Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı AreSMorriS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin motor Ninja 300. Honda Cbr 300r diye yeni bir model üretiyor. Yamaha da bu klasmanda rant sağlamak adına atağa geçti. R25 olarak tanıtımı yapıldı ama edindiğim bilgilere göre 300 cc olaraka çıkabilir. Hatta Yzf R3 olarak ismin patendi alınmış. Fiyat olarak Kwa her zaman Yamaha'dan biraz daha üstlerde seyrediyor ama tahminimce 14-15.000,00 civarı bir fiyat biçerler. 15'e kadar yolu var. Gelirse, ben alırım.
    250cc veya 300cc diye bir ayrım yok. her ikisi de çıkacak. 300cc avrupa ve avustralya kıtası için, geri kalan ülkeler ve kıtalar için ise 250cc olarak tanıtılması öngörülüyor şimdilik. (türkiye asya kıtası'nda sayılır böyle durumlarda)

yani buraya gelirse 250cc gelecek.
    AreSMorriS bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AreSMorriS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 1000RR
    Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc veya 300cc diye bir ayrım yok. her ikisi de çıkacak. 300cc avrupa ve avustralya kıtası için, geri kalan ülkeler ve kıtalar için ise 250cc olarak tanıtılması öngörülüyor şimdilik. (türkiye asya kıtası'nda sayılır böyle durumlarda)

yani buraya gelirse 250cc gelecek.
    Yabancı bir siteden edindiğim bilgiydi. Gelsin de, 250 olsun. Ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgin var mı?

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Megelli'nin bir çok kronik hataları var ama garanti kapsamı dahilinde yapılıyor. Bir defa kullanmak nasip oldu ama hiç memnun kalmadım. İnanılmaz bir titreme var. Zevk alamadım motordan. Tasarım ve kalite olarak Yzd'den şaşma derim. Ama arada cc farkı var. Son hızdaki tadı da Yzf'den alamazsın.
    Titremenin nedeni rodajının tamamlanmaması olabilir.Rodaj tamamlandıktan sonra titreme baya bir azalıyormuş.Kullananlarda öyle diyor.Zaten Barkın abinin incelediği motorunda rodajı tamamlanmamış.Ama görünüş olarak çok güzek hakkını yemeyelim.

Motosikleti
    Honda 1000RR
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titremenin nedeni rodajının tamamlanmaması olabilir.Rodaj tamamlandıktan sonra titreme baya bir azalıyormuş.Kullananlarda öyle diyor.Zaten Barkın abinin incelediği motorunda rodajı tamamlanmamış.Ama görünüş olarak çok güzek hakkını yemeyelim.
    Benim kullandığım 4.000 km'de idi. Adam 5.000 ver, satayım demişti. O kadar bezmiş motordan. Tip olarak gerçekten güzel.

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Yabancı bir siteden edindiğim bilgiydi. Gelsin de, 250 olsun. Ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgin var mı?
    inşallah benim okuduğum kaynaklar yanılır da 300 cc gelir. maalesef tarihler ile ilgili bir bilgiye rastlamadım dostum.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    ilan no:162171632

motorumu satmaya karar verdim arkadaşlar. ilan bu akşam yayında olur.

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilan no:162171632

motorumu satmaya karar verdim arkadaşlar. ilan bu akşam yayında olur.
    hayırlı satışlar kardeş. hayırdır neden satıyorsun?
    "Life begins at the end of your comfort zone."

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı satışlar kardeş. hayırdır neden satıyorsun?
    10 bin km dir yzf sürüyorum. büyütmeyi düşünüyorum artık. aramaya başladım cbr ninja bakalım. satamassamda yzf ile devam ederim :D belki v strom da alabilirim :D ne denk gelirse. paramı denkleştiremessemde yzf devam bakalım :D

Ya benim hiç motor tecrübem yok.Bi kaç soru sormuştum bi kaç sayfa öncede.Abimle birlkte ehlıyete yazıldık a2ye.Abimin B olduğu için onun erken olucak yarın dıreksyon sınavı var inşallah.İŞ yerindeki abilerde sağolsun alıştırma için verdiler motosıkletlerını.Kursla aynı vites şeklinde.O binerken bende bi kaç bineyim dedim.Hİç zorlanmadım.Kanuniydi motor sanrım 125 yada 150 tam blmıyorum.COk daha zor beklıyordum panık yaparım vıtes düşürrken flan diye ama öyle olmadı.İlk kalkarken stop bile ettirmedim :D yani sorum oki üstadlarım yzf aldıgımdada böyle kolay olrmu hani o birazdaha oturuş pozisyonu falan daha şekil ya zorlanırmıyım.Grenajları flanda pahalı bunun yorumlarınız nelerdir?

Motosikleti
    Honda 1000RR
    Alıntı Yzfaskk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya benim hiç motor tecrübem yok.Bi kaç soru sormuştum bi kaç sayfa öncede.Abimle birlkte ehlıyete yazıldık a2ye.Abimin B olduğu için onun erken olucak yarın dıreksyon sınavı var inşallah.İŞ yerindeki abilerde sağolsun alıştırma için verdiler motosıkletlerını.Kursla aynı vites şeklinde.O binerken bende bi kaç bineyim dedim.Hİç zorlanmadım.Kanuniydi motor sanrım 125 yada 150 tam blmıyorum.COk daha zor beklıyordum panık yaparım vıtes düşürrken flan diye ama öyle olmadı.İlk kalkarken stop bile ettirmedim :D yani sorum oki üstadlarım yzf aldıgımdada böyle kolay olrmu hani o birazdaha oturuş pozisyonu falan daha şekil ya zorlanırmıyım.Grenajları flanda pahalı bunun yorumlarınız nelerdir?
    Sürmesine sürersin de, virajlarda biraz zorlanırsın. Diğerleri gibi rahat tur mesafesi yoktur. Yani yatırman gerekecek. Parça fiyatları pahalı. Yan sanayisi vs yok zaten. Yurt dışından, yetkili servis aracılığı ile geliyor.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı Yzfaskk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ilk motorum yzf. 3 gün zorlandım. zaten hemen alışıyorsun. grenajlar gerçekten pahalı:D ben yatırınca tamir ettirdim. gayette güzel oldu belli bile olmuyor.

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Cbr 250mi sattim yzf125 icinde biriyle anlastim ama arkadas haftaya gelecekmis beyaz renk ki en begendigimdir butun motosikletci buyuklerimin abilerimin 125lik alma 250den sonra yapamazsin sozlerine ragmen alicam biliyorum cbr kadar torklu olmayacak kalkislarda o kadar firlamayacak otoyolda 175 yapmicak ki ben onda bile max 110 yaptim motosiklette zaten asiri hiza karsiyim korkuyorum yapamiyorum onun icin bari yakisikli bir motor olsun benim tek bir sorun var ki bunu once ki sayfalarda da sormustum kimse cvp vermemisti yine soruyorum belki dikkate alinir bu defa. 6. Vitesde 100km hiz ile giderken devir saati kac oluyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Birde aklima simdi gelen birseyi sormak istiyorum daha once deneyen var mi cok da merak ediyorum yamaha'nin yedek parcasi pahali oldugu icin ve yuki250 de yzf125 in aynisi oldugu icin graneji oradan alip taksak olur mu ki

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250mi sattim yzf125 icinde biriyle anlastim ama arkadas haftaya gelecekmis beyaz renk ki en begendigimdir butun motosikletci buyuklerimin abilerimin 125lik alma 250den sonra yapamazsin sozlerine ragmen alicam biliyorum cbr kadar torklu olmayacak kalkislarda o kadar firlamayacak otoyolda 175 yapmicak ki ben onda bile max 110 yaptim motosiklette zaten asiri hiza karsiyim korkuyorum yapamiyorum onun icin bari yakisikli bir motor olsun benim tek bir sorun var ki bunu once ki sayfalarda da sormustum kimse cvp vermemisti yine soruyorum belki dikkate alinir bu defa. 6. Vitesde 100km hiz ile giderken devir saati kac oluyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Birde aklima simdi gelen birseyi sormak istiyorum daha once deneyen var mi cok da merak ediyorum yamaha'nin yedek parcasi pahali oldugu icin ve yuki250 de yzf125 in aynisi oldugu icin graneji oradan alip taksak olur mu ki
    renk farkı olacaktır illaki. düşünce yenisini almak yerine tamir seçeneğine yönelmek lazım. ben tamir ettirdim hiçbir fark yok.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Arayışta
    Senin ilana bakmistim benim alacagim da bu renk fakat su 100km hiz da kac devir ogrenemicek miyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Buldum arkadaslar sorumun cevabini. Arastirmadan yaZmisim

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ilana bakmistim benim alacagim da bu renk fakat su 100km hiz da kac devir ogrenemicek miyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Buldum arkadaslar sorumun cevabini. Arastirmadan yaZmisim
    kaçmış merak ettim :D

Motosikleti
    Arayışta
    bir kullanıcı yazmış sayfa 16'da
    "6. vitesde 8 bin devirde 105 km/h 9 bin devirde 115 km/h diye hatırlıyorum "
    " 6. vites 8000 devirde 105 yapıyorsa 105'i 8' e bölüp her 1000 devir başına kaç km hız yaptığını bulabilirsin ve bunuda 9 ile çarparsan 9000 devirdeki hızı bulabilirsin. yani: ( 105/8 )\*9 = 118 gibi birşey yapar."

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    arkadaşlar herkese selam. kısaca geçmişimi aktariyim 2013 başında bi yzf r125 almıştım sonra maddi sebeplerden dolayı sattım 6 ayda 10 bini devirdim sanırım. bayaa bi geziyodum. satıldıktan sonra farklı bi şekilde maddi durum düzeldi falan gidip bi 600 RR aldım 2013 reposol. 3 ay da onu kullandım kaza sonrası satmak zorunda kaldım. satış sebebim kazadan ziyade parça pahalılığıydı. 3200 liraya sag alt ve sag grenaj orjinalini aldım düşünün artık. 2013 yeni kasa olduğu için güzelce giydirdiler bana.. motora alışınca motorsuzluk fena koyar belki bilirsiniz belki bilmessiniz şimdi kuduruyorum adeta şimdi tekrar alıcam çok motoru gözden geçirdim artık daha tecrübeliiym ama yine yzf den vazgeçmiyorm. tek sıkınıtı gelicegi tarih nasipse çarşamba günü gidip sözleşmeyi imzalıycaz. bu kadar ne uzatıyosun bilader diyenleri duyar gibiyim maksat tanışalm bilelim birbrmizi. bu tarz yeni sipariş vermiş arkadaşlara verilen tarihler varsa ve yazıp bizleri de bilgilendirirlerse çok sevinirim. 1 yıl sonra tekrar merhaba
    Mustafa A. bunu beğendi.

yayamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R25
    yakın zamanda yakın cevredeki arkadaşlarla toplanıp bir gezi yapsak. yakın illerdeki arkadaşlar gelebilcek olan varmıdır. bir organizatör lazım bize boşta olup bu tur işleri planlayabicek varmı

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı yayamas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakın zamanda yakın cevredeki arkadaşlarla toplanıp bir gezi yapsak. yakın illerdeki arkadaşlar gelebilcek olan varmıdır. bir organizatör lazım bize boşta olup bu tur işleri planlayabicek varmı
    valla ne güzel olur. toplanak şöyle bütün yzfler :D ben bursa dayım gelmek isteyenler şehirleri yazsında ortada biyerde buluşalım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Alıntı HondaCbr250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selam. kısaca geçmişimi aktariyim 2013 başında bi yzf r125 almıştım sonra maddi sebeplerden dolayı sattım 6 ayda 10 bini devirdim sanırım. bayaa bi geziyodum. satıldıktan sonra farklı bi şekilde maddi durum düzeldi falan gidip bi 600 RR aldım 2013 reposol. 3 ay da onu kullandım kaza sonrası satmak zorunda kaldım. satış sebebim kazadan ziyade parça pahalılığıydı. 3200 liraya sag alt ve sag grenaj orjinalini aldım düşünün artık. 2013 yeni kasa olduğu için güzelce giydirdiler bana.. motora alışınca motorsuzluk fena koyar belki bilirsiniz belki bilmessiniz şimdi kuduruyorum adeta şimdi tekrar alıcam çok motoru gözden geçirdim artık daha tecrübeliiym ama yine yzf den vazgeçmiyorm. tek sıkınıtı gelicegi tarih nasipse çarşamba günü gidip sözleşmeyi imzalıycaz. bu kadar ne uzatıyosun bilader diyenleri duyar gibiyim maksat tanışalm bilelim birbrmizi. bu tarz yeni sipariş vermiş arkadaşlara verilen tarihler varsa ve yazıp bizleri de bilgilendirirlerse çok sevinirim. 1 yıl sonra tekrar merhaba
    aradığım kanı buldum :D usta 10 bin km devirdim r125 le ve motoru satılığa çıkardım. 600 cc kafamdan geçmiyor değil. yaşadığın sıkıntıları, zorlukları biraz anlatırmısın. yzf yi 10 bin km kullanıp 600 e geçişini sonrasını falan biraz anlatsana :D

dogukanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı yayamas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede çok güzel olabilir. İyi bir Plan yapılıp. aktif Gelebilicek arkadaşlar forumdan birbiri ile haberleşerek olabilir.
    Mustafa A. bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)