Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Peki asvaltta michelin pilot street mi daha iyi yol tutar yoksa pirelli dura traction mu?

Michelin pilot street için pek iç açıçı şeyler duymadım,pirelli sport demon kullanıcıları ne düşünüyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki asvaltta michelin pilot street mi daha iyi yol tutar yoksa pirelli dura traction mu?

Michelin pilot street için pek iç açıçı şeyler duymadım,pirelli sport demon kullanıcıları ne düşünüyor?
    Sadece asfaltta kullanılacaksa sport demon veya pilot street daha iyi olabilir, ben yaz kış kullanayım, arada araziye de çıkabileyim diye dura traction tercih ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Yeri gelmişken resimlerini de ekleyeyim

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Yanlış yazmışım arkadaşlar pirelli dura traction yazacaktım pirelli sport demon yazmışım.Pardon..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece asfaltta kullanılacaksa sport demon veya pilot street daha iyi olabilir, ben yaz kış kullanayım, arada araziye de çıkabileyim diye dura traction tercih ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Yeri gelmişken resimlerini de ekleyeyim
    http://i.hizliresim.com/DXVGd6.jpg
    http://i.hizliresim.com/59rqyL.jpg
    http://i.hizliresim.com/A2QGzL.jpg
    http://i.hizliresim.com/0VjrzB.jpg
    http://i.hizliresim.com/4m29zG.jpg
    http://i.hizliresim.com/JLrWDQ.jpg
    Hayırlı olsun güzel lastiktir bunlarda. Ne kadara mal oldu size toplamda?

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güzel lastiktir bunlarda. Ne kadara mal oldu size toplamda?
    Sağ olun 175 lastik fiyatı, tarihi 4113, kendim taktım, toplam 175 yani

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sağ olun 175 lastik fiyatı, tarihi 4113, kendim taktım, toplam 175 yani
    Michelin'in ücte biri fiyatına neredeyse cok iyi İzlenimlerinizi paylasırsanız memnun oluruz.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Michelin'in ücte biri fiyatına neredeyse cok iyi İzlenimlerinizi paylasırsanız memnun oluruz.
    Lastik güzel maşallah asfaltın iyi olduğu yerlerde motoru istediğiniz kadar yatırabilirsiniz
    Ani frenlerde ön teker kaymıyor, orijinal cst lastiklere göre durma mesafem hemen hemen yarıya indi diyebilirim
    Toz toprak çamurlu yolda henüz bir kere deneme fırsatım oldu, taşlar dengeyi bozmadı, küçük taşların yönlendirdiği yere değil de istediğim yere doğru gidebildim eski lastiklerimle taşlı yollarda sağa sola salınım yapıyordu
    Diş deseni görüntü olarak hoşuma gidiyor, motorun havasını değiştirmiş gibi geliyor, yazıları oldukça geniş, lastik kalemi ile boyanabilir.
    Dişlerinin derin olması yerden daha fazla su ve çamur kaldırmasına sebep oluyor, ön tekere taktığım tozluk sayesinde motor bloğu sürekli temiz

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Lastik güzel maşallah asfaltın iyi olduğu yerlerde motoru istediğiniz kadar yatırabilirsiniz
    Ani frenlerde ön teker kaymıyor, orijinal cst lastiklere göre durma mesafem hemen hemen yarıya indi diyebilirim
    Toz toprak çamurlu yolda henüz bir kere deneme fırsatım oldu, taşlar dengeyi bozmadı, küçük taşların yönlendirdiği yere değil de istediğim yere doğru gidebildim eski lastiklerimle taşlı yollarda sağa sola salınım yapıyordu
    Diş deseni görüntü olarak hoşuma gidiyor, motorun havasını değiştirmiş gibi geliyor, yazıları oldukça geniş, lastik kalemi ile boyanabilir.
    Dişlerinin derin olması yerden daha fazla su ve çamur kaldırmasına sebep oluyor, ön tekere taktığım tozluk sayesinde motor bloğu sürekli temiz
    Çok tesekkürler yorumlarınız icin,güle güle kullanın,memnuniyetiniz hep devam eder insallah

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Çok tesekkürler yorumlarınız icin,güle güle kullanın,memnuniyetiniz hep devam eder insallah
    Ne demek, sağ olun, inşallah

wasp07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    Ben de pirelli dura traction aldım takalı 500km oldu, çok memnunum deseni görüntü olarak da motoru güzel gösteriyor, yol tutuşu da mükemmel.
    Hislerime dayanarak bi benzetme yaparsam, orjinal Cst lastiklerin kuru yol tutuşu kadar ıslak performansı var bunların
    Michelin daha yumuşak hamurlu bir lastik, yol tutuşu daha iyi olabilir ama yumuşak hamurlu lastikler daha çabuk eskir, seçim sizin
    teşekkürler bende pirelli taktırmayı düşünüyorum ıslak zemindede yol tutuşunun iyi olduğunu duymuştum
    Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz, çünkü saf olmak şerefsiz olmaktan iyidir.

Motosikleti
    2014 yamaha ybr 125 esd
    arkadaşlar yamaha bayisinden yaklaşık 2 ay önce 1450tl kaparo vererek ybr 125 talep ettim. ama hala motor gelmedi, ne zaman arasam haftaya gelecek deyip sallıyorlar. yamaha nın Distribütörü nün iletişim bilgisi olan var mı acaba (depoda ybr mi kalmadı da bunlar motoru alamıyorlar anlamadım). sizce sorun nedir. dava falan mı açsam. pişman oldum keşke hiç bu işe bulaşmasaydım.

beyler bi cvp verseniz 80 i kaçıncı viteste hangi devirdegörüyosunuz ben 5.viteste 6-7bin devirde görüyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı mmbnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bi cvp verseniz 80 i kaçıncı viteste hangi devirdegörüyosunuz ben 5.viteste 6-7bin devirde görüyorum
    4. vites 8000 devir 80 km/h
    5. vites 7000 devir 80 km/h

Alıntı ergene22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yamaha bayisinden yaklaşık 2 ay önce 1450tl kaparo vererek ybr 125 talep ettim. ama hala motor gelmedi, ne zaman arasam haftaya gelecek deyip sallıyorlar. yamaha nın Distribütörü nün iletişim bilgisi olan var mı acaba (depoda ybr mi kalmadı da bunlar motoru alamıyorlar anlamadım). sizce sorun nedir. dava falan mı açsam. pişman oldum keşke hiç bu işe bulaşmasaydım.
    Yamaha Türkiye'ye e-posta atın,2 ay cok uzun bir süre bence kaporunuzu geri almaya bakın.

immortall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 2004 /mobylette 47 tek sekman
    Alıntı mmbnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .............
    ya o senin sıkıştırmana göre değişir 3. viteste 9 bin 10 bin devirdede görebilirsin senin yaptığın gibi 5. viteste 6-7 bin devirde de...

mesela ben 5. vites 7bin devirde 100 görüyorum....

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Ben de geçen servise gittim, yamaha yeni bir nakliye firmasıyla anlaşmış bir takım sistemsel sorunlar varmış, sorun giderilecekmiş bu hafta.

mustafa.buda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    Esd eski kasaya göre daha güzel kacıyor bence. Benim motor 2006 model. Stabil 100 gidebiliyor ama esd'de 110'la gitmek mümkün. Kilonuz fazla değilse yüksek hızlara daha iyi cıkar. Birde ben dikkat etttim eski kasada 5.viteste giderken 100 km hızda 9000 devire yakın cevirirken,esd'de 8000 küsür ceviriyor. Bu da son hızda etki ediyor.

Genelde E-5'te sürüyorum,hızımda 85-100 arası. Sanırım kullanma faktörüde var ama net bi olcum yapıp yazacagım tekrar. Tavsiyeleriniz için ayrıca tesekkür ederim

Akü zayıflamış olabilir mi? Ayak marsı ile calıstırdıktan sonra biraz yol yapınca,marş düğmesi çalışıyorsa akünüze veda zamanı gelmis olabilir.

sorunun ne olduğunu bulduk arkadaşlar.akü fln beklerken el marşının oraya girip baskı ile ölen ÖRÜMCEK'miş çalışmamasının sebebi.tabi bu durura yamaha servisi ve bizde dahil baya güldük.
    Yaşamak için Sür, Sürdükçe keyif al.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı solo__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet net hocam. açıklamanız için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

arkadaşlar selamlar tekrar,
    ybr üstünde yediğimiz rüzgar normal mi? yani başka tip bir motorla bu rüzgarı yemez miyiz?

Tur camı vb eklentilerle daha az rüzgar etkiler ybrde. Ancak bi maxi scooter ya da touring diye gecen motorlarda saglam bi öncamla neredeyse sıfır rüzgara maruz kalırız.

Hatta ben ybryi satıp scootera gecis yapmak istiyorum. Ama kısmet...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Alıntı mustafa.buda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunun ne olduğunu bulduk arkadaşlar.akü fln beklerken el marşının oraya girip baskı ile ölen ÖRÜMCEK'miş çalışmamasının sebebi.tabi bu durura yamaha servisi ve bizde dahil baya güldük.
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Yamaha Ybr
    mrb arkadaslar motorumu 1 ay once almıstım su an 550 km de normalde 1. vites 20 2. vites 40 3. vites 60 4. viteste 80 e cıkıyodu 4. viteste 100 km hız yapıyodu 5. viteste gaz yemiyodu ve zorlamıyordum bugun motor anormal hızlandı extra 20 km geldi motora 1. vites te 40 yapıyo 2. viteste 60 3. viteste 80 yapıyo sehir icinde oldugum icin 4, fitesi deniyemedim bi anda oldu 3. viteste giderken 80 olunca yanlısla 4. e attım sandım kontrol ettim 3teymis tek tek kontrol ettim rampada 2.viteste 60 yaptı normali bumu sankim bu kadar hız yapmaması gerek gibi gelio bana yarın 4 ve 5 . vitesleride deniyecegim

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı voljtrann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar motorumu 1 ay once almıstım su an 550 km de normalde 1. vites 20 2. vites 40 3. vites 60 4. viteste 80 e cıkıyodu 4. viteste 100 km hız yapıyodu 5. viteste gaz yemiyodu ve zorlamıyordum bugun motor anormal hızlandı extra 20 km geldi motora 1. vites te 40 yapıyo 2. viteste 60 3. viteste 80 yapıyo sehir icinde oldugum icin 4, fitesi deniyemedim bi anda oldu 3. viteste giderken 80 olunca yanlısla 4. e attım sandım kontrol ettim 3teymis tek tek kontrol ettim rampada 2.viteste 60 yaptı normali bumu sankim bu kadar hız yapmaması gerek gibi gelio bana yarın 4 ve 5 . vitesleride deniyecegim
    Hız yapmasına yapar da sizin bu hizlara cikmamaniz lazım, ilk 1000km de bu kadar zorlamanız ileride performans düşüklüğü, yağ yakma gibi problemlere sebebiyet verebilir.
    En önemlisi de 0-500km aralığıdır, normalde 5 bin devir üzerinde kullanmamak gerekir

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı voljtrann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR 125 e Hoşgeldiniz
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler