Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    www.splitfireperformance.com/ evet arkadaşlar. Sırrım budur. Elektrik aksamım bundan.yıkarken stop etmeden yıkayabiliyorum. Bujiye tazikli su tut. Takır takır saymaya devam ediyor. Hava filtresi girişı koltuk altında. O hizaya kadar, suya dalabilir. Artı olarak performansımın ve torkumun çoğunu buna borçluyum. Büyük sırrımı açıkladım. Eski ustam (artık değil) isteğim üzerine taktırtmıştım. Elektrik aksamına (statör,bobin,buji kablosu, piposu ve buji) 250 tl den fazla masraf etmiştim. Motora ne kadar ekmek verirsen, oda sana o kadar köfte verir. Veya splitfire yazıp taratın bakalım ne çıkacak?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ybr bu kadar tokat yermi abi Dün Gece Breton 9-10 Motor Boyu fark attı...Kalkısta 5 Motor avans verdi
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    olum sen ybr yi yarış motorumu sandın? Haa ybr nin motorunu sök, titan motoru tak, bikaç işlem uygula. Ondan sonra gör bak ybr yi

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olum sen ybr yi yarış motorumu sandın? Haa ybr nin motorunu sök, titan motoru tak, bikaç işlem uygula. Ondan sonra gör bak ybr yi

Yaw abi o neydi öyle hayran kaldım ya kalkısta arkadan kalktı öyle bi tokat verdiki 3 Km yolda gece 12 gibi polis karakolunun önünde kapıstılar Polisler izliodu :D
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    www.eliftuning.com. Bu adreste siplitfire buji, buji kablosu,elektrik asamı var. Buji kablosu, piposu bundan. Motor için nerde satılır, bulunur bilmiyom. Ama ben bundan kullanıyorum. Akşam kalkınca bakacam msj lara. İçinizde birazcık motor hastalığı varsa benim gibi, araştırırsınız. Motor hastalığı demek, hergün motoru yıkayıp cila atmak demek değildir. Bikaç msj üstteki msjımıda okuyun lütfen. 16 civarı burdayım,okurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:56 ----------

www.splitfireperformance.com/ evet arkadaşlar. Sırrım budur. Elektrik aksamım bundan.yıkarken stop etmeden yıkayabiliyorum. Bujiye tazikli su tut. Takır takır saymaya devam ediyor. Hava filtresi girişı koltuk altında. O hizaya kadar, suya dalabilir. Artı olarak performansımın ve torkumun çoğunu buna borçluyum. Büyük sırrımı açıkladım. Eski ustam (artık değil) isteğim üzerine taktırtmıştım. Elektrik aksamına (statör,bobin,buji kablosu, piposu ve buji) 250 tl den fazla masraf etmiştim. Motora ne kadar ekmek verirsen, oda sana o kadar köfte verir. Veya splitfire yazıp taratın bakalım ne çıkacak?
    dediğim msj, bu msj. İnş. İşinize yarar

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    www.eliftuning.com. Bu adreste siplitfire buji, buji kablosu,elektrik asamı var. Buji kablosu, piposu bundan. Motor için nerde satılır, bulunur bilmiyom. Ama ben bundan kullanıyorum. Akşam kalkınca bakacam msj lara. İçinizde birazcık motor hastalığı varsa benim gibi, araştırırsınız. Motor hastalığı demek, hergün motoru yıkayıp cila atmak demek değildir. Bikaç msj üstteki msjımıda okuyun lütfen. 16 civarı burdayım,okurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:56 ----------

dediğim msj, bu msj. İnş. İşinize yarar
    e şimdi bu elektrik aksamında değişiklik yapınca motor deli seri mi oluyor onu mu deyon adem bey
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr bu kadar tokat yermi abi Dün Gece Breton 9-10 Motor Boyu fark attı...Kalkısta 5 Motor avans verdi
    izzet bak adem abin ne güzel söylemiş ama gene de yarışmak isteyen sakarya ya gelsin itina ile breton tokatlanır
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    vay arkadaş ya muhabbetlere bak , artık bu topiğe yazasım gelmiyo
    Eskiden süper bilgi paylaşımı vardı..

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray abi ne konuşalım sen söyle

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e şimdi bu elektrik aksamında değişiklik yapınca motor deli seri mi oluyor onu mu deyon adem bey
    denedim oldu. Benim motora iyi gitti. Denemek lazım ybr ye

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    len topitop sen bana diyordun ya hadi kapışalım diye bolu dan dönerken pratikte kapışmaya sıcak bakıyorsun da teoride neden soğuk davranıyorsun anlamadım?

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    herkese selam arakadaşlar,bugün yakın arkadaşıma sıfır ybr 125 aldık siyah olanı...gaziosmanpaşa motolizden aldık parasını ödedi pazartesi teslim edicekler,yanlız fiyatı 4.815 motor koruma ve arka çanta demiri de var...fiyat biraz yüksek geldi zaten cbf'i 4.900 e veriyodu doğu batı motor gerçi satışı durdu ama fiyatları hemen hemen aynı gibi olmuş...bu fiyattan aşağı veren bayi yok heralde honda da bayiler arasında çok fark varda ondan sordum cb'yi 4.50 tlye satan bile vardı ben 3.750 ye aldım...

arkadaşın motoru gelsin yakından göreceğim için cb ile arasındaki farkları detaylı inceleme ile yazmayı düşünüyorum iki motorun rodaj süresi kıyaslaması sonrasındaki durumları vs vs...tarafsız olarak tabi 2 motorda benim miş gibifaydalı olacağını düşünüyorum...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evet mücahit pahalıya almış sahibinden de çorumda bi yetkili satıcı var 4200 diyor plaka 200 desek çanta demiri de 40 desek 4500 eder ama üzerinde kappa çanta takarlarsa o zaman belki bu paraya gelir
    sen bi test yazısı yaz bu motorları almayı niyeti olan arkadaşlara çok faydalı olur bizden geçti artık biz başka test yazıları arıyoruz

Motosikleti
    denedim oldu. Benim motora iyi gitti. Denemek lazım ybr ye
    adem abi sen silindiri büyütmeden önce mi denedin de verim aldın yoksa nasıl biraz geniş çaplı anlatır mısın birde maliyeti ne kadar tutdu

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    adem abi sen silindiri büyütmeden önce mi denedin de verim aldın yoksa nasıl biraz geniş çaplı anlatır mısın birde maliyeti ne kadar tutdu
    motoru 150 liğe çevirmem 300 liraya yakın tuttu. Elektrik aksamını 150 cc ye çevirdikten sonra güçlendirdim. Oda 250 den fazla tuttu.yanlız 2 yıl oldu yaptıralı. Tork artışı 150 lik piston taktıktan sonra ne kadar aldıysam, elektrik yükseltmeyle bi okadar daha arttı.statör el sarması, el yapımı. Bobin daha güçlü akım gönderenden. Buji kablosu ve piposu o dediğim performance ürün, buji iridyum okadar. Bide devir kesici iptal ettim dedi usta. O zamanları iyi devir veriyodu. Şimdi idare eder.o kadar.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izzet bak adem abin ne güzel söylemiş ama gene de yarışmak isteyen sakarya ya gelsin itina ile breton tokatlanır

Du bende 1 sene hevesimi alayım bi rektefe cakayım 150 lik Kapısırız Onun GÖBE Cok yatamaz üstüne

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Du bende 1 sene hevesimi alayım bi rektefe cakayım 150 lik Kapısırız Onun GÖBE Cok yatamaz üstüne
    sende aynı adem abin gibisin rektefe vs bizi bozar
    sen gel yeterki hiç fark etmez

Motosikleti
    motoru 150 liğe çevirmem 300 liraya yakın tuttu. Elektrik aksamını 150 cc ye çevirdikten sonra güçlendirdim. Oda 250 den fazla tuttu.yanlız 2 yıl oldu yaptıralı. Tork artışı 150 lik piston taktıktan sonra ne kadar aldıysam, elektrik yükseltmeyle bi okadar daha arttı.statör el sarması, el yapımı. Bobin daha güçlü akım gönderenden. Buji kablosu ve piposu o dediğim performance ürün, buji iridyum okadar. Bide devir kesici iptal ettim dedi usta. O zamanları iyi devir veriyodu. Şimdi idare eder.o kadar.
    anladım abi sadece yüksek voltaj veren bir bobin bulsam yeter onu bulabilir miyiz sadece abi sizin orada bizim motora göre ?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    anladım abi sadece yüksek voltaj veren bir bobin bulsam yeter onu bulabilir miyiz sadece abi sizin orada bizim motora göre ?
    ben ustaya sipariş vermiştim, o bulmuştu. O ustaya küsüm şu an. Benim parçaları parasını peşin ödediğim halde 6 ay geçti getirmedi. Nerden buldu bilmiyom. Bide sadece bobin büyütmek tek başına işe yaramaz. Buji kablosu kalın ve iletken olcak, pıposuda öyle, bide ngk iridyum tak tamamdır. Soracağın varsa sor. Bunları fatih pelüş e söylemem. Sırdır.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    İyi akşamlar karşlerim,abilerim..

2 gün önce motorumla kaza yaptım kavşaktan sağa dönerken yol ıslakmış(sonradan farkettim)kayıp düştüm.gidonum arkaya doğru eğildi sanırım vidalarını gevşetip düzeltilir?sinyalim gösterge dış koruması kırıldı bugun nöbetteyim yarın yaptırıcam inşallah gidon tapası kırıldı parçası içinde kalınca nasıl çıarıcam bilemedim yardımcı olabiliecek var mı ?
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler