Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O depo üstü çanta sana işkence ediyor gibi:D

Yahu bir şey soracağım,yzf r125 lere trafikte çok dikkat ediyorum.Sürenler fazla genç,kask takanı daha görmedim,şort t-shirt hepsi ayrıca tek dolaşanda yok,hepsinin artçısı var.Ve sadece gece ortaya çıkıyorlar,boş boş turluyorlar ve hiçbiri sürmeyi bilmiyor,her virajda fren,kontra 0.Neden bu fotoğraflardaki gibi full ekipman sürenlerle karşılaşamıyorum:D,görsek te iki muhabbet etsek.Unutmadan motorlarını r6 sanıyorlar,o motor çok az da olsa cbr 125 ten biraz daha performanslı,gece boş gördümü yolu hemen bir sıkıştırmalar,inatlaşmak istemiyorum,beni de geçiyorlar ama ilk virajdan sonra arkamda kayboluyorlar:D
    Top speed de üzer cbr ama Dediğin gibi Lütfi,bende ne zaman yzf görsem sürenler kasksız ve genç.Abartmıyorum kask takanı görmedim.Şöyle de bişey var,cbr 250 ye çok rastlıyorum,kasksız bineni görmedim Hatta kask ve montsuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kagy48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125/'12

Yahu bir şey soracağım,yzf r125 lere trafikte çok dikkat ediyorum.Sürenler fazla genç,kask takanı daha görmedim,şort t-shirt hepsi ayrıca tek dolaşanda yok,hepsinin artçısı var.Ve sadece gece ortaya çıkıyorlar,boş boş turluyorlar ve hiçbiri sürmeyi bilmiyor,her virajda fren,kontra 0.Neden bu fotoğraflardaki gibi full ekipman sürenlerle karşılaşamıyorum:D,görsek te iki muhabbet etsek.Unutmadan motorlarını r6 sanıyorlar,o motor çok az da olsa cbr 125 ten biraz daha performanslı,gece boş gördümü yolu hemen bir sıkıştırmalar,inatlaşmak istemiyorum,beni de geçiyorlar ama ilk virajdan sonra arkamda kayboluyorlar:D
    Kardeşim zaten motor sürmeyi bilen bir birey olarak düz yolda sakin gidip, viraj buldum mu gazlayan bir karaktere sahibim )

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Yahu o kadar motor denedik,o kadar insanla tanıştık bir r125 sahibiyle muhabbet edipte motoruna bakamadık:D Bizdeki de merak yahu:D

@Zippo's Valla bende tebrik ediyorum cbr 250 sahiplerini:D Detaylara girmeyeceğim bir gece r125 li bir çocuk baya ısrar etti,her ışıkta aragaz,tip tip bakmalar filan.Artık dayanamadım ikimizde kapadık hazı 1. vites redline kafa kafaya 2.vites redline kafakafaya ama onun daha gideri var bende 3e atıp geride kalmak istemedim ama el mahkum geçti 3 mt kadar sonra baktım virajda frene bastı bende açtım gazı üstüne yatarak geçtim ve acayip fark attım zaten ilk sapaktan kaçtı:D.Bu arada ben 88 kiloyum o 70 e yakındır:D.Ama belli o motor biraz daha iyi hissi verdi bana,top speed hakkında fikrim yok.

@kagy48 kardeşim sende muğladasın,istanbula gönder şöyle kasklı,sürmeyi bilen r125 çi:D

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni

çanta aksine benim işimi kolaylaştırıyor. uzun yolda göğsümü dayıyorum ve bileklerime daha az kuvvet biniyor. evet r125 kullanıcılarının çoğu apachi bende bu şekilde görüyorum selam dahi vermiyorum. geçenlerde yine selam vermediğim bir motorun yamaha bayisinde kafa grenajı kırık maşaları yamulmuş şekilde gördüm muktemelen bi arabaya girmiş:( bir daha gittiğimde kullanıcısınıda sorucam ne oldu diye. r125 ilk kalkısta çok iyi gidiyor ama bayır aşşağı bir yol gelirse hem vites oranları hemde yüksek devire müsade etmesinden dolayı cbr geçiyor bu bir gerçek.

Yahu o kadar motor denedik,o kadar insanla tanıştık bir r125 sahibiyle muhabbet edipte motoruna bakamadık:D Bizdeki de merak yahu:D

@Zippo's Valla bende tebrik ediyorum cbr 250 sahiplerini:D Detaylara girmeyeceğim bir gece r125 li bir çocuk baya ısrar etti,her ışıkta aragaz,tip tip bakmalar filan.Artık dayanamadım ikimizde kapadık hazı 1. vites redline kafa kafaya 2.vites redline kafakafaya ama onun daha gideri var bende 3e atıp geride kalmak istemedim ama el mahkum geçti 3 mt kadar sonra baktım virajda frene bastı bende açtım gazı üstüne yatarak geçtim ve acayip fark attım zaten ilk sapaktan kaçtı:D.Bu arada ben 88 kiloyum o 70 e yakındır:D.Ama belli o motor biraz daha iyi hissi verdi bana,top speed hakkında fikrim yok.

@kagy48 kardeşim sende muğladasın,istanbula gönder şöyle kasklı,sürmeyi bilen r125 çi:D
    bir gelip sizinle tanışcam sizde bu motoru evire çevire inceleyin
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    bir gelip sizinle tanışcam sizde bu motoru evire çevire inceleyin
    hahahaha,bu sözünü unutturmam:D
    yasin_942 bunu beğendi.

Arkadaslar carsamba satin almak istedigim motoru yetkili servise goturucem bayimidir servismidir yazmayan yamahanin sitesinde Fatih de oldugu yaziyor .oraya motoru gostersek ne kadar ucret alirlar .

Kendi kendime cevap vereyim bilmeyende öğrenir istanbul avrupa yakasında yamaha servisi beşiktaş tranvay caddesinde galatasaray adasının karşısında var .Motoru kontrol etmeleri için aldıkları fiyat da 50 tl.Önemli soru ben bu motor la kışın okula gidip gelmeyi planlıyorum kışın sürüşü nasıldır sabah evden cıktık yağmursuz akşam yağdı motoru yağmurda geri getirebilirmiyim racing gibi gözüktüğü için endişelerim var ktm 125 duke nedense daha güvenli geliyor göze ikiside 125 olsada.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Alıntı crushoot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi kendime cevap vereyim bilmeyende öğrenir istanbul avrupa yakasında yamaha servisi beşiktaş tranvay caddesinde galatasaray adasının karşısında var .Motoru kontrol etmeleri için aldıkları fiyat da 50 tl.Önemli soru ben bu motor la kışın okula gidip gelmeyi planlıyorum kışın sürüşü nasıldır sabah evden cıktık yağmursuz akşam yağdı motoru yağmurda geri getirebilirmiyim racing gibi gözüktüğü için endişelerim var ktm 125 duke nedense daha güvenli geliyor göze ikiside 125 olsada.
    Güzel bir lastik alırsın. Eğer birazda tecrüben varsa yaz kış hiç zorlanmazsın. Islak zemin de ön arka doğru orantıda kullanmak çok önemli , birde ani frenlemelerden kaçın.

---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:07 ----------

Alıntı YZFr125 Ufuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben TURHAL'dan Ufuk. Siteye yeni kayıt oldum sayılır benim motorum 2009 model kırmızı renk. 5 yıl HONDA CBR 125 e bindim atık farklı olsun diyerek YZF R 125 aldım arabam var o da kırmızı ona uydurayım rengini dedim şimdi resimlerini sizle paylaşacağım...

Motor Yaptığım Farklar:

1. Motorun ön dişlisini 14'den 15'e yükselttim
    2. Eksozu katalizörden sonrasını değiştim
    3. Ön ve arka lastiklerini orjinal ebatları ile değiştim. Modeli SAVA MC50 2011 yılı Slovenya üretimi.
    Cadde ve Pist Lastiği
    4. Gidon Pad Yapıştırdım
    5. Grenajları muhtemel düşmelere karşı korumak için KORUMA TAKOZLARI taktım
    6. Arka plakalığı yaptım ve arya led sinyal yaptım
    7 Mağazada satılanlardan değil, reklamcıdan özel kalıpla her yanağa 3 parçadan yarım hilal şeklinde kesilmiş reflektör JANT YAPIŞTIRMA
    8 Ön farları açınca tek tek yanıyor biliyorsunuz, ben uzunlara çift far yanması için ayarlattım.
    9 KYOTO marka ön arka takım balata aldım İngiltere'den e-bay aracılığı ile henüz takmadım ama...
    10 Ön kafaya 2012 model kaş yaptırdım çünki çok hoşuma gitmişti

şimdilik aklıma gelenler bunlar

Resimler...

http://img62.imageshack.us/img62/1240/029nv.jpg

1. Motorun ön dişlisini 14'den 15'e yükselttim (15 tl)
    http://www.yildizticaret.com/epis/16...ISLI-14-DIS-YS
    Ön dişli ile Hızım 134'den 145'e çıktı

2. Eksozu katalizörden sonrasını değiştim (200 tl)
    http://img834.imageshack.us/img834/7859/033qpm.jpg

http://img802.imageshack.us/img802/7066/034ek.jpg

http://img193.imageshack.us/img193/4888/035lli.jpg
    eksozum da yakıştı... kuyrukla paralel oldu

3. Ön ve arka lastiklerini orjinal ebatları ile değiştim. Modeli SAVA MC50 2011 yılı Slovenya üretimi.
    Cadde ve Pist Lastiği (takımı 270 tl)

http://img507.imageshack.us/img507/1646/042zh.jpg
    ön lastiğim 100/80-17 M/C
    http://img28.imageshack.us/img28/4568/040sx.jpg
    arka lastiğim 130/70-17 M/C

4. Gidon Pad Yapıştırdım (46 tl)
    http://img803.imageshack.us/img803/9725/006nbu.jpg
    eski hali
    yeni gidon pad ambalajında
    http://img823.imageshack.us/img823/1196/003scp.jpg
    taktım çok güzel oldu

5. Grenajları muhtemel düşmelere karşı korumak için KORUMA TAKOZLARI taktım (45 tl)
    http://img546.imageshack.us/img546/2364/041iv.jpg
    internette pek çok kimse iyi yerden destekle takmıyorlar koruma takozlarını ben şaseden altım desteğimi demir mil taktım, çokta zor olmadı biraz heves her işi hallediyor emin olun

6. Arka plakalığı yaptım ve arkaya led sinyal yaptım (75 tl)
    http://img26.imageshack.us/img26/3791/038azy.jpg
    böyle birşey çıktı ortaya

7 Mağazada satılanlardan değil, reklamcıdan özel kalıpla her yanağa 3 parçadan oluşan yarım hilal şeklinde kesilmiş reflektör JANT YAPIŞTIRMA (20 tl)
    http://img407.imageshack.us/img407/897/028ts.jpg
    çok güzel oldu
    hazır satılanlar daha yapıştırırken bile kopuyorlar

8 Ön farları açınca tek tek yanıyor biliyorsunuz, ben uzunlara çift far yanması için ayarlattım. (15 tl)
    http://img23.imageshack.us/img23/8641/069wz.jpg
    güzel aydınlatıyor, birde tek yanınca insanlar uyarıyor "kardeşim farın geçmiş" filan...

9 KYOTO marka ön arka takım balata aldım İngiltere'den e-bay aracılığı ile henüz takmadım motora ama... (takım fiyatı 87 tl)
    http://images.wemoto.com/full/BRAKE_...O/10028885.jpg

10 Ön kafaya 2012 model kaş yaptırdım çünki çok hoşuma gitmişti (ücretsiz, arkaşım sağolsun)
    http://img688.imageshack.us/img688/9744/058rb.jpg

http://img835.imageshack.us/img835/8933/061hdh.jpg
    bu resimde pek belli olmuyor ama yenisini ekleyeceğim inşaAllah

bu da oğlum
    http://img191.imageshack.us/img191/6237/049qx.jpg

HERKEZE KAZASIZ SÜRÜŞLER!!
    Güzel motor kazasız belasız kullanrsin inşallah. Modifiye olarak xenon ve o eşşek kulağı gibi aynalarıda değiştirdin mi senin modifiye olayın bitmiştir.

---------- Post added at 17:23 ---------- Previous post was at 17:16 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle.Bence yzf 125 8-8.500,250 liği olsa 11.500 fiyat çekseler mükemmel olur.Görüntü olarak rakip tanımaz zaten.
    Geçenlerde ninjacı kardeşlerimle istanbul parka giderken istanbuldan mert arkadaşımızda bize katıldı. Saolsun çok iyi bir arkadaşımız. Forumda aktif olarak katılıyormu pek bilmiyorum. Onun sayesinde 2008 yılından beri hayalini kurduğum yzf r125 test etme imkanı buldum. Sürmeye başladğımda o hayallerim biranda uçup gitti. içi boş bi tenekenin üstünde gidiyormuşum gibi hissettim honda cbr 125 ve yamaha ybr ninja 250 den önce kullandığım motorlar. O motorlar bile bana bu kadar boş gelmemişti.

250 cc cıksa ve fiyatı ninja kadar olsa eminim benim seçimim de motor gücü olmasa bile sırf tipi yüzünden yamaha olurdu.
    Hondaaaaaaaa

resimler pert- olmuş.

Beyler bu bi xenon bizim motorlara uyarmı ? http://www.ebay.com/itm/CCFL-Demon-E...11%26rk%3D2%26

kral-kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf R6

pain demekki hiç denk gelmiyoruz 1 cisi kasksız asla gezmem 2 . 125 bi makinayı düz yolda asla zorlamam keyfine bırakırım
    3 sadece virajlarda basarım zevki burdadır
    4 600 le asla karıstırmam 4\1 anca olur.
    5 gayet iyi viraj yaparım . burdaki sıkıntımız senin iştnbul benim samsunda olmam .
    6 ise asla ama asla gaza gelmem düzde kolayına motorlarla kapısmam hele o kuryeci arkadaşlar yok mu ısıklarda denk gelmesin bı rakmıyolar adamı adam geciyo yol veriyom basmıyom bakıyo aynadan gelmiyom yavaşlıyo arkamdakalıp gene basıyo offfff
    7 si hava atmayı sevmem ve kanıtıdır. sehir içinde bafrada işede kursada 100luk otomatik motorumla giderim uzun yol yapmıcaksam motorumu asla çıkarmam ole caddede 2 tür atim havam olsun diyenleride sevmem. yani zevler ve renkler farklıdır . herkes aynı olsaydı zaten. HAKİME SAVCIYA POLİSE ne gerek kalırdıki )))) kimi kask takar kimi takmaz kimi havalıdır kimi alçak gönullu . ama sonuç olarak eden kendine eder ve her zaman alçak gönüllü kendini bilen kişiler kazanırrrr.

bu arada yasin depo ustu çamtayı nerden kaça aldın bende düşünüyomda bilgi verirsen sevinirim.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım motorumu alalı 1 hafta oldu öncelikle bir soru ile başlamak istiyorum.motorumu gören herkez yanıma geliyor fakat sesini duyunca bağzıları egzoz taktırmamı söylüyor kararsız kaldım.Sizce ne yapmalıyım bi yandan orjinal kalmasını istiyorum ama akrapovicde güzel duruyor.
    yasin_942 bunu beğendi.

kral-kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf R6
    [QUOTE=hellboys;2796351]merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım motorumu alalı 1 hafta oldu öncelikle bir soru ile başlamak istiyorum.motorumu gören herkez yanıma geliyor fakat sesini duyunca bağzıları egzoz taktırmamı söylüyor kararsız kaldım.Sizce ne yapmalıyım bi yandan orjinal kalmasını istiyorum ama akrapovicde güzel duruyor.

aramıza hoş geldin egzos yaktırmanda bi sıkıntı olmaz tabi egzos taksırsın diyede çokda güzel mükemmel bi ses yada perdormans taksırma sana kalmıs parqan varsa taksır5 zararı olmaz bence 1) yoşhimura egzoz yada 2) akrapovic takdır

Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Alıntı SametHan. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu bi xenon bizim motorlara uyarmı ? http://www.ebay.com/itm/CCFL-Demon-E...11%26rk%3D2%26
    evet ben bunun aynısı kullanıyorum ama yanında gelecek balastlar beş para etmez

Alıntı kral-kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu arada yasin depo ustu çamtayı nerden kaça aldın bende düşünüyomda bilgi verirsen sevinirim.
    kappanın tk711 ini kullanıyorum 2. el olarak aldım az kullanılmıştı çok temizdi yağmurluğu falan var. uzun yolda çok kullanışlı

Motosikleti
    YZF R125 red 2009
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Güzel motor kazasız belasız kullanrsin inşallah. Modifiye olarak xenon ve o eşşek kulağı gibi aynalarıda değiştirdin mi senin modifiye olayın bitmiştir.

---------- Post added at 17:23 ---------- Previous post was at 17:16 ----------

Teşekkür ederim sağolun
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/36307-yamaha-yzf-r125-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-25.html#post2789812

Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Arkadaşlar yapmış olduğum bi xenonlar çok hoş gözüküyor ama içindeki mercekler bence fara göre biraz küçük kaldı. faların üst kısmına beyaz kaplama yapmayı düşünüyorum bunu nerden temin edebilirim.

hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Fotoğraflardan anladığıma göre çok şık olmuş,daha büyüğü zaten orantısız dururdu bence.Beyaz kaplamayada gerek yok,bu haliyle iyidir.

Motosikleti
    CBR 125 R

Yeniyim :))

abiler ablalar küçükler ben ybr 125 le basladm 1 sene felan sürdüm smdı hayrlısıyla cbr 125 alıcam ama yzf 125 in yapabileceği son hızı merak edıyorum .d bellımı olur peder bey yardım cıkarsa yzf 125 de alablrm .d

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    [QUOTE=kral-kaptan;2790020]benim motorum 7 binde 90 8 binde 100 8.5 devirde de 105- 106km hızx yapıyo 2 kişi iyi bi hız iz 134 görüyoz onuda metil assa düzde o hızı yapmıyo cbr daha rahat oldunu tahmin ediyorumtabi oturuş pozpsyonu fln titreşim yüksek devirlerde yapıyo heralsa eski kasalıra oleydi. bizim motorda 10.5 devirde bile ttreme yok ama makinaya göre gitmiyo rüzgar çok etkiliyo . ee saglamlıgına bişey demeye gerek yok biri honda biri yamaha

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:38 ----------

tabi bende tanışmak isterim facedende birbirimizi ekleyip daha çok yakın olup haberlese biliriz ben servet çotur eklemek isteyen motorcu arkadaşlarım için. tabi bulusup gezmemiz iyi olur neden olmasın . tabi bunu ozaman gosterir ben samsun bafradanım bafrada güzeldir bilmem geldin mi?? bidahaki tura beklerim bi çyımı iççç

---------- Post added at 17:49 ---------- Previous post was at 17:41 ----------

Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 ya takmamışsın dimi 10500 de kesici var ve 133 134 yapıyor istisnalar kaideyi bozmaz ama ben yüklü bir şekilde bayır aşşağı 137 yi gördüm her neyse bu ararlar fazla yazasım yok keyfim kaçık....[
    yasin bu moroli motoru satmak istemedin için olabilirmi motorsuz nasıl dururum gibipişmanlık duyarsın diyemi ?? yoksA bide sen yazmassan kim yazcak en aktifimiz sensin demi))

---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

arkadaşlar hadi bakalım kim makinesiyle enson düz yolda tabi tek yada çif kişi kacı gördü ben 128 ve daha sonra 125 gördüm tabı bu düzdeee
    peki sizzzzz :)) ha bu arada motorum için küçük plakalık siparişi verdim bakalım nasıl duracak

titresim olmasa cok guzel ama tıtresım bozuyor
    sızın motorun tıtresımsız olması cok hosuma gıdıyor
    tıp zaten laf bıle edılemez
    yasınle kocaelıde ısıklarda durdugumuzda yasınden gozler alınamıyor

Motosikleti
    CBR 125 R
    Yeniyim )

abiler ablalar küçükler ben ybr 125 le basladm 1 sene felan sürdüm smdı hayrlısıyla cbr 125 alıcam ama yzf 125 in yapabileceği son hızı merak edıyorum .d bellımı olur peder bey yardım cıkarsa yzf 125 de alablrm .d bide yzf daha hzlı cbr mi oda aklıma takılıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)