Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Arkadaşlar nerede bu Ybr ciler? Kış geldi kaybolduk.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Alıntı oswan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin bir sorum olucak.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3878670/detay/

bu linkteki ybr'yi yarın nasipse alıcam. ilanda 2011 model yazıyor. plakadan sorgulattım ruhsata da 2011 işli. ama siperlik, göstergeler vs sanki 2009 gibi :S

birkaç gündür bu sorunun cevabını araştırıyorum. böyle bişey nasıl olabilir?

2011lerde bu tip ybrler var mı?

kazadan sonra kendisi bu kafayı takmış olabilir mi ?

aklıma gelen ihtimaller bunlar.

şimdiden çok teşekkürler eğer cevap veren olursa gerçekten çok makbule geçer içime sinmesi açısından.
    hocam bu ybr 2008-2009 model. 2010 ve üstü modeller şimdiki kasaların aynısı. sakın kanıpta alma sakın!!

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YBR ile ormanda offroad

almpoz bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 20-30 bin km lerde ikinci el ybr esd ne gibi masraflar çıkarabilir tahminen? Örneğin alırken (acemi birisi için) anlaşılamayacak ne gibi masraf olabilir; subap ayarı, zincir dişli seti vs.

Bir diğer sorum da bilemeden ikinci el yıpranmış bir motor alma durumunda rektefiye yapılırsa sıfır gibi mi olur yoksa başka hangi aksamların da elden geçmesi, değişmesi gerekir? Ybr esd nin rektefiyesi ne kadara mal olur?
    Bakımlıysa hiçbir masrafı olmaz.

Çünkü gerçekten motosikletine bakan bir kullanıcı km kaç olursa olsun gerekli bakımlarını yapar ve öyle sürer.

Sorduğunuz sorunun cevabı ise motosiklete göre değişir. Motor vardır 50.000'dedir ama çiçek gibidir,motor vardır 5.000'dedir ama hor kullanılmaktan ötürü harap vaziyettedir.

Bu yüzden servise gösterip onay almak en mantıklısı olur.
    crxforever bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 20-30 bin km lerde ikinci el ybr esd ne gibi masraflar çıkarabilir tahminen? Örneğin alırken (acemi birisi için) anlaşılamayacak ne gibi masraf olabilir; subap ayarı, zincir dişli seti vs.

Bir diğer sorum da bilemeden ikinci el yıpranmış bir motor alma durumunda rektefiye yapılırsa sıfır gibi mi olur yoksa başka hangi aksamların da elden geçmesi, değişmesi gerekir? Ybr esd nin rektefiyesi ne kadara mal olur?
    20-30 bin km ybr için çok düşük km lerdir. düzgün kullanıldıysa ve gerçek km sinde ise doğru bir tercih.
    belki zincir dişli seti belki de acemilikten debriyaj balatası sıyırmış olabilir. ki ben 3 kişiye motor öğrettiğim ve bir dönem motosikletim ile çalıştığım halde 40 binde değiştiğimi hatırlıyorum.

rektefiye konusu ben de merak ediyorum.daha eskitemedik maşallah. orijinal motor parçaları aşırı pahalı. yan sanayinin de hangisi iyi hangisi kötü deneyip görmek lazım. ancak 150 binlerde bile el değmemiş ybrler varken bilgi almak zor.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Genellikle 2012 modellerde 20-30 bin civarında ikinci eller, muhtemelen çoğu kurye motorudur herhalde. Ikinci el alırken satıcıya neler sormak gerekir?

Alıntı storm_shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu ybr 2008-2009 model. 2010 ve üstü modeller şimdiki kasaların aynısı. sakın kanıpta alma sakın!!
    ee peki ruhsatta nasıl 2011 yazıyor?

Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    merhaba arkadaşlar benim ybr de elektrik problemim oldu çözemiyorum yardımcı olucak biri varmı?
    farlar ve gösterge ışıkları sönük gösteriyor, akümü sarj etmiyo, kısa fardan uzuna gectigimde devir saati sıfırı bulup tekrar eski devrine geliyor ürettigi elekrik yetmiyo gibi aküyü cıkarıp kutup başlarını ölçtügümde 12.05V yüksek devirde 12.55V gibi değerler veriyo akü şarjı dolu iken hiçbi sıkıntı yapmıyo bilgisi olan varmı

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı alimemis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim ybr de elektrik problemim oldu çözemiyorum yardımcı olucak biri varmı?
    farlar ve gösterge ışıkları sönük gösteriyor, akümü sarj etmiyo, kısa fardan uzuna gectigimde devir saati sıfırı bulup tekrar eski devrine geliyor ürettigi elekrik yetmiyo gibi aküyü cıkarıp kutup başlarını ölçtügümde 12.05V yüksek devirde 12.55V gibi değerler veriyo akü şarjı dolu iken hiçbi sıkıntı yapmıyo bilgisi olan varmı
    Merhaba,
    Akü takılı ve motor çalışıyorkende ölç, 14 V civarı göstermesi lazım. Eğer gösterirse bilki akün zayıflamış demektir.

Benim akü 3 4 ay kullanmadığım için bitmişti, daha doğrusu motorcuya teslim ettim sen ara sıra şarj et diye. Aldığımda akü bitik vaziyette idi, tekrar şarj ettirdim yine oek düzelmedi. Sonra kullamaya devam ettim, akü kendini topladı, yani motorun kendisi daha iyi şarj ediyor, bilginize.

Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Merhaba,
    Akü takılı ve motor çalışıyorkende ölç, 14 V civarı göstermesi lazım. Eğer gösterirse bilki akün zayıflamış demektir.

Benim akü 3 4 ay kullanmadığım için bitmişti, daha doğrusu motorcuya teslim ettim sen ara sıra şarj et diye. Aldığımda akü bitik vaziyette idi, tekrar şarj ettirdim yine oek düzelmedi. Sonra kullamaya devam ettim, akü kendini topladı, yani motorun kendisi daha iyi şarj ediyor, bilginize.

Sagolun yalnız sistemde bir arıza var aküyü baglamadan calistiriyorum ariza devam ediyo konjektörü degistirdim hicbi degisiklik olmadı acaba altarnatörde sıkıntı olabilirmi

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı alimemis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Sagolun yalnız sistemde bir arıza var aküyü baglamadan calistiriyorum ariza devam ediyo konjektörü degistirdim hicbi degisiklik olmadı acaba altarnatörde sıkıntı olabilirmi
    Boş akü olsa bile bağlı olması lazım, akü olmayınca koltuk altında bulunan röleler şaşırıyor
    Dediğim gibi akü bağlı iken motoru çalıştırdığın zaman akü uçlarında 14-15 V civarı gösteriyorsa, sistemde sıkıntı yoktur, akü değiştirmek yeterli olur
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

6 aydır sağlık meseleleri yüzünden motordan koptum. Bugün biraz sürdüm. Motorun sesi değişmiş,debriyaj balatası eyvallah ben gidiyorum diyordu.

Özellikle 4.viteste 100 km/da 10.000 devir çevirmesi gerekirken 10.500-11.000 arasına çıkıyordu. Fazladan devir çevirme söz konusu.

Ama gidişi,atikliği hala aynı.

Bu havalarda uzun süre kullanmadıysanız bi 5-10 km gaz yememe,zor çalışma stop etme olabilir. D-100'e falan çıkıp 10.000 devirlerde 2-3 kez vites değiştirin,motor kendine gelsin

Tabi bunu mutlaka ısınmış motorda yapın,yoksa olacaklardan ben sorumlu olmam

Gerçi saatlerce redline çizgisinde gitseniz bile bi halt olmuyor bu motora,adamlar yapmış.

Birde akciğerlere dikkat edin,bu soğuklarda ekstra önlem alın. Alt solunum sistemi enfekte olduğu zaman başa çok bela açıyor.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hayırdır uğur geçmiş olsun.

Motorun yatması çok kötü oluyor, ne kadar bakımlı da olsa çok kötü etkileniyor.

Bende yazdan beri binemiyorum, iş başladım yalan oldu motor işi, motor Sinop'ta ben Konya'dayım getiremedim buraya

Bir fırsatını bulunca getirecem inşallah, yaza doğru geziler düzenlemeye başlamak lazım

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim,ufak yaştan itibaren bronşit problemi vardı. Yazın sonuna doğru artık baş edemeyecek hale getirdi beni. Bende motoru bıraktım

Seninde işin hayırlı olsun,Allah utandırmasın.

Havalar düzelince getirirsin inşallah,soğuk havada ben çok kullandım,sıkıntı oluyor
    Hadi yaa, üzüldüm, çok zor belli sebeplerle motordan uzaklaşmak.

Allah'ın izniyle başladık, baktık atanamıyoruz özelden gidelim dedim yolumuza

Bende ağustostan beri binemiyorum, Ankara'daydım yeni Konya'ya geçtim, bugün araçla giderken iki büyük motor geçti, sesini duyunca içim kıpraştı

Kısa zamanda getirmem lazım buraya

Aynen havalar zaten çok soğuk, belki güneşli günlerde iyi giyinerek ancak binilebilir.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Arkadaşlar yeni aldığım ybr min lastiğini bilader patlatmış :( Daha 100 km bile olmadı. Rodaj konusunda 50 kere uyarmama dikkat etmiyor. Bugünde lastiğin patladığını söyleyince sinirlendim. Bizim lastiklerde iç lastik var mı? Lastikçi arka lastiği sökerken zincir ayarı filan bozulur mu? Hazır lastik patlamışken michelin pliot street veya daha iyi yol tutan lastiklerle değiştirsem mi? Aslında yaza doğru değiştirmeyi düşünüyordum. Orjinal lastikler ile bahsedildiği kadar kötü gelmedi. En azından biraz daha orjinal lastikleri kullanıp eskitsek mi?

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Takma fazla kafana patlar yaptırırsın ne olacak.
    Ben lastikleri değiştirdikten bir hafta sonra patlatmıştım İç lastik yok bu arada, tavsiyem fitil attırma içten yama yaptır.
    Lastik değiştirme konusu sana kalmış, valla ben bir kaç defa michelin pilot sportyleri bile kaydırdım
    Eğer imkanın varsa değiştir, kafan rahat olsun. Koruma demirin yoksada mutlaka taktır, o çok önemli.

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takma fazla kafana patlar yaptırırsın ne olacak.
    Ben lastikleri değiştirdikten bir hafta sonra patlatmıştım İç lastik yok bu arada, tavsiyem fitil attırma içten yama yaptır.
    Lastik değiştirme konusu sana kalmış, valla ben bir kaç defa michelin pilot sportyleri bile kaydırdım
    Eğer imkanın varsa değiştir, kafan rahat olsun. Koruma demirin yoksada mutlaka taktır, o çok önemli.
    Yani tubeless mi oluyor benim lastikler? Teker yerinden sökülmeden lastik yama yapılabilir mi? Sökülürse zincir gerginliği filan bozulacak :s

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi yaa, üzüldüm, çok zor belli sebeplerle motordan uzaklaşmak.

Allah'ın izniyle başladık, baktık atanamıyoruz özelden gidelim dedim yolumuza

Bende ağustostan beri binemiyorum, Ankara'daydım yeni Konya'ya geçtim, bugün araçla giderken iki büyük motor geçti, sesini duyunca içim kıpraştı

Kısa zamanda getirmem lazım buraya

Aynen havalar zaten çok soğuk, belki güneşli günlerde iyi giyinerek ancak binilebilir.
    Olsun bir yerden başlamak gerek,gerisi evelAllah gelir.

Tekrar hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı yigit4516 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani tubeless mi oluyor benim lastikler? Teker yerinden sökülmeden lastik yama yapılabilir mi? Sökülürse zincir gerginliği filan bozulacak :s
    Evet tubeless. Benim lastiğe beton çivisi girmişti,fitil attırdım sıkıntısız kullanıyorum.

İyi bi lastikçi 5-10 liraya halleder.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    cümleten merhabalar. memleketimde bir adet 2004 model yamaha ybr buldum. satıcı takas kabul ederse almayı düşünüyorum. sormak istediğim şey şu, 2004 model yamaha ybr alırken rutin şeyler dışında ekstra dikkat etmem gereken bir şey var mı? o modellerde olan kronik arıza olabilir, veya 2004 yılından beri kullanılan motorda şu yoksa/varsa çok masraf çıkar dediğiniz bir şey var mı? teşekkürler.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Arkadaşlar dolaylı yoldan sizlede alakası var sizede sormak istedim.
    Fikri olan herkes cevaplayabilir.
    Benim zincir dayanmama problemim var. Devamlı zincir uzuyor. Daha 6000-7000km yapmadanda kopuyor. 2 kez zincir koptu. Şansıma ikiside arka dişliye sıkıştığından ucuz atlattım.
    500kmde bir uzuyor ve geriyorum. 100-200kmde eski yağla yağlıyorum.10.000kmde dişlileride değişiyorum. Sonuç gene aynı. Uzuyor ve kopuyor...
    Motorcuya sordum bu durumu."tvs marka yada ybrnin did marka oringli zinciri al , çok daha geç uzar, en az 20.000km kullanırsın..." dedi. 80-100tl çok bir para değil.
    Peki Böyle birşey var mı ? oringli zincir kullananlar zinciriniz daha geçmi uzuyor ? Daha mı dayanıklı ?
    Saygılar herkese
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler