Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R125
    Elinde olan arkadaşım varsa 2013 ve öncesi r125 kullanım kılavuzunu bir yere upload edebilir mi acaba?Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Henüz yok
    Herkese merhaba,
    Ehliyete yeni yazıldım sınava gircem yarın, eğer tek seferde alırsam ehliyeti yaklaşık 2 aya kadar motosikletimi alıcam İnşallah. Yamaha yzf r125 başlangıç içi uygunmudur 2016 model sıfır düşünüyorum.

Iyi günler abilerim bir sorun olacak sahibindenden bakıyorum motorlara hepsi 20 25 bin üstü kmde fiyatta 8 9 binlerde bu kmlerdeki yamahada sıkıntı sorun olur mu kullanışa göre değişir fakat tahmininiz temiz bi kullanıma bakımı da iyi yapılmışsa kaç km gider bu motor bu arada 2014 2015 model yzf arıyoruz arkadaşımla ve fiyatlardan biraz şikayetciyiz😀

Motosikleti
    Pcx 125 , YZF R125
    2015 Model , Race Blue , En fazla 7000 km'de kazası vs olmayan R125 bakıyorum. Satmak isteyen olursa lütfen mesaj atsın. 0543 208 42 18

merhaba r125e koruma takozu ne takabilirim internetten nerden alabilirim yardımcı olabilirmisiniz

Merhabalar,

Benimde bir kaç sorum olacak. Yaklaşık bir senedir YZF125 almayı düşünüp araştırıyorum. Bir taraftan para biriktirirken ehliyetimi de Yamaha'dan 1.seviye eğitimimi de aldım. Bir tek motoru alması kaldı

1. Sırf parça fiyatı yüzünden CBR250 düşünmeye başladım motorlar yzf ile neredeyse aynı fiyata bulunabilir gibi. yzf125 de tek grenajın 650TL olduğunu duydum bu fiyat CBR250 de 250TL gibi bir fiyatmış sanırım. Güncel paça fiyatları hakkında kesin bilgi verebilecek var mıdır özellikle 2014 model üzeri için? Bu derece fark olamaz diye isyanlardayım

2.Eğitimlerde hep YBR ve vb motorlar kullandım YZF125 kullanımda ss olduğundan dolayı zorluk çıkarırmı yoksa motor hafif ciddi durumlar dışında kolay kolay düşmezsin karenaj fiyatlarını dert etme der misiniz ? (bir ümit)

3. Koruma takozu yandaki üçgen karenajın içinden geçer şekilde takılıyor sanırım. Bu karenaja zarar vermiyormu ? Ve sadece karenaja mı bağlı yoksa içeride motor şasesine kadar uzanıp oraya mı sabitleniyor. Yoksa ilk düşüşde karenajı oyar anlamını yitirir diye düşüyorum.

4. Bu takoz yan karenaja hiç darbe gelmeyecek şekilde korur mu? düştüğünde içim fazla korkmasın istiyorum tabiki

5. Yzf nin periyodik bakımları ne kadar tutuyor ?

İlk motorum olacağı için kendimden de motordanda emin olamadığımdan en büyük etken kaza yaparsam parça fiyatı düşüncesi. Motor fiyatları ve görünüme çok önem verdiğimden YZF125 ve CBR250 nin 2014 model üzeri modellerini düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

cevaplar:
    1. evet yzf de yan ücgen grenaj sticker i ile 650 tl yi buluyor dogrudur. saglam düşersek ayvayı yeriz
    2. ybr yi güzel sürüyorsan yzf yi de rahat sürersin. yzf biraz atik ama cok bi fark yok. sadece oturus pozisyonundan dolayı 1 hafta rahat edemezsin bilekler agrıyor. ben sırf bu yüzden ilk hafta motorumu bu yuzden satmayı bile düşündüm ama 1 hafta sonrası ıyıce alısıyorsun efsane resmen
    3. koruma takozu grenaja takılan var 30 90 tl arası. bir de motor blogundan gecerek takılan var 400 tl kadar. sadece grenajdan takılan hiç bir halta yaramaz. hatta grenajı catlatıyor. düşmemeye çalısın.
    4. benım motor oldugu yerde yan yattı takozlar grenajı azcık çatlattı ama kafa, kuyruk depo grenajlarını yere degmekten korudu biraz işe yaradı.
    5. periyodik bakım dediğin 35 tl motul yag, 20 tl yag filtresi baskada bi şeyi yok. eli anahtar tutan herkes kolaylıkla kendisi yapar bosa ustayım diyen soygunculara gitmememızı oneririm

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Yamaha YZF R125 ile aranıza katıldım arkadaşlar. Tekeriniz düz bassın Fotoğraflar aşağıdadır.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Selamın Aleyküm beyler. Yzf nin bakım km leri 1.000-6.000-12.000 mi ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Başlangıç için ikinci el bir YZF R125 almayı düşünüyorum. Ama aklımda bir takım sorular var. R125 için şu tarihten öncesi biraz sıkıntılı dediğiniz bir üretim yılı var mı ya da şu tarihten sonra şunlar şunlar değişti olarak belirtebileceğiniz major bir değişiklik? Bunun yanı sıra km sınırı koymak istesem sizce bu kaç km olmalı , özellikle artık şu kadar km den sonra alet yavaş yavaş ömrünü tamamlıyor dikkat et diyebileceğiniz kronik bir sınır var mı? Son olarak motora max ne kadar vermek uygun olur bu biraz değişken tabi ama şu paranın üstünü vermek mantıksız dediğiniz kendinizce belirlediğiniz bir üst sınır vardır belki. Herkese teşekkürler.

herkeze merhaba ; yaklaşık 6 aydır yzf r125 kullanıyorum motoru aldıktan 1-5 ay sonra benzin pompası arıza yaptı ve değiştirdim fakat şimdi yine arıza yaptı yapıcak erken kesiciye giriyor bazen tekliyor.Bu konuda daha önce başı ağrıyan biri var mı sorunun başka bir yerde oldugunu ve bunun pompayı bozdugunu düşünüyorum.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Yzf 125 forumu hic aktif degil.Soyle bi guncel cekiyim.

Motorum 2013 model 28 binde.Kilometre gostergesinde ki yanilma oranini olcmek icin bircok farkli cihaz ve programla deneme yaptim.

Gostergede son gordugum hiz 138.Gps te 2 telefonda 133 birinde 132 cikti.Yani max sanirim 5 km fazla gosteriyor.
    Lastiklerim 160 taban arka 120 ôn

Bu hafta içi alacağım inşallah bu aleti. Sıfır olarak alacağım arkadaşlar. Almadan önce makina hakkında öneriler verebilecek dostlarım varsa sevinirim.

Bir de kafama takılan bir şey: Ellerinde var mı diye Yetkili Yamaha bayilerini tek tek arıyordum ancak birisiyle konuşurken daha sorduğuma cevap vermeden "Alma onu. Sana R25 verelim R125'i satamazsın" gibisinden bir şey söyledi. Haklı olabilir fiyatı pahalı olan bir motor olduğu için pek tercih edilmiyor ve başlangıç motoru olduğundan çabuk sıkılacaksın, yükseltmek isteyeceksin olayları var.
    Ancak kendi görüşlerim doğrultusunda; Motosiklete yeni başlayacağım için kesinlikle hız aramıyorum ve hız tutkusu olan birisi değilim. Bu motosikleti uzun bir süre tamamen alışana kadar kullanacağımı varsayıyorum.

Sizlerin de görüşlerinizi almak isterim, şimdiden cevap veren tüm dostlara teşekkürler.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Peccato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta içi alacağım inşallah bu aleti. Sıfır olarak alacağım arkadaşlar. Almadan önce makina hakkında öneriler verebilecek dostlarım varsa sevinirim.

Bir de kafama takılan bir şey: Ellerinde var mı diye Yetkili Yamaha bayilerini tek tek arıyordum ancak birisiyle konuşurken daha sorduğuma cevap vermeden "Alma onu. Sana R25 verelim R125'i satamazsın" gibisinden bir şey söyledi. Haklı olabilir fiyatı pahalı olan bir motor olduğu için pek tercih edilmiyor ve başlangıç motoru olduğundan çabuk sıkılacaksın, yükseltmek isteyeceksin olayları var.
    Ancak kendi görüşlerim doğrultusunda; Motosiklete yeni başlayacağım için kesinlikle hız aramıyorum ve hız tutkusu olan birisi değilim. Bu motosikleti uzun bir süre tamamen alışana kadar kullanacağımı varsayıyorum.

Sizlerin de görüşlerinizi almak isterim, şimdiden cevap veren tüm dostlara teşekkürler.
    Oncelikle hayirli olsun simdiden.Yzf 125 cok guzel bir motosiklet.Supersport tarz motosikletleri seviyorsaniz ve hiz aramiyorsaniz amaciniz sadece goruntu ve kalite ise degil 125cc 250cc segmentinde dahi boyle doyurucu bir motor yok.0 km yeni kasa chr 125 den 2. El yzf 125 e gecmeme ragmen yzf den cok daha memnun kaldim.cbr 125 e gore vites gecisleri sanziman daha basarili.Altin elbiseli adam zaten cbr 125 in tanitiminda bu hamurumsu sanzimandan bahsediyor,ki test ettigi motorda benim motorumdu 0 km almistim.

Kimisi yzf 125 hacmine gore gereksiz agresif oturusu gidon acisi vesaire diyor.Ya arkadas zaten alan adam bunu seviyor,ondan haz aliyor.Arkasina topcase mi takcak ?

Ben yzf 125 imi satip r25 alma hevesindeydim bir ara.r25 i olan arkadasimin yanina gittigimde yzf 125 i ilk kez gordu ve sok oldu.Uzunluk olarak r25 daha uzun tabii ki ama yzf 125 oturusu gidon acisi,deposu vs resmen ss gibi duruyordurdu r25in yaninda.Birde benim motorumda 160 taban lastik oldugu icin cok daha dolgun duruyor.

Para kayginiz vesaire yoksa simdiden hayirli olsun.yzf 125 her turlu 2. Eli olan bir motor.r25 ten 500 zarar edersiniz yzf den 1.500 belki ama begendiyseniz gidin alin.Tavsiye ediyorum

Merhaba arkadaşlar yeni model 2017 yamaha yzf r 125 olacakmı yoksa mevcut yamahanın son tarzından mı sunulacak 2017 modeller ve 2016 yamaha yzfr125 ile 2012 model yzf r125 arasında görüntü haricinde teknik özellikler gibi değişiklik varmıdır

Motosikleti
    R125
    Arka lastik için 140 Rosso 2 kullanan var mı? Artısı eksisi ile değerlendirebilir mi acaba

GÖKTÜRK99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Arkadaslar 2013 mavi r125 im var. Sag grenejda ciddi cizikler var . Orjinal grenajla degistirmek istiyorum . Cok arastirdim ama bulamadim . Sizin bildiginiz r125 yedek parcalari olan bir site felan varmi ?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Grenaji degistirmek pahaliya patlar.Neden boyatmiyorsunuz ? İstanbuldaysaniz her turlu grenaj tamiri,boya vs islerini yapan motosiklet boyacisi var Seref usta atasehir tarafinda.Ben benim yzf yi komple boyattim cok memnunum.İsini cok iyi yapan,gozu para da olmayan biridir kendisi

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hic mi aktif kullanici yok ya.
    Bi WhatsApp grubu kursaydik

Bu motor piyasası artık tutmuyor mu hiç aktif değil kullanıcılar foto falan yollasın bilgi versin aktrapovic egzoz un hissedilir bir artısı var mı ? 2016 model ve 2017 model arasında ne gibi farklılıklar olacak bu bölüme biraz ilgi verilsin lütfen.
    Kısmetse alacam bu motoru 1.82 boy var sırıtmaz umarım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)