Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    yagmurda motora zaten bınmem en azından bole dusunuyorum lastik konusunda bende hemfikirim kendi lastiklerini ellemicem arkadaşlar bakalım yarn yazlıkta bol bol çalışcam teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Orjinal lastikler kuru havalarda gayet güzel sonuç veriyor ancak yağmurda güvensizler gerçekten... Motorunu yeni alanlara da hayırlı olsun ;) YBR ittifakına hoş geldiniz ;)

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Hayırlı olsun lespaul_84. Ybr ci olmak ayrıcalığına erişmişsin ne mutlu sana ne mutlu bize aramıza katıldığın için.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Arkadaşlar baştan sona okudum bu topic'i şimdi.Bu gidişle herkes Yamaha YBR 125 alcak.İstanbul'da heryerde Yamaha görmeye başlıcaz galiba
    Şaka maka,harbiden bir Yamaha modası tutturmuş gidiyor.Bize de bu modaya uymak kalıyor herhalde.
    İstanbulda oturan arkadaşlardan bir tavsiye istiyorum.Üniversite öğrencisiyim,şu an nakit olarak en fazla 500 milyon çıkar cebimden,malum öğrenci olmak zor.Ama bu motoru almak istiyorum.Kredi kartım var ama limiti 500 milyon o yüzden kredi kartına taksit olayınada giremem.
    İstanbulda senet yapıp aylık 200 milyon civarı taksitle bu motoru alabileceğim bir yer var mı acaba arkadaşlar,birkaç hafta içinde kesin almayı düşünüyorum.
    Yardımlarınızı bekliyorum.

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    ybr almayı bende ciddi ciddi düşünmeye başladım arkadaşlar.. ama daha vakit var. bugün istinyede 2 ybr yan yana gittim baktım servis motoruymuş. sordum kilometrede 50-60 bin yakıyor dedi, kontağı çevirdim gaz verdim titreşim cg 125 lerden az gerçekten.150 km aralıksız yaptığını ve hararet olmadığını söyledi.malım hararet ikazı koymamışlar. ama bi sorun çıkmıyormuş. şehir içi için ideal görünüyor. umarım yazın bende....
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden*** şam piiii yonnn ***

Motosikleti
    bende geldim aranıza yer kaldımı

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    hedowich hayırlı olsun.
    ben motoru cuma akşam aldım ve şu an motor 120 km oldu bile
    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    bazen 1 den 2. vitese geçerken vites zor geçiyor ama sanırım bu daha rodajda olmasından kaynaklanıyor.
    rodaj sırasında tavsiyeleriniz varsa beklerim
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Arkadaşlar baştan sona okudum Ybr 125 hakkındaki mesajlarınızı ve cidden kullanışlı motor olduğu anlaşılıyor.

Fiyatı makul + ekonomik + dayanıklı. Bence commiter konusunda cidden iddialı bir makina. Ybr 125 sahibi arkadaşlara hayırlı sürüşler.

manis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OFFFFFF NE YENİSİ YA ESKİDİ ARTIK BUNLAR

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    lespaul_84;
    devri 6000 yukarı çıkarma.
    2 kişi binme.
    Ani kalkışlar yapma.
    Gülü koklarmış gibi kullan. Yani motora yüklenme akıllı uslu kullan. 1000 km den sonra ybr en sana öyle bir teşekkür edecek ki
    ayrıca;
    vites geçişlerinde zorlandığını söylüyorsun. Belki debriyaja tam basmıyorsundur. Benzer sorunlar bende de olmuştu da.

Motosikleti
    ybr yi çalıştırırken jıleyı acıp calıstrdm sonra kapatır kapatmaz stop etti durdu jıklesiz marş bile basmadı kafayı yedım sanırsam motoru hiç kontrol etmeden cıkardılar, sonra bi motorcu arkadaş saolsun rolanti ayarını vidayı cok hafif oynatarak ayarladı bu sefer hiç bir sorun kalmadı, ne diyorsunuz bu konuda birde motoru kitlerken neresinden baglamak daha güvenli?

sandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Er 5,00
    Hedowich, VE dier yeni arkadaşlar bende yeniyim ama size de hayırlı olsun herkese.. jigleyle çalıştırdıktan sonra rodajda motorun bi 3-5 dakka ısınmasını bekliyorsun. jigle çekik. Sonra motoru ilk kilometlerede nazik kullanıp jigletyi indirdiğinde motor kendini ısıtmış olduğundan bi daha istop etmiyo. saa t gibi de çalışıyo. Çok tecrübeli olmasamda benim bildiklerim buçç saygılar

Motosikleti
    teşekkürler sandman motoru 2-3 dakka jigle lie çalıştırdıktan sonra kapatıp biniyorum ozaman

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    hedowich, bence o rolanti ayarsızlığından değildir.
    ben sabahları çalıştırırken önce jigleyi çekiyorum,ondan sonra çalıştırıyorum. motor ısındıkça devri artıyo. 4000 devire geldiğinde jigleyi kapatıyorum ve stop etmiyo.
    zaten motoru ısıtmadan kullanmak zararlıymış.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Motosikleti
    teşekkürler

soru: arkadfaşlar benim bir sorum var ben iş için kullanmak istediğim için ona göre model incelemesi yapıyorum ve scooterlara yönelmiştim ancak ybr ler kurye motoru olduğunu bniliyorum bu ybr nasıldır sorun çıkarırmı ben 100kg yim +yük yüklesem beni ve yükümü rampada taşırmı? bide ybr bana fazla ergonomik gözükmesede yükmkonusunda iyi olduğuınu duydum bu yükü neresine yükleyebilirim arkasına sepek çanta v.s. takılıyormu? diğer sorulara girmiyoum çünkü yamaha kalitesi var işin içinde
    Kask tak!

Motosikleti
    100kg ısen altında maxi scooter almadıgın surece komık durur,ybr ye canta takılıyor senıde cok rahat taşır

valla doğru söylüyorsunuz bende çin malı bakıyordum ama büyük modellerini inceliyordum örnek olarak as 150 t1 üzerinde duruyorum veya hussar 125 arasında kaldım hussar çok iyi ama ergonomik değil mal yüklersem dengesi bozulabilir t1 ergonomik ama servis olayı var :D ama her ne olursa olsun bir yamaha gibi olmaz debriyaja ve viteslere alışmam zaman alır ama motor beni taşırmıki diyorum yani max 150 kg yi rapmya vurduğumda hava temmuyz sıcağında ise beni yarıyolda bırakırmı ?

ben bide şöyle sormak istiorum en gfazla durmadan ne kadar yol yaptınız ve en fazla kaç kg yük yüklediniz acaba motora?

yardımcı olursanızsevinirim hele 2000 liraya bu motora sahip olmak çoık büyük avantaj hele as150t1 2200 iken
    Kask tak!

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    büyük modelleri demişsin.ybr onlardan çok daha güçlü meral etme.ybr yolda bırakmaz için rahat olsun.şimdi izmirden geldim.km sayacı 763 km yol yapmışım.hiç bir sorun yok. olmazda..
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı
    soru: arkadfaşlar benim bir sorum var ben iş için kullanmak istediğim için ona göre model incelemesi yapıyorum ve scooterlara yönelmiştim ancak ybr ler kurye motoru olduğunu bniliyorum bu ybr nasıldır sorun çıkarırmı ben 100kg yim +yük yüklesem beni ve yükümü rampada taşırmı? bide ybr bana fazla ergonomik gözükmesede yükmkonusunda iyi olduğuınu duydum bu yükü neresine yükleyebilirim arkasına sepek çanta v.s. takılıyormu? diğer sorulara girmiyoum çünkü yamaha kalitesi var işin içinde
    motoru yeni aldığım zamanlardı, babam da kullanmayı çok sever izine geldiği zamanlarda. babam 120 kg, amcamda 90 kg iikisi binmişler çarşıdan eve kadar ki (hep tepe yukarı) gelmişler. -biraz zorlandı ama banamısın demiyor demişti ama benim içim gitti ama bişey diyememiştim. Sanırım bu anlattığım olay soruna cevap niteliği taşır. (avatarımda görmüş olduğun alet)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler