Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugun arastirirken rastladim ve cok merak ettigim bi konu var bende bu motoru almayi dusunuyorum, motorda basima gelmesinden en cok korktugum olay su tank slapper ( tank tokatlama ) muhabbeti ve r125 de cok fazla oluyomus bu dogru mu ? Bilgilendirirseniz cok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykutcalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb650f
    Alıntı gsxr600 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun arastirirken rastladim ve cok merak ettigim bi konu var bende bu motoru almayi dusunuyorum, motorda basima gelmesinden en cok korktugum olay su tank slapper ( tank tokatlama ) muhabbeti ve r125 de cok fazla oluyomus bu dogru mu ? Bilgilendirirseniz cok sevinirim
    bende hiç olmadı böle bi şey 4-5 aydır biniyorum bu motora

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bende sadece bir kere oldu oda bir tümsekten geçtim hızlı bi şekilde ama hemen topladım

Alıntı aykutcalis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende hiç olmadı böle bi şey 4-5 aydır biniyorum bu motora
    bi yerde okumustum bu forumda mıydı yoksa baska bi forumda mıydı hatırlamıyorum ama çok kafama takılmıştı. sizde gidon amortisoru var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sadece bir kere oldu oda bir tümsekten geçtim hızlı bi şekilde ama hemen topladım
    demek ki yanlış bir bilgiymiş ama ben yinede gidon amortisoru taktırayım diyorum motoru alınca nerden temin edebilceğimi bilen var mı ?

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Tank slapper motorla alakalı değil sürücüyle alakalıdır gidonu çok sıkı tutupta motorun kendini toparlamasına izin vermessen her motorda başına gelebilir. Bu tip makinelerde (racing sürüş pozisyonu olan) daha çok olmasının nedenide yanlış oturuş pozisyonudur dik oturmaya çalışıp kollarını gerersen motor kendini düzeltemez. Oturuş pozisyonlarına özellikle bu tip makinelerde çok dikkat edilmeli
    hellboys ve gsxr600 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bence bu motor için gidon amortisörü bulabileceğini sanmam ama gerek yok zaten Mehmet Turan çok güzel açıklamış

çok teşekkürler bu düzgün oturuş pozisyonuna bi örnek nerden bulabilirim racing sürüş pozisyonu için ?

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    çok teşekkürler bu düzgün oturuş pozisyonuna bi örnek nerden bulabilirim racing sürüş pozisyonu için ?
    Depoyla aranda bir yumruk kadar boşluk bırak, dizlerinle depoyu tut, parmak uçlarıyla bas, hafif kambur dur , dirseklerini kır, gidonu hafif tut ve kollarını yere paralel yap. En ideal sürüş pozisyonu budur. (supersport için)

Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyla aranda bir yumruk kadar boşluk bırak, dizlerinle depoyu tut, parmak uçlarıyla bas, hafif kambur dur , dirseklerini kır, gidonu hafif tut ve kollarını yere paralel yap. En ideal sürüş pozisyonu budur. (supersport için)
    çok teşekkürlerr

dignity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    28 şubat taki fuardan yamaha yzf r125 bakıcaz 1.72 boyla yere tam basarsam inşallah bizde bitane almayı planlıyoruz yoksa cbr 125r alıcaz sanırım

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250

Moralini bozmak istemem ama motorda bu şekilde duracaksın. http://cycle-ergo.com/

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    arkadaşlar lastik olarak orjinalleri bittiğinde pirelli diablo rosso nasıl olur öne 110 arkaya 140 arka taraf olurmu acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcycle/sheet/diablo_rosso_2.tab?tab=8

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    sanıyorum bu motordaki en büyük sıkıntı, ışıklarda dururken aval aval bakan insanlardır. cidden çok yakışıklı makina.
    şahsen motorcuda yzf125 ve symwolf250 yanyana dururken , ben bile 5 dakika falan baktım bunlara
    alan hayrını görsün..
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    makine yakışıklı ama çekemeyenler çok etrafımdakilerin hepsi bu makineyi çin malı makineler ile geçebileceklerini söylüyor ve bu parayı hak etmediğini düşünüyor bence öyle değil
    sedat63 bunu beğendi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makine yakışıklı ama çekemeyenler çok etrafımdakilerin hepsi bu makineyi çin malı makineler ile geçebileceklerini söylüyor ve bu parayı hak etmediğini düşünüyor bence öyle değil
    yamaha bu motoru büyük cc lere geçiş için başlangıç motoru olarak çıkartmış. kullanıcaksın 10.000km , sonra da anında satıp geçeceksin 600cc ye.
    boşver konuşanları insanlar hep konuşur.
    küçük cc motora binsen "kaç yapıyo?", büyük cc motora binsen "kaç yakıyo?" derler..
    hellboys, kagy48, barodi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

dignity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı enginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://cycle-ergo.com/Stopped/06wm0887HTRkJUyUyUy01.png

Moralini bozmak istemem ama motorda bu şekilde duracaksın. http://cycle-ergo.com/
    boydan problem olucağını hep biliyodum olsun bi gidiyim üstüne biniyim hiç olmadı gerçektede bi görmüş oturmuş olurum honda cbr 125 r da ayaklarım tam yere basıyodu demekki 818mm den daha yüksek teknik veriler hatalı olabilir honda 795mm yamaha 818mm yazıyodu aralarında 2.5cm fark var ama neyse yapcak bişey yok

Öncelikle merhabalar konuda yeniyim hafiften kendimi tanıtayım yaş:16 boy:178 kilo:63 Abiler şimdi ben bu mereti almak istiyorum fakat sizde taktir edersiniz ki ilk önce ehliyeti almak durumundayım bu aletin şuan ki piyasası nedir kaça bulurum ? 0 ı ne kadardır nerde bulurum stok sıkıntısı olur mu ? + Kullanımda boydan dolayı sorun çıkarır mı ? Arkama arkadaş otursa 1-2 saat sonra rahatsız olunacağını okudum Alanya gibi ufacık bir yerde oturuyorum 15-20 şer dakikalık in bin tüm gün boyunca devam etse ne kadar sorun çıkartır ? arkaya birisi binince kırmızı ışıkta falan durunca zorlama durumu varmı ? Şehirler arasında hararet vs. ile karşılaşırmıyım ? Sesi nasıldır ne tarz bir düzenlemeyle kalınlaştırıla bilinir ve maliyeti ne kadardır ? Tüm sorularım bunlar elinizden geldiğince cevaplarsanız sevinirim.Alete binipte apaçilik yapıcak tiplerden değilim içiniz rahat olsun

Herkese kazasız, belasız, performanslı sürüşler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı slayer1313 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar konuda yeniyim hafiften kendimi tanıtayım yaş:16 boy:178 kilo:63 Abiler şimdi ben bu mereti almak istiyorum fakat sizde taktir edersiniz ki ilk önce ehliyeti almak durumundayım bu aletin şuan ki piyasası nedir kaça bulurum ? 0 ı ne kadardır nerde bulurum stok sıkıntısı olur mu ? + Kullanımda boydan dolayı sorun çıkarır mı ? Arkama arkadaş otursa 1-2 saat sonra rahatsız olunacağını okudum Alanya gibi ufacık bir yerde oturuyorum 15-20 şer dakikalık in bin tüm gün boyunca devam etse ne kadar sorun çıkartır ? arkaya birisi binince kırmızı ışıkta falan durunca zorlama durumu varmı ? Şehirler arasında hararet vs. ile karşılaşırmıyım ? Sesi nasıldır ne tarz bir düzenlemeyle kalınlaştırıla bilinir ve maliyeti ne kadardır ? Tüm sorularım bunlar elinizden geldiğince cevaplarsanız sevinirim.Alete binipte apaçilik yapıcak tiplerden değilim içiniz rahat olsun

Herkese kazasız, belasız, performanslı sürüşler.
    Benimde boyum 1.78 motora binince ayaklar yere tam basmiyor.ayaklarin yuzde 50si yere temas ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Yzf ye bindim test icin ancak cok fazla egilince bel ve bileklerde agri yapacak alisilir bu duruma.ancak 250 km uzun yol icin ben dayanabilirmiyim bu motora?
    Sakaryaya gitcem yaza dogru her hafta sonu.birde sikisik ist trafiginde beni cok yorarmi?trafikte rahat suruluyormu?arkadaslarim dediki bu motorla iki buklum yolculuk yAPcan bi dik oturup tadini cikararak gitmek var birde egilerek gitmek var.kafam karisti.gorus acisi dusuyormu egildigimiz icin?[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde boyum 1.78 motora binince ayaklar yere tam basmiyor.ayaklarin yuzde 50si yere temas ediyor.[COLOR="Silver"]
    O zaman bu motoru sürerken zorluk yaşarmıyım ? Veya boyunu alçalttıra bilirmiyiz ?

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı slayer1313 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman bu motoru sürerken zorluk yaşarmıyım ? Veya boyunu alçalttıra bilirmiyiz ?
    Surerken boydan sikinti olmaz. Duruslardada sikinti olmaz sonucta ayaklarin yuzde 50si yerde yuzde 50si yukarida kaliyor.teknikten anlamam alcalirmi sele bilemiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)