Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ybrnin ilacı castrol power1 10w40 yarı sentetik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    Alıntı zafer5959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba arkadaşlar

Arkadaşlar şimdi motosikletin sigortasını yaptırdım ve bir kaç yerden fiyat aldım öle yaptırdım sigortamı 100 tl tuttu anadolu sigortaya yaptırdım.. sizde araştırın bence kısaca bilgi vereyim..

Hür sigorta 156 tl
    Güneş sigorta 123 tl
    Anadolu sigorta 100 tl

Bu bilgiler gerekli olur mu bilmem ama vereyim
    Motorum Yamaha ybr esd 2013
    Yaşımda 27 umarım birilerine yardımım dokunur 40-50 tl nie fazla ödeyelim ki ? Benzin yağ ekmek su olarak dönsün bize..
    policene bir bak motosiklet markası ne?genelde onu degiştirerek fiyat kırıyorlar.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Bugün ybr bakmaya gittik dış grenaj temizdi.Ön çamurlukla km saati değişmiş.Egzosun iç kısmında göçük vardı. Yaklaşık 36 binde dedi ama kaç binde orası meçhul.Ustaya gösterip alıcaktım ancak eve gelince başka bir arkadaşıma facebook üzerinden danıştım.Ön çamurluk km saati değişmişse kezin kazalıdır dedi.Bir tanıdığı kaza yapıp kazasız diye satmış usta bile anlamadı diyo.Bu yüzden bugün baktığım motordan vazgeçtim.Başka ilden alsam kullanmayı bilmiyorum.Ayrıca eski kasa siyah ve kırmızı istiyorum.Ömürlük olsun istiyorum.Sanırım bu şehir'e göre çok şey istiyorum..

Motosikleti
    Alıntı just4techno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ybr bakmaya gittik dış grenaj temizdi.Ön çamurlukla km saati değişmiş.Egzosun iç kısmında göçük vardı. Yaklaşık 36 binde dedi ama kaç binde orası meçhul.Ustaya gösterip alıcaktım ancak eve gelince başka bir arkadaşıma facebook üzerinden danıştım.Ön çamurluk km saati değişmişse kezin kazalıdır dedi.Bir tanıdığı kaza yapıp kazasız diye satmış usta bile anlamadı diyo.Bu yüzden bugün baktığım motordan vazgeçtim.Başka ilden alsam kullanmayı bilmiyorum.Ayrıca eski kasa siyah ve kırmızı istiyorum.Ömürlük olsun istiyorum.Sanırım bu şehir'e göre çok şey istiyorum..
    eylülde 2009 model 27500de 2800e verdim. xenon, michelin lastik, 3lü çanta, çakmaklık, ses sistemi, vs vs bi ton aksesuar da vardı.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eylülde 2009 model 27500de 2800e verdim. xenon, michelin lastik, 3lü çanta, çakmaklık, ses sistemi, vs vs bi ton aksesuar da vardı.
    Makul fiyata vermişsiniz.Benim baktığım motor 2006 modeldi, lastikleri bilinmedik markaydı ve 2950 istiyordu.

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Kendi motorumu yaz ortası gibi satmayı düşünüyorum 2006 mavi renk ybr 17 bin kilometrede. Piyasaya bakayım dedim bir öylesine sahibinden de bu nedir arkadaş ya adamlar çöp motoro 3250-3500 yazmış. ya arkadaş bu motosiklet 2006 model 8 yaşında bir motosiklet. Adam hastasına diye bir başlıkla 3800'e fiyat vermiş ybr için şakamasınız ya gerçekten abartı fiyat vererek piyasanın içine ediyorlar. 2500 dahi etmeyen 2006 bakımsız ybr'sine 3500 yazan mı dersiniz
    örnek vermek gerekirse buyurun bakın http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63602339/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63334829/detay

Daha geçen günlerde 2000 TL'e satmaya çalıştım kendi motosikletimi bakımları eksiksiz olarak yaptırdığım sıfır ırc ön arka model lastik 52 litre topcase ile acil dershane taksitlerini ödemek için satmaya çalışmıştım fakat 2 hafta içinde satılırsa dershane taksidimi ödücektim başka biyerden geldi para daha sonra vaçgeçtim satmaktan. Adamlar hala 1500 verem gelem alam kardeş diyorlar ne fiyatı öldürmeye gerek var nede abartı uçuk rakamlar yazmaya gerek var. Tabiki de mal sahibi sensin istediğini yazarsın fakat bir bak motorun ne eder ne gider ne yapar ondan sonra fiyat yaz. ayıptır ya hu ayıp.
    just4techno ve qezgin bunu beğendiler.

Motosikleti
    :(
    Arkadaşlar merhabalar foruma yeni katıldım. size bir sorun olacak. Yaklaşık 100 kiloyum ve 50 kilo artçım var. Genellikle artçı ile motor kullanmayı düşünüyorum. sorum ybr 125 bana yeterli gelirmi yoksa cbr 250 yada inazuma tarzı modeller bakmamı mı önerirsiniz. Öğrenci olduğum için 1 sene daha beklemek zorunda kalacağım o tarz modelleri alabilmek için. yanıtlarsanız nedenleri ile çok sevinirim. Teşekkürler

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Alıntı Sece35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar foruma yeni katıldım. size bir sorun olacak. Yaklaşık 100 kiloyum ve 50 kilo artçım var. Genellikle artçı ile motor kullanmayı düşünüyorum. sorum ybr 125 bana yeterli gelirmi yoksa cbr 250 yada inazuma tarzı modeller bakmamı mı önerirsiniz. Öğrenci olduğum için 1 sene daha beklemek zorunda kalacağım o tarz modelleri alabilmek için. yanıtlarsanız nedenleri ile çok sevinirim. Teşekkürler
    Tabii ki yeter ama tat vermez. ybr 125 tek kişilik ,ekonomi ve kalite bazında en ideal motosiklettir. 2 kişi ve kilolu sürücüler için 250 cc daha mantıklı.
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Alıntı Sece35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr nin taşıma kapasitesi 194 kg kitapçığına göre. yani sizin toplam kilonuzu düşünürsek yeter. hız istemiyorsanız, motorum bir ok gibi fırlamasın beni sadece gideceğim yerlere götürsün istiyorsanız yeter bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:28 ----------

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön 25, arka 35 diye hatırlıyorum. Tabi Artçılı kullanımda; ön yine 25, arka 45. Ben ikisinin ortası yapıyorum. Ön 25, arka 40.
    kitapçığında ön 25 arka 29, artçılı da ön 25 arka 41 şeklinde yazıyor. motosikletin üzerinde de motorun yan alt tarafına doğru bir yazı var bu yönde.
    sgurdal bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    benim 2013 ybr satılık arkadaşlar edirnede memurdan bakarsınız

Motosikleti
    :(
    Cok tesekkur ederim cevabiniz icin dikkate alarak dusunecegim

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı immortall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr nin tek yan sanayisine güvenmiyeceğin şey motor aksamıyla ilgili parçalarıdır diğerleri pek bi sorun çıkaracağını zannetmiyorum ama motor bölümünde kesinlikle orjinal parçalar kullanılmalıdır...
    ona da güvenmek istiyorum zira orjinaller parçalar aşırı pahalı. komple motor yaptırma 1000 tl yi geçebiliyor. piyasada jianse veya yamaha oem diye satılan ve diğer yan sanayilere göre daha pahalı olan silindirleri krankları vs deneyen var mı ?

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    arkadaslar istanbul anadolu yakasi veya besiktas, taksim taraflarinda olan var mi? bulussak tanissak

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı alikiyakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçığında ön 25 arka 29, artçılı da ön 25 arka 41 şeklinde yazıyor. motosikletin üzerinde de motorun yan alt tarafına doğru bir yazı var bu yönde.
    Evet yanlış yazmışım. Benden sonra Hyperian arkadaşım düzeltmişti. O yüzden açıklama gereği duymamıştım. Yanlış bilgi için özür dilerim.
    alikiyakk bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Arkdaşlar merhaba benım bı sorum olacak debriyaj bıtık mı degılmı anlamdım... yokusta kalkarken cok gec kavrıyo ve tıtreme yapıo ayrıca ıkı ayak ustüne anldım motoru elım debrıyaja basılı iken vıtesı bostan 1 e alınca elım hala baslı debriyaja teker donuyor bu normal mıdr . debrıyaja basılıykan motr bosta sayılmaz mı ?

immortall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 2004 /mobylette 47 tek sekman
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona da güvenmek istiyorum zira orjinaller parçalar aşırı pahalı. komple motor yaptırma 1000 tl yi geçebiliyor. piyasada jianse veya yamaha oem diye satılan ve diğer yan sanayilere göre daha pahalı olan silindirleri krankları vs deneyen var mı ?
    yamahanın orjinal krankı hariç bütün kranklar ses yapıyo en uyumlu kanuni bora krankı o bile çok ses yapıyo kullanacaksanız pahalıda olsa orjinal motor parçaları kullanın...
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD (2013)
    Castrol chain lube zincir yağı aldım ve 3. Kullanmda bitti.çok anormal bi durum değil mi bu ???

Motosikleti
    dealim daystar 250
    bir sıkımda nekadar sıkıyon abi ben zincire 2-3 tur attırınca sıkmayı bırakıyorum.ve bana 10-12 kullanım yetiyor herhalde, hiç saymadım ama.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD (2013)
    Teşekkürler memer...baska yorumu olan arkadaş varmı acaba.400 ml olduğuna göre 5 yada6 kullanımı yakalasam normal olurmu acaba.birde 300-350 km de bir yağlama normalmidir ???

Motosikleti
    zincir yağlamak için gazyağı ve sıvı gres spreyi alın. paranızı boşa harcamayın

zinciri yağlarken motor çalışmasın çok kişi parmak koparttı.
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 26 kullanıcı var. (0 üye ve 26 misafir)

Bu Konudaki Etiketler