Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muhammet55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamunaleykum bı sorum olacaktı yardımcı olursanız sevınırm ıkıncı el aldıgım ybr nın sahıbı garantısı var demıstı fakat noter satısını yaptıktıktan sonra evrakları bulamıyrm bulunca ben sıze veryım demıstı sımdı telefonumu acmıyr serefsız garantı belgelerını cıkarabılecegm yada alabılecegm bı yer varmı Allah kazasız belasız surmeyı keyfını cıkarmayı nasıp etsın hayrlı surusler
    mootor 2012 model
    Servise bugüne kadar hiç gitmedim.Gitmeyide düşünmüyorum.O evraklar o kadar gerekli birşey değil.Ybr kolay kolay arıza açmaz 50-60 bin kmden sonra arıza açmaya başlar.Zaten o km ye kadar garanti falan kalmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde ybr vardı çok kullanmadım tebrübem yok ama, şuan cbf kullanıyorum.6000 d/dak. 80 yapıyor o ayarda 35 Tl benzinle 290 km yapabiliyom.Yani km de 0,120 krş.

7000 ve üzeri devirlerde kullanırsan 125-150 cc motorlarda çok yakmaya başlıyor.Buradan çıkan sonuca göre sende artçılı ve biraz yüksek devirli kullanmışın durum onu gösteriyo.
    Abi ybr cbf gibi dandik motor değil ybr max gücünü 7000 devirde verir yani 9000 d/d kadar sıkıntı olmaz
    Her ybr de 9000d/d geçemez benim motor geçiyor düz yolda kesiciye giremedim ama 125 km/h çok yaptım
    Kesiciye sokmaya kıyamadım da rampa aşağı çok istesem de
    S.Orhan ve haojin2005 bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise bugüne kadar hiç gitmedim.Gitmeyide düşünmüyorum.O evraklar o kadar gerekli birşey değil.Ybr kolay kolay arıza açmaz 50-60 bin kmden sonra arıza açmaya başlar.Zaten o km ye kadar garanti falan kalmaz
    eyvallah sagolda garantısı var motorun yanı bı sansızlıga denk gelır sonra pısman olmayayım dıye cıkartabılırsem cıkaraym dedım

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı muhammet55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamunaleykum bı sorum olacaktı yardımcı olursanız sevınırm ıkıncı el aldıgım ybr nın sahıbı garantısı var demıstı fakat noter satısını yaptıktıktan sonra evrakları bulamıyrm bulunca ben sıze veryım demıstı sımdı telefonumu acmıyr serefsız garantı belgelerını cıkarabılecegm yada alabılecegm bı yer varmı Allah kazasız belasız surmeyı keyfını cıkarmayı nasıp etsın hayrlı surusler
    mootor 2012 model
    garanti belgelerine ihtiyacın yok senin Ruhsatında motorun ilk trafiğe çıkış tarihi motorun bayiden çıkış tarihidir.üstüne 24 ay say.yap hesabını garantin o zaman bitiyor. + Servislerde kaydı kuydu vardır.Tabii zorunlu bakımlarına götürdüyse.Götürmediyse servis sorun çıkarabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ybr cbf gibi dandik motor değil ybr max gücünü 7000 devirde verir yani 9000 d/d kadar sıkıntı olmaz
    Her ybr de 9000d/d geçemez benim motor geçiyor düz yolda kesiciye giremedim ama 125 km/h çok yaptım
    len püsküllü Fatih ben YBR dandik demedimki.Arkadaş çok benzin yakmış onu izah etmeye çalışıyorum.YBR nin itibarını korumaya çalışıyorum.Sen kalkmışın elin garip CBF ine ...ok atıyorsun.Bu akşam Mahzende bir çorba içtim.CBF imide önüne çektim.Garson geldi.Dedim bana bir tek yap.CBF in bir arzusu varmı abi dedi.Gururlandım birden iyiki dedim satmamışım.Olgun motorun hali başka oluyo.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ya orhan abi cbf kalıplı ona birşey dediğimiz yok ama yüksek devir çevirmeye gelmez
    birde cbf garip değil tam 5000tl sıfır ı

arkadaşlar öncelikle selamün aleyküm. bende bi 2011 eski kasa uzay kafa ybr var geçenlerde bir yaya yüzünden kaza geçirdim ( Allaha şükür ona bişey olmadı) ama benim motorun depoda ve siperlikde hasar var. depoda hafif bi göçük var bunu çektirip boyatsam mı yoksa yan sanayisini alıp taktırsam mı kafam çok karıştı bunu sormak istedim bi yardımcı olursanız sevinirim. çektirip boyatma ve yan sanayi mal ile aynı fiyata denk geliyor. satarken sıkıntı olur mu acaba.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence maddi durum a bakar bu iş eğer satmak gibi bir niyetin yoksa tak bi depo kılıfı bak keyfine

bendede bi huy f54 kardeşim öyle binemiyorum kılıf taksam bile içim rahat etmez :(

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Abi senin ybrnin methini çok duyuyorum. Orjinal dişli mi üzerindekiler. 125 düzde nasıl yaptırıyorsun,sırrı nedir bu işin

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Benim motor bile 90 bine yaklaştı ama hala düzde 115 çok rahat görüyor.1-2 kere de 120 görmüştüm
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi senin ybrnin methini çok duyuyorum. Orjinal dişli mi üzerindekiler. 125 düzde nasıl yaptırıyorsun,sırrı nedir bu işin
    fabrikadan çıktığı gibi orj düzde bu hızı yapıyor birde üzerine yatmadan
    sırrı yok iyi rodaj yapılmış sanırım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

fabrikadan çıktığı gibi orj düzde bu hızı yapıyor birde üzerine yatmadan
    sırrı yok iyi rodaj yapılmış sanırım
    Maşallah abi,benim motor 125'te kesiciye giriyor oda yokuş aşağı...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    uğur benden sana bi tavsiye motoruna 10 40 tan kalın yağ koyma bunu gaza bastıkça anlarsın
    yazın şıkır şıkır ses gelir ama takma kafana kış aylarında o sesler kesilir yağın ince olmasının bi sıkıntısını görmedim ben
    cam işini ne yaptın aldın mı
    S.Orhan bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende bi sukutır alacağım eğer onu alırsam ybr yalan olur sukutır küçük olduğu için şehir içinde onunla takılırım ayda yılda bir kamp vs yaparsak ybr çıkar yola
    seneye de alırım bi sym volf gibi veya adam gibi 250cc gelirse
    yoksa bende bi cam alırsam ybr yi gene uzun yollara hazırlar öyle yatırırım
    ama artık 125cc kesmiyor 20000km oldu ybr ile

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    bende bi sukutır alacağım eğer onu alırsam ybr yalan olur sukutır küçük olduğu için şehir içinde onunla takılırım ayda yılda bir kamp vs yaparsak ybr çıkar yola
    seneye de alırım bi sym volf gibi veya adam gibi 250cc gelirse
    yoksa bende bi cam alırsam ybr yi gene uzun yollara hazırlar öyle yatırırım
    ama artık 125cc kesmiyor 20000km oldu ybr ile
    SYM ye benimde çok kafam takılmaya başladı.Ama biraz daha düşünecem.Araştırmadayım çok yönlü.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yaw orhan abi ne desem onu araştırıyorsun ayıp oluyor ama
    abi güzel motor eğer 1 yıla kadar sıkıntı çıkaran olmaz sa almak istiyorum

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    yaw orhan abi ne desem onu araştırıyorsun ayıp oluyor ama
    abi güzel motor eğer 1 yıla kadar sıkıntı çıkaran olmaz sa almak istiyorum
    Ben yorumlarını araştırıyorum başka sitelerdede henüz kendini ispatlamış bir makina olarak görülmüyor.Ama bir tek şey hoşuma gidiyor.Seramik silindiri çok methediyorlar.Sende bir araştır bakalım.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi ben araştırmayı sevmem öyle bodoslama gider alırım koray al desin yeter

F54 senin motorun rodajı güzel yapılmış muhtemelen. Ben de rodaja çok dikkat ettim şu an düzde 115 rahat. o da 15w50 yağ ile. yokuş aşağı 130 gördüm kaç defa. 130'da 10000 devir çeviriyordu kırmızı bölge sınırında idi.

Motor açıldıkça keyfi de arttı. şu an 3550 km oldu. hafta sonu izmir - istanbul yaptım istanbulda da gezdim. toplam 1350 km yapmışım hafta sonu. tık demedi motor. saat gibi çalışıyor maşallah. ne titreme ne de başka bir sorunum yok. virajlara arabaların giremediği hızlarda girebiliyor (micheline lastikler sağolsun)

tek sıkıntısı var o da yokuşlarda bayılması. ama hani baya yokuş %8 falan yokuşlar var uzun yollarda. oralarda 4. vites ile 65 ile çıkılabiliyor. 5. viteste bayılıyor. sonra farkettim o yokuşlarda bir çok araba da bayılıyor.

ben aldığıma hiç pişman olmadım bu aleti. 2 ayda 3550 km yaptım ve ufacık bir sorun çıkarmadı. satıp büyütmem gerekirse buruk bir şekilde yapacağım bunu.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hacı ben 3. sahibiyim ilk sahibi motoru yıkayıp garaja çeker karşısında cigara içermiş
    2 sahibi de 28 li yaşlarda bi arkadaştı satış almaya giderken 115km h yapıyordu motor
    ee bende 30 yaşlardayım zorlamam üzmem zamanında bakım yaparım pırıl pırıl temiz bakarım bırakta gitsin yani
    ybr kolay kolay yolda bırakmaz sattığına pişman olacağın bi motosiklettir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler