Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 YBR Esd
    Lastik için en uygun ve güvenilir site hangisi acaba.Sitelerde genellikle michelin var.
    Pirelli o kadar yaygın olarak bulunmuyor.Hangi lastiği alacağıma karar veremedim bir türlü.
    Bir de ilk aldığımızda yamaha servisi lastikleri aldığımız lastiklerle değiştirir mi acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar şu ilanı incelermisiniz 2006 MBK YBR yorumlarınızı bekliyorum
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sifir-hata-sifir-kusur-2006-mbk-ybr-159902614/detay/
    Motor temiz gözüküyor,ekstra olarak lastik olması avantaj.Ama fiyatı çok fazla. 2500-2750 arası anca eder. Neticede 8 senelik motor.

öncelikle herkese merhaba ben daha 2 gün önce aldım ybr 125 esd kontağı çevirince yanan ışığı motorcuma sordum önemli bişey değil boşver dedi ilk aldığım gün yanıyordu sonraki gün kendi kendine söndü şu andada yanmıyo motorcuma gösterdim böyle böyle dedim öenmli değil dedi bırak yanmasın dedide ben kafaya taktım inat ettim illa yanacak o bi yardım ederseniz sevinirim zaten ışığında ne işe yaradığını çözemedim bi yardım ederseniz sevinirim

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı Diveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik için en uygun ve güvenilir site hangisi acaba.Sitelerde genellikle michelin var.
    Pirelli o kadar yaygın olarak bulunmuyor.Hangi lastiği alacağıma karar veremedim bir türlü.
    Bir de ilk aldığımızda yamaha servisi lastikleri aldığımız lastiklerle değiştirir mi acaba?
    hangi siteden alırsınız bilmiyorum da servis lastik sök tak ücreti karşılığında değiştirir diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

Alıntı maduca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhaba ben daha 2 gün önce aldım ybr 125 esd kontağı çevirince yanan ışığı motorcuma sordum önemli bişey değil boşver dedi ilk aldığım gün yanıyordu sonraki gün kendi kendine söndü şu andada yanmıyo motorcuma gösterdim böyle böyle dedim öenmli değil dedi bırak yanmasın dedide ben kafaya taktım inat ettim illa yanacak o bi yardım ederseniz sevinirim zaten ışığında ne işe yaradığını çözemedim bi yardım ederseniz sevinirim
    o lamba kontağı ilk açtığınızda yanar sonra hemen sönmesi lazım. Arıza lambası olarak yapmışlar. Sönmüyorsa bir problem vardır önemli değil boşver ne demek sakın ihmal etmeyin bence yeni motor sonuçta garantili.

Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

benim lamba hiç yanmamaya başladı yanık kalmıyor hiç yanmıyo lamba o baştaki kontrolü yapmıyor işte bi bilgisi olan varsa ben kendim yapıyım

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Merhaba...ybr 125in piyasası ne durumda acaba..yani satmak istediğimde hemen alıcısı bulunur mu...Ben bu yıl sıfır bi ybr alıp seneye de satmayı planlıyorum

Motosikleti
    Honda today yamaha ybr125esd
    ybr sıfır beyaz aldım bugün öneriileriniz var mıdır acaba??

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı the_mask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr sıfır beyaz aldım bugün öneriileriniz var mıdır acaba??
    Daha almışsınız artık ne önerelim anlamadım Hayırlı olsun
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba...ybr 125in piyasası ne durumda acaba..yani satmak istediğimde hemen alıcısı bulunur mu...Ben bu yıl sıfır bi ybr alıp seneye de satmayı planlıyorum
    Kolay satabilirsiniz, fazla da zararınız olmaz ama 250 cc ye geçmek için acele etmemek lazım, yani bir sezonda kazanılabilecek bir tecrübe değil.
    Siz bir alın başlayın kullanmaya duruma göre karar verirsiniz.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    yeni aldığım sıfır km ybr125 ile 20 liraya 200 km yol gittim, bu nasıl iş anlamadım. bedavaya geliyo. 2 gündür özellikle deniyorum. şu an 800 km yaptım toplam 90 liralık benzin aldım ve daha yedeğe geçmedim. 100 km'de 2 litre bile değil neredeyse !!!

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni aldığım sıfır km ybr125 ile 20 liraya 200 km yol gittim, bu nasıl iş anlamadım. bedavaya geliyo. 2 gündür özellikle deniyorum. şu an 800 km yaptım toplam 90 liralık benzin aldım ve daha yedeğe geçmedim. 100 km'de 2 litre bile değil neredeyse !!!
    Kaç kmh hızla gittin hangi devirlerde bu değerleri elde ettin onlarıda yazsaydın keşke !

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç kmh hızla gittin hangi devirlerde bu değerleri elde ettin onlarıda yazsaydın keşke !
    7000 deviri hiç geçmedim.hız olarakta 80 i hiç geçmedim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kaç bin devirde yapıyor 80 kmh hızı

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Didem hanım Cbr250'den vazgeçtiniz galiba.. Ybr değerinden çok şey kaybetmez,internetteki ilanlara bakarsanız.Millet bırakın aldıkları fiyatın altında satmayı.Tam tersi,aldıkları fiyatın üstünde satıyorlar.Cbf gibi çabuk alıcısı çıkan ve en az zararla satılan modellerdendir..Satarken sıkıntı çekmezsiniz,satamazsanız ben alırım... Altımdaki motorum ne olursa olsun,yanında illaki bir Ybr'de olmalı..
    taglis bunu beğendi.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi forumlar, motosikletin de metzeler lastik kullanan varsa öneri alabilir miyim?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene 20 tl ye 180 küsür kmler görmüştüm ama depoyu tam doldurup ölçüm yaptığımda daha yüksek değerler çıktı. En az 2.23 lt görmüştüm ama genelde 2,4-2,5 lt oluyor.
    Ama şunu da söyleyeyim benzini gulften aldığımda bir depoda 50 km filan daha fazla gitmiştim. Ama performansı deli etmişti beni çekişi kaç hp düştüyse artık
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Honda today yamaha ybr125esd
    daha açıklayıcı olayım ilk vitesli motor deneyimim ilk kullanım motorun ilk bakımları uzun ömürlü olması için yapmam gerekenler gibi

Motosikleti
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene 20 tl ye 180 küsür kmler görmüştüm ama depoyu tam doldurup ölçüm yaptığımda daha yüksek değerler çıktı. En az 2.23 lt görmüştüm ama genelde 2,4-2,5 lt oluyor.
    Ama şunu da söyleyeyim benzini gulften aldığımda bir depoda 50 km filan daha fazla gitmiştim. Ama performansı deli etmişti beni çekişi kaç hp düştüyse artık
    Ben hiç bir zaman depoyu 30 liradan fazla doldurmam. hani bi deyim vardır arpayı fazla bulan at kıçına da sürermiş mi neydi ayrıca ağırlığı da mümkün olduğunca az tutmaya gayret ederim, sırf bu yüzden 5 kilo verdim yakıtın tüketimine etki eden faktörleri en uygun konumda tutmaya gayret ederim. tek sıkıntım arka çanta, onu da istemiyorum ama mecbur. ne kadar az kilo o kadar çok güç ve uzun ömür.

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı siptar23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar, motosikletin de metzeler lastik kullanan varsa öneri alabilir miyim?
    Ekim 2012 de fabrika lastiklerini Metzeler Me22 ile değiştirdim.O zamandan beri problemsiz kullanıyorum.Memnunum,tavsiye ederim.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı maduca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim lamba hiç yanmamaya başladı yanık kalmıyor hiç yanmıyo lamba o baştaki kontrolü yapmıyor işte bi bilgisi olan varsa ben kendim yapıyım
    büyük ihtimal içindeki ampül patlamıştır. Nasıl sökülür bilmiyorum ama istersen söküp bakarsın.

Alıntı the_mask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha açıklayıcı olayım ilk vitesli motor deneyimim ilk kullanım motorun ilk bakımları uzun ömürlü olması için yapmam gerekenler gibi
    motorunun periyodik bakımlarını yaptırmayı ihmal etme. kullandığın devir aralıkları önemli, ne çok yüksek devir ne de çok düşük devirde kullanma. yağ değişimlerini kaliteli marka yağlar ile yap. belli aralıklarla hava filtresini temizle. lastik basınçlarını 15 günde bir kontrol et çünkü kendi kendine iner lastikler. zincirini sık sık yağla yağsız kalmasın ara sıra da gazyağı ve diş fırçası ile temizle ve tekrar yağla. sprey zincir yağı yada 90 numara dişli yağı kullanabilirsin. bakımlarına dikkat ettikten ve düzgün kullandıktan sonra uzun yıllar hiç problem çıkarmaz.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler