Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    smtaytgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r
    Öncelikli olarak herkese selamun aleyküm diyorum. Arkadaşlar benim 2014 model yzf r 125im var keyfi olarak modifikasyon yapıyorum ve devamda edeceğim velasılkelam son hızı arttırmak için iridyum buji , hava filtresi ve ön dişli arttır diyorlar . Şimdi ben bunları yapacağım ama ne marka iyidir yada sahibindende nereden bulabilirim şanzıman dişlide var motor dişlide var bu konuda aydınlatır mısınız ? Yada bunlar dışında başka şekilde performans arttırma modifiyesi varsa anlatabilir misiniz(5-10km) ?Bilen arkadaşlar mesajda atabilir.

Şimdiden yazan arkadaşlara teşekkür ederim .

Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Arkadaşlar yaz geldi fotoğraflarla canlandıralım biraz buraları :D

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    R125 Sahibi arkadaşsız kalmazmış.Harbiden kalmazBugün fakülteye park ettim.Bir sgara yaktım sonra morora biniyordum.Mavi gözlü siyah saçlı bir kız beni küçükpark bırakırmısın dedi tabi dedim.Gittik küçükparkın meydanına sonra gel birşeyler içelim dedi içtik tanıştık.
    TOTEMONS bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bize neden olmuyor böyle şeyler

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Bende aranıza katılmak isteyen bir arkadaşınızım Bende bir yamaha sahibi olmak istiyorum. Ama benim hedefim öyle Yamaha ile başlayıp sonra 600 lük fln almak değil. Ekonomik ve güzel görünüşü için alıcam ve yıllarca kullanıcam. Sakarya ve civarında max 15000 km de kazası belası olmayan benzin yağ koyup yollara düşebileceğim Yamaha Yzf r125 satıcısı arkadaşlar var ise aykut.dere@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirler. Siz satmıyorsanız da tanıdıklarınızda olabilir şimdiden herkese teşekürler.

Arkadaslar merhaba yakında bi yzf r 125 almak istiyorum, ne zamandır içimdeki bir duygu bu ama acaba aldıktan sonra gerek yokmuş der miyim diye merak ediyorum. Bu açıdan baktığınızda motoru aldıktan sonra pişman olan var mı? İkinci konu watsapp grubu için kime mesaj atıcam ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Kask Ve motor süper uymuş tebrikler

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650

YZF R125 Piyasası HK.

Merhabalar.
    1 aydır ilanların hepsini tek tek inceliyorum.
    neredeyse bu bölümü iyice kavradım.

2015 Model yzf r125 12900 olunca bizim akıllı arkadaşlarımız motorlarını 12 binden ilana koydu 2014 leri. 2013 lerde 9-10den koyuluyor 2012 ler 8500-9500 arası koyuluyor. 2011ler 7500 ve 8500 arası koyuluyor.

iyi hoş koyuyorsunuz ama, ezberledim neredeyse satılmıyor
    yzf r125 geçen sene zamlanmamış hali ile bile, pahalı diye tercih edilmiyorken yamahanın oyununa gelip motosikletlere 2şer lira zam yaptınız kendi halinizde

2013 model motosikleti 2014 ile aynı yönlendirme çabasını anlatıcam.

1. 2013 model motosikletin lastikleri pilot sporty yani çok iyi olmayan aynı zamanda kötüde olmayan bir lastik. irc den iyi ama bir ss motosiklet için iyi bir lastik denemez.
    2. 2014 motosikletin lastikleri şuanda en çok tercih edilen pilot street lastikleri çıkıyor. buda piyassaya 700TL fazla çıkmasına zaten kafadan bedel oluyor.
    3. 2011-2012-2013 Modelleri ve 2014 modelleri arasında ki fark, ters amörtisör aynı zamanda, kafa grenaj tasarım değişikliği, lastikler, renk tasarımı, ve arka yolcu koltuğu değişiklikleri başta gösteriliyor.

özellikle takip ettiğim ilanlar arasında, 9250TL den ikinci el KM'si ortlama 5000 olan motoru satıyorlarken,
    adam 2013 model motorunu ilana 9500 TL yazmış.
    haliyle, piyasayı takip etmeyen adam bir kereliğine mahsus sahibinden.com'a giriyor. ve bakıyor. 2013 model ortalama 10,000km de olan motosiklet kaç para yazılmış diye kontrol ediyor. bakıyor millet 9500-10000 arası yazmış.. hemen çakıyor 9750 TL yi.

sanıyor ki arkadaşımız satılacak fakat,
    satılmıyor.

ben 1 aydır yzf alacağım diye araştırıyorum. fakat 6 ay önce ilana koymuş adamın motosikleti hala duruyor. ilanlarda eksilme yok, artma var.
    özellikle deneme amaçlı fake ilan açtım.

2013 model 8000KM de Mat siyah 9000 TL yazdım.
    inanır mısınız 2 kişi mesaj attı. yazanlarda 7500 olur mu , 7000 olur mu oldu. ve bu ilan 2 haftadır yayındaydı.

hani bırakın aramalarını mesaj bile atmıyorkarken, neden fiyatı zamlandırıyorsunuz.

sayın yzf kullanan arkadaşlarım,
    yamaha 12,900 yaptı motoru çünkü satılsın diye değil. r25 hedefleri vardı bunu tamamlamak içindi.
    sizlerde oyuna gelip, o fiyata 125lik motor alacak bir insan varmış gibi tepki koyuyorsunuz. komik olmayalım.

ilanlara bir bakalım; http://www.sahibinden.com/motosiklet...&a269_min=1950

hani çılgın yzf r125'e 12,900 verecekmiş şaşarım.

onu geçtim. 2014 modellerini ikinci el motosikletleri,
    12,000 TL 12,500TL yazanlar var.

işin komik yanına gelirsek, siz çakalsınız ama yamaha sizden daha çakal.
    ümraniye yamaha yıldız ticaret gelecek zamdan sonra 15 motosiklet sipariş etti. eski fiyatından satın aldı.
    10 tanesini geçtiğimiz ay içerisinden 10,750 Ye sıfır olarak sattı.

geçen hafta p.tesi 5 tane daha getirdi ve bu 5 tanenin 2 tanesi satıldı. şuanda 3 tane daha 10,750 den sıfırı veriliyor.
    biraz araştırsak aslında piyasayı çok iyi bulabilirsiniz. fakat araştırmak yerine, boş ilan kalabalığı yapıyorsnuz. ve motosiklet almamızı engelliyorsunuz.

not; herkes istedği ilani açmakta özgür, istediği fiyatı yazmaktada özgür. kimseye kızamayız fakat, biraz düşünerek açalım.
    yapılan yanlış o motorun unutulup gitmesine ve elinizde patlamasına bile sebep olabilir.
    newmoto76 ve TOTEMONS bunu beğendiler.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Cok güzel bir yazı olmuş. Eline sağlık

Malum sitedeki ilanlarda belirtilen motosiklet ve otomobil dahil 2. el fiyatları zaten hiç gerçekçi değil. Bu yurdum insanının her yerde uyanık olma ve bi keriz çıkar nasılsa mantığından kaynaklanıyor. Boyle oluncada piyasa gereksiz bir suru pazarlık ve tuhaf şehri efsanesi yorumlarına maruz kalıyor.

Bugune kadar motorlarımı çok temiz olduğu halde malum sitedekinin en az %10-%15 altına koydum ve 1 - 2 hafta içinde kolayca sattım. ŞAhsen artık ilanı hangi ruh haline ve akla sahip birinin koyup koymadığını net olarak algılayabliyorum.

O arkadaşlar isteiği kadar koysun oraya motoru. Bu ulkede 2 motosikletin ciddi ve doğru piyasası var. Biri commuter diğeride orta ve üst sınıf enduro. Gerisi saçma sapan...

O kadar uyanık bir millet olduk ki uyanıklıktan gerçek dünyayı kaçırıyoruz

Motosikleti
    YBR125
    Ticaret işte. Herkes istediğini denemekte özgür. Sonunda olan, satamamaları. Benim sattığım motoru ertesi gün 3 bin tl üzeri fiyata satmaya çalıştı bir arkadaş ve hala yayında ilanı.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir grenaj parçasına o parayı vereceğime gider 3-4 liraya cycnus l alırım ikisininde motoru aynı.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Saticilar da alicilar da ayni. Pazarlik sunnettir mantigi cok fena yer etmis.
    9000 liradan motor koyunca 7500 olur mu diyor iste. 10.000 liraya koysaniz da 8500 olur mu diye soracakti.
    Alacaklari olmasa bile soruyorlar. Satacaklari olmasa bile ilan veriyorlar. Hobi gibi herhalde.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    dün, adanada birisi çok uygun fiyata motorunu koydu. hemen aradım. motor hakkında detaylı bilgi istedim. anlaşırsak eğer, hemen yarın uçağa atlayıp gelirim dedim. çocuğu cevabı şu " istanbulda motosiklet yok mu ? "

hesabımda şuanda 8,008 TL para mevcut. ve yzf r125 alamıyorum..

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Güzel tespitler

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    çok çok çok özürdileyerek bişey diycem..

yamaha yzf125 e neden binilir? niye binilir.. niye tercih edilir? aynı soruyu yzf250 için de sorarım.. fiyata girmiyorum bile ozaman hiç susman..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün, adanada birisi çok uygun fiyata motorunu koydu. hemen aradım. motor hakkında detaylı bilgi istedim. anlaşırsak eğer, hemen yarın uçağa atlayıp gelirim dedim. çocuğu cevabı şu " istanbulda motosiklet yok mu ? "

hesabımda şuanda 8,008 TL para mevcut. ve yzf r125 alamıyorum..
    Sizin motosiketiniz zaten yzf 125r değilmiydi önceki yazılarınızdan ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa ? Birden bire böyle bir başlık açtığınızı görünce şaşırdım.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Adam araştırmış, araştıran adamı severim.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    evet hocam bende de vardı. km si yüksek olduğu için sattım üstüne para koyup daha düşük km lisi ile başlayacağım.
    r25 ve r125e binme sebebini 4 ay cbr 125 sürmüş biri olarak söyleyim hocam.
    viraj olsun görünüm olsun motorun seriliği olsun inanılmaz etkili. harika zevk veriyor. 4 aydır yzf r125 kullandım sattım. hala alamadım hevesimi, beni aşırı tatmin ediyor. kesinlikle diğer motorları kötülemiyorum ancak, 2 hafta binin,anlarsınız tamamen ss motor zevkini alabiliyorsunuz.
    bu yüzden yzf ye binilir
    satoyama bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hocam bende de vardı. km si yüksek olduğu için sattım üstüne para koyup daha düşük km lisi ile başlayacağım.
    r25 ve r125e binme sebebini 4 ay cbr 125 sürmüş biri olarak söyleyim hocam.
    viraj olsun görünüm olsun motorun seriliği olsun inanılmaz etkili. harika zevk veriyor. 4 aydır yzf r125 kullandım sattım. hala alamadım hevesimi, beni aşırı tatmin ediyor. kesinlikle diğer motorları kötülemiyorum ancak, 2 hafta binin,anlarsınız tamamen ss motor zevkini alabiliyorsunuz.
    bu yüzden yzf ye binilir
    S.S. motor zevkini alıyorsan yorum yok
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    2012 veya 2013 model siyah/gri veya mavi renk 12 bin km yi doldurmamış yani 12,000 km den düşük yzf r125 arıyorum.
    satanlar ulaşabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)