Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bu titrek kalkışların debriyaj teli veya tel ayarı ile alakası yok. Özellikle sıcak havalarda kalkışlarda titreme daha belirgin ve can sıkıcıdır. Bu konuyu daha önce açmıştım yada mesaj olarak yazmıştım. Bu sorun tamamen debriyaj tasındaki ayarla alakalı.Arızayı başka yerde aramana gerek yok. İmkanın varsa yeni debriyaj tası al ve adam akıllı bir ustaya taktır. Sanırım 60-70 tl civarı. En önemli nokta ise tasın ortasındaki kısa mil ve kontra somunu. Bütün püf nokta burda. İki ybr dede denedim ve en sıcak havalarda dahi motoru o kadar sıkıştırmama rağmen titremeden eser kalmadı.
    En kısa zamanda kontrol ettireceğim varan, açıklamalarınız için çok teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ybr esd
    arkadaşlar motorumu satıyorum alan arkadaşa kaskıda vericem ciddi alıcı varsa nom 0535 325 19 25 fotosu yukarıda saolasın crxforever ben yapamadım sen yaptın

Motosikleti
    2014 YBR Esd
    Arkadaşlar bugün ilk bakımıma ye yağ değişimine girdim.Yağ olarak yamalube koydular ve 30 tlcik aldılar.
    Motor 600 km.de.Servis 2000-2500 km sonra yani 3000 km ye doğrubakıma ve yağ değişimine gelirsin dedi.
    Bende 1000 km tekrar yağ değişmiyecekmi dedim.Gerek yok dedi.Sizce 2500-3000 km yi beklemelimiyim
    yoksa 1000 km den sonra bir yağ daha değiştireyim mi...Selamlar...

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    üstad ben 1000km de ilk yağ değişimini serviste yaptırdım. yamablue yağ için herkes kötü diyordu. serviste en kaliteli iphone yağ varmış ondan koydurdum 65tl tuttu. 3bin km de tekrar gel dediler aam 4bin km civarında gitmeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    2014 YBR Esd
    Bende ipone veya motul düşünüyordum ama serviste başka yağ yok.sadece yama lube varmış. Yağın kötü bir tarafi mi varmış acaba.Servis yağı baya övdü de.,.😊

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    bakımlarda yamablue'nın eksildiliğini söylüyorlar. sudan farksız bir yağ imiş. ben şuan için ipone'danm memnunum. castrol 10/40'ı övüyorlar onuda denemeyi düşünüyorum

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    garanti kapsamında yetkili servisinde bakıma girince illa kendi yağlarını koyuyorlar istemesekte.. benim motora da 1000 bakımında yamalube koydular ara sıra kontrol ediyorum herhangi bir eksiltme yok yağın rengi de açık renk hala. Yani bir sorun yok benimkinde.
    liberty16 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yağ konusunu sorun etmeyin bence. Motosiklet için uygun olan "API servis SE, SF, SG tip veya daha yüksek, JASO standart MA" sınıflarını karşılasın yeter. İster castrol,ister mobil,ister yamalube,ister ipone farketmez...

Baktınız vitesler çatır çutur geçiyor,değiştirin gitsin. Hatta değişim aralığı 6000 km diyor kitapçıkta ama biz erken değiştiriyoruz genelde.
    sgurdal bunu beğendi.

Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakımlarda yamablue'nın eksildiliğini söylüyorlar. sudan farksız bir yağ imiş. ben şuan için ipone'danm memnunum. castrol 10/40'ı övüyorlar onuda denemeyi düşünüyorum
    Castrol, sanki YBR'nin damarları için üretilmiş kan gibi... Kesinlikle deneyin, İpone ve Motul türevi yağlar, daha profesyonel, hız ve performans gerektiren yarış motorları için tasarlanmış yağlar, YBR'ye pek gerekmiyor. Boşa masraf etmeyin derim...
    sgurdal bunu beğendi.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Bugün ön fren balatalarını söküp kontrol etmek istedim ve yaptımda lakin ön fren hissizleşti tutmuyor acaba hava yapmış olabilirmi hidrolikle hiç uğraşmadım, yanlız abim var dı yanımda merak dan maneti sıktı " basak noluyo acaba yaw " diyerek .

bu sebeple hava yapmış olabilir mi . Bu şekilde kullanmak çok tehlikeli oluyor duramayacak gibi oluyorum arabalara arkadan bindirmeden bu işi halletmem lazım en son çare servise götürecem ama servise götürmeden kendim öğrenmek istiyorum.

Abiler 2012 ybr esd var bir sorun ile karşı karsiyayim
    Enjeksiyon lambası arizasi yaniyor sonuyor
    Motorsiklet normal seyir halindeyken bir sıkıntı yok boş taiken yada debriyaj a bastigim zaman yanip sonuyor
    Birde motorsiklet son zaman larda cok yakmaya başladı gibime geliyor acaba bu sikintidan dolayi olabilirmi
    Yağ desimini ve bakimlarini yeni yaptim motorsiklet 16bin km de
    Yanitlayan arkadaş lara cok tesekkur ederim

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı codenaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler 2012 ybr esd var bir sorun ile karşı karsiyayim
    Enjeksiyon lambası arizasi yaniyor sonuyor
    Motorsiklet normal seyir halindeyken bir sıkıntı yok boş taiken yada debriyaj a bastigim zaman yanip sonuyor
    Birde motorsiklet son zaman larda cok yakmaya başladı gibime geliyor acaba bu sikintidan dolayi olabilirmi
    Yağ desimini ve bakimlarini yeni yaptim motorsiklet 16bin km de
    Yanitlayan arkadaş lara cok tesekkur ederim
    ybr de enjeksiyon yok ki enjeksiyon lambası olsun
    o yanan lamba motor arıza lambası
    bakınız servis kitabında yazanları aynen koyuyorum;

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ön fren balatalarını söküp kontrol etmek istedim ve yaptımda lakin ön fren hissizleşti tutmuyor acaba hava yapmış olabilirmi hidrolikle hiç uğraşmadım, yanlız abim var dı yanımda merak dan maneti sıktı " basak noluyo acaba yaw " diyerek .

bu sebeple hava yapmış olabilir mi . Bu şekilde kullanmak çok tehlikeli oluyor duramayacak gibi oluyorum arabalara arkadan bindirmeden bu işi halletmem lazım en son çare servise götürecem ama servise götürmeden kendim öğrenmek istiyorum.
    bildiğim kadarı ile balataları söktükten sonra fren manetini kesinlikle sıkmamak gerekiyor. Sıkarsanız pistonlar ileri gidiyor ve orada kalıyorlar ve geri yerlerine ittirmek kas gücü ile yapılabilecek bir şey değil. Pistonlar geri yerlerine tam gitmediğinden freniniz iyi tutmuyor olabilir yada balatalarınıza yağ / wd40 / mazot gibi birşeyler bulaşmış olabilir.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Arkadaşlar 400 KM YOL yaptım şehir içi benzin E harfine geldi. Sonra Birden motor gaz yememeye basladı stop etti. depoyu açtım baktım içinde benzin vardı. 10 dakıka sonra motor çalıştırdım. benzınliğe kadar gittim.ağzına kadar doldurdum 10 litre aldı. e bu depo 13 litre.... Bu Musluk Ok işareti ne tarafa bakacak çözemedimmm.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 400 KM YOL yaptım şehir içi benzin E harfine geldi. Sonra Birden motor gaz yememeye basladı stop etti. depoyu açtım baktım içinde benzin vardı. 10 dakıka sonra motor çalıştırdım. benzınliğe kadar gittim.ağzına kadar doldurdum 10 litre aldı. e bu depo 13 litre.... Bu Musluk Ok işareti ne tarafa bakacak çözemedimmm.
    ok işareti aşağıya bakarya normal ,yukarı doğru ise yedek depo .sen aşağıda kullan benzin bitince yukarı al
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    benzin bitince yakıt musluğunu rezerveye alman gerekiyor depoda kalan yakıtı (kitapçıkta 2.6 litre diyor) kullanabilmek için. Normalde ok aşağıya bakacak, yakıt bitince musluğu yukarı çevireceksin yedek depoyu kullanmak için.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bildiğim kadarı ile balataları söktükten sonra fren manetini kesinlikle sıkmamak gerekiyor. Sıkarsanız pistonlar ileri gidiyor ve orada kalıyorlar ve geri yerlerine ittirmek kas gücü ile yapılabilecek bir şey değil. Pistonlar geri yerlerine tam gitmediğinden freniniz iyi tutmuyor olabilir yada balatalarınıza yağ / wd40 / mazot gibi birşeyler bulaşmış olabilir.
    pistonları kas gücüyle geri ittik yani geri gittiğini gördüm neyse artık müsait olunca tekrar söküp bakacam, peki hava yapmışmıdır öyle bi ihtimal var mı ona göre havasıyla uğraşıyım.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    ybr 125 esd nin kullanma kitapçığında 1000de,6000de 12000de yağ değişimi var,acaba 6000kmde yağ değiştiğinde ne kadar eksiltir,
    Esd ile mola vermeden en fazla kaç km gittiniz,eski ybrlerin oturağı daha daha yumuşak diyorlar?
    Arka çanta,korkuluk önerleriniz bekliyorum
    Buda benim yeni yoldaş

Merhaba Arkadaşlar bende Yamaha Fz1 Fazer'imden sonra yeni kasa X Max 250'imi almıştım.Geçenlerde ihtiyaç yüzünden X max'imle 3500 km'de ayrılmak zorunda kaldım. Motorsuz kalamayacağımı anlayınca sıfır Ybr 125 satın aldım.Uzun bir müddet aranızdayım )
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    walla ben bin kmde yağ değiştirdim bi sonrakini 4bin kusurda yapacağım. hiç kontak kapatmadan 80km şehirler arası gittim. tıkanma felan olmadı.canavar gibi yol aldı.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Ybr 125'in depoyu ağzına kadar doldurun, benzin bitinceye kadar yorulmadan gider, yeter ki siz yorulmayın.
    sgurdal bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler