Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bugun bı kuryeyle knuştum servıs çok pahalı gitme servise dedi yazın 15 .50 kışın 10. .40 yağ koyuyomuşlar
    ReiZzZ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ön 15 diş. Genelde tek kullanırım o nedenle değiştirdim.
    6100 devirde 80 hız, bir ara bakıp tüm hızlarını yazarım buraya.
    ben 80 km hızı 7k devirde görüyorum.

Merak ettim hız-devir olayını paylaşırsan sevinirim

Arkadaşlar akü alacam tavsiyeleriniz marka ve model önceden aldığım abuş marka akü 6 ayda ömrünü doldurdu kuru tip akü bu kadar kısa sürede nasıl öldü anlamadım aktif her gün kullanmama rağmen
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Arkadaslar merhaba motoru yaklasik 20gun hic kullanmicam garajda duracak bu nedenle akusunu sokmeme gerek varmi bi sorun olurmu..

abimi bugün işe götürürken taksici u dönüşü yaptı ..kıl payıyla kurtardık. .abim indi motordan taksicının burnuna 2 yumruk salladı kaportaya yapıştı adam abim çok kızdı sbh sbh.

selam arkadaşlar takas teklifi geldi cbf le benim motorum kadar temiz kafama yattı ama genede kararsızım sizce cbfyle takas yapayım mı arkadaşlar acil yazın bşyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ön 15 diş. Genelde tek kullanırım o nedenle değiştirdim.
    6100 devirde 80 hız, bir ara bakıp tüm hızlarını yazarım buraya.
    benim ybr de 6.5 de 80 ni görüyo iyi açılmış

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba motoru yaklasik 20gun hic kullanmicam garajda duracak bu nedenle akusunu sokmeme gerek varmi bi sorun olurmu..
    Ben şöyle yapıyorum.
    Musluğu kapatıp benzin bitene kadar çalıştırıyorum, sonra kutup başlarını söküp bırakıyorum.
    Çalıştırırken musluğu açmadan önce benzin iyi karışsın diye sallayıp öyle açıyorum çünkü dibe çökme yapabiliyor veya karbüratördeki benzin sıkıntı yaratabiliyor.

---------- Post added at 20:32 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar YBR ye SL sınıfı yağ koysam zararı olur mu ? Shell advance ax 7 koyacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

...... güncel
    Benim ilk koyduğum yağ oydu sonra yamalube koydum, yamalube daha iyi gibi sanki.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Akü tavsiyesi alınır....

slm
    yamahanın sitesinde 2013 modeller full enjeksiyonlu görünüyor.acaba bu Türkiye'ye gelir mi?
    http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/125cc/ybr125.aspx?view=techspecs

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    selamlar
    2012 ybr 125 i satıp 2013 tvs apache almayı düşünüyorum.
    fikir belirtmek isteyen varsa iyi olur
    gerekir mi gerekmezmi
    farkedecek mi etmiycekmi
    değermi dğmezmi diye düşüncelerdeyim

Alıntı mastikos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar
    2012 ybr 125 i satıp 2013 tvs apache almayı düşünüyorum.
    fikir belirtmek isteyen varsa iyi olur
    gerekir mi gerekmezmi
    farkedecek mi etmiycekmi
    değermi dğmezmi diye düşüncelerdeyim
    pişman bile olursun. büyüteceğim diyorsan git adam gibi 250 lik bişey al. yok aynı ayarda kalacaksan ybr o klasmandaki en başarılı motosiklet.

Motosikleti
    suzuki inazuma
    biraz değişiklik olsun diye değiştirmek istiyorum
    işe gidip gelmek için kullanıyorum
    az yakması önemli oldugu için yüksek cclere bakmıyorum büyütmekten ziyade değişiklik olması için
    2 sene cbf 150 kullandım 1 senede ybr 125 kullandım
    bi arkadaşımda bana gelip sorsa hangisini alayım diye ona apache aldırtmam ybr al derim
    ama kendim için durum farklı ybr nin kalitesini göz ardı etmiyorum
    biraz farklılık için iyi olur düşüncesindeyim
    belli başlı büyük bi zararı olur mu
    apacheyi denemedim henüz.

biraz değişiklik olsun diye değiştirmek istiyorum
    işe gidip gelmek için kullanıyorum
    az yakması önemli oldugu için yüksek cclere bakmıyorum büyütmekten ziyade değişiklik olması için
    2 sene cbf 150 kullandım 1 senede ybr 125 kullandım
    bi arkadaşımda bana gelip sorsa hangisini alayım diye ona apache aldırtmam ybr al derim
    ama kendim için durum farklı ybr nin kalitesini göz ardı etmiyorum
    biraz farklılık için iyi olur düşüncesindeyim
    belli başlı büyük bi zararı olur mu
    apacheyi denemedim henüz.
    cbr 250 ile ybr 125 arasınca yakıt farkı çok az eğer düşük devirde kullanırsan.

cbr 250 Ortalama : 3.383 / 100 km
    ybr Ortalama : 2.845 / 100 km
    tvs Ortalama : 3.100 / 100 km (Bu kesin değil ancak genelde bu değerlerde olduğu söyleniyor)
    cbr 125 Ortalama : 2.585 / 100 km

ayrıca apache nin ybr kadar sağlam olmadığını, problem çıkarmaya elverişli olduğunu da biliyorum. ben ybr ile bir kere motorcuya gitmedim şu sıkıntım var diye.

madem değişiklik olsun diyorsun cbr 125 al yine apache den kat kat iyidir 250 istemiyorsan yani.

bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    Merhaba arkadaşlar.
    HGS hakkında bi kaç araştırma yaptım ama yinede istediğim bilgilere ulaşamadım. HGS yi bankadan alıcam kredi kartıma tanımlı olucak dolayısıyla etiket alıcam kart olanını wermiyorlar kafamda bazı sorular war bunlar;
    *Bu etiketi ön camın içine yapıştırırsam yada ne tarafına yapıştırırsam kolay algılanabilir?
    *Çalınmaya karşı korumalı olduğundan birileri gıcıklığına çıkarırsa sürekli yeni etiket almayla uğraşacağımdan başka tavsiyeleriniz var mı?
    *Sudan etkileniyor mu?
    *İlk üç sorularda sorun olduğu için etiketi aldığımda yapıştırıcısından hiç ayırmadan yanımda taşısam yani motoruma hiç yapıştırmadan kullanıcam gişelerden geçerken elimde tutarım weya normal bir bantla yapıştırısam geçtikten sonra çıkartırsam olur mu?

HGS kullanan değerli YBR ci arakdaşlardan yardım bekliyorum, keyifli sürüşler.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250 ile ybr 125 arasınca yakıt farkı çok az eğer düşük devirde kullanırsan.

cbr 250 Ortalama : 3.383 / 100 km
    ybr Ortalama : 2.845 / 100 km
    tvs Ortalama : 3.100 / 100 km (Bu kesin değil ancak genelde bu değerlerde olduğu söyleniyor)
    cbr 125 Ortalama : 2.585 / 100 km

ayrıca apache nin ybr kadar sağlam olmadığını, problem çıkarmaya elverişli olduğunu da biliyorum. ben ybr ile bir kere motorcuya gitmedim şu sıkıntım var diye.

madem değişiklik olsun diyorsun cbr 125 al yine apache den kat kat iyidir 250 istemiyorsan yani.
    mastikos ybr ve cbf kullanmışsın ama apache kullanmamışsın. ve değişiklik olsun deyip cc de yükseltmek istemiyorsun. bence kesinlikle apache yi denemelisin. burda sana ne kadar anlatsam boş. dene pişman olmazsın. ybalcı apache tüketimine 3.1 litre olarak öğrenmiş. ben motorun canını alıyorum, ayrıca karbüratör jet meme ayarı zengin karışımda. bu durumda bile 3.0 litreyi geçemedim. ayrıca apache hangi konuda ybr den daha sağlam değil ve hangi problemleri çıkarmaya elverişli?? cbr 125 dediğin makıneyi bugun test ettim. yaklaşık 40km kadar kullandım. bizim motorların 14 dişli takılmış haline benziyor.. apache kesinlikle daha agresif ve serii..cbr 125de tork yok nazlana nazlana gidiyor.fakat son hızı daha iyi..
    ercan41 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Merhaba Bekir,
    Yapışkanlı etiket konusunda tüm yazdıklarında haklısın,bu nedenle etiket motora uygun değil.Ben kredi kartımla postaneden kart aldım,15 TL kart bedeli+30 TL geçiş bedeli.
    45 TL toplam.Kredi kartıma tanımlı,ruhsatın içinde taşıyorum.Gişeden geçerken kaçak geçiş yazdı,gidip postaneye sordum,kamera plakanı tesbit edip hesabından düşer dediler.
    Etiket ise 2 parça,biri ruhsatta,biri camda yapışık olacak.Yapıştırmadan ikisini de ruhsatta taşırsan,kontrol olursa problem yaşayabilirsin.
    bekir.altin bunu beğendi.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mastikos ybr ve cbf kullanmışsın ama apache kullanmamışsın. ve değişiklik olsun deyip cc de yükseltmek istemiyorsun. bence kesinlikle apache yi denemelisin. burda sana ne kadar anlatsam boş. dene pişman olmazsın. ybalcı apache tüketimine 3.1 litre olarak öğrenmiş. ben motorun canını alıyorum, ayrıca karbüratör jet meme ayarı zengin karışımda. bu durumda bile 3.0 litreyi geçemedim. ayrıca apache hangi konuda ybr den daha sağlam değil ve hangi problemleri çıkarmaya elverişli?? cbr 125 dediğin makıneyi bugun test ettim. yaklaşık 40km kadar kullandım. bizim motorların 14 dişli takılmış haline benziyor.. apache kesinlikle daha agresif ve serii..cbr 125de tork yok nazlana nazlana gidiyor.fakat son hızı daha iyi..
    bu iş yine herkesin kendi motorunu savunması şekline dönecekse boşa tartışmanın anlamı yok. herkes yorumunu yazar arkadaş kararını verir.

supersport motorun torkuna laf etmişsin daha neden seninle muhattap olayım bilmiyorum cbr125 nazlana nazlana gidiyor ne demek ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı bekir.altin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    HGS hakkında bi kaç araştırma yaptım ama yinede istediğim bilgilere ulaşamadım. HGS yi bankadan alıcam kredi kartıma tanımlı olucak dolayısıyla etiket alıcam kart olanını wermiyorlar kafamda bazı sorular war bunlar;
    *Bu etiketi ön camın içine yapıştırırsam yada ne tarafına yapıştırırsam kolay algılanabilir?
    *Çalınmaya karşı korumalı olduğundan birileri gıcıklığına çıkarırsa sürekli yeni etiket almayla uğraşacağımdan başka tavsiyeleriniz var mı?
    *Sudan etkileniyor mu?
    *İlk üç sorularda sorun olduğu için etiketi aldığımda yapıştırıcısından hiç ayırmadan yanımda taşısam yani motoruma hiç yapıştırmadan kullanıcam gişelerden geçerken elimde tutarım weya normal bir bantla yapıştırısam geçtikten sonra çıkartırsam olur mu?

HGS kullanan değerli YBR ci arakdaşlardan yardım bekliyorum, keyifli sürüşler.
    ben kaskın içine koydum üst kısma. bant ile yapıştırdım öyle kullanıyorum. arada okumadığı oluyor ama sorun olmuyor plakadan düşülüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

bu arada ybr yi sattım. hüzünlendim sattıktan sonra. ilerde 650lik falan bir motor alırsam şehir içi için kesinlikle bir ybr alırım.
    bekir.altin bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki inazuma
    cevaplar için teşekkürler ybr yi kısmetse yarın satıyorum ardından alıcaz bakalım bişeyler ama ilerde yine ybr alırım sevdim ybr yi
    sbr bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iş yine herkesin kendi motorunu savunması şekline dönecekse boşa tartışmanın anlamı yok. herkes yorumunu yazar arkadaş kararını verir.

supersport motorun torkuna laf etmişsin daha neden seninle muhattap olayım bilmiyorum cbr125 nazlana nazlana gidiyor ne demek ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

ben kaskın içine koydum üst kısma. bant ile yapıştırdım öyle kullanıyorum. arada okumadığı oluyor ama sorun olmuyor plakadan düşülüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

bu arada ybr yi sattım. hüzünlendim sattıktan sonra. ilerde 650lik falan bir motor alırsam şehir içi için kesinlikle bir ybr alırım.
    herkesin kendi motorunu övme konusu değil bu. sen apacheyi resmen itin götüne sokmuşsun. bende kendi fikirlerimi söyledim. ben apachem var diye övmüyorum, diğerlerinden üstün gördüğüm için apache aldım. ayrıca herkes kendi yorumunu yapacaksa, bende kendi yorumumu yapıyorum. cbr125 nazlana nazlana gidiyor işte. en kral cbr125i getirin 100km hıza kadar geçerse beni anahtarımı vercem. asıl sen cbr125i ss kategorisine koyuyorsan benim seninle muhattap olmamam gerekiyor. ama doğruya koskoca honda ss kategorisinde satıyor bu motoru..sen ve senin gibi düşünenlerde ss kategorsinde nitelendiriyor..zaten honda sıçsa, alın size motor yaptım dese, millet kapış kapış alır..
    ... istersen benlede muhattap olmayabilirsin, çok da önemli değil.
    TRANSALP XL700

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

cevaplar için teşekkürler ybr yi kısmetse yarın satıyorum ardından alıcaz bakalım bişeyler ama ilerde yine ybr alırım sevdim ybr yi
    Ybr,ve cbf kullanmışsınız. Bence apachede denenmeli.

Ben apacheye niyetlenmiştim ama kısmet ybrye oldu. Apachenin uzun yoldaki stabil gidişi ybrden cok daha iyi. Bu onemli artı bence.

Az yakıyor,güzel kacıyor ve bence en yakısıklı commuter.

Kısacası apache benim cok begendigim bi motosiklet. Hakkınızda hayırlısı olsun
    sbr bunu beğendi.

ybr 125 esd ile ybr 125 arasında fark var mı? yamahanın sitesinde esd yi göremedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 32 kullanıcı var. (0 üye ve 32 misafir)

Bu Konudaki Etiketler