sadece aküyle ilgili ve ilerde bana sorun yaşatmayacaksa bu içimi rahatlatır

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar motor hakkında genel bir bilgi alabilir miyim?

Motosikleti
    ybr 125
    Bugün 2005 model motorumla hızı denemk amaclı hız yaptım motoru daha yeni aldım arkadan rüzgar vurduğu halde 95 te kaldı sonra rüzgara karsı döndüm bu seferde 70 te kaldı arka dişli 43 t normalmidir

Motosikleti
    Alıntı ilker86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 2005 model motorumla hızı denemk amaclı hız yaptım motoru daha yeni aldım arkadan rüzgar vurduğu halde 95 te kaldı sonra rüzgara karsı döndüm bu seferde 70 te kaldı arka dişli 43 t normalmidir
    Boyuna kilona yoluna duruşuna motorun durumuna bağlı ben en çok 120 gördüm 2010 ybr ile 70 kilo iken bayır aşağı arkadan rüzgar falan o da.fazla birşey beklememek lazım 80-100 arası gider ybr düz yol,biraz kilo varsa hızın normal ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor hakkında genel bir bilgi alabilir miyim?
    başlangıç için veya ufak tefek işe falan gidip gelmek için alabileceğin en iyi motordur.hızı makul,şehir içi için hızlanması iyi.uzun yol da gider ama seni yorar biraz,ben 550kmye kadar gördüm bir günde,sen dayanırsan o da dayanır.ayrıca çok tasarrufludur motorun durumuna ve senin kullanımına göre 100kmde 2,2lt ile 3,2 lt arası yakıt değişir kendi ölçümlerime göre.michelin lastikle tadından yenmez.zaten motosikleti iş olarak yapan kişilerin yani kuryelerin vazgeçemediği bir model olması herşeyi açıklar
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125
    Boyum 1.79 kilom 82 bana hızı normal gelmedi ybr 125 lerin orjinal arka dişlisi kactır benimkinde 43 takılı

Motosikleti
    Boyum 1.79 kilom 82 bana hızı normal gelmedi ybr 125 lerin orjinal arka dişlisi kactır benimkinde 43 takılı
    Ben 70 kiloyum 167yim rüzgarı daha az alıyorum doğal olarak benim de aynı koşullarda gidecegim 80 rüzgara karşı,105 arkadan rüzgarla.yani varsa bilee çok büyük bir kayıp yok ortada.dişlilr konusunda bilgi sahibi değilim maalesef.belki dediğin gibi dişlilerde birşeyler vardır ,belki de sadece bakımsızdır motorun

MT 17 ÇANAKKALE

Motosikleti
    ybr 125
    Bide su var motor rölantideyken gaz verince boğuluyomus gibi oluyo gaz verip bıraktığım zaman egzozdan hafiften patlama sesi geliyor motor 2005 model orjinal 11800 km de

Motosikleti
    Bide su var motor rölantideyken gaz verince boğuluyomus gibi oluyo gaz verip bıraktığım zaman egzozdan hafiften patlama sesi geliyor motor 2005 model orjinal 11800 km de
    aynısı bende de olmuştu bir ara baya kafa patlatmıştım,bujiden dolayıydı.ama tabii ki seninki farklı sebepten olabilir

MT 17 ÇANAKKALE

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bugün 2005 model motorumla hızı denemk amaclı hız yaptım motoru daha yeni aldım arkadan rüzgar vurduğu halde 95 te kaldı sonra rüzgara karsı döndüm bu seferde 70 te kaldı arka dişli 43 t normal midir?
    Dişli oranı ile alakası yok, ben ön dişliyi değiştirdim son hızı filan değişmedi, bende düz yolda 100-105 arası gidiyorum, şöyle söyleyeyim baş aşağı 120 gördüğüm yokuşu 90 km hızla çıkıyorum, son hız ise 131 gördüm 10 bin devir civarı idi, tahminim 15 dişli ile bile 135 i geçemez devir kesiciye girer.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişli oranı ile alakası yok, ben ön dişliyi değiştirdim son hızı filan değişmedi, bende düz yolda 100-105 arası gidiyorum, şöyle söyleyeyim baş aşağı 120 gördüğüm yokuşu 90 km hızla çıkıyorum, son hız ise 131 gördüm 10 bin devir civarı idi, tahminim 15 dişli ile bile 135 i geçemez devir kesiciye girer.
    Diğer konuda gördüm,senin ybr gerçekten çok hoş.Kaza bela görmesin inşallah.benimki 125te kesiciye giriyor bu arada

MT 17 ÇANAKKALE

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı fehmizcan107 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer konuda gördüm,senin ybr gerçekten çok hoş.Kaza bela görmesin inşallah.benimki 125te kesiciye giriyor bu arada
    Sağolasın
    Doğrudur, 14 dişli ile daha erken girer kesiciye. Ben genelde tek kişi kullandığım için 15 dişleden memnunum.
    Aklımdaydı ama bir türlü fırsatım olmadı. Orijinal dişli ve 15 dişli vites devir oranlarını, düz baş aşağı ve yokuşta fark var mı test edecektim olmadı.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    zaten ybrye 150 bacacağım mantığıyla binmek yanlış bence.iyi hızlanıyor seni şehir içinde riske atmıyor.zaten kaç kere buluyoruz motosikletle 130-140 basabileceğimiz güvenlikte yolları.adı üstünde yamaha brillant riding yani yamaha zekice/dahice sürüş,istediğin yere sıkıntısız masrafsız götürüyor işte

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Aynen katılıyorum.
    ybr ideal, z250sl almayı düşünüyorum ama ayrılamıyorum

Motosikleti
    ybr 125
    Bugün ilk işim bujiye bakıcam yine değişmezse karburatörü temizlettircem

Motosikleti
    Bugün ilk işim bujiye bakıcam yine değişmezse karburatörü temizlettircem
    elinden geliyorsa bir söküp bak zarar gelmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum.
    ybr ideal, z250sl almayı düşünüyorum ama ayrılamıyorum
    bende onu düşünecek bütçe yok açıkçası,bir de alsak bile alıştık ybrde 2 - 2,5 litreye onun yakıtı bile gözüme batar artık

MT 17 ÇANAKKALE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler