Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Er 5,00
    Topicten biraz uzak kaldık kimler gelmiş kimler geçmiş .. Hayırlı olsun diyen herkese teşekkürler ...

on7_li kardeş sanada hayırlı olsun ama sen biraz pahalıya almışsın. Bana 2700 e geldi ruhsat dahil. Ötv vergisinin çıkacağının tartışıldığı gün aldım, ama sözleşmiştik daha önceden motorcularla.. Ama hatırlarımki Ötv ayağına o cuma günü - daha yasa meclisten çıkmayıp, resmi gazetede yayınlanmadan- bütün bayiler allem küllem etti, kafalarından bi telaş havaları verip piyasaya, yok motor fiiyatları fırlayacak,yok %30 zam gelecek dediler. Ne oldu ? Zam geldi ama %22.Ybr nin satış fiyatları biraz oynadı. Şu an 2995 bayi kampanya fiyatı resmi sitesinde. Biraz peşin fiyat deyip zorlayınca pazarlığı bişiler yapabileceklerine eminim.

Torrq, çin malı die sormuşsun. makinanın önemli parçaları japonya da yapılıyor ama çoğu çinde birleştiriliyor bildiğim kadarıyla. Orada işçilik acayip ucuz ve insan gücü fazla. Fakat bazı parçalar da örneğin eksoz gibi, japonlar diolarki. Al çin kardeşler bu parçayı sen üret. Üreticeğin formül bu. Standartları bu. Beni bi daha uğraştırma. Pşa paşa standartlara uy, birleştir. Zaten dikkat edersen motorun bi kaç yerinde "japan" falan yazıyo.

Gurzan abi sana da teşekkürler. Gördüm, aracı Gitt e çevirmişin .. Benimki de siyah hem. Ama camerası eksik..

SAygıalr

Çok konuştum biliyorum ama unutmuşum yazmayı . Lastik deiştirmelerinin sebebi Ybr nin orjinal lastiklerinin çok kayması.. Hakikatten de kayıyor. Biraz yağış görsün ki sen dikkatsiz ol. Aman aman Allah korusun. Korumalara da gelince, daha taktırmadım ama param olunca taktıracam. Motorla düşersek eğer -yine Allah korusun - bacaklarımız arada ezilmesin diye. Ve DEPO ları da çok pahalıymış motorun. Siz düşünün gerisini.. Hadi sustum ..

İİ geceler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alarm taktırırken garanti dışı kalıyor mu bir sorun bence...

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    ok hele bi alyım sorarım onuda

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    ben ankarada motoartta sordum. alarm taktırınca kablolar falan kesildiği için garantisinin öldüğünü söylediler. garantisi de 2 yıl sınırsız kilometreymiş.

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alarm nasıl bir bağlantı ile çalışıyor pek bilmiyorum ama eğer kontak vs bağlantısı yapılmaz da direk aküden bağlantı alınırsa garanti sorunu omlaz gibi geliyor... Ama cesaret edip de kendim denemedim bunu....

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    Alarmı yamahanın yetkili servisinden alıp oraya taktırınca garantiden çıkma gibi bir problem olmaz gibi geliyor.
    Neticeden garantiyi veren servis,alarmı takan da aynı servis bi sorun yaşanmaz heralde

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı watergun adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar Ybr lere hangi yağdan kullanıyorsunuz. Kaç km de değiştiriyorsunuz?
    Akadaşlar ybr lere 10/40 yağ konuyormuş, havalar ısınınca 20/50 konması iyi olurmuş usta öyle söyledi. Bilgilerinize sunulur. Belki siz de yağ değiştirme ihtiyacı hisseder ve kendiniz değiştirmeye heveslenirseniz....
    Yağ değişimin de de 1000 km nin geçilmemesi iyi olurmuş...

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    1000 km de bir yağmı değişcekmiş?daha uzun aralıklarla olması gerekmezmi?
    B rh +(pozitif)

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı
    Silindirler genişleyince motor bloğu yeni geniş silindirleri alamayacağından blok da genişletilmiş tornada, kaçlık silindir yaptınız şimdi?
    Buji yuvaları neden açıldı?
    hava filtresi ne ile değişti?, kanallar nasıl değşti zaten 10 cm'lik bir kanalı var hepi topu
    son olarak da 7hp'lk artışı nasl ölçtünüz?
    0.25 lik silindirler varmış normalde 1.25 lik silindir takılmış yanlışım olabilir ama öyle söylediler. Ayrıca motoru dün teslim aldım silindir üst kapağını kırmış ilk denemelerinde kırılan kapağı gösterdiler delmiş geçmiş. Açılan buji yuvası değilmiş ya karburatörmüş . Hafa filtresini normal bir süngerle değiştirdiler. Yani biraz sık bir sünger ama hava alışını kolaylaştırıyormuş. 7 hp lik artışı nasıl ölçtüler onu bilemiyorum ama denemelerinde motoru zorlamadan 125 i buluyormuş ve dahada gidermiş benim deneme fırsatım olmadı.

Benim şu an için farkettiğim değişiklikler ise şunlar; eskiden motor sabah çalıştırıp jikleyi çektiğimde 2-3 dakika yerinden kalkamıyor yığılıp kalıyordu şimdi marşa basar basmaz ok gibi fırlıyor. 1. vitesi geçtim 2. viteste bile neredeyse tek tekere kalkacak. Eskiden 4. viteste 6.000 devirdeyken 60 km. hıza çıkıyordu ama 5. viteste hiç çekmiyordu sanki boşta gidiyormuşsun gibi bir hava yaratıyordu insanda. Ama şimdi 4. viteste 6.000 devirde 55-58 km arasında gidiyor (sanki bir düşüş olmuş) fakat 5. vitese atıp gazı verdiğimde beni geriye atıyor yani 5. vitesin çekişi hissedilir derecede artmış. Şu an için hızını ölçme olanağım yok çünkü boş bir yer bulmak için en az 20 km. şehir dışına çıkmam gerekiyor. Bakalım ilerleyen günlerde son süratini veririm sizlere.

Ayrıca arkadaşlar 1000 km. de ilk yağ değişimi olur ondan sonraki yağ değişimleri 3.000 km de bir yapılır bunu bana Yamaha Yetkili Servisindeki arkadaşım söyledi ve bende o şekilde 9.000 km yol yaptım hiçbir sorunla karşılaşmadım Allaha şükür. Yağ satmaktan başka niyeti yoktur bence "1.000 km de bir yağ değiştirilir" diyen bir usatanın ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

toorqq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ben senin benim olabilme ihtimalini sevdim vfr800

??????

Alıntı sereye adlı üyeden alıntı
    Toyota, Renault, Fiat, Hyundai, ... TÜRK MALI mı?
    Bu konu hakkında çok yazıldı. Gerekli bilgilere ilerleyen zamanlarda eski yazılanları okumaya başladığınızda ulaşabileceksiniz.
    Haklısın arkadaşım ama,bizde 1993 model toyota corolla vardı ve orjinal japon malıydı,daha sonra sattık ve 1995 yerli montaj bir corolla aldık aradaki kalite farkını bir görsen olmaz bu kadar,dersin.Çinde üretilen yamahaların motorları ve şase leri hariç bir çok parçası çinde üretiliyor.aynı şey otomobiller içinde geçerli,türkiyede montajlanan araçların koltuk,direksiyon,yakıt deposu,pilastik aksamların çoğu yerli üretim...anlaşılan ikinci el orjinal az kullanılmış bir ybr alacağım.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı free_eagles adlı üyeden alıntı
    1000 km de bir yağmı değişcekmiş?daha uzun aralıklarla olması gerekmezmi?
    Yağını ne kadar sık değiştirirsen ve kaliteli yağ koyarsan motor o kadar uzun ömürlü olur. 20/50 yağ daha ucuz her 1000 km de bir değiştirmek bana mantıklı geldi. Çünkü yağın özelliği kullanıldıkça bozulur ve o halde kullanırsan motor çabuk aşınır ve sorun çıkartır.

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abiii fiyatı çok uygun yaa..bende düşünüyordum..

abi şimdi baktım 2950 ytl diyor ya anlamadım arkadaşar

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    metal,
    7beygiri sallamışlar gibi görünüyor, sadece rektefiye ile 7bg kazanılmaz, kalan modifikasyonlar da aten motorun daha rahat çalışmasına yönelik... silindir hacmi kaç cc oldu? bir de üst kapak bir defa kırıldıysa sonra yine kırılması işten bile değil.. allah kolaylık versin, başına iş almışsın sanki...

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    insane,

üst kapak kırılmış çünkü fazla açtırmışlar yenisini takmışlar ve ona ayar yapmışlar. Hem kırılsada fark etmez servis sahibi yakın arkadaşım gider başının etini yerim olmadı yenisini alırım . Ama motorumdan şu an için memnunum dün çok kısa bir mesafede 105 i dayadım 5. vitese atmadım ve deviride sonuna dayamadım. Sanırım servisin dediği gibi 125 i rahat yapacak. Ama 140-150 den aşırı derecede şüpheliyim şahsen ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    kymco agility 125 alıcam derken http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11884
    eski aşkım ybr 125 külleniverdi arkadaşlar cumartesi alıcam işallah ama korkum vitesli motor kullanmadım hayatımda o yuzden korkum var azcık
    ybr yi peşin almayı düşünüyorum sizce bayi nekdarlık indirim yapabilir??birde lastik sorunu varmış galiba mz 22 lastikleri tavsiye edilmiş fiyatını biliyormusunz?son olarak da eğer ybr olursa koruma demiri taktırmam ne kadar faydalı olur,yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    sıfır ybr aldığımızda lastikleri değiştirmek gerekir mi? genelde orijinal lastiklerin kaydığından şikayet ediliyor. Değiştirirsek kaça maloluyor?

toorqq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ben senin benim olabilme ihtimalini sevdim vfr800

metzeler

Bu marka motorcular için vazgeçilmez gibi birşey,iki lastiğide değiştirirsen fiyatı 110avro civarında.ama bu ebatlarda pirelli,dunlop,continental gibi markalarında kaliteli lastikleri var.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    bugün konuşmaya gittim bir bayi lastik konusunda honda cbr 125 in lastiklerinden al dedi cok garip geldi bir bilgim yok ama me 22 lastiklerde değiştiğinde 130ytl civarında tutuyormuş dediler ayrıca izmir kahramanlardaki yamaha bayinden plaka+koruma demiri+kilit 2m+n61 kask 3300 e geldi ,bornovadki bir yamaha bayisi ybr 0 fiyatına 3250 dedi plaka içinde 200 rakam soyledi bornovada bmc yanındaki yamaha bayide 3260 fiyat içinde plaka+kilit+koruma demiri var kask yok arkadaşlar

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    hedowich;
    3000 kmdir kendi lastikleri ile kullanıyorum bence bir problem yok. Lastik olayını kafana takma önce kullan içine sinmezse değiştirirsin. Vitese de çabuk alışırsın trafikten uzak bir yerde günlük alıştırmalar yaparsın. Korkmana gerek yok kendine güven. dikkati ve temkini elden bırakmazsan bir problem çıkacağını sanmıyorum.

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    merhaba arkadaşlar
    ben de bugün ybr 125 imi teslim aldım.
    walla beklediğimden çok daha güzel çıktı. çok keyifli ve çok rahat bir motor.
    ayrıca sıfır titreşim var.
    bence lastikleri o kadar kafaya takmaya gerek yok, artık pek yağmur kalmadı ne de olsa.
    kuru havada lastikler gayet iyi diyebilirim.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler