Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Merhabalar arkadaslar motorsikletime h4 8000 k xenon buldum esten dostan birinden ampul birinden balast sonra oturduk arkadasimla konustuk ledmi alsak dedik siparisi gectim bugun kendine almis bulunmus yarin kargom geliyor bende h4 led ampul aldim 1 takim 2 adet 36 watt 8000 lumen otekini parasini verip alirim yedek dursun dedi bende almissin vermiyim hic dedim yarin gelince montajini yapicam tabi bi iki mide bulandiran sorunumda var siperlik cami yamuk gibi geliyor kadrana gore bakinda sol tarafa parmagim az saga daha cok giriyor servisle konustum baktiricam o arada takarim ampulu

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:42 ----------

72 watt bunlar bende cok arastirdim aliexpress ten 35 alicaksiniz siz bizim farlarimiz 35 lik aksi halde far anahtari tesisati aku zarara ugrar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:47 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok iyiymiş link var mı ?

Motosikleti
    Mobildeyim suanda n11 den aldim inwells h4 yazarsaniz cikicaktir

Merhabalar. Sinyaller ve gösterge ışıkları çok zayıf yanıyor. Akü 5 amperlik bir akü yeni sayılır. Sorun nerede olabilir yoksa normalde de mi böyle? Gündüz üstüne gölge düşmeden göstergedeki boş ışığı belli olmuyor.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    normal değil bence akü nü tekrar şarj ettir.Bu motorlarda far sürekli açık olduğu için akü dolmuyor bir kere boşaldımı.ben gidon üzerine far ve selektör anahtarı koydum tavsiye ederim.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal değil bence akü nü tekrar şarj ettir.Bu motorlarda far sürekli açık olduğu için akü dolmuyor bir kere boşaldımı.ben gidon üzerine far ve selektör anahtarı koydum tavsiye ederim.
    Kendiniz mi yaptınız far için anahtar koymayı? Eğer kendiniz yaptıysanız detaylı anlatabilir misiniz ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ilk-sahibinden-432268408/detay/

Motosikletim satılıktır arkadaşlar.

Motosikleti
    Serviste yamalube yag kondu motoruma 1500 km oldu asiri memnunsuzum suanda viteslerde takilmalar bosa gecmemeler yasiyorum havalarin sicakligi ile ilgili oldugunu dusubuyorum 10.40 dan motul 5100 15/50 ye gecme karari aldim memnunmusuz bu yagdan

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Frenlerimi güzel hissetirecek ve iyi tutacak bir balata önerirmisiniz?
    Birde lastikleri olagandan buyuk taksak ne olur?
    iyi ramazanlar

Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far için anahtar var zaten. Gündüzleri kapalı geziyorum. Ama akşamda açınca pek iyi aydınlatmıyor.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serviste yamalube yag kondu motoruma 1500 km oldu asiri memnunsuzum suanda viteslerde takilmalar bosa gecmemeler yasiyorum havalarin sicakligi ile ilgili oldugunu dusubuyorum 10.40 dan motul 5100 15/50 ye gecme karari aldim memnunmusuz bu yagdan
    Castrol 10/50 kullanıyorum ben litresi 20 liraya geldi. Tam sentetik yağ kaliteli memnunum ben tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Alıntı SKocabey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frenlerimi güzel hissetirecek ve iyi tutacak bir balata önerirmisiniz?
    Birde lastikleri olagandan buyuk taksak ne olur?
    iyi ramazanlar
    Balata için bir şey diyemem ama lastik ebatlarını orjinalden büyük takmayın. Lastik havası azken bile motor çekişten düşüyor büyük lastikte hiç iyi tepki vermez motor

Motosikleti
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol 10/50 kullanıyorum ben litresi 20 liraya geldi. Tam sentetik yağ kaliteli memnunum ben tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Balata için bir şey diyemem ama lastik ebatlarını orjinalden büyük takmayın. Lastik havası azken bile motor çekişten düşüyor büyük lastikte hiç iyi tepki vermez motor
    Castrol kullanmak istemiyorum bp uretiyor yaglarini motul 5100 15.50 ile putoline 15/50 arasinda kaldim yagim sari hala ama iyice sertlesti vites gecisleri 1600 kmler de suanda

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol kullanmak istemiyorum bp uretiyor yaglarini motul 5100 15.50 ile putoline 15/50 arasinda kaldim yagim sari hala ama iyice sertlesti vites gecisleri 1600 kmler de suanda
    Motul yarı sentetik fiyatıda 35 liraymış. Çok değil mi ? Ben 2 bin km de bir değiştiriyorum hiç bir sıkıntı yok vitesler pürüzsüz. Ben ikinci el aldım motoru eski sahibi yetkili servisinde yaptırmış iki bakımınıda malum oradada yamalube koymuşlar. Vitesler böyle kıtır kıtır ediyordu geçerken ayağımla hissediyorum dişlilerin sürtündüğünü ondan sonra hemen değiştirdim o gün bu gündür castrol kullanıyorum. 10/40 kullandım önce sonra 10/50tam sentetik kullandım. 10/50 fiyat olsun motorun sağlığı açısından olsun bence gayet güzel ve yeterli.
    Castrol bp tarafından üretiliyor belki o da aracı firmaya yaptırıyordur bilemem. Hatta yağlar türkiyede yapılıyor. Ama bunun kullanım açısından ne gibi dezevantajı var anlayamadım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    http://urun.n11.com/yag/motul-3000-1...-1l-P133664687

bu ürün 5100 ın bir alt ürünü,minarel bir yağ bbu ürünü tavsiye ederim arkadaşlar.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Arkadaşlar 48 T arka dişli bulabilirmiyim.

Motosikleti
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul yarı sentetik fiyatıda 35 liraymış. Çok değil mi ? Ben 2 bin km de bir değiştiriyorum hiç bir sıkıntı yok vitesler pürüzsüz. Ben ikinci el aldım motoru eski sahibi yetkili servisinde yaptırmış iki bakımınıda malum oradada yamalube koymuşlar. Vitesler böyle kıtır kıtır ediyordu geçerken ayağımla hissediyorum dişlilerin sürtündüğünü ondan sonra hemen değiştirdim o gün bu gündür castrol kullanıyorum. 10/40 kullandım önce sonra 10/50tam sentetik kullandım. 10/50 fiyat olsun motorun sağlığı açısından olsun bence gayet güzel ve yeterli.
    Castrol bp tarafından üretiliyor belki o da aracı firmaya yaptırıyordur bilemem. Hatta yağlar türkiyede yapılıyor. Ama bunun kullanım açısından ne gibi dezevantajı var anlayamadım

Castrol diye aldigin yagin bp olmasi kadar kotu bisey yok benim icin kos koca castrol niye gidip bp ye uretim yaptirir ki ?

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://urun.n11.com/yag/motul-3000-1...-1l-P133664687

bu ürün 5100 ın bir alt ürünü,minarel bir yağ bbu ürünü tavsiye ederim arkadaşlar.

Bi alt urunu yok kodlarina bakarak adlandirilmaz mineral yag ybr ye onerilmiyor

5100 yari sentetik islak debraj olmayan motorlar icin ybr cbf gibi
    7100 full sentetik r25 gibi islak debraj olan motorlar icin gecerli

Mobildeyim 3000 e bakamadim ama ybr ye uygun degildi heralde he yag yagdir koyulur ama illaki bi hatasi kusuru olur

Ekim kasım gibi 2014 model üzeri 10k km altı bir Ybr almayı planlıyorum. İlk motor olacak. Hangi modellere bakmamı önerirsiniz 2014 modeller sıkıntılı gibi geldi son 30 sayfada okuduklarıma göre? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı mastarci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekim kasım gibi 2014 model üzeri 10k km altı bir Ybr almayı planlıyorum. İlk motor olacak. Hangi modellere bakmamı önerirsiniz 2014 modeller sıkıntılı gibi geldi son 30 sayfada okuduklarıma göre? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Sikinti ybr yok bakimsiz var tabi mekanik aksam bilemeyiz nolucak model yilina gire mesela birinde skf rulman vardir birinde baska kaliteleri degisik olabilir ben de 2014 var 11.800 de aldim 40 gun once suanda 13.900 e geldi 1700.1800 de yag degistiriyorum mesela siparis verdim suanda motul 5100 15.50 14.000 de degistircem 15.800 de hem yag hem keyfe keder debraj balatasi degistiricem butcene gore bak derim ne kader yuksek alirsan o ksdar iyi olur

Tamamdır teşekkürler.

2013 esd için zincir ve dişli takımı önerebilir misiniz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler