Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Kullanıcılardan biri motor hakkında detaylı bilgi vereblirmi 170 boyunda 55 kilo birisiyim daha önce motor deneyimim yok şuan ehliyet alma aşamasındayım alsam memnu kalırmıyım sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı Hamza Özdemr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıcılardan biri motor hakkında detaylı bilgi vereblirmi 170 boyunda 55 kilo birisiyim daha önce motor deneyimim yok şuan ehliyet alma aşamasındayım alsam memnu kalırmıyım sizce?
    boyum 1,75, ayaklarım yere tam basıyor. kilo çok önemli olmasa da çelimsiz isen motosikleti zapt etmekte zorlanabilirsin.
    pazalt bunu beğendi.
    "Life begins at the end of your comfort zone."

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    1 65 boyunda arkadaşım sürüyor sıkıntı çıkmadan

http://www.youtube.com/watch?v=VsEQAG6shuc

kız güzel sürüyor izle bir kilo açısından sorun yaşarım dersen belki bir fikir olur

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Alıntı barrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 65 boyunda arkadaşım sürüyor sıkıntı çıkmadan

http://www.youtube.com/watch?v=VsEQAG6shuc

kız güzel sürüyor izle bir kilo açısından sorun yaşarım dersen belki bir fikir olur
    Kilo okadar önemli değilde boy yeni kullanıcı isen önemli bu motorda lakin bu videodaki kızın kullandığı yzf nin amortisörleri düşürülmüş.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Ekaya08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R125
    boy olarak bakma olaya bacak boyu önemli arkadaşımın boyu 170 benim boyum 185 bacak boyu 2 cm oynuyor aramızda ...
    jantları boyatacağım kesin olarak gözüme güzel gelmedikten sonra bir anlamı yok zevk meselesi bu ama kendimde boyamam sanırım..

emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    beyler motorumu satmaya karar verdim. :/

2012 model. 12850 km'de. kaza bela yok, ufak tefek kozmetik sorunları var. o da olduğu yerde düştü vs. bana göre tertemiz ama satmadan önce her detayı söyleyeceğim. dürüstlük esas...

bütün bakımları yetkili serviste yapıldı. satmadan önce de kapsamlı bir bakıma sokup öyle satacağım. satma sebebim ise buna kız arkadaşımla beraber ikimiz binemediğimiz için scooter(yamaha d'elight) alacağım. yoksa tek bir kusuru bile yok canımı sıkacak ama mutluluk hepsinden önemli. içim el vermiyor ama satacağım. ciddi alıcılara kolaylık sağlarım. yanında branda'yı da ücretsiz vereceğim.

almak isteyen varsa detayları özelden konuşabiliriz.

Mustafa A. bunu beğendi.

SeZeeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    < 14 > YZF R125
    arkadaşlar bugün itibariyle motorum 500 km oldu. 5 Km deyken 52 liralık benzin aldım 475 km'de benzin ışığı yandı. Ortalama 1.6 litre tüketim var panelde öyle yazıyor. Yeni kasada daha az veya daha çok yakan varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

birde şöyle bi sorum olacak boyum 1.63 dolayısıyla selesi biraz yüksek gelmekte parmak uçlarıyla tutuyorum. amortisörü düşürmeyi düşünüyorum fakat kararsızım motora zarar verir mi bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.[COLOR="Silver"]
    emreng ve hellboys bunu beğendiler.

TASKART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf r125
    Amortisörleri düşürürsen tümseklerde sürtmeler artçı bindiği zaman yine aynı şekilde sorunlar yaşarsın sakalı sürtersin yere canın sıkılır anlıyacağın kardeşim onun dışında motosiklette bi sorun olmaz.
    Nokta kadar menfaat için, virgül kadar eğilme.

Biraz çelimsiz olduğum söylenebilir hatta bu konuda endişeleniyorum ama o motora o parayı verdkten sonra zapdederim diye düşünüyorum

KaanYZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 Kawasaki
    Beyler yeni kasalardan ses seda yok gibi bekliyoruz hala bayiler hiçbişey söylemiyor bir bilgisi olan varmı bu konuda?
    Mustafa A. bunu beğendi.

arkadaşarlar merhaba yamaha yzf r125 bakıyorum çok beğeniyorum ancak artçı ile binilmeye uygun motor değil diye duydum siz ne dersiniz kullanıcıları olarak

TASKART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf r125
    Alıntı burak9302 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşarlar merhaba yamaha yzf r125 bakıyorum çok beğeniyorum ancak artçı ile binilmeye uygun motor değil diye duydum siz ne dersiniz kullanıcıları olarak
    valla kardeş orda iş sana düşüyor eğer racing tipi motosiklete artçı olarak binmeyi bilmeyen hafif ağır bir insan alırsan arkana yorulursun. Fakat depoyu tutup sana yük olmazsa hissetmezsin bile. Orda iş artçıda bitiyo yani.
    Nokta kadar menfaat için, virgül kadar eğilme.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R125
    Arkadaşlar hangi benzini kullanıyorsunuz? Bu oktan konusunu merak ediyorum. Bir ara 100 oktan vardı performansa etki eder mi? Bakım onarımdaki bir abim motor için yüksek oktanın faydalı olduğunu temizlediğini söyledi. Katkı adı altında kullandırıyorlarmış. Araçta fark ediyor ama r125 ime ne gibi etkisi olur acaba ?

Motosikleti
    YAMAHA YZF R125
    selamlar öncelikle, eminim daha önce defalarca konuşmuşsunuzdur bu ilk bakımları, sıfır motorda devir işlerini rodaj için. ama takdir edersiniz ki 113 sayfa olmuş forum hepsine bakmak çoook zaman alır. Tekrarlayabilir miyiz mümkünse? ilk 500 km kaç devir, ilk 1000 kaç devir, bakımlar ne sıklıkla ve nelere dikkat edilerek yapılmalı?

Motosikleti
    Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler motorumu satmaya karar verdim. :/

2012 model. 12850 km'de. kaza bela yok, ufak tefek kozmetik sorunları var. o da olduğu yerde düştü vs. bana göre tertemiz ama satmadan önce her detayı söyleyeceğim. dürüstlük esas...

bütün bakımları yetkili serviste yapıldı. satmadan önce de kapsamlı bir bakıma sokup öyle satacağım. satma sebebim ise buna kız arkadaşımla beraber ikimiz binemediğimiz için scooter(yamaha d'elight) alacağım. yoksa tek bir kusuru bile yok canımı sıkacak ama mutluluk hepsinden önemli. içim el vermiyor ama satacağım. ciddi alıcılara kolaylık sağlarım. yanında branda'yı da ücretsiz vereceğim.

almak isteyen varsa detayları özelden konuşabiliriz.

http://i.imgur.com/5hWnObt.jpg?1
    Artçı için cidden sıkıntılı bir motor uzun gezilere zaten gidilmiyor artçı ile arkandaki adam felç geçiriyor. Anlarım seni. Hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun. Bu forumda olan en temiz makinalardan birisi idi seninki sahibinden.com ilanınıda buraya koyarsan tam olur aslında.

Alıntı SeZeeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün itibariyle motorum 500 km oldu. 5 Km deyken 52 liralık benzin aldım 475 km'de benzin ışığı yandı. Ortalama 1.6 litre tüketim var panelde öyle yazıyor. Yeni kasada daha az veya daha çok yakan varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

birde şöyle bi sorum olacak boyum 1.63 dolayısıyla selesi biraz yüksek gelmekte parmak uçlarıyla tutuyorum. amortisörü düşürmeyi düşünüyorum fakat kararsızım motora zarar verir mi bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.[COLOR="Silver"]
    Benim motor eksoz ile full depo 450 km gidiyor lakin rodaj dönemindeki bir motorun okadar az yakması ilginçmiş hava ilemi çalıştırıyor yamaha bunu.

Bu arada ben karşıyım amortisörün düşürülüp kaldırılması lakin nasıl daha güvenli hissedeceksen kendini öyle yap hiç bir sıkıntısı olmaz.

Biraz çelimsiz olduğum söylenebilir hatta bu konuda endişeleniyorum ama o motora o parayı verdkten sonra zapdederim diye düşünüyorum
    2 3 haftada alışırsın ben nice çelimsizler gördüm r125 ile oyuncak gibi oynayan.

Alıntı burak9302 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle değil hem artçıya hem kendini yoruyor.[COLOR="Silver"]

Alıntı Ekaya08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hangi benzini kullanıyorsunuz? Bu oktan konusunu merak ediyorum. Bir ara 100 oktan vardı performansa etki eder mi? Bakım onarımdaki bir abim motor için yüksek oktanın faydalı olduğunu temizlediğini söyledi. Katkı adı altında kullandırıyorlarmış. Araçta fark ediyor ama r125 ime ne gibi etkisi olur acaba ?
    Ben bp den 95 alırım bizim motorlarda 95 97 arasındaki farkı anlayamadım ama 97 daha çabuk bitiyor onu biliyorum. Arada birde 97 koyarım ikisindede motor herhangi bir gariplik göstemediği sürece sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Dyno testine sokmak lazım. Benzinden daha çok yağ etki ediyor performansa benim makinada. :D

Alıntı zetua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar öncelikle, eminim daha önce defalarca konuşmuşsunuzdur bu ilk bakımları, sıfır motorda devir işlerini rodaj için. ama takdir edersiniz ki 113 sayfa olmuş forum hepsine bakmak çoook zaman alır. Tekrarlayabilir miyiz mümkünse? ilk 500 km kaç devir, ilk 1000 kaç devir, bakımlar ne sıklıkla ve nelere dikkat edilerek yapılmalı?
    İlk 500 km 6 bin, sonraki 500 km de 8 bini geçmeyeceksin ve 2. kişi, sert ivmelenme yapma.
    emreng, Mustafa A. ve zetua bunu beğendiler.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 Cbr 125r/kymco super 8
    Eğer motor tecrubeniz yoksa r125 hatalı bir başlangıç olur diye düşünüyorum. 600-1000 CC olan abileriyle aynı kasa. Gidon dönüş acısıda dar olacağında kullanmanız iyice zorlaşacaktır. ybr,cbf veya trafiğe daha rahat alışabiliceğiniz bir scooterle başlamanız sizin için daha iyi olacaktır.

Motosikleti
    yzf r125
    Bugun tramvay hattinda donus yaparken teker rayda kaydi düstüm yaa. Granajda haliyle siyrik olustu

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    geçmiş olsun

Motosikleti
    Yamaha Yzf R125
    Geçmiş olsun ..

Motosikleti
    Alıntı polisfeyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun tramvay hattinda donus yaparken teker rayda kaydi düstüm yaa. Granajda haliyle siyrik olustu
    Geçmiş olsun arkadaşım. Fotoğraf gönderirsen durum nedir ne değildir nerede yaptırabilirsin bir bakalım.

Bu arada YZF İSTANBUL olarak bir akşam çay içmeye gidelim ortaklaşa kararlaştırdığımız biryere tanışalım kimdir nedir necidir diye.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)