Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KeeWay 250cc Landcruiser

Motovento
    REKLAM ALANI
    BornToBeWild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Turgay Merhaba,

Vida uzunluğu ile ilgili ne tür bir sıkıntı yaşıyorsun. Vida boyu uzun/kısa geilyor?

ek aparat ile dönüştürücüler var, kendin de yapabilirsin. Hırdavatçılarda rahatlıkla uydurabilirsin. yurt dışında olduğun yazıyor, bakabilirsen e-bay'a bak. Sinyal lambalı aynalar var ve fiyat 30 $ gibi bişeydi. (Bu +shipping to Turkey fiyatı)

Saygılar.
    We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turgaygulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    Merhaba BornToBeWild oncelikle cevabin icin tsk ederim. Polonya malesef oyle bir memleketki parca sikintisi cok buyuk. M8 boyutunda uzun vidali krom ayna bulamiyorum. Bulduklarimin vida boyutu kisa orjinal Keeway aynasinin vida uzunlugu 4.5 cm fakat bulduklarimin en uzunu 3.5 cm dolayisiyla uyumlu olmuyor. Evet vidayi uzun yapabilecegim reducer lar var fakat inanirmisin reducerlarin tanesinin fiyati 20 -30 $ arasi normalde cok pahali degil fakat bu uzunluktakileri bulmak sikinti satan adamda kaziklama derdinde. Bu sebebten dolayi direk vidasi uzun olan krom ayna markasi varsa tabi pahali olmayan belki burda bulmaya calisabilirim. Tekrar tskler
    Güvenli bir sürüş için full ekipman.....

Motosikleti
    Görünüm senin için birinci öncelik sanırım. Bu nedenle vida kısmına kaynak yaptır, sonra arayı taşla diyemeyeceğim... Ek olarak reducer fiyatları neymiş öyle

8 Ağustos gibi; Bingöl-Konya-İstanbul turu yapacağım. Bu route içinde Bingöl'de bulamadığım parçaları da temin edeceğim. O zamana kadar vaktin varsa ben buradan alıp, gönderebilirim sana. Kargo vs masraflarını da hesaplarız senin için de uygun olursa buradan tedarik ederim senin için.

Ben de bu stop lambasını düşünüyorum. Terminator II Fatboy conceptine uygun

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5220817/detay/

Tek çekincem, bu ürünün vida yuvaları dikey (yukarda ve aşağıda). Bizimklierin yatay. Eski vida delikleri kötü durur diye almakta tereddüt ediyorum.

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    Gorunum cok onemli degil acikcasi benm sag ayna kirik ve orjinali gercekten tuzlu. X bir marka alayim diyorum onuda biliyorsun zaten problem . 1 aya kadar Turkiye ye gelicegim zaten gelmeden aynasinida alip ilan vermek istiyorum. Turkiyede tatil yaparken belki musteri falan bulurum. Bu arada motoru mat yaptim gercekten sahane aynayida hallettimmi resimlerini cekip burayada koyabilirim. Istanbulda merkezyedekparca isimli firma ayna setini 30-40 tl arasi satiyor. LAkin burda sadece tanesi 130 tl ye falan geliyor. Yarin demirci bir firmaya gidip uzun reducer bakicam ins cikar birseyler uygun fiyata. Bilgi icin tskler kismetse Istanbulda karsilasiriz bi cayimizi icersin insallah .

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Lamba sorusuna gelince bu bi stop lambasi icin baya kucuk degilmi ? buna harcama yapicagina aslinda on sinyal altligina extra ufak lambalardan alabilirsin hem hos duruyor hemde keeway in lambasi yeterince aydinlatmiyor bunlar extra yardimci olabilir. +++ sisybar gercekten gerekli ve sosis cantalar sahane duruyor cruiser da ben gecen aldim baya tarz yapti motoru

Motosikleti
    Bence de... Biraz küçük durur ve dediğim gibi yanlarda vida delikleri kalır... Mat halini gerçekten merak ediyorum. Kalıplı motora gayet güzel durur gibi geliyor...

Ayna olayınıda dediğimiz gibi, oraya uyan vida ucunu ayna demirine kaynattır, etrafını taşlasınlar kaynağın siyah izleri de gitmiş olur göze batmaz.

Bu da benim oğlum, Sputnik, Sput derim kısaca

Yarın ses sitemi kurulacak, kendi yapımım tesisat dahil 160 liraya mal oldu (200W *2 Pioneer 50W RMS 2 yollu speaker + Internal amfili kısa kıç oto teyp), fotolar son üç aydan iki hafta öncesine kadar. Yarın tesisat sonrası yeni fotoları paylaşırım. Bu arada krom çakmaklık ta yaptım Küryakyn'in var 200 TL, ben 20 TL'ye bitirdim işi

Sevgiler.

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    Motor sahane bayildim iyi gunlerde kullanirsin ins. Ayna isini hallettik uzun bir vida bide iki vidayi birlestiricek yuvayla bu is halloldu buda benm oglan

Olurda bu yaz satamazsam biraz daha masraf yapip guzellestirebilirim

http://imageshack.us/photo/my-images/84/img5995q.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/338/img5987c.jpg/

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    2012 modelını gordum kullanan varmı acaba
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

runner1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Bendeki 2012 model
    Yaşamadan bilemezsin......

arkadfaşlar bayiinin birinde 2008 model 0 km sini buldum...alınır mı iszce, kronik problemi var mı, raptorla arasında hangisini tercih etmeliyim

sessizlik

Motosikleti
    Abi PM'den yazmıştım... Fikrimi biliyorsun... 2008 ve sıfır ise neler yapılması gerektiğini de ilettim (aktarım telleri, lastikler, far ampülü vs.. değişmeli)

Kronik bir sorunu ben duymadım, yaşamadım.

Hatta videosunuda koyayım tam olsun uzun yol için yaptığım ses sistemi ile Gaza olan tepkisi çok çok iyi. Bkz: Şekil 1-a.

https://www.facebook.com/photo.php?v=372619916141504

iyi akşamlar beyler öncelikle saygılar ben ehliyetimi yeni aldımda motor kullanmaya da sanırım lc250 ile başlıycam. ben bi ilanda buldum hemde bana yakın 2008 model 22bin de motor ama ben siyaha boyatmak istiyorum tamamen bunu yaptırabileceğim yer konusunda yardım edebilirmisiniz bide fiyat olarak ne çıkar karşıma.bide tabi ben 1,85 boyunda 90 kiloyum motor küçük durmaz değilmi altımda? daha ustune binip bakmak nasip olmadı.dediğim motor 4000 lira değermi birde bu fiyata.resimlerinde gördüğüm kadarıyla zincir biraz sarkmış gibiydi sorun çıkarırmı değiştirmek nasıl bi fiyata mal olur yardımcı olursanız çok sevinirim kısa sürede acemiliğimi atıp gezilerde aranıza katılmak istiyorum iyi akşamlar
    Burntobewild senin sputnik de çok hoşuma gitti eğer alabilirsem sana daha sonra danışıcağım şeylerde var hepinizin yardımlarınızı bekliyorum

Motosikleti
    Selam kardeşim,

2008'ler Land cruiser değil Keeway Cruiser 250 olarak geçer. Sputnik'i ben yaklaşık 12 bin Km'dir kullanıyorum. 12 bin kilometre boyunca değişeni zayıf aküsü ve buna bağlı olarak yıprattığım marş motoru oldu. Tabi bir de debriyaj teli Başka hiç bir şeyi değişmedi. İster uzun yolda, ister şehir içinde rahatlıkla kullanacağın bir makina. Şehir içinde atik, uzun yolda rahat...

Boyun ve kilon bu motosiklete uygun. İlk motorun olacağı için ağırlığına alışman gerekecek. Boy bu noktada avantajın. Standart donanım içeisinde yer alan ayak plaetleri de uzun yolda sana rahatlık sunacak.

Bahsettiğin ilana baktım. depoda Harley Davidson yazıyor. Sanırım aynı ilandan bahsediyoruz. Bu motor ya yatmış ya da devrilmiş. neden?

Ön amortisörlerine bak, çatallarda siyah izler var, kazalı olabilir (çatal eğilmesi vs.) veya fotoğrafa bakarak tahmin yürütüyorum, keçelerde kaçırma olabilir toz toplamışta olabilir. her ikiside sorun.

Ön Sağ sinyal camı kırık. Düşme ya da yukarda yazdığım önden bir yere vurma ihtimalini arttırıyor.

Arka stop takımı tamamen uydurmasyon olmuş. ve yine sağ sinyal kırık. Motor muhtemelen sağ tarafa düşmüş veya başından bir macera geçmiş.

benim fotoğraflarda depo üzerinde beyaz bir şerit var, bu fabrika çıkışında olan bir renklendirmedir, bu makinede yok. Depo boya görmüş olabilir. Zaten depo üzerinde siyah boya ile Metalik gri boyanın kesiştiği yer dalgalı.

Zincir konusuna gelince bu kadar salık zincirle bu adam bu motora nasıl binmiş anlamış değilim. Muhtemelen stock zinciridir. 4 yıllık zincirdir yani, germe payı ortada, yani bu zinciri gersen de kurtarmaz artık. O-Ring'li güzel bir zincir alıp temiz temiz binmeni tavsiye ederim. Fiyat olarak 120-160 TL arası değişir.

Unutmadan arka lastikler de iyice eskimiş görünüyor, yenisi michelin city grip 160 TL, Metzeler'in Lasertech'leri 250 TL. Ama Metzeler orjinal boyutunda 120/90-16. Michelin 120/80-16. Yanak boyu 1 boy düşük. Yükseklikte 1,2 cm negatif fark yapar.

Kısaca tavsiye etmem kardeşim. Abimiz baya bir macera yaşamış Cruiser ile. Bu makineyi alırsan 150 TL stop takımı (komple), 70 TL sinyal, 230-400 TL arası Lastik takımı, 120-160 TL arası o-ring zincir masarfın olur. Hadi stop keyfe kederlik bir olay. İşini görüyor, frene basınca kırmızı yanıyor ama diğerlerini eminim değiştirme zorunluluğu hissedeceksin. Satış sonrası gözle görülür masrafın 420 TL + işçilikleri.

Ya fiyatı kır 3500'e bağla ya da alma. Yine beylikdüzüne yakın, bahçelievlerde bir tane daha var. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...94920891/detay

Gözle görülür bir derdi sıkıntısı yok gibi. benzin otomatiği orjinal değil yalnız (orjinali 70 TL) (benzin otomatiği kelimesine tıkla hangi parçadan bahsettiğimi anlarsın benim makinayla kıyaslayıp). Büyük problem değil ama bu. Üstelik sissy bar (her nekadar bu tip sissy bar'ı sevmesemde) ve orjinal ön camı var. Kozmetiğinde birşey yok. Boya görmemiş belli. ve makine kozmetik olarak sorunsuz. Yani düşmesi kalkması batması yatması yok gibi görünüyor.

Sana tavsiyem hangi motoru alırsan al, kontağı sen aç, marşa bas, marş sesini dinle; "çığğfığğfığğfığğ" şeklindeyse akü bitiktir (bitik akü ile binerim dersen 2 - 3 ay sonra marş motorunu da yenilemek zorunda kalırsın ederi 110 TL). Akünün Yenisi 60 TL. Tık diye marş aldı, eğil silindirlerin oraya çalışma sesini dinle. Ritmik çalışma sesinde vuruntu, tak tuk sesler, şakır şukur çalışma sesi gibi sesler var mı yok mu? buna dikkat et. harmonik bir düzende çalışan makine eftaldir. Bu kural tüm motosikletler için geçerlidir. Egzosdan bahsetmiş abimiz, bu motorların egzosu 3 perdelidir, kaçını delmiş sor. 1 den fazlası gürültü yapar. Tatlı ayarı 1. perdeye kadardır.

İlanda debriyaj balatasından bahsetmiş, değişen parça atla deve değildir, senin için iyi bir olaydır. Debriyaj ömrün uzar. Lasitkleri güzel ama ön-arka 80 yanak gibi. Orjinal lastik ebatları Ön: 110/90-16 Arka: 120/90-16'dır. Arkaya 130/90-16 takabilirsin, sıkıntı olmaz.

Hor kullanılmamış ortalama bir Cruiser 250 bile seni uzun yıllar sorunsuz götürecektir. Keeway Virago motorunu taşıyan en kaliteli markadır. Borelliden, Lifan'dan kesinlikle tartışmasız bir şekilde üstündür.

Artıları;
    Kaliteli Çelik jant,
    Arka disk fren (Bu modellerde Cruiser dışında arka disk fren koyan başka hiç bir marka yok)
    Standart donanımı zengin (öncam, yan heybe (suni deri), ayak paletleri,
    Krom işçiliği 1. sınıf.
    Ağırlık ve Ağırlık dengesi mükemmel.
    sürüş oturuş pozisyonu inanılmaz rahat,
    Vibrasyon (titreşim) çok çok çok az... V2 motorun avantajı bu.

Sorun, aklına takılan birşey olursa Pm at, alo derim sana. Hatta bayramdan sonra 22-27 arası İstanbula Sputnik ile gelebilirim. "Eğer" gelirsem istanbul'a seve seve yardımcı olurum.

Sevgiler.
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

Öncelikle şunu söylemeliyimki bukadar hizli ve ayrintili bi cevap alacağımı hic dusunmemistim. Bu durum ve yardimlasma motora ve motorcu olmaya ilgimide artirdi ve verdigin bilgiler icin ayrica tesekkur ederim. Gercekten iyi anlayan birinin gozunden bakinca motor okadarda iyi gorunmedi suan ayni ilandan bahsediyorduk aslinda benim icin boya gormus olmasi cokta fazla onemli diil
    Bende boyaticam nasil olsa ama dedigin gibi zincirler stoplar lastikler falan buyuk sikinti zaten biraz alistiktan sonra sık sık bir artciyla bitlikte cevre illere gitmeyi dusunuyorum o yuzden cok yorulmamis hasar gormemis bi makina olmasi onemli yani motor benim hayatm olucak soyledigin bahcelievlerdeki ilani da gormus ve daha cok begenmistim aslinda ama bahcelievler beylikduzunden 30 km ve istanbulda bi motorcu hemde yeni baslayan bi motorcu icin yollar pek guvenli degil.yinede ben gitmeyi goze alirdim ama tek etken ben degilim babamida ayarlamam lazim oraya gtmek icin soylediginiz eksilerden ve yapacagimiz masraftan onada soz edecegim buyuk ihtimal onun daha yararli olucagina inandirip bahcelievlere goturebilirim . Goturemessemde artik biraz masraf edicez burdakine aslinda ben zaten motoru alinca bi süre sonra boyatmayi düsünüyorum tamamen siyaha beylkduzundekini alirsam tabiki ilk
    Degistirecegim sey zincirlerdir ve bi sissy bar taktirmaktir yinede ordakini dusununce bu bosa para harcamak anlamina geliyor.
    İstanbula gelicegin zamanlara yakin bi zamanda haber ver aslinda o siralarda adanada olmayi dusunuyordum ailecek eger oyle olmassa yoldada karsilayabilirim seni tekrar tesekkurler yardimin icin
    Saygılar

---------- Post added at 12:32 ---------- Previous post was at 12:15 ----------

Birde soyledigin bahcelievlerdeki ilanda deponun sag alttaki siyah yelerde bi beyazliklar gorunuyor tam ayirt edemedim ama cizikmi acaba yoksa alttan parlamami sen daha iyi anlarsin

---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

Bide silindirlerin önunde on tekerin arkasinda cikmis kirmizi bi parca var o nedir acaba hicbi cruiser da gormedim
    Baska

Motosikleti
    Kardeşim bayadır bakmıyordum başlığa,

Sorularını yanıtlayayım;

Gördüğün şey ya yansıma ya da hava filtresi kasasının bağlantısı. Önemli değil.

Kırmızı şey dediğin; korna Benim makinede mat siyah Boch korna var, şase ile gidon bağlantısının 10 cm altında. bu nedenle pek görülmez ama fena duyulur

Çağrı-91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biri çıkıp da bu motor kaliteli dese alacağım ama yok...Regalden bile soğudum süslü bisiklet gibi o yüzden tarzımı cruiser olarak belirlemiyorum...

Motosikleti
    Alıntı Çağrı-91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri çıkıp da bu motor kaliteli dese alacağım ama yok...Regalden bile soğudum süslü bisiklet gibi o yüzden tarzımı cruiser olarak belirlemiyorum...
    Okuman var mı arkadaşım?

Çağrı-91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BornToBeWild adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuman var mı arkadaşım?
    Dikkatli konuş,1 senedir araştırıyorum ve detaycıyım git herhangi bir foruma konulara bak bakalım,burada cruiser bölümüne de bakabilirsin,regal forumlarına başka forumlara konu açtım kimse bu motoru önermiyor,Gv250 den sonra Regal sonra bile bu motoru öneren yok tip 10 numara ama kaliteden yoksun,Keeway kullananlar bile alma alma diye yorumlar yazıyor ben kaç yere kaç tane konu açtım 1 yıldır neler araştırdım emin ol motorlara binmeden motorlar hakkında teorik yeterince fazla bilgim mevcut alıp paramı çar çur etmek yok çamurluk sürtmesi yok bilmemne ile uğraşmak istemiyorum o yüzden macar cart curtt gibi çin menşeli modellerden uzak duracağım yedek parça sıkıntısı vs de cabası keza başka moto

merabalar... aylardır motor almaya çalışıyorum keeway SL150 düşünüyordum sonradan vazgeçtim.Şimdi Keeway Cruiser karar kıldım herşey hazır.2012 model alıcam yani sıfır.Bu motor hakkında bana bilgi verebilecek varmı.

Motosikleti
    Dikkatli konuş derken?

Ben bilirim kiminle nasıl konuşacağımı. 1 senedir bakınıyorsun, teorik olarak aştım diyorsun o zaman sorma kardeşim sağa sola. Newton'da yer çekimini bulduğunda "teoriyi hallettikte abi, yine bir soralım, elmayı çar çur etmeyelim" demedi aslanım. Paradan bahsediyorsan adam gibi cruiser alacağım diyorsan git fatboy al, ama cevizlerin yetmez almaya. Türkiye şartlarında sağlam cevizlerinin olması lazım bunun için. ama yok ben orta direk vs takılırım diyorsan, 2K-5K fiyat aralığında birşeye bakıyorsan illa ki bi tarafından çin olacak kaçarın yok.

Son olarak 19 bin km'de makinem ve saat gibi de çalışıyor. Ramazan bayramında da 2500 km yol yaptım tek başıma. daha motora anahtar değmedi.

Kısa özet; A milli formayı giymeden, fena goller atarım diyemezsin...
    buberk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler