Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen kardeşim konfor en üst düzeyde.. dün sekaparkta bi toplanma yaptık baktınmı fotolara.. orada varadera 1000 var ..o motorun sahibi münir abi.. bana ne dedi biliyormusun ..motorları değişelim dedi.. ben de olmaz dedim..yani düşün bendeki motoru
    evet baktım resimlere maşallahı var motorunun zaten dikkat et nazar değmesin birde şenol abideki gibi çanta taktın mı olay bitmiş demektir
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet baktım resimlere maşallahı var motorunun zaten dikkat et nazar değmesin birde şenol abideki gibi çanta taktın mı olay bitmiş demektir
    irfan abinin çantalardan alırım belki kappa 21 lt.. ama önce led sis farı..şenol abi ledleri yaktı ..öfff diyorum ..çok hoşuma gitti

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    abi bende lastikleri baharda değiştireceğim.. michelen alacağım.. gel sende al rahat et

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

Fatih nerelerdesin ya.. bizim şu kartopu günü ile ilgili bi yorum yap bakalım.. bak sakaryadan gelen adam nasılda geliyor.. utan utan bide motorcuyum diye geziyon ..
    Korayım zaten şuan imkansız ancak yaza zaten kışın okadar yoğun binilmiyor zaten ama yaza kimse beni bulamaz kimbilir nerede sürterim

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    dün güzel oldu sohbetimiz abi.
    şimdi gidip switch aramaya gideceğim..sendekinin 1 numara küçüğünü bulursam beni yıldızlar bile tutamaz

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    senin yüzünü ne zaman göreceğiz.. bi kabunu kırda çay çorba içelim demi.. bak yarın benim kursum başlıyo..

---------- Post added at 09:02 ---------- Previous post was at 08:39 ----------

Şenol abi , dün sormayı unuttum.. benim elo marka flaşörüm var( 4 lü için aldığım) 4 lüleri açınca biraz hızlı yanıyor..acaba bu flaşörün üstünde + - ayarı var mı
    görmeden birşey diyemeyeceğim flaşörlerle ilgili çalışma yapısını biliyorum ama iş uygulamaya gelince ha şu olabilir kondansötarün boşalma süresini değiştirebilirsin eğer öyle bir seçenek koyduysalar yani içindeki osilatör devresine ayarlı kondansatör koydularsa mümkün ama görmeden köre manzara tarif ettirmek gibi bişi

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bi bakmam lazım..belki bir ayar yeri vardır

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görmeden birşey diyemeyeceğim flaşörlerle ilgili çalışma yapısını biliyorum ama iş uygulamaya gelince ha şu olabilir kondansötarün boşalma süresini değiştirebilirsin eğer öyle bir seçenek koyduysalar yani içindeki osilatör devresine ayarlı kondansatör koydularsa mümkün ama görmeden köre manzara tarif ettirmek gibi bişi
    ya pardon sen sinyal flaşörünü kastettin değilmi ben hani farların içine koyuyorlar fotoğraf makinası flaşorune gitti aklım yok onlarda ayar yeri şuan elimde iki adet var arızalı ikisindede öyle bir ayar yok hızı büyük bir ihtimalle lambaların watı ile alakalı olabilir senin ampuller kaç watt

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

ya hani resimler nerede???? benden başka kimse atmadımı yoksa başka topiktemi yayınladınız

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    abi resimler burada.. http://www.motosiklet.net/forum/etki...usmasi-15.html
    herkes yüklemiş.. şimdi bir video hazırlıyorum ..sohbetler edildi..katılımcı olarak sende resimlere baktıktan sonra yorum yap abi

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    ya hani resimler nerede???? benden başka kimse atmadımı yoksa başka topiktemi yayınladınız

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    bendemi oraya atayım resimleri

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    istersen sende oraya at abi

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    yok böyle bişiyaaa tam sıkı sıkı giyindim motoru açtım baktım far ıslandığı için yanmıyormuş düzelmiş bari yıkayayım dedim çıkardım hortumu yıkatım silip örteceğim dolu başladı leblebi büyüklüğünde nasıl yayığıyo bir görseniz sizin ora nasıl burası şuan 3 derece

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    yok böyle bişiyaaa tam sıkı sıkı giyindim motoru açtım baktım far ıslandığı için yanmıyormuş düzelmiş bari yıkayayım dedim çıkardım hortumu yıkatım silip örteceğim dolu başladı leblebi büyüklüğünde nasıl yayığıyo bir görseniz sizin ora nasıl burası şuan 3 derece
    motorun üstüne yağmadı inşallah abi...
    bende çarşıdan robotic switch buldum..hemde en küçüğünü.. sağ kumandanın oraya olacağını sanıyorum..
    ama aklımı kurcalayan bişey var..
    1- butonun biri; sadece sisleri yaksın
    2- butonun diğeri; park ve farı yaksın

1- butonun biri; park ve sisleri yaksın
    2- butonun diğeri; sadece farı yaksın

hangisini yapsam acaba

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    yok böyle bişiya bende diyorum gider aşağıdan 1milyoncudan el feneri alırımda şu tek ledli sisleri yaparım nereye gidiyorsun kar 2cm oldu bile
    http://img252.imageshack.us/img252/1746/hpim0272.jpg
    http://img860.imageshack.us/img860/6193/hpim0273.jpg
    http://img189.imageshack.us/img189/7930/hpim0274.jpg
    http://img841.imageshack.us/img841/4474/hpim0275.jpg
    bak bak resimlerin saatleri arasındaki farka bak

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    burasıda aynı oldu iyiki dün hava güzeldi
    video için bide buradan dene abi http://www.youtube.com/watch?v=c4COP...layer_embedded

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    dün ben size göstermeyi unuttum süre çok kısıtlıydı hava iyi olsaydı bukadar kısa görüşme yapmazdık benim yaptığım sistemde kısa farın kablosu üzerinden düzeneği kurduğumdan dolayı biliyorsun uzunfarı yakınca kısa far sönüyo bizde dolayısı ile sisler yanarken uzun farı yaktığımda sisler sönüyor biri yandığında diğeri söndüğü için daha göz alıcı bir etki yaratıyor sorduğun soruya gelince sistemi fazla kurcalama parklarla işin olmaması lazım ne istiyorun benim gibi farı açıp kapata bilmek sisleri açıp kapatabilmekmi yoksa scooterlerdeki gibi sağdaki kütüklükte swiç var hani kapalı parklar farlar diye öylemi istiyorsun öyle istiyorsan motorsiklet parçacılarda zaten hazır kütüklük var öyle al komple değiştir yok benim dediğim gibi yapacaksan ozaman sadece kısa farla işin var çünkü uzunfar devamlı açık kalacakki gerektiğinde selektör yapa bilesin
    yok valla oradan da denedim aynı hatayı veri başka arkadaşlarada bir sor bakalım bendemi hata acaba!!!

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    dün ben size göstermeyi unuttum süre çok kısıtlıydı hava iyi olsaydı bukadar kısa görüşme yapmazdık benim yaptığım sistemde kısa farın kablosu üzerinden düzeneği kurduğumdan dolayı biliyorsun uzunfarı yakınca kısa far sönüyo bizde dolayısı ile sisler yanarken uzun farı yaktığımda sisler sönüyor biri yandığında diğeri söndüğü için daha göz alıcı bir etki yaratıyor sorduğun soruya gelince sistemi fazla kurcalama parklarla işin olmaması lazım ne istiyorun benim gibi farı açıp kapata bilmek sisleri açıp kapatabilmekmi yoksa scooterlerdeki gibi sağdaki kütüklükte swiç var hani kapalı parklar farlar diye öylemi istiyorsun öyle istiyorsan motorsiklet parçacılarda zaten hazır kütüklük var öyle al komple değiştir yok benim dediğim gibi yapacaksan ozaman sadece kısa farla işin var çünkü uzunfar devamlı açık kalacakki gerektiğinde selektör yapa bilesin
    yok valla oradan da denedim aynı hatayı veri başka arkadaşlarada bir sor bakalım bendemi hata acaba!!!
    abi senin sistemini anladım..peki sen farı kapattığında uzun kısa yapınca(bizim motorda selektör) far yanıyor mu

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    bak sisler ve far kapalı yani iki anahtarda kapalı ama far düğmesini ileri itince sol kütükteki uzun far yanıyor ama çekince sönüyor anladınmı yani uzun fara dokunmuyoruz bizim işimiz devamlı yanan kısa farla devamlı yanmasını istemediğimiz için anahtarlama yapıyoruz zaten hazır anahtarlama yaparkende aynı kablodan ek alıp sisleride bağlıyoruz ister sis ister far ister her ikisinide yakabiliyoruz böylece

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bak sisler ve far kapalı yani iki anahtarda kapalı ama far düğmesini ileri itince sol kütükteki uzun far yanıyor ama çekince sönüyor anladınmı yani uzun fara dokunmuyoruz bizim işimiz devamlı yanan kısa farla devamlı yanmasını istemediğimiz için anahtarlama yapıyoruz zaten hazır anahtarlama yaparkende aynı kablodan ek alıp sisleride bağlıyoruz ister sis ister far ister her ikisinide yakabiliyoruz böylece
    tamam cevabımı aldım abi sağol....
    yani selektör olayı anahtar koyunca iptal olmuyor

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 16:12 ----------

Şenol abi nerelerdesin yahu? motora yeni bişeyler mi yapıyorsun yoksa

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    tamam cevabımı aldım abi sağol....
    yani selektör olayı anahtar koyunca iptal olmuyor

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 16:12 ----------

Şenol abi nerelerdesin yahu? motora yeni bişeyler mi yapıyorsun yoksa
    valla bende nereye gideceğimi şaşırdım bi ybr sayfasına bi kocaeli mt sayfasına F5 yapmaktan bi hal oldum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler