Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Parçalanmaz kırılabilir ama daha parçalayanını göremedik 111 sayfa boyunca dediğim gibi o gördüğün kısım sadece koruma ve görüntü amaçlı bir kapak asıl depo onun altında onun iki katı kalınlığında sürtünmede alev almayacak bir plastik.

Dur daha açıklayıcı olsun diye. Bak hava filtresini değiştirirken kapağı söküp öyle fotoğrafını çekmiştim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parçalanmaz kırılabilir ama daha parçalayanını göremedik 111 sayfa boyunca dediğim gibi o gördüğün kısım sadece koruma ve görüntü amaçlı bir kapak asıl depo onun altında onun iki katı kalınlığında sürtünmede alev almayacak bir plastik.

Dur daha açıklayıcı olsun diye. Bak hava filtresini değiştirirken kapağı söküp öyle fotoğrafını çekmiştim.

http://i.hizliresim.com/rL04pP.jpg
    Cok tesekkurler OZ. Daha yeni alacagim icin merakimi mazur gör bisey olur korkusu var )

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Birde GİVİ H50.2 mat siyah yesil kask aldim sence nasil bi kask bu aldigima degermi fotografini yukleyemedim oyuZden markasini yazabildim sadece

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    eğer buna alüminyum depo veya sac depo koysaydılar herhangi ufak çaplı düşmede kaldırıma gelerek delinebilir veya keskin bir taşa sürterek ama böyle olduğunda o olay yaşanması daha zorlaşıyor iki katmanı geçmesi gerek taşın ki buda çok zor

Formation26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar haftasonuna geldik Haydi fotoğraflarla canlandırın konuyu gözümüz gönlümüz açılsın

öncelikle merhaba ilk defa motor alıcam ve kullanıcam daha önce bi motor deneyimim yok elektrikli bisklet faln kulandm ama iki tekerlekliye kolay adapte olabliyoum boyum 170 kilom 58 çok zengn değilim ama ömrümde bi defa alcağım için 2.el yzf r125 almayı düşünüyorum motoru kötüleyenler var ama cbr ile hemen hemen aynı motor ama tipi daha güzel kötülenicekse cbr de kötülenmeli oturuş pozisyonu direksiyonu daha önde galiba braz eğilmek gerekiyo bel ağrısı çekiyoruz diyolar ama bence değer o motor için benm braz da korkum var ama aşarım diye düşünüyorum kullanan biri bana bu motor hakkında detaylı bilgi verebilir mi selesi cbr den 2 3 cm faln yüksek boyuma uygunmudur sizce

Sabah aldim motorumu ve şahane bisey galiba son bekleyen bendim bildiginiz asik oldum boyum 1.90 oldugundan ve bayada kalipli oldugumdan hic bi sikibti yasamadim yok belde agri kolda agri falanda diye bisey olmadi zaten motor sanki benim cüsse ye yaratilmis gibi bu forumda ki tum arkadaslara cok tesekkurlerimi sunuyorum sizin tavsiye ve bilgilerinizle aldim ve cok memnunum �� fotograflarinida atmak isterdim ama onu bi turlu yapamadim neyse cok uzattim herkese hayirli kazasiz belasiz sürüşler��
    TASKART bunu beğendi.

Alıntı Hamza Özdemr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhaba ilk defa motor alıcam ve kullanıcam daha önce bi motor deneyimim yok elektrikli bisklet faln kulandm ama iki tekerlekliye kolay adapte olabliyoum boyum 170 kilom 58 çok zengn değilim ama ömrümde bi defa alcağım için 2.el yzf r125 almayı düşünüyorum motoru kötüleyenler var ama cbr ile hemen hemen aynı motor ama tipi daha güzel kötülenicekse cbr de kötülenmeli oturuş pozisyonu direksiyonu daha önde galiba braz eğilmek gerekiyo bel ağrısı çekiyoruz diyolar ama bence değer o motor için benm braz da korkum var ama aşarım diye düşünüyorum kullanan biri bana bu motor hakkında detaylı bilgi verebilir mi selesi cbr den 2 3 cm faln yüksek boyuma uygunmudur sizce
    Merak ettiğin herşey fazlasıyla önceki sayfalarda mevcut en iyi değerlendirmeyi kendin yaparsin. Şahsi fikrim git bir bayide motorun üstüne bin önce motoru tart sonra yanından bir tir geçermis gibi düşün trafik bilgini tart. Buradan görünen 58 kiloda genç ve acemi bir arkadasimizsin istersen öğrenebilirsiniz vura kira ama yzf de öğrenecek kadar zengin miyiz onu düşünmek lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

Alıntı Hakkıcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah aldim motorumu ve şahane bisey galiba son bekleyen bendim bildiginiz asik oldum boyum 1.90 oldugundan ve bayada kalipli oldugumdan hic bi sikibti yasamadim yok belde agri kolda agri falanda diye bisey olmadi zaten motor sanki benim cüsse ye yaratilmis gibi bu forumda ki tum arkadaslara cok tesekkurlerimi sunuyorum sizin tavsiye ve bilgilerinizle aldim ve cok memnunum �� fotograflarinida atmak isterdim ama onu bi turlu yapamadim neyse cok uzattim herkese hayirli kazasiz belasiz sürüşler��
    Hayirli olsun güle güle kullan. Fotoğraflarnizi ve 2014 model ile deneyimlerinizi bolca yazmanizi bekliyoruz

19 Yaşındayım aylık ortalama 2 2.5 lira gelirim var bi seferliğine mahsur bir yıl kadar falan bineceğim bir motor istiyorum o da yzf olsun istiyorum şu an ehliyet alma aşamasındayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

ilk defa bineceğim için motorun cüssesi beni braz korkutuyor üstüne bindikten sonra bu değişirmi sizce zapdetmede bi problem olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Diğer sayfalara baktım ama 100küsür tane sayfa var tam aradığım cevapları bulamadım 170 boyunda biri için dururken ayakların yere değme problemi olur mu

Motosikleti
    yzf r125
    Bi ara bi yazi okumustum. Motorda tlf sarj ediyorum diyordu. O bizim motorda varmi?
    Birde haftalik yada aylik. Motora bizim yapacagimiz bi bakimi varmi

emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı polisfeyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara bi yazi okumustum. Motorda tlf sarj ediyorum diyordu. O bizim motorda varmi?
    akü'den ufak bir tesisat çekiyorlar sanırım. var internette öyle devre şemaları, millet kendisi yapıyor.

haftalık ya da aylık bakım diye bir şey de pek yoktur ama motosiklete her binişinden önce kontrol etmen gereken şeyler vardır. arka frenin hidrolik sıvısı, radyatör suyu, motor ikaz ışığı vs gibi detaylara göz ucuyla bak. ayrıca 250 km'de bir zincirleri de yağlarsın.
    "Life begins at the end of your comfort zone."

Motosikleti
    yzf r125
    Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü'den ufak bir tesisat çekiyorlar sanırım. var internette öyle devre şemaları, millet kendisi yapıyor.

haftalık ya da aylık bakım diye bir şey de pek yoktur ama motosiklete her binişinden önce kontrol etmen gereken şeyler vardır. arka frenin hidrolik sıvısı, radyatör suyu, motor ikaz ışığı vs gibi detaylara göz ucuyla bak. ayrıca 250 km'de bir zincirleri de yağlarsın.
    Emre bu dediklerin nasil kontrol ediliyor hacı sana zahmet soyleyiver
    Birde benim ön freni sikinca zzzzz diye ses geliyor. Normal mi bu ses

yayamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R25
    yeni yzfsine kavuşan arkadaşlar hayırlısı olsun... kazasız belasız sürüşler herkeze... motora alışana kadar kesinlikle gazı açmayın fazla, virajlarda daha dikkatli olun asfaltların durumu belli kaydırırsınız motoru altınızdan...yoksa ilk aylarda bi düşme kayma vs durumlarlarla karşılasa bilirsiniz... nacizane fikrim...

Motosikleti
    Aradığın adam benim. Gerçi ben devre şeması falan filan uğraşmadım elektronikçi olduğum için kendim çizdim kestim ettim. Sürekli kampa gittiğim için navigasyon telefon çakmak kitleri falan filan hepsinin bağlantısını yaptım zorda kaldığım vakit koltuğun alt tarafına koyuyorum telefonu gideceğim yere kadar doluyor. En kısa zamanda bağlantısının ayrıntılı fotoğraflarını çekip paylaşırım. Çok maliyetli bir olay değil 20 25 liraya sende yapabilirsin.

Bu arada headers konusunda yardımcı olan hellboy'a teşekkür ederim 3 4 gün önce eksozu yaptım ve tek silindir makinadan alınabilecek en güzel sesi aldım. Birazcık r6 nın eksoz çıkışına benzesin diye ayırdım eksozu öyle bağlantısını yaptım. Susturuculu şekilde muayneden geçebilecek şekilde yaptım. Katalizörü iptal ettim. Susturucuyu sökünce bildiğin arabalar teker teker sağa yanaştırmayı başarıyor. Ama kimseyi rahatsız etmemek için susturuculu kullanmak mantıklı.

Buda dün çektiğim bir iki fotoğraf.

emreng bunu beğendi.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Motosikleti
    yzf r125
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradığın adam benim. Gerçi ben devre şeması falan filan uğraşmadım elektronikçi olduğum için kendim çizdim kestim ettim. Sürekli kampa gittiğim için navigasyon telefon çakmak kitleri falan filan hepsinin bağlantısını yaptım zorda kaldığım vakit koltuğun alt tarafına koyuyorum telefonu gideceğim yere kadar doluyor. En kısa zamanda bağlantısının ayrıntılı fotoğraflarını çekip paylaşırım. Çok maliyetli bir olay değil 20 25 liraya sende yapabilirsin.

Bu arada headers konusunda yardımcı olan hellboy'a teşekkür ederim 3 4 gün önce eksozu yaptım ve tek silindir makinadan alınabilecek en güzel sesi aldım. Birazcık r6 nın eksoz çıkışına benzesin diye ayırdım eksozu öyle bağlantısını yaptım. Susturuculu şekilde muayneden geçebilecek şekilde yaptım. Katalizörü iptal ettim. Susturucuyu sökünce bildiğin arabalar teker teker sağa yanaştırmayı başarıyor. Ama kimseyi rahatsız etmemek için susturuculu kullanmak mantıklı.

Buda dün çektiğim bir iki fotoğraf.

http://i.hizliresim.com/DX5EJy.jpg
    http://i.hizliresim.com/JLzXqq.jpg
    http://i.hizliresim.com/ElAbRn.jpg
    http://i.hizliresim.com/1PZ4gD.jpg
    http://i.hizliresim.com/4mVDMQ.jpg
    Bugun delta yamaha servisinin ordaydim. Plaka iptali yapabilir misin dedim. Sinyaller iptal olur dedi. Yagini suyunu nasil kontrol ederim kendim, dedim. Oda kontrole gerek yok hicbise olmax dedi :/ bide yamaha dan zincir yagi aldim adi yamalube chain lubricant sprey.. nasil bu yag?

KaanYZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 Kawasaki
    Ben hala bekliyorum motorumu izmir izmoto haziran içinde gelecek dedi sıkıldım artık beklemekten

Ekaya08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R125
    Arkadaşlar merhaba ben Yzf r25 ailesine bir hafta önce katıldım. Forumu daha önceden de takip ediyordum ama üye değildim. Size bir konuda danışmak istiyorum. Benim yzf 2012 model mavi renk altın sarısı jantları olan model yani bu

[

Ben biraz renklerinde oynamak istiyorum. Jantlar mavi ve alt sakalı kum gri ye boyatmak istiyorum. Yani bu şekile

Bu işlem için 400 TL istediler bana çok geldi.200 Deseler iyiydi Daha pratik bir çözümle halledebilir miyiz veya İzmir de bu işi daha makul fiyata yapan bir yerler bilen var mı

Motosikleti
    Bugun delta yamaha servisinin ordaydim. Plaka iptali yapabilir misin dedim. Sinyaller iptal olur dedi. Yagini suyunu nasil kontrol ederim kendim, dedim. Oda kontrole gerek yok hicbise olmax dedi :/ bide yamaha dan zincir yagi aldim adi yamalube chain lubricant sprey.. nasil bu yag?
    Yamalube hiç kullanmadım ben motul iphone castrol bunların ürünlerini kullanıyorum genelde. Lakin plakalık iptali yapacağına benim yaptığım gibi katlanabilir plakalık al sinyallerinde olsun. Yağına suyuna kendin bakabilirsin bunda sıkıntı yok. Servis tamamen ticari amaçla söylemişte olur bu yağına baktı suyuna baktı yarın bir gün getirmez der. Sonuçta benim motor 1000 km bakımına girdikten sonra geri kalan tüm bakımlarını en iyi ürünlerle ben yaptım. Elim anahtarda tutuyor çok şükür katlanabilir plakalık egsoz telefon sarj kitleri bunların hepsini ben yaptım. Yapabiliyorsam neden servise para vereyim ki.? Ne gereği var dediğim günden beri kendim söker kendim takarım.

Alıntı Ekaya08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ben Yzf r25 ailesine bir hafta önce katıldım. Forumu daha önceden de takip ediyordum ama üye değildim. Size bir konuda danışmak istiyorum. Benim yzf 2012 model mavi renk altın sarısı jantları olan model yani bu

[http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphoto...94685401_n.jpg

Ben biraz renklerinde oynamak istiyorum. Jantlar mavi ve alt sakalı kum gri ye boyatmak istiyorum. Yani bu şekile

http://usedbikes.poole-motorcycles.n...7/DSC_8495.jpg

Bu işlem için 400 TL istediler bana çok geldi.200 Deseler iyiydi Daha pratik bir çözümle halledebilir miyiz veya İzmir de bu işi daha makul fiyata yapan bir yerler bilen var mı
    Spray al kendin yap diyeceğimde her babayiğidin işi değildir boya sonuçta bayağı bir uğraştırır zımpara falan filan. Daha uygun yerler araştır İzmir'de muhtemelen bulursun. Boyayacağı 6 parça birşey ve çift renk kullanacak sonuçta 1 saati bulmaz onlar için boyama işlemi ve çıkarma işlemi. Sen uğraşırsan en azından bir günün gider ve muhtemelen onlar gibide yapamayacağın için daha uygun biryer bakmanı tavsiye ediyorum.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Su motorun orijinalini boyamak nasil bir buhrandir? Delirmeyin sakin diyorom.. Bos akillara uyma orijinali bozma..

Motosikleti
    Alıntı Ali Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su motorun orijinalini boyamak nasil bir buhrandir? Delirmeyin sakin diyorom.. Bos akillara uyma orijinali bozma..
    Böyle demeyelimde, nasıl mutlu oluyorsa öyle yapsın diyelim. Tamamen zevk ve renk meselesi.

emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    beyler r25 satışa çıkmış ama bu dizaynla gram özenmem ben bu motosiklete.

öte yandan 36 beygir!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)